Veľmi som sa zľakla. Mohlo to ublížiť bábätkám?

kacenka30
20. jún 2007

Chcela by som otvoriť túto tému kedže som ju tu nenašla....včera ma napadol pes a skoro ma pohryzol strašne som kričala a zľakla som sa....čakáme dvojičky a ja sa teraz bojím či sa niečo nestalo mojim drobčekom aj keď som ich večer cítila aj tak mám obavy skoro celú noc sa mi nedalo zaspať a stále na to musím myslieť....prosím baby ktorým sa stalo niečo podobné či išli k doktorke na sono a či im to dobre dopadlo....

elliana
20. jún 2007

ja som sa v tehu popalila a tiez som sa velmi zlakla....nasledky nijake nastastie nie su...

putyna
20. jún 2007

no vedsinou ked sa zena v tehotenstve popali tak ze jej tam az flak ostane tak ho ma potom aj babetko a vraj ze ked sa zlaknete v tehotenstve tak sa nemate chytat bruska lebo v tedy tiez ostavaju flaky ci co.takze zienky bacha

jenis
20. jún 2007

Mne v tehotenstve stupol na brucho pes, okolo 50 kg, tak som sa tiez velmi bala, ale vsetko je v poriadku. Nastasite. 🙂

kacenka30
autor
20. jún 2007

no putyna tak to si ma velmi nepotesila lebo ja som si brusko chytila....viem len o tom ze ak sa udriete ze moze mat dietatko flak....moja mamina sa v tehotenstve udrela na laket a moj braska sa narodil s flakom presne na tom mieste kde sa udrela aj mamina.....

elliana
20. jún 2007

puty, toho som sa bala, ale ziaden flak mala nema, zato ja ano 😠

putyna
20. jún 2007

jaj tak to su tie lepsie pripady nam ostava len dufat heh ja sa tiez strasne bojim ze moje bude mat dake flaky ale dufam iba v to dobre

kacenka30
autor
20. jún 2007

no ja nie som nejaky bojko mam aj ja doma psa a tiez ma okolo 50 kg a je to rotvajler ale tento pes od susedy tak to je sila oni nemaju oplotenu zahradu a ja som isla po ceste maju troch psov ten najvacsi bol zatvoreny ale tieto dva volne pobehovali a ako stali na svahu tak uz zacali do mna brechat nevsimala som si to lebo ona ma videla ze prechadzam tadial a na psov zavolala tak som bola v tom ze ich drzi kym prejdem ale nepresla som ani dva metre a pes uz bezal z kopca rovno na mna a uz bolo hned na nom vidno ze ma nejde len ocuchat ked na mna ceril zuby a hned mi chnapol po nohe mam dobry reflex lebo nohu som stihla odtiahnut zacala som kricat ale suseda si to vobec nevsimala a on stale skakal do mna a snazil sa ma uhryznut stastie ze prave isiel moj ocino na traktore tak hned to namieril na psa a ten rychlo usiel k susede a ona ho este lutovala lebo moj ocino zobral hrable a riadnu mu suchol prve co bolo ked som prisla domov som sa rozplakala ako som sa zlakla

elliana
20. jún 2007

uha, takych majitelov psov by som zavrela, nezodpovednych...hruza

alex
20. jún 2007

Ty kokso, tak to je sila. Kľudne môžeš na susedu podať trestné oznámenie. Veď toto už čo je, že si nechá voľne pobehovať psov 😠

kacenka30
autor
20. jún 2007

uff baby mi hovorte este teraz som s toho nervozna....moj manzelik je velky milovnik psikov toho svojho mal vyse 16 rokov ale aj toto bolo na neho privela ked videl ako vyzeram uz sa obliekal ze ide k susede ale radsej som ho zadrzala aby s toho nebolo nieco horsie lebo ten by ho asi obesil na najblizsi strom

elliana
20. jún 2007

si ho mohla nechat, taki ludia si to zasluzia

kacenka30
autor
20. jún 2007

a to bolo stastie lebo som bola pri kamoske a jej dcery mi hovoria ze teta mi ta ideme odprevadit a ja im na to ze uz je 20hod ze nech nejdu nech ostanu doma ze aj tak idu zajtra do skoly tak este stastie ze nesli aj tie dievcatka so mnou ta jedna z nich ma zo psov panicky strach...no ale najviac ma dojala suseda ze sa ani neospravedlnila ale hned zacala lutovat toho svojho cokla mala som chut na nu vyletiet a riadne jej nadat

domeenika
20. jún 2007

ahojte baby.. ja som sa dneska poriadne zlakla.. i ked nebol na vine nikto okrem mna. neviem co si mam o tom mysliet.doktorka ma dneska vysetrovala a pytala som sa ze ci ho citim, ja ze este nie.. mozno si to namyslam ale kukla na mna tak cudne,na to hned isla pocuvat srdiecko babatka..sono nema...takze tak.. no a na to mi povedala ze ma prist moj priatel na krv.. ze to nic neznamena ale aj tak mam strach..preco??? ma niektora skusenosti?

kacenka30
autor
20. jún 2007

domeenika ja si myslim ze nemas mat preco paniku vsak niektore zeny batka citia az neskor....ja cakam dve a tie to jedno citim ovela viac ako to druhe lebo su obe priecne cez brusko a to jedno je ulozene dole a to az tak necitim lebo aj sama doktorka povedala ze ma kope do mechura a vajecnikov lebo obcas citim pichlavu bolest preto ho tak necitim

domeenika
20. jún 2007

ved ja viem ze mame este cas na kopkanie.. len ked mi povedala vysledky tych tripple testov, vyslo mi ze mam krv 0negativ a ze mam doviest partnera na krv.a ze ak bude mat on pozitivnu krv tak pojdem na nejaku injekciu

biccy
20. jún 2007

Kacenka,ja som sa v tehotenstve tiez strasne zlakla (paradoxne,tiez psa 😠 ) a to tak,ze som sa hned rozplakala.Ale nastastie malickej nic z toho nie je.Ci som sa chytila brucha,to si uz nepametam.

adkag
20. jún 2007

domeeenika, priatel ma ist prave preto na krv, ze mas RH faktor negativny, ak on ma pozitivny,moze mat aj babo a musia to riesit tou injekciou, to davaju tusim 3 alebo 4 krat za tehotenstvo.
a mimi citit nemusis, normalne je od cca 18tt,ale aj od 22tt v pohode.

domeenika
21. jún 2007

adkag.. priatel dneska bol, uz mi to aj doktorka vysvetlila.. ze sa nic nedeje a ze toto babatko sa to vobec netyka.. aspon takto ma ukludnila.. inak priatel je pozitiv..

gulicka
21. jún 2007

ahojte babenky, tak ja som sa cele tehu nicoho a nikoho nezlakla a malinka ma na hlavicke cervene znamienko, cosi ako ohen alebo malina to ludovo nazyvaju.Ked sa narodila, nic sme si nevsimli, az asi na treti den som nieco male objavila, skor take fialkaste a sestricka mi povedala, ze to jej tam brali krvicku. Lenze ono to zacalo potom menit farbu a tvar a az pediatricka na kontrole povedala o co ide, nepamatam si ten odborny nazov a vraj to do roka bude bublat-pracovat a menit sa a mozno to aj zmizne. Bude to mat pod vlaskami, keby jej to ostalo, len sa bojim, aby si to nezaskrabla. Inac, ja ked sa zlaknem, nikdy sa reflexivne nechytam za brucho, bud sa dotknem hrudi alebo krku a nikdy som ani nikoho nevidela sa v soku chytat za brucho , skor od pasa vyssie 😉, takze tak

dianga
21. jún 2007

baby k tomu strachu.... ja mam v poslednej dobe divne sny.... a moj drahy robi trenera dostihovych koni a chodim mu pomahat vecer davat injekcie a tak. Lebo nema kto. A 400kg kona drzat za ohlavku aby sa nemykol a nevyslo to mimo zily... sem tam ma tak potiahne, ze sa obavam potratit... a nas havino-argentinska doga mi tiez raz od radosti vyskocil na brucho, ale to len tak nachvilu lebo som ho hned zjazdila. Aj on ma cez 50kg...

kacenka30
autor
21. jún 2007

Ahojte babenky dnes som chcela ist k doktorke na kontrolu ale nikto tam nebol vsetko bolo pozatvarane aj som cakala a nic....ked som odchadzala stretla som znamu s ktorou som sa porozpravala a neuverite mi o 9hod mi volala sestricka ze aby som sa nehnevala ze doktorka ja v Amsterdame na kongrese ale bola zlata a zaujimala sa co sa mi prihodilo tak som jej pekne vsetko porozpravala a hned sa zacala vypytovat ci krvacam a ci citim deticky a tak a ubezpecila ma ze ak je to tak ako som jej to popisala ze by malo byt vsetko v poriadku a povedala ze ak by som sa divne citila mam hned zajst na pohotovost aby ma vysetrili....
Gulicka nehovorila som ze ked na mna utocil pes tak som sa drzala za brucho ale ked bolo po vsetkom tak prve co bolo ze som sa chytila za brusko a snazila sa zistit ci citim deticky 😔
dianga ja tiez mavam divne sny ale myslim si ze je to v poriadku a to nehovorim ked bola moja svagrinka tehu tak tej sa kazdy den do rana snivali divne sny a vzdy ked mi to hovorila som sa cudovala preco sa jej take nieco sniva...deticky ma obe v poriadku....no s tymi konikmi si davaj pozor....

ena
21. jún 2007

gulicka: to sa vola hemangiom

veverica
25. jún 2007

ahojte tak aj ja sa pridavam s prelaknutim a to pisem hlavne preto, aby ste si davali pozor nech sa Vam nieco podobne nestane.
Pozerali sme s manzelom vecer v posteli telku a v celom byte pootvarane okna a dvere, lebo bolo teplo. Zrazu prievan zabuchol dvere na izbe a ja som sa tak strasne zlakla, ze som zacala plakat a nevedela som to zastavit dobru chvilu. Od toho vecera vzdy pred spanim zavriem okna a nechavam si otvorene len to v spalni a pre istotu mam vsetky dvere podlozene vo dne a aj v noci, aby ich nepribuchol prievan. Zlaknutia su najhorsie vtedy, ked ich clovek najmenej caka.Drzim palce, aby zlaknuti bolo co najmenej 😉

lalupa
25. jún 2007

no ja sa lakam dost casto, staci mi prievan a buchnutie okna, zazvonenie telefonu, zvonceka na dverach, prasknutie dreva alebo aj tie priserne burky v noci, ked som si uz sladko spinkala...vyhnut sa tomu neviem... ☹

lalupa
26. jún 2007

dobre ju tam sfukol! 😀 , ale pomohlo to aj mne... 😉

katrinkas
27. jún 2007

Ja som mala s prvym synom skaredu havarku v 23tt, to som bola teda zlaknuta hodne. A v 8 mesiaci ma tiez napadol na salasi vlciak.
Nastastie vsetko dobre dopadlo. Syncek je hodne mojkaci, citlivy a do dvoch rokov sa mi budil a 1hod v noci na kojenie. Ale inak je uplne v poriadku🙂

hedunecka
27. jún 2007

ale baby prosim vas 😠 preco sa tu zbytocne strasite z takymito hovadinami 😠 keby to tak bolo naozaj tak kazdy nieco mame lebo je to uplne prirozena vec ked sa clovek nalaka..a zakladate tu taketo temy a potom ma kazda haluze ked sa zlakne ze bude mat nieco s miminom..preco radsej nezalozite temu krasne prezivanie s tehulkovskym bruskom? 😉

tinicka
28. jún 2007

ahojte, ja som sa už zľakla počas tehotenstva asi sto krát a v práci zažívam permanentný stres, asi ako každý kto pracuje. Tiež som to už počula, že ked sa zľakneš niečoho nemáš sa chytiť za bruško a podobne, skôr neviem, čo si mámo o tom myslieť ako sa len báť. Lebo logicky je to paradoxné že ako sa to môže preniesť na dieťa? Tiež mi netreba trikrát hovoriť niečo hrozné, lebo to hneď vidím na sebe, ale potom by sme fakt mali 9 mesiacov sedieť izolovane od sveta.

fenrirka
25. aug 2007

Tiež som sa zlakla ked niaký ,múdry"chlap pri mne začal trieskať do stola.No a ešte ked na mna partner kričí ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre