Užívanie antidepresív v tehotenstve

leni333
12. feb 2013

Ahojte,potrebujem poradit.Dlho uzivam antidepresiva,som v 7 tyzdni,byva mi dost nevolno,k tomu aj uzkosti a depresia.Lekar povedal,ze sa mam sama snazit lieky postupne vysadit,ale vzhladom k tomu ako sa citim je to u mna asi nemozne a ani si velmi netrufam...Mozem uzivanim ublizit dietatku?alebo ublizim nam obom viac ked tabletky vysadim? 😢

nikamo17
20. sep 2016

Ako ja som v prvom tehu nebrala a môj je tiež hyper.to je vekom,same počítače proste moderná doba ......ja čakám teraz tretie auz sme neplánovali no prišlo obdobie kedy som začala brať AD a nečakane som otehotnela a nespavosť nic S tým .....v prvom trimestri by si mala vynechat potom môžeš brať celé tehu mozes aj kojit S paretinom

kristi30
21. sep 2016

@nikamo17 asi sa budem musiet na to spekcialne pripravit az nieco nezanedbam , kazdopadne velmi pekne dakujem za skusenost ☺

silvika99
1. jan 2017

baby pls odpiste mi ako ste to poriesili tie lieky pocas tehu a ci je vsetko ok? ja sa liecim na nespavost dva roky a uzkosti z toho a strasne tuzim po druhom babetku dakujeemmmm

simona_simi
16. sep 2017

Ahojte brali ste niektorá počas tehu celého AD ? Ja sa len chcem spýtať, či tie začiatky je normálne, že príde na mňa sem tam aj úzkosť ... Prejde to ? Sú to len začiatky

hutka
16. sep 2017

Ja teraz koncim 28. TT a beriem ATD od zaciatku. Je zatial vsetko v poriadku a verim, ze bude az do konca. Ak to inak nejde, je lepsie pre matku a v konecnom dosledku aj pre dieta, lieky uzivat. Viem o com hovorim, kedze mam skusenost velmi zlu z prveho tehotenstva.

simona_simi
16. sep 2017

@hutka Ahoj. A môžem sa spýtať, či si na začiatku mala tie stavy, že sa ti motala napr hlava ? A prešlo ťa to ? Nemala si to celé tehu však ? 🙂

hutka
16. sep 2017

@simona_simi No hlava sa mi nemotala. To mozes mat aj z nizkeho tlaku. Celkovo prve 3. mesiace su velmi narocne pre tehulku. Potom sa ti ulavi, uvidis. Ty si brala doteraz lieky od psychiatra?

simona_simi
16. sep 2017

@hutka Takže myslíš, že po prvých 3 mesiacov nastane úľava ohľadne úzkosti ? 🙂 Si ma potešila. Ja ich mám od začiatku od psychiatra 🙂 Lieky beriem 7 rokov ... Vysadila som v novembri s tým, že chceme bábo ale všetko sa mi vrátilo a snáď aj horšie. Nasledovalo nasadenie naspäť. Trvalo to vyše pol roka ... Aké lieky berieš ?

hutka
16. sep 2017

Ja beriem Alventu. Lieky nevysadzaj, ked sa na to necitis, bude to tak lepsie.

simona_simi
16. sep 2017

@hutka Vysadila som ... CHYBA a túto chybu už nikdy v živote neurobím ... Poučila som sa no škoda, že na vlastnom zdravý 🙂 Dlho som sa dávala dokopy a sem tam som mala zlé dni ... Aj teraz som mala dozadu 3 dni blbé ale našťastie dnes to asi ustupuje ... Uvidím zajtra ... Snáď sa to bude len zlepšovať a môžem si užívať tehu 🙂

hutka
16. sep 2017

Drzim palce 😉

sccarlet
3. jan 2019

@nikamo17 a brala si nakoniec 1/4 tabletky paretinu denne? A babo je zdrave? Ja beriem polku a tiez sa bojim

selene12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sccarlet
10. aug 2021

@selene12 a čo by si chcela vedieť?

jerryjanka
11. aug 2021

@selene12 co potrebujete vedieť

jessi06
5. jún 2023

@jerryjanka ahoj aké lieky si brala? Ja mam escitil a snažíme sa a babo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre