Užívala som Coldrex v tehotenstve. Ublížila som mu?

uzcoskoromamicka
19. sep 2007

som hrozne nestastna cele som to dobabrala ako som len vedela
som tehotna co som nevedela a uzivala som pocas choroby coldrex co obsahuje paralen a tiez nosne kvapky rozpravala som sa teraz telefonicky s doktorkou a povedala ze sa to moze mat na plode velmi vazne nasledky alebo ziadne alebo by som hned potratila je mi hrozne v pondelok rano tam mam hned ist
ja si neodpustim ak som malickemu ublizila

lubkaaa
20. sep 2007

uzskoromamicka

prvé týždne má zárodok najväčšiu schopnosť regenerácie sa. ale ak by bolo tvoje malilinké mimi vážne poškodené, tak do 12,tt s najväčšou pravdepodobnosťou potratíš.. to je príroda.. ja som tiež užívala kvapky do nosa a potom som si na nich prečítala-nepoužívať v tehotenstve.. a lekárnička povedala, že je to predsa len lokálne liečivo a nemalo by to poškodiť. inak, vieš koľko vecí môže babetku poškodiť?? ale chápem ťa, aj ja som bola celá preľaknutá na začiatku tehu, tiež som nevedela, že som tehu a potom som sa bála, čo všetko by mu mohlo uškodiť a tak, rozmýšľala som ako nezdravo som jedla..a žiadna kys.listová ☹ .. ale potom , postupom času, som začala byť "povoľnejšia" .. a hlavne nemysli stále nato, čo má byť, to sa stane, ak sa ti má narodiť "poškodené" (sory za výraz) bábo, tak sa narodí aj keby si neviem čo robila alebo nerobila..

najhoršie je ak na to stále myslíš..ja som stále len rozmýšľala, čo som robila, jedla, kde som bola, či som nedýchala niečo jedovaté..veď asi to aj tebe chodí hlavou, ale hlavne nemysli na to, lebo to aj tak nepomôže

lu777
20. sep 2007

nj, Lubkoo, svatá pravda, nám se zadařilo až po manželově operaci a nečekaně první měsíc.. a po tom všem plánování, co myslíte, že jsme ten měsíc dělali? jezdili na motorce, létali letadlem, pila jsem alkohol bůhví jaké kvality v Rusku, vyšplhali jsme na Boubín.. 😅 no prostě, místo ležení po IVF (kdy jsem potratila) jsme takhle vyváděli.. tak mám pocit, že hlavní je u otěhotnění a udržení těhotenství pohoda, já byla ten měsíc tak v relaxu, vůbec jsem si nemyslela, že bych mohla být těhotná 😅

markeeta
20. sep 2007

dneska se pise skoro na kazdy lek - nebrat v tehotenstvi. farmaceuticke firmy chrani jen sami sebe, protoze nikdo nevi,jak nejaka zareaguje.

Kdyz jsem jeste nevedela, ze jsem tehotna, tak jsem brala antibiotika a mam zdravou krasnou holcicku. jeste jsem je brala na konci tehotenstvi protoze se mi udelalo to same co na zacatku. Midwife nijak neprislo divne mi je nedoporucit, tak jsem to brala. Jednou sem si vzala jeden iprufen, uz nevim kvuli cemu, a tukala sem si do palice, jak muzu byt tak blba a brat to v tehotenstvi.

lu777: vidis to, nejlepsi je se neupinat a byt v pohode. Takhle si muzes byt jista, ze tvoje dite bude skutecne silne.

ja sem ve 2. mesici byla v Alpach a sankovala sem. Lyzovani sem neriskovala, protoze to neumim.

7katka7
12. jan 2014

@uzcoskoromamicka ahoj chcem sa spýtať či ste v poriadku našla som si tvoj článok ked si bola este tehotná lebo mne sa stalo niečo podobne a tiež sa bojím.ďakujem za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre