Užívanie Dithiadenu počas tehotenstva. Je to dovolené?

majus23
10. aug 2009

Má prosím vás niektorá skúsenosť s užívaním Dithiadenu v tehotenstve? Predpísala mi ho lekárka na alergiu, ale bojím sa, aby som neuškodila mimču.

alexandrah
10. aug 2009

mne alergologicka vravela, ze ziadne lieky, iba allergodil, to je homeo, z lekarne, alebo livostin spray, ale mozno po 1 trimestri ... neviem ...

agathe8
10. aug 2009

Majus23 ahoj. Kľudne ho možeš užívať. Ja bola na začiatku tehotenstva v nemocnici a tam mi dávali Dithiaden vždy večer ho uživala, že vraj je to dobre aj proti krčom maternice či čo. A ja po ňom spala jak bábatko. Teraz ho užívam tiež, lebo sa mi strašne upchával nos tak mi ho dal nosný aj so sprayom do nosa. A dokonca 2x denne ho užívala. Oni vedia, že si tehotná a hádam by ti nedali lieky, ktoré by zaškodili tebe alebo bábatku

smajli
10. aug 2009

ahoj Majus, mam uz alergiu dlho a najhorsie obdobie mam teraz... august/september..., doteraz som v tieto mesiace uzivala dithiaden polovicku na noc a k alergologovi nechodim, tak som sa pytala gynekologa na jeho nazor,ci to mozem uzivat...alebo ci si mam zohnat ine lieky od alergologa... Tak gynekolog mi potvrdil to,co pise agathe..., ze ditiaden kludne mozem uzivat,ze je v porovnani s inymi liekmi na alergiu bezpecny,pretoze je uz mnohe roky oskusavany aj pri tehulkach,gynekologovia s nim maju uz velke skusenosti pri tehulkach, dokonca mi povedal,ze aj jeho zena,ked bola tehulka dithiaden brala a maju zdravu velku dceru.... takze dithiaden je v pohode...

alexandrah
10. aug 2009

tak super, ja som inak silne alercgicka, ale v tehu sa mi jak zazrakom alergia nedostavila ... iba raz, a to som bola chora, museli dat antibiotika slabe, 3 dnove, lebo zapal ... a neprechadzalo to, ale inak som mala stastie, lebo mam alergiu od marca do novembra ...

sixtine
10. aug 2009

ahojte, ja som sa na tehu pripravovala s mojou alergologickou, lebo cele roky uzivam antihistaminika (Xyzal a Alerid, Zyrtec). Uz pri planovani tehotenstva mi ich doktorka vysadila a odporucila jedine dithiaden. Ten ale neuzivam, lebo som po nom strasne spava a mam zavrate, tak teraz bojujem bez antihisataminik a nie je to bohvieco, uz aby bola jesen. Ale dithiaden je naozaj v tehu bezpecny.

alexandrah
10. aug 2009

baby, nezavidim alergie, to je peklo, pamatam si, ako som len od rana do vecera kychala, tyzdne, mesiace, bez lieku peklo ... ja som brala telfast ... kazdy den ... teraz nastastie ok, ani som sa nedala zaockovat, lebo sme skusali babo ... tak som sa bala ... inak som lae zase mala migreny, aj kazdy 2. den v tehu, teraz posledny mesiac nastastie ustupili ...

berus222
10. aug 2009

ja som ho tiez brala, ale az ked to bolo najhorsie, lebo som z neho spala. dithiaden sa dava aj novorodencom, ked maju nejake problemy. ze mne ho davali, ked som sa narodila.

majus23
autor
10. aug 2009

dakujem vám kočky, ukľudnili ste ma.... lebo všade na nete len čítam, že sa nič nemôže brať a tak.... ale kedže s tým máte skúsenosti, predsalen to nemôže asi uškodiť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre