Vianočné menu pre dojčiacu matku. Čo jesť?

stvura
8. dec 2008

Ahoj kocky...chcem sa Vas spytat, viete mi poradit co jest na Vianoce ked kojim maleho a prakticky skoro nic nemozem z vianocneho menu?
Ako polievku - kyslu kapustu nemozem, takze nehrozi kapustnica {rovnako nemozem ani klobasku}, sosovicu nemozem, takze nehrozi sosovicova polievka na sladko so slivkami...
Druhe, cibulu nemozem, takze zemiakovy salat si nespravim...
Co budete jest vy? Poradte mi prosim, nieco vianocne a jednoduche. Dakujem.

miroslava72
8. dec 2008

Ahoj stvura.
Ja tiez len kojim a ja jem vsetko od ukonceneho druheho mesiaca...akurat kapustnicu som este nejedla,ale uz sa na nu moc tesim.
A preco nic nemozes? Maly ma problemy?

stvura
autor
8. dec 2008

Ahoj Mirka. No maly sa mi hned vyhadze akonahle zjem nieco co mu nesekne, pripadne ho boli brusko. Dala som si dusenu sladku kapustu no a cely vecer mi prereval, od jedneho bombona bol vyhadzany na tvaricke, ziadnu zeleninu nejem, lebo potom nema stolicu...no je to otras, mam velmi jednostrannu stravu, fakt si neviem predstavit co budem jest na vianoce, asi skoncim pri mixovanej zeleninovej polievke a dusenej rybe s pyre...

elise
8. dec 2008

ja som na vianoce (malý mal týždeň) a kojila som spravila som si dobrý hovädzí vývar. zemiakovú kašu a rybie filé 😉

gangulienka
8. dec 2008

Moja mala mala na vianoce tyzden...mame sosovicu polievku... dala som si len jednu lyzicu tak symbolicky...potom zemiakovy salat a kapor....kapra normlane a zo salatu som vytriedila len zemiacky a tie zjedla 🙂

stvura
autor
8. dec 2008

Diky kocky, no skusim ten vyvar a len cisty zemiakovy salat, lebo cibula by bola viditelne na maleho tvari... 😅

sirinka
8. dec 2008

tak si uvar rybaciu polievku a salat sa da aj bez cibule, ja by som to nejako moc neriesila. a ked nie, tak si urob zemiakovu kasu.

stvura
autor
8. dec 2008

Caf sirinka...no halasle som v zivote nejedla, uz len pri pomysleni nan mi skruca zaludok...xixi. Riesim to preto, lebo si fakt neviem predstavit vianoce bez tradicnej dobrej sosovicovej polievky so slivkami...

sirinka
8. dec 2008

stvura a skusala si cervenu sosovicu? ta sa odporuca aj babatkam ako prva strukovina.

danuska24
8. dec 2008

niekde som uz davnejsie citala ze vraj sosovicu mozes ale musi sa predtym namocit.. tak neviem..
ja som mala zo zaciatku tiez taku ,,pestru,, stravu. rodila som 25.12. a na stedry vecer mi doniesli na veceru kapustnicu, rybu a zemiakovy salat.. mala som navstevu akurat tak som ich podelila 😀 😀

dididi30
8. dec 2008

baby a co kapustnica, lebo ja mam v plane si dat prvy krat kapustu, teda kapustnicu, maly bude mat pol roka, som zvedava ci to zvladne ☹ 😅

sirinka
8. dec 2008

dididi30 pol rocne deti uz koliky vacsinou nemavaju. skus si dat trochu kyslej kapusty a pozoruj reakciu...a podla toho si daj na vianoce len trosinku alebo plny tanier 😉

wladka
8. dec 2008

didi, ja som kojila plne Emi, 2 vianoce po sebe 😉 .. ziadna reakcia..

akurat tie prve, ked mala 4mes, som si dala viac cistej polievky ako kapusty, bolo jej tam minimum.. a druhe kooopec.. 😀 😝 .. myslim, ze mozes trolilinku 😉 ..

zuzana76
8. dec 2008

stvura, polievku si teda urob vajcovu- rascovu, alebo kyslu zemiakovu a druhe rybu na prirodno, len taku grilovanu so zemiakovou kasou, ja som jedla to minuly rok

zuzana76
8. dec 2008

jaj a zabudla som maly mal 4 mesiace na vianoce a vyhadzal sa mi z asi 5 arasidov co som zjedla este pred vianocami, tak na vianoce som si daval pozor, ani mandarinky ani pomarance, proste nic,

ale chutne to bolo, ta ryba so zemiakovou kasou

sirinka
8. dec 2008

inac ja som minule vianoce jedla klasika kapustnicu a peceneho kapra so salatom...klara mala 5 mesiacov...a tiez pohoda

zuzana76
8. dec 2008

a napr . nam na cviceni pre tehotne vraveli, ze nemieme jest ani plesnove syry a neprevarene mlieko, kvoli listerioze, myslite ze teraz uz mozem? maly ma uz rok aj 4 mesiace

sirinka
8. dec 2008

zuzana ja jedavam...a to som este aj tehotna teraz...je to na tvojom rozhodnuti, riziko tu je.

zuzana76
8. dec 2008

tak radsej nebudem jest a vydrzim

livia76
8. dec 2008

pred 2 rokmi,keď mala malá 1m-som si kapusnicu ani citrusy ani oriešky nedopriala 😉 načo riskovať 😵 takže len rybku so zemiakmi a nejaký ten zákusok 🙂

dudri
8. dec 2008

v piatok sme mali mikulasske posedenie v robote. Tam som jedla kapustnicu,svedsky stol....jedla som vsetko co tam ponuka na stole mnam... moja dcerka (5.mes) v pohode.
V sobotu vyprazany karfiol v pohode
aj som jedla Niva do omacky ku brokolicu- nasa doktorka vravela mozem jest, ale v malom mnozstve to bol 100g nivy.
Netreba sa bat , treba jest vsetko, aj vyskusat ako babo reaguje bruško do 6h. ked je v poriadku, mozes jest dalsie.... babo potrebuje vyzivu, plne vitaminy.
dcera mala 2.mes jedla som leco.v pohode.. 🙂 🙂 🙂 😉 .

glorita
8. dec 2008

zuzana ,myslim ze ked ma maly uz vyse roka,kludne s plnym svedomim si mozes dat uz vsetko pokial nie je alergik,alebo nema zazivacie problemy, s vynimkou teda aspon podla mojho uvazenia arasidov,citrusov,tych sa ja nejako zvlastne vyhybam,kedze ich nesmie ani maly..V podstate mozes to,co by mohol aj on,samo ze tu si uz mozes dat aj vyprazane,poriadne solene a pod...taka ta dieta pri kojeni uz pri tvojom velkacovi nie je potrebna...ja som to tal striktne dodrziavala tak do tych prvych prikrmov. 😉

cherries
9. dec 2008

ahojte aj ja sa pripajam ja takisto jem skoro vsetko viem ktore potraviny mu nesedia tak tie nejem ale inak vsetko za radom kapusta , vyprazane , brokolica , karfiol............. tak ja sa vianoc nebojim vsetko pekne spapame a ako pise dudri treba vsetko jest dieta si musi postupne zvykat , akurat tak orechove kolaciky ani orechy nemozem lebo z toho sa vyhadzem aj ja a mali nemoze paradajky , kecup a papriku ale inak vsetko zvlada aspon si myslim 😉 Ja som sa obmedzovala len do jeho 3 mes.potom uz vsetko pekne zaradom som skusala ....... Normalne si dajte kapustnicu aj salatik a uvidite ako budu reagovat deturence......... drzim palce aby dobre

dudri
9. dec 2008

nejem udeniny nemam rada.
len dusenu sunku

sirinka
9. dec 2008

ja som sa neobmedzovala v podstate od zaciatku dojcenia...iba karfiol a brokolicu, ta jej ocividne robile zle, ale ako ich zacala papat aj ona, tak som mohla uz aj ja...

zade
9. dec 2008

Poznam to, ked sa musis kvoli dojceniu v jedle obmedzovat. Moja dcerka mala minule Vianoce 4 mesiace a ja som toho vela nemohla. U nas sa robieva kysla hribova polievka, nie kapustnica, ale to je este horsie. Potom mame bobalky s makom, dalsia pohroma. Vyprazanu rybu nejem, alebo to nemam rada a salat majonezovy nafukuje aj mna, tak chudak dieta. A co som jedla? Obycajny kolac (alebo ak chcete vianocku) s rastlinnym maslom. A este oplatky a med. Nic viac. A vobec mi to nechybalo...

... ozaj mimochodom, preco je nazov tejto temy taky nespisovny?! Kojacia matka, to je teda fakt slovencina.
Prepacte, ale tak to bije do oci, ze si to nemozem odpustit!

jahodka11
9. dec 2008

ahoj stvura-ja som to absolvovala minuly rok....polievku som si uvarila kuraciu(a to som nevedela, ze nemozem ani kalerab a celer a petrzlen...) a ako druhe opekane zemiaky a ryba.....ale tu by som uz teraz po skusenostiach nahradila kuracim masom... a ani oblatku s medom by som uz nejedla.....tak neviem, no asi nic slavnostne to pre teba nebude....ale ason neublizis babatku...viem, o com hovorim nas maly je alergik....ku koncu kojenia som nemohla ani mlieko a mliecne vyrobky...nic....takze naozaj len zemiaky, ryza a mrkva...:( ale ved, hadam nejde o jedlo, no nie? vianoce su o niecom inom...🙂)) a prvykrat ste traja!!!! to je to podstatne 🙂

alami
11. dec 2008

my sme mali vlani - keď som kojila kurací vývar na večeru a šalát bez cibulky a bez hrášku 😉

dididi30
11. dec 2008

baby ja tiez jem skoro vsetko, ale kapustu ani strukoviny nie, lebo nasho naduva stale a to ma uz 6 mesiacov, chlapci su na to vraj viac nachylnejsi, no sak len ked mu treba prdnut, tak o tom vie cela ulica, tak placka ☹ 😅 😅
ale vraj strukoviny treba pred pouzitim namocit a bude fajn, kapustnicu si dam tak ci tak, ved by som umrela ☹ 😀

dudri
12. dec 2008

dididi 😀 😀 😀

karumbamia
14. nov 2012

ahojte 🙂 moja mala princezna ma uz 4 mesiace na vianoce bude mat 5 a pol mesiaca myslite si zeby uz bolo vhodne zacat pomaly jest jedla ktore by sa nemali jest?alebo kedy by som mala zacat skusat jest strukoviny a ine jedla z ktorych naduva alebo boli brusko?Je to moje prve babo takze som v tomto zaciatocnik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre