Vakcinácia v tehotenstve. Je to nebezpečné?

sumer
30. okt 2009

Ahojte som a pisem prvy krat na taketo diskusie,ale chcem sa opytat.Ak su na vakciny proti prasacej chripke a maju neziaduce ucinky take podla mna katastrofalne nemoze, alebo moze tehotna zena prist o svoje dieta? Dost ma to zaujima,lebo v niektorych krajinach je ockovanie povinne. Bala som sa brat aj tabletky v tehotenstve vzdy som sa pitala na co su,a ci to neublizi babu. Co si o tom myslite vy? Je to hlupost alebo nie? 😒Potesim sa ak budu nejake ohlasy hm...dakujem

civavava
30. okt 2009

ahoj, ja zijem v Luxembursku, tu ockovanie proti prasacej chripke tehotnym zenam vyslovene odporucaju, ale az od druheho trimestra, takze ja sa zaockovat dam, odobril mi to aj moj gynekolog.
Proti obycajnej chripke som uz tiez zaockovana, hned ako som zacala 2.trimester,som utekala. Robim v obrovskej organizacii, takze nechcem nic chytit..napr.syn mojho sefa uz prasaciu ma, dovliekol ju zo skoly 😒

Babu to neublizi a tebe minimalne pomoze...najma ak robis alebo sa pohybujes vo velkom kolektive ...

miculienka
31. okt 2009

a čo stým keď už mám sopeľ v nose, vraj sa vtedy nemá očkovať keď telo nieje fit, čo vy na to ?

sixtine
31. okt 2009

kvoli alergiam mi ockovanie proti chripke odporucali kazdy rok. Teraz som tehotna a imunologicka mi definitivne povedala, ze v ziadnom pripade. Styrom maminam to neurobi nic a u piatej to ma katastrofalne nasledky pre miminko, takze tento rok sa ockovat nedavam. A co sa tyka prasacej chripky, ja som tak trochu od fachu, takze ked trochu vidim do toho, ako sa "urychlili" klinicke skusky, tak to riskovat urcite nebudem, nie som pokusne morca...

happy018
31. okt 2009

ahoj babulkly mozem poprosit o pom. S manzelikom sa pokusame o babetko no a asi piaty den po moznej ovulaciii som dostala velmi slabunku menstruaciu ktora trvala 10 dni naozaj len slabunke spinenie, vlastne prestala vcera no a asi 3n dni ma bolia prsia a picha ma aj v podbrusku vlastne vcera aj bolelo jak na menzes ale ziadny nemam vlastne len vcera mi skoncilo to nekonecne spinenie, myslite ze mozem byt tehu, mam si spravit testik?

olivova
31. okt 2009

no, ja by som sa v tehotenstve rozhodne zaockovat nedala. Dost je to zataz na cloveka, ktory babo necaka. Ono - tebe to ublizit nemusi, ale vies, ako to bude posobit na babo ? A vakcinu proti prasacej chripke - je len novo urobena, oni podla mna ani nevedia, co to moze sposobit...A okolo tejto vakciny je dobre haloooo... - medialne...Mna nechcela lekarka zaockovat proti normalnej chripke - a to som nebola tehotna...
A ano, moze mat prasacia chripka vaznejsi priebeh, ale ta vakcina moze mat tiez...

olivova
31. okt 2009

http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=c...

nieco na precitanie o tejto vakcine

olivova
31. okt 2009

http://primar.sme.sk/c/5080722/vakcinam-podlahl...

a este toto 😉

Mne napr. nejde do hlavy, ze ked ste tehotne, proti obycajnej chripke vas nezaockuju, ale proti prasacej ano...Tak asi taky je moj pohlad.

sumer
autor
31. okt 2009

Dufam ze mysleli na vsetko co to obnasa. 😒

munu
31. okt 2009

happy, podla mna mozes byt tehotna, ale test urob, az ked ti bude menzes meskat tak dva dni

danu
1. nov 2009

juju • 13tt • Dnes o 19:23
baby ake mate skusenosti respektive odporucania od lekarov? zaujima ma aj klasicka chripka aj prasacia a ci poznate nejake pripady, ked tehotne dostali chripku a ako to dopadlo?

ludka77 • 1d • Dnes o 19:29
ahoj, ja som ostala tehotná minulý rok v októbri a v novembri som sa bola dať zaočkovať proti chrípke a v pohodičke ma zaočkvali, a chrípka ma pekne obišla, dokonca priateľ chrípku mál a to takú, že nevládal ísť ani na wc tak som sa o neho starala a chrípku som nedostala.
pracasiu?? 🙂 tak to neviem 🙂

roasha • Dnes o 19:29
ockovania ako take v tehu sa nedoporucuju,ale chripka je vraj oki.
http://zena.atlas.sk/ockovanie-proti-chripke-je...

ludka77 • 1d • Dnes o 19:31
ešte som zabudla dodať, že teraz kojím a doktorka mi očkovanie neodporučila

ellit • 1d, 20tt • Dnes o 19:34
ja ked som cakala maleho, tak som v 2 mesiaci dostala chripku, lezala som tyzden len s paralenom a nastastie to maly zvladol, ale kym by nam prisli nejake vakciny proti prasacej chripke, tak vacsina uz aj tak porodi.

juju
2. nov 2009

sixtine zaujimave, mna skor zaujimaju tie negativne odporucania, kedze vsade hovoria dajte sa zaockovat. mas k tomu viac info?

sixtine
2. nov 2009

juju, negativne odporucanie sa tykalo vakciny proti klasickej sezonnej chripke. Ako som pisala, imunologicka mi povedala, ze je to v tehotenstve rizikove, nakolko nikdy nevies, ci to neublizi babatku. Napokon aj reakcie na ockovanie su rozne, ja som mavala napriklad v pohode, ale moji pribuzni mali par dni horucku a priznaky chripky a prudku reakciu v mieste vpichu aj 5-7 dni. Rovnako tak nevies, ci ti to v tele vyvola prudku reakciu, ktora moze ublizit babatku, alebo nie. Takze tento rok trpnem bez zaockovania...

juju
2. nov 2009

sixtine mne moj gynekolog tiez povedal, ze nie je dovod na vakcinu proti kalsickej, ze neexistuju pripady, kedy by sa nieco stalo nevakcinovanym tehulkam - ze je to len tazka chripka ale dnes som s nim volala a prikazal mi dat sa zaockovat proti prasacej, lebo tu (Belg) uz lezi par tehotnych zien na intenzivke s mexickou chripkou. vakcina k nam dorazi od 7.11

danu
11. nov 2009

sarrahmichelle • 7tt • Dnes o 11:23
Ahojte tak som sa prave vratila od prvej navstevy lekara som 6tt a on mi odporucil ist na ockovanie...ani len netusim ci to odmietnut alebo ist...kazdy hovori nieco ine niektory tvrdia ze je to neskodne a iny ze nebezpecne a moze to zabit...nenajde sa tu niekto kto by mal podobnu skusenost a tiez sa nevie rozhodnut alebo dokonca nejake mamicky co by to uz mali za sebou? dakujem Vam

tinesa
11. nov 2009

ja ked som bola tehotna v 5tt som sa dala zaockovat vakcinou proti chripke (to bolo pred tromi rokmi) a mam krasnu zdravu dcerku , ja sa davam ockovat kazdy rok

tinesa
11. nov 2009

teraz citam , vy sa bavite o prasacej, tak potom nic

deborah1
11. nov 2009

Ja som to minulý rok riešila tak /bola som v 1.trim./,že manžel a deti sa dali zaočkovať proti chrípke,ja nie,no bola som stále doma a na nákupy,vybavovačky a tak chodil manžel.

romy01
11. nov 2009

baby ja sa zaockovat urcite nedam - ani proti prasacej ani obycajnej chripke. Este nikdy som sa nedala zaockovat a to som 9 rokov pracovala vo fakt velkych kolektivoxh a v kancli skakala chripka od stola k stolu - no ja som nikdy neochorela. Vzdy si ale na seba davam pozor - moda nemoda vzdy v zime som si supla na seba aj pančusky pod nohavice a ked mi bolo v kancli teplo, dala som si ich na wecku dole. A caj s citronom kazdy druhy den uplne ako prevencia staci

janka2110
11. nov 2009

ahojte..ja som sa dala tiez zaockovat proti chripke-klasickej.
rozpravala som sa o tom s doktorom a aj s gynekologom.Obaja mi to odporucili.Nakolko aj syn chodi do skoly a vsetky choroby odtial donesie. ☹ Inak davame sa cela rodina kazdy rok a zatial bez problemov(musim zaklopat).

ivana2301
12. nov 2009

V utorok som bola u mojej gynekologičky v poradni a tá že dostala príkaz z neakej as.zdravotníctva aby poskytla zoznam všetkých tehotných žien takže si písala mená a aj mená našich obvodných lekárov.A aby sme sa všetky tehotné išli hlásiť ku svojim obvodným lekárom v súvislosti monitorovania pandemie chrípky..Takže, ešte v ten deň som nabehla ku svojej obvoďáčke(išla som dosť neskoro,aby som sa vyhla chorým) nikto už nebol chorý v čakárni-čo som si aj vydýchla..A obvodná doktorka o ničom nevedela-o dôvode sa hlásiť tehotných.A tiež jednoducho povedala,že si nevie predstavyť,ktorá tehotná sa dá zaočkovať proti prasacej chrípke-ona nezaočkuje proti normálnej nieto ešte..(Takže každý doktor ma na očkovanie svoj názor)Ktorý je ten správny? Takže neviem..Do poradne idem o 2 týždne,takže som zvedavá.Práve som v 33 tt. tehotenstva a dosť som sa začala obávať o babatko..Ked som bola chorá na začiatku teh. som sa bála dať tabletku a aj teraz mám rešpekt-že sa im radšej vyhýbam-a teraz keby som sa mala dať zaočkovať-no neviem..A vy žienky keď ste boli v poradni u gyn. vravela Vám niečo doktorka ohľadom chrípky???

juju
12. nov 2009

ja som sa dala zaockovat proti mexickej, som 14tt a tu v Belg to vsetci vsetci lekari, a najma gynekologovia od 12tt silne odporucaju, ale tu je situacia ina ako na SK - vela infikovanych a vela komplikovanych pripadov na intenzivke ☹ dnes manzel prisiel z prace a hovoril, ze im na intenzivku doviezli 2 nove pripady malych deticiek

zuzu1980
13. nov 2009

ahojte, ja som v kanade, a prave dnes som sa tiez dala zaockovat proti prasacej... predsalen, doma 3 tyzdnove babo, clovek nikdy nevie... hlavne mojho manzela som poslala na ockovanie uz minuly tyzden, lebo on chodi do prace, medzi ludi, metrom...
u nas ockovali prednostne rodicov deti do 6 mesiacov, v druhej skupine boli tehotne a deti od 6 mesiacov do 5 rokov, teraz zacinaju ockovat ostatne deti a chorych, a zvysnych dospelych tusim az o tyzden.

ako tehotna neviem ci by som sa dala zaockovat, asi by som sa bala... rovnako by som sa bala dat zaockovat male babo, povedzme 6-mesacne. Toto budeme riesit na jar s malym, lebo planujeme dost cestovat. ale mozno do vtedy bude po chripke, uvidime.

zuzu1980
13. nov 2009

aha, este niekto tu vyssie spominal kojenie... vraj mlieko vakcina neovplyvni, ale taktiez sa tym vlastne neprenesu protilatky na babatko, takze babatka do 6 mesiacov su vysoko rizikove, nemozu sa este zaockovat, a nie su nijako chranene.

bambusko
17. nov 2009

Těhotné ženy a virus H1N1

Jsem skutečně zneklidňován tím, že CDC, lékaři a média zdůrazňují, že by touto experimentální vakcínou měly být očkovány všechny těhotné ženy. Média opakují, že tato vakcína je vyráběna naprosto stejně jako vakcína proti sezónní chřipce a je proto bezpečná, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti není.
V Austrálii a na Novém Zélandu je dohromady 250 000 těhotných žen. Z nich bylo hospitalizováno na JIP pouze 66, což znamená incidenci 1 žena na 3 800 těhotných, čili riziko 0,03%. Těhotné ženy z těchto dvou zemí se mohou cítit bezpečné při vědomí, že mají 99,97% naději, že neonemocní natolik, aby musely být hospitalizovány na JIP. A proč skončilo na JIP oněch 66 těhotných žen? Studie z Austrálie a Nového Zélandu skutečně zjistila, že v souladu s poznatky americké studie, byly tyto těhotné ženy buď obézní nebo měly vážný zdravotní problém, který byl spojený s obezitou.
K téměř stejným číslům došla i americká studie. Tam lékaři při svých úvahách připomínají, že nebyli schopni brát v úvahu, kolik těhotných žen užívá drogy nebo kolik jich žije v chudobě spojené s podvýživou vedoucí ke snížení imunity.
Nicméně, pro těhotné ženy může znamenat speciální nebezpečí samotná vakcína. Vždy totiž patřilo k základním principům medicíny, že by se neměla očkovat těhotná žena s výjimkou extrémních případů ohrožujících život dítěte. V současné době jsme svědky dvou příkladů závažného porušení této zásady. Když byla uvedena na trh vakcína Gardasil proti HPV (lidský papilomavirus), doporučil její výrobce Merck, aby byla podávána těhotným ženám. Krátce po jejím zavedení byla tato nebezpečná praxe zastavena, protože se zvýšil počet potratů a počet novorozenců s vážnými malformacemi.
Dnes je již dobře známo, že pokud se stimuluje imunitní systém ženy v průběhu druhého a třetího trimestru těhotenství, výrazně se zvyšuje riziko vzniku autizmu v ranném dětství nebo schizofrenie v pozdějším věku. Zvyšuje se výrazně pravděpodobnost poruch ve vývoji nervové soustavy a s tím spojených poruch chování u dětí.
Zatímco studie u laboratorních zvířat přesvědčivě ukazují, že očkování poškozuje vývoj plodu, neexistují žádné podobné studie, které by prokazovaly bezpečnost vakcinace těhotných žen pro vývoj člověka. Hewitson se spolupracovníky zjistila, že vakcína proti hepatitidě B podávaná nyní v mnoha státech novorozencům, způsobuje při podání novorozeným opicím abnormální vývoj mozkového kmene. Touto vakcínou už byly očkovány desítky milionů kojenců, aniž by se v jejich tělíčkách vytvářely protilátky, navíc proti infekci, která je neohrožuje.

Russell L. Blaylock, Mississippi, USA (http://www.russellblaylockmd.com)
překlad se svolením autora (na požádání autora) Anna Strunecká

http://www.casttv.com/video/jen5q31/why-pregnan...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
15. apr 2016

Ja som aj proti ockovaniu proti obycajnej chripke - mala som ju raz v zivote a nikdy som nebola ockovana, chripka je virusoveho povodu a podla mna je ockovanie neucinne, ako tehotna by som sa nedala ockovat v ziadnom pripade

mircalla
15. apr 2016

@peter952 Pediatricka mojich deti sa vyjadrila, ze boli roky ked vela rodicov neockovalo, posledne roky je to naopak a pocet zaockovanych deti vyrazne vzrastol

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre