Váš nazor na stravovanie tehotných v Mc Donalde

bambulka00
30. máj 2013

Ako sa pozeráte na tehotné ženy, ktoré chodia do Mec donaldu a stravujú sa tam? Teda jedia hranolky a iné mastné jedlá? A čokoládu? Nič z toho sa v tehotenstve totiž nesmie.

koniarova
30. máj 2013

Nič ma do toho nie je. Nech sa každý stará o seba a je čo uzná za vhodné.

ela2710
30. máj 2013

@bambulka00 ani pocas kojenia sa ,,nic nesmie" len neviem, z coho by sa potom tvorilo to mlieko 🙂 ja som jedla aj pocas tehotenstva, aj pocas kojenia uplne vsetko 😉 nemyslím si o tom nic, nikdy som sa nad tym nezamyslala, nevidim dovod, je kazdeho vec, cim sa stravuje a co mu chutí....

alaniska
30. máj 2013

@bambulka00 ja nejem Mc Donalda ani ked niesom.tehu,ludia nech jedia co chcu,len nech potom neplacu ako vyzeraju.Cokoladu jem s mierou. Viac ma zaraza ked tehula fajci a pije ako ked je Mc Donalda,niekto nevie ovladat chute🙂

javalla
30. máj 2013

čo všetko sa nesmie... a predsa to robíme... a stále sme tu...

casy30
30. máj 2013

Ja si myslím, že to je každého osobná vec. Ja jedla z Mc donaldu nejem ani ked som netehotna🙂) podľa mna je to hnus a nemal by to jesť nikto, ale ako som napísala, je to každého osobná vec...apropo, ta čokoláda je najmenší prehrešok🙂

alica3
30. máj 2013

@bambulka00 no ešte čo by som neriešila😀DDD

simsalabim
30. máj 2013

@bambulka00 asi som nejako zaspala dobu, ale ked som bola ja tehotna, tak som sa nikde nedocitala, ze cokolada ci hranolky sa pocas tehotenstva "nesmu".... osobne si vsak myslim, ze do toho, co kto v tehotenstve je, sa nikto druhy nema co miesat. A som aj toho, nazoru, ze vsetko s mierou... my ako rodina ideme do Mekaca tak 3-4x do roka, decka to vzdy brali ako uzasny vylet 😉

wena
30. máj 2013

Ja také veci nejem ani keď nie som tehotná. Veď to je čistý humus... 😖
Čo ma vytáča viac je, keď tam vidím jesť deti, ktorým to dajú rodičia....

lubikan
30. máj 2013

@javalla a kolki su tu s problemami 😉

barbs24
30. máj 2013

no to je fakt velky problem na zayslenie :D

kajka2211
30. máj 2013

@bambulka00 ja som jedla mekáč ked som bola tehu...aj čokolády,jednoducho ma " neuspokojilo" zdravé jedlo,a vždy po mne niekto čumákal ako keby som bola najvačšia hriešnica sveta :O)

cecil36
30. máj 2013

@bambulka00 ty tam pracujes a vedies si statistiku, kto kolko coho zje? Lebo ak nie, tak naozaj nemozes vediet ci to neboli jedine hranolky za cele tehu, lebo proste dostala buduca mamina chut alebo ci sa takto stravuje bezne. Vies nic netreba v tehu prehanat. Mna stale udivuje ako sa riesi co vsetko sa v tehu nesmie, treba mat triezvy pohlad na vec, obcas i dopriat kavu, ak sa niekomu rano toci hlava alebo si dat sem tam hranolky ked mam chut pripadne coca colu. V tomto pripade je dolezite slovo obcas 😉

iwesska
30. máj 2013

Kazdy nech sa stravuje kde chce, aj ked my tam nechodime. Ale rozmyslam, ze preco sa cokolada v tehotenstve nesmie ? 😅

lucia78
30. máj 2013

Preco sa cokolada v tehotenstve nesmie? Ziadny lekar mi to nikdy nezakazal, ani som nikde necitala, ze sa to nesmie. Ja som jedla pocas oboch tehotenstiev a dojceni cokolady snad kazdy den a deti su v poriadku. 😅

sense
30. máj 2013

ja som raz skusila hamburger a po jednom hryze skoncil v kosi akurat co mi islo boli hranolky a zemiaky celkovo to bolo jedine jedlo z kt, mi nebolo zle

lucia78
30. máj 2013

Takze uryvok z clanku o tehotnych a cokolade, ktory mi google hodil ako prvy: "Ak túžite po čokoláde, vyberte si aspoň tú s vysokým podielom kakaa, ktorá obsahuje aj zdraviu prospešné látky." Takze cim cokoladovejsia cokolada, tym lepsie. 😀

jasminet
30. máj 2013

ako netehu som jedla mekaca 4x do roka, ako tehotna pri dcere 4x do mesiaca, pri malom menej, ale jedla. a co...? 😀 😀 😀 ked som na to mala chut... horsie by bolo keby som mala chut na flasu vodky, skatulku cigariet alebo marisku a nevedela odolat, nie? 😉

linda20111
30. máj 2013

@bambulka00 Co sledujes tymito otazkami?

anjelicek26
30. máj 2013

@bambulka00 - vsetko z toho sa v tehotenstve smie, ale s mierou 😝

zuzanockamt
30. máj 2013

@bambulka00 a co riesis, nech si kazdy je to, co uzna za vhodne ... kedy chce a kde chce 🙂 ... a cokolada sa preco nesmie v tehotenstve, to mi je teda novinka 😀

simca06022011
30. máj 2013

@bambulka00 mat tvoje starosti... 🙂 nech si kazdy je co chce, masne jedla su aj pecene maso s knedlou... a cokolada mi je novinka... 🙂))) Za chvilu budeme zo vzduchu zit :P

ritusuk
30. máj 2013

myslim,ze ked tehula dostane megachut na megaburger a da si ho,urobi lepsie,ako keby si ho odopierala.treba ulahodit telu a dat si to,co si telo a dusa pyta.ine je,ked vidim rodiny,ktore maju z toho tradiciu,resp.zeru mekaca kazdy den.za mojich mladych cias bol fast food vyvrcholenim celeho vyletu,bol to luxus,na ktory sme sa cely den tesili...dnes vidim poniektore deti v uk,sedia s tabletom v detskych kutikoch,sustredeny pohlad,ani nevnimaju svet okolo a rodicia si trkocu vonka,s milkshake-om a cigou v ruke.ako raz za cas je to strasne fajn,ale kazdy den cestou zo skolky...cojaviem...

katy1979
30. máj 2013

Aky je rozdiel medzi mekacom a vysmazanym reznom ci syrom? Ci langosom s kofolou?
Ja som vegetarian a prve mesiace v tehu som zeleninu a ovocie nemohla ani vidiet. Moj zaludok zniesok zemiaky a za vysmazanym karfiolom s tatarkou som sa isla utlct. Ak clovek je vyvazenu stravu tak mekac ho raz za cas nezabije. A ja tam kludne zoberiem svoje deti. Aj tak tam chodia len kvoli hracke. Ja si dam salatik ktory mi vyzeru a zjedia par hranoliek. Do detskeho menu sa da vybrat salat, ovocie ci jogurt a mlieko. Nikde nie je napisane mekac rovna sa hranolky a hamburger

trish31
30. máj 2013

@bambulka00 nesmie sa v tehotenstve dost veci,ja som za to,na co mam chut,to si dam.Do mekaca velmi nechodim,naozaj len obcas,bola som ako tehotna,dobre som sa nacpala cheesom a hranolkami a spokojnejsia som nebola 😀

katren
30. máj 2013

@bambulka00 najskor riesis raw stravu a 2 minuty na to mekac.....sa rozhodni co chces..... jedz to,na co mas chut...
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/raw-strava-v-tehotenstve-2/

sissy27
30. máj 2013

@bambulka00 čo by sa nesmelo? kto povedal? priveďte mi ho, ja mu to vysvetlím 😎 v tehotenstve sa môže všetko (ak sa nebavíme o rizikovom alebo nejak inak komplikovanom), nie je to choroba, ale všetko s mierou... nehovorím, že je to zdravá strava a ideálna na každý deň, ale raz za čas ani ten mekáč nikoho nezabije...
a nepozerám sa na tehošky v mekáči nijako, je to výlučne ich vec, a okrem toho, ktovie čo iné pojedia doma len to nikto nevidí (či to už je ok?)
a k tej čokoláde - kvalitná čokoláda je LIEK, nie jed...

marry2112
30. máj 2013

@bambulka00 tak ja pisem teraz pravdu, mcdonald som jedla dokopy asi tak 10krat v zivote, nemusim to, ale ked mam chut tak to musim mat,...hlavne tie hranolky, juj,... 😀 mala som nejaky tyzden v tehotenstve, kedy som jedla zemiaky a hlavne hranolky vo velkom a poriadne osolene,... a som tu a aj malicke,... vsetko je v poriadku, a ani jeden nie je obrovsky, sme cisty priemer zatial,... takze neriesim, treba si dat "do hlavy" co sa ziada, vratane cokoladky 😀 hahahaaa... Treba si uvedomit, ze sme tehotne, nie chore a to si treba hovorit cely cas!!!!

sssimi
30. máj 2013

Síce je hlúpe odpovedať na otázku otázkou, ale prečo ťa to zaujíma? Kým ich nikto do toho nenúti s nožom pri krku, tak to môže byť každému jedno, nie? Ja som napr. nikdy v živote v Mc Donalde ešte nebola a ani ma to neláka, ale preto nebudem nikoho za to odsudzovať. Mám na to svoj názor a každý má svoje vedomie a svedomie a činí tak, ako uzná za vhodné.

kikina84
30. máj 2013

ja som vobec neni nejaky extra zastanca zdravej stravy..dam si na co mam chut..ale v tehotenstve som sa snazila tie zdravsie veci jest,,menej cholesterolu a viac zeleniny,ovocia,,skor dusene veci,vela mliecnych vyrobkov..syry a podobne..samozrejme bez kavy a kofeinu celkovo,cigarety alkohol uplne prec..ale ani som to nejako neprezivala,,jednoducho mi samo telo robilo to co uzna za vhodne..Ale celkovo si myslim ze mc donalds ti nejako extra neublizi..ked mas na to chut tak si daj..ja moc mc nemusim,ale tiez mam rada hranolky odtial a nejake tie zmrzliny a salaty...sem tam si dam ked idem okolo a som hladna..Pokial to nebude nejaka kazdodenna strava ten mc donald v tehotenstve,,tak je to Ok .. 🙂

bluff
30. máj 2013

tak bambulenka ja som priam poburena 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre