Veľmi som sa zľakla. Mohlo to ublížiť bábätkám?

kacenka30
20. jún 2007

Chcela by som otvoriť túto tému kedže som ju tu nenašla....včera ma napadol pes a skoro ma pohryzol strašne som kričala a zľakla som sa....čakáme dvojičky a ja sa teraz bojím či sa niečo nestalo mojim drobčekom aj keď som ich večer cítila aj tak mám obavy skoro celú noc sa mi nedalo zaspať a stále na to musím myslieť....prosím baby ktorým sa stalo niečo podobné či išli k doktorke na sono a či im to dobre dopadlo....

zrzulka
25. aug 2007

tiez si myslim ze je to riada hlupost. ja sa teraz v tehotenstve pravidelne popalim, ci porezem. To vsetko su len povery.Ak dieta ma nejake znamienko na tele tak to urcite nie je z laknutia pocas tehotenstva alebo z popalenia. Mozno kedysi ked si ludia nevedeli vysvetlit z coho je dieta flakate tak hovorili ze to urcite z popalenia. mnohe deti sa rodia poskrabane ci s nejakym tym fliacikom ci modrinkou na tele. To vsetko ma suvis s porodom a nie s laknutim v tehu🙂

sue
25. aug 2007

To je teda riadna kravina 😀 že keď sa popálite, dieťatko bude mať fľak 😀 lekári by sa asi dobre pobavili keby toto čítali... a že sa nechytiť za bruško keď sa zľaknem? No tak to si už vonkoncom neviem predstaviť, pretože ako budúce maminy máme v sebe inštinkt, prirodzený pud ochraňovať bábätko a takto sa ho hneď prvoplánovo snažíme ochrániť - že sa chytíme za bruško - ja sa chytám aj keď je niekde hlasnejšia hudba alebo zatrúbi auto, "aby to malého nevyľakalo" 😅
...a čo sa týka tých preľaknutí - ja som strašný bojko a navyše robím v takej robote, že "treskoty" sú tam nie na dennom, ale na hodinovom poriadku a vždy sa zľaknem... najprv som sa o drobčeka bála, ale teraz väčšinou keď niečo treskne, malý začne kopať 😵 😅

pipi1211
25. aug 2007

no ja som sa v tehu popalila na ruke a bola som zvedava ci tam nieco bude mat no a nic 😀

margaretka11
25. aug 2007

Jééj, Kacenka, takže v BB pribudne ďalšia dvojmaminka? To je super 😀. Ale k téme. Ja som sa počas tehotenstva popálila na ruke, prskol mi na dlaň olej a poviem Vám, taký pľuzgier som ešte v živote nemala. Bol otrasný a veľký a nešiel sa zahojiť. No a bábätká sa mi narodili bez akýchkoľvek známok poranenia, nikde nič. Takže neviem..

lua
25. aug 2007

Mne dokonca vyprskol horúci olej priamo na brucho a malá tam nemá nič - vlastne som si na to spomenula až teraz, keď som si prečítala margaretkin prispevok 🙂

evusa1980
15. okt 2010

caute babeny, ja som iba v 5tt ale lakam sa permanentne vsetkeho pocas celeho dna, buchnutia, telefonu, zvonceka, az tak velmi ze mi pride zle a zacne mi buchat srdiecko, az 120 uderov....nemoze to ublizit babatku, strasne sa bojim ze ano, co mam robit aby to preslo...prosim poradte mi...

miriam11
15. okt 2010

evusa, mne sa zda, ze si z niecoho privelmi vystresovana. Neviem si predstavit, aby si sa takto lakala kazdy den. Normalne sa clovek tak nelaka. Skus porozmyslat, co sa zmeilo odvtedy ako si zistila, ze si tehu. Moznoze to az privelmi prezivas, alebo si stale zamyslena a rozmyslas nad milionom veci, dopredu si predstavujes zle predstavy a mas strach o babatko. Skus mysliet pozitivne, vsetko bude OK. Ak Ti to bude trvat dlhsie, tak urcite by si mala navstivit lekara odbornika. vela stastia 🙂

lenka2507
19. sep 2011

Ahojte baby, chcem sa spýtať, že aký je váš názor nato, že keď sa tehotná žena zľakne nemala by sa chytať za tvár, lebo potom bábätku ostatne fliačik presne tam, kde sa mamina chytila. Lebo včera sme šli autom a podbehol nám do cesty pes a ja som sa tak zľakla, že som si oboma rukami zakryla tvár a teraz mám obrovský strach. Bojím sa a neviem, ako to mám dostať z hlavy von. Prosím poradťe...alebo napíšte ak ste mali podobnú skúsenosť. Prosím... ďakujem

elli333
19. sep 2011

@lenka2507 podľa mňa sa určite nemusíš báť 😉 táto fáma sa zakladá na obyčajnej povere a skutočne nemá žiaden reálny základ.Podľa mňa ked sa narodí bábatko s nejakou škvrnou alebo niečím tak jasné že matka si dokáže spomenúť že sa toho miesta aspoň raz počas tehotenstva dotkla a možno a vtedy ked sa zľakla 😀 ale som si istá že to s tým nemá vôbec nič spoločné,je to skutočne len povera a jedna z tých smiešnejších 😉 tvoje bábo bude krásne 😉

gaby21
19. sep 2011

@lenka2507 No tak toto je vazne sprostost, som take nieco v zivote nepocula, to kto ti rozprava taketo veci? Ten dotycny asi nema vsetkych pohromade 😀 . Logicky mi vysvetli ako nieco taketo moze ovplyvnit vyzor tvojho dietata 😕 . Sak, ak ma mat flaky, tak ich uz ma, ak ma mat znamienka, tak ich uz ma, vsetko sa to deje pri pocati 😉 . No a mimochodom, ked sa narodi bude ti jedno, ci ma skvrnu alebo nie, ved je tvoje, predsa ho nedas na adopciu 😔

damiankad
19. sep 2011

@putyna somarina....sprosté babské povery!!

damiankad
19. sep 2011

@lenka2507 Mne sa stalo niečo podobné...a malému nič nechýba...nemá žiadny fľak..nič..sú to len sprosté babské povery...ja nechápem ked to sem niektorá napíše..takú kravinu preboha!! Zbytočne tým stresujete tehotné maminky...ktoré už majú dosť iných obáv...
Moja, určite sa neboj...je to len povera...ktorá nemá so skutočnosťou nič spoločné...ak tu aj niekto uviedol...že sa také dačo stalo..je to len náhoda...alebo výmysel a prifarbenie sprostých rečí okolia...robila som zdravotnú sestru na ambulancii a toľko krát som sa popálila,pichla buchla, zľakla a porezala...a keby moje dieťa malo mať z každého fľak je fľakatý ako dalmatínec!
Hlavu hore a vôbec nemysli na také somariny...budeš mať krásne zdravé dieťatko, uvidíš...poverám netreba veriť a ani sa ich báť!

putyna
27. sep 2011

No mozno ale mojmu mangelovi ostal flak ked sa jeho mama popalila na ruke a ma ho tam dodnes

kata13
27. sep 2011

@lenka2507 no moja mama sa podobne zlakla ked bola so mnou tehotna, pozerala vtedy film a zene skocilo nieco na rameno, zlakla sa a chytila si tvar. tiez mala obavy, ze budem mat flak, ale nastastie nic. jediny flak co mam je na ramene, dost velky a vzdy sa ma kadzy vypytuje co to je, ale ci to ma nieco spolocne s tym, ze nieco skocilo tej zene na rameno to je ozaj tazko povedat. ale je to fakt divne, skor asi len nahoda 😉
takze zbytocne sa nestresuj, podla mna sa zlaknes vela krat a ani si to neuvedomis

elizabeth22
27. sep 2011

@kacenka30 neviem,či som sa ja niekedy zlakla v tehotenstve,raz som sice spadla na schodoch,no nebol to silny pad a nespadla som na brucho,ale ked sa dcérka narodila na hlavičke mala také malú priemer 3 cm bodku,kde jej nerástli vlásky,len taká ružová kožička,nevytvorila sa jej tam koža,má to dodnes,síce jej to vlásky zakryjú,ale má to,kožná lekárka skonštatovala,že to nejaká len aplázia pokožky,kde sa počas vnutromaternic.vývinu nevytvorila na tej časti pokožka a preto jej tam ani nikdy vlásky rásť nebudú,ale našťastie to nie je vadné,alebo zhubné,už jej to ani nevidno,vdaka vláskom,ale tiež by ma zaujímalo,v dosledku čoho sa jej to tam vytvorilo,či som ja bola chorá,alebo som niečo zjedla,alebo som sa zlakla...neviem 🙂

katka115
3. okt 2011

Ahojte dievčata, ja by som sa chcela spytať, moja sestra je už v 9 mesiaci, už včera mala termín no zatiaľ nič 🙂 ale ide o to, že dva di pred termínom mali autohaváriu, nikomu sa nic nestalo, len ona si buchla hlavu a hrozne sa zlakla, tak chcem vedieť ci mate niekto s tym skusenosti, ake to moze mat nasledky na babatko?

jabadaba
3. okt 2011

Nemozem uverit vlastnym ociam co za kraviny tu odzneli! V 21. storoci a mlade baby, 😖 aby pustali z ust taketo hluposti je do neba volajuce. Ak by to sem vypisovali nejake blbe dedinske stare zenske, si poviem OK, este sa nevymanili zo stredovekych tuposti, ale ze to tu vypisuju mlade zeny, to je strasne. Nieco strasne. Od prvej stranky jedna haluz za druhou. Je na zvazenie poziadat adminov o zmazanie celej temy pretoze len siri bludy. A asi to aj idem spravit. No nieco neslychane, toto stoji snad aj za medializovanie ake su este na svete tupe nazory...

jabadaba
3. okt 2011

@katka115 hlavne nepanikarit a sestre zbytocne nenahovarat co za nasledky to moze mat. Najm nie to co tu odznelo. Sestra predpokladam bola u lekara na vysetreni, ak ten zhodnotil, ze babatko je v poriadku tak tomu tak je. Sestra samotna asi tiez bude v poriadku ked nie je hospitalizovana. Je neprijemne, ze sa udrela, zazitok to isto nebol prijemny, ale zabudne. Teraz je dolezite sa nestresovat, treba verit, ze vsetko je v poriadku. Babatko je chranene v tele matky dostatocne. Ak uder pri havarii nesmeroval priamo do brucha tak sa mu nemalo co stat. Neboj. Sestru podpor, nech je v klude. 😉 A ze este nic aj napriek 9. mesiacu - to je v pohode, dieta vie kedy sa ma narodit. Ak je sestra prvorodicka, casto je normal "prenasat". 🙂

jabadaba
3. okt 2011

a k teme zlaknutia, v tehotenstve som bola aj ja viac nachylnejsia sa prelaknut, snad preto, ze som bola akosi neustale zamyslena a potom ma vytrhlo z tohto stavu hocico banalne. Ale tragediu z toho som nerobila, no proste som sa zlakla, povedala som si do certa co som taka senzitivna a slo sa dalej. Ani vo sne by ma nenapadli take...co tu citam. Dieta by nemalo ziadne znamienko ci flak ani keby tehotnej zene ruku odrezali, prosim vas! Nieto od popalenia. Popali sa zena, asi ako by sa flak ci zjazvenie na matkinej ruke prejavilo zaroven na plode? Trosku treba aj uvazovat a hlavne treba byt v teho v klude, to je najpodstatnejsie. Zaoberanim sa talafatkami mozete dietatu uskodit viac ako chmatom za brucho pri zlaknuti. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre