Vadí popálenie bruška v tehotenstve?

adulkababulka
27. jún 2008

baby, dnes som chcela skontrolovat kurca v rure, klakla som si k nej, otvorila ju a ako som mala kratsie tricko tak sa mi dvere rury opreli o brusko ☹ mam tam popaleninu asi tak 1,5 cm dlhu a na sirku 0,5 cm.... ☹ teraz mam velky strach, ci som neublizila babatku. Prikladam si na brusko studene, ale pali to ☹ baby, prosim, co mam robit? nemate niektora skusenosti? myslite, ze to je velmi zle pre babatko???

majada
27. jún 2008

adulka ja som sa tiež popálila na bruško keď som bola tehotná neboj sa malinkému sa nič nestane...

adulkababulka
autor
27. jún 2008

majada - dakujem Ti za odpoved, som velmi vystrasena... vsade citam ze v tehu nieje dobre prehriatie organizmu a horke sprchy.... a ja koza sa priamo na brusko popalim!!! tak snad ked Tebe sa nic nestalo, tak snad ani mne... dufam 😒

mywiel
27. jún 2008

Urcite babu nic nie je, je chranene maternicou a plodovym vakom s vodou. Nech sa ti to rychlo zahoji... ☹

adulkababulka
autor
27. jún 2008

mywiel, dakujem, Ty si vzdy tady taka zachrana 🙂 preco sa teda nedoporucaju horuce sprchy? nevies? dakujem moc.

mywiel
27. jún 2008

Horuce sprchy su ze si pod vodou dlhsie a zena sa moze prehriat, ale to by si tiez musela byt skor vo vani vyse polhodiny, neboj. 😉 Vacsinou tehulky tak dlho nevydrzia lebo im je zle, stupa tlak, telo si samo povie. 😉

mywiel
27. jún 2008

A to tiez by si sa musela macat dlho vo 38C vode, takze ziadny stres a nabuduce pozor na brusko. 😉 Ja som taka nesikula ze ked zehlim alebo varim tak sa vzdy popalim na ruku a tak... 😅

adulkababulka
autor
27. jún 2008

ja som vzdy bola pri vareni na brusko nepozorna, kolkokrat mi prskol olej z panvy priamo na hole brusko - hlavne v lete, ked sa nosia kratsie tricka... teraz ako som tehu, tak som si hovorila ze vzdy musim mat zasteru pri vareni... no, a akosi mi to teraz nevyslo, len som sla nakuknut do rury na pol sekundy a hned som sa popalila. odteraz fakt bez zastery ku sporaku nejdem!
mywiel, dakujem za rady 🙂

mywiel
27. jún 2008

S radostou 😉 Pekne tehu. 😵

danu
17. okt 2009

mia. • 1d, 27tt • Dnes o 19:00
ahojte, mam problem, dnes som si brusko obarila vriacou vodou, som v 27. tt, samozrejme som isla na pohotovosti, kde mi to previazali a ubezpecili ma , ze male je ok. Ja som pre istotu bola aj na gynekologii, kde bolo na sone vidiet, ze male je v poriadku, srdiecko bilo, pohyby citim. Ale...mam strach, bol to velky som ranu mam na podbrusku asi 10krat 10cm. koza mi zliezla a dost som sa vylakala. Nestretli ste sa uz niekedy s niecim podobnym? Bojim sa, ze som babu ublizila...

vejula • 16tt • Dnes o 19:08
Moja, no ti verím že si sa musela riadne vyľakať... Ale ked ti povedali, že babo je OK tak sa neboj, ono toho vydrží veľa, aj ked hápem že máš strach... Inač kdesi na fore som čítala, písala jedna holka, že sa pošmykla, spadla, obarila sa vriacou vodou a ešte ju aj v tom momente kopol elektrický prúd.... No a bábo sa narodilo zdravé 😉 Viem že uplne sa báť asi neprestaneš, lebo mamičky sme už raz také 😉 ale bude dobre... Hlavne teraz žiadne stresy, nech sa ani mimi zbytočne nestresuje... Papuš a držte sa

mia. • 1d, 27tt • Dnes o 19:12
dakujem, dufam, ze to uz bude dobre, len uz ziadne stresy, som si ich dnes uzila az - az... pa!

vejula • 16tt • Dnes o 19:22
Tak tak, pekne oddychovať, zapnuť superstar, nech sa trochu nasmeješ 😀 a piánko, nech sa aj organizmus trochu ukludní po takom šoku... pa

danu
14. nov 2009

lucia.298 • Dnes o 16:27
ahojte, chcem sa s vami podeliť s niečím, čo sa mi dnes stalo ☹ ...varila som na obed slepačiu polievku, ked mi začala vrieť sliepka, osolila som vodu a ako som išla zamiešať vyprskla mi na brucho vriaca voda, mala som oblečene síce tričko, ale aj tak mam na bruchu asi 10 cm mapu, priložila som si lad a neskôr postriekala panthenolom, spravili sa mi aj pluzgiere, mam to na lavej strane pri pupku, teraz je to už ok-bolesť ustupila, len by som chcela počuť nazory, či sa nemôže aj dieťatku niečo stať, predsa len, bol to šok, inak som v 5.mesiaci, ďakujem za reakcie.

monkula • 2d • Dnes o 16:32
lucka, ja si myslím, že dieťatku sa nemá čo stať.... je chránené okrem iného aj maternicou... 😉
Mňa v piatom mesiaci uštipla včela, tiež som sa veľmi bála, ale gynekologička ma ubezpečila, že to bude v poriadku.... 😉

lucia.298 • Dnes o 16:35
monkula ďakujem 🙂 bojim sa, dufam že bude všetko ok, v pondelok pojdem aj k lekarke

mmaattuuss • 36tt • Dnes o 17:13
Inak aj moja mama, ked bola tehotna, tak sa obarila a od narodenia mam na zadku kvoli tomu taky mensi flak. Takze mozno babatko bude mat nejaku znacku na urcitej casti tela podla toho, ako bolo prave otocene.

lucia.298 • Dnes o 17:23
mmaattuuss-ved toho sa bojim ☹ tiež som o tom počula 😒 porazí ma, keby to bol zadoček ok

lucia.298
14. nov 2009

no vidim že nie som sama, taka "šikovna" ☹ detičky sa narodili vporiadku?

hamptonka
21. júl 2011

ach jo ..sikovnosti nikdy nie je dost...ja som dnes muzikovi k meninam varila marhulove gulky ..no a horuca voda sup na brusko..uz to nepali fliacik 2 cm cerveny ale ako citam su aj horsie pripady..znamienko krasy ma aj moj brat na pupku po tom ako sa mama zlakal mysi ...nieco na tom bude

preshibana
23. júl 2011

ja s tym sice nemam skusonst, ale mamka si obarila brusko, ked ma cakala a ja som potom mala fliacik na nohe prvych par dni 🙂

mtk27
17. jan 2016

@danu
Mne sa stalo to iste , som v 30tt mam popaleninu 2.stupna vo velkosti 10cm na brusku, lekari mi to osetrili a ubezpecili ma ze babo je v poriadku. Ja by som sa ta chcela spytat, kedze vidim, ze tboj prispevok je starsi- ked sa ti narodilo babätko malo nejaké dôsledky, fliaciky a pod? Dakujem

erinita
17. jan 2016

@mtk27 mne sa to stalo so žehličkou v 28 tt, malý bol a je úplne v poriadku 🙂

mtk27
17. jan 2016

@erinita ďakujem za odpoved 🙂 velmi ma potesila, lebo sa dost bojim....

alex5896
11. júl 2023

@lucia.298 ahoj narodilo sa dietatko v poriadku stalo sa mi co tebe 🙄

alex5896
11. júl 2023

@mtk27 ahoj narodilo sa babatko v poriadku?

mtk27
13. júl 2023

@alex5896 áno v poriadku a dnes mu je už 7 rokov ❤️ nemaj strach všetko bude v poriadku 🙏🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre