Viete mi poradiť, ako sa vyhnúť alergénom ?

amilka
12. aug 2009

Ahojte, viete mi poradit ako sa konkretne vyhnut alergenom ? chcem znizit riziko alergie pocas tehotenstva a aj pre babatko ked bude malicke. byvam v meste ako vacsina. i tak vsak chcem urobit nieco pre prevenciu aspon u seba na byte aby som sa vyhla tomuto problemu.

marcela22
12. aug 2009

Amilka a si alergička alebo sa len snažíš vyhnúť tomuto ochoreniu? Ak si alergička, tak určite už nejaké opatrenia máš, ako napr. žiadne koberce, poprípade ani záclony, častá výmena posteľného prádla, nepoužívanie agresívnych čistiacich prostriedkov, minimum kvetov a žiadne domáce zvieratá atď. Určite by Ti aj Tvoj lekár poradil aspoň to najhlavnejšie čo treba vylúčiť a obmedziť, medzi iným aj potraviny.
Ale ak Ťa to uteší, ja som alergička od detstva, ale ani v jednom tehu som nepotrebovala žiadne lieky bolo mi super (aspoň čo sa týka alergií) 😉 Držím palce aby to tak bolo aj u Teba!

mirip
12. aug 2009

Ahoj, alergiu mám aj ja, kedže v tehotenstve sa nemožu na alergiu brať žiadne lieky a robím s deťmi tak som na PN od cca 8tt a žiadny príznak alergie ani len kýchnutie nebolo..........v tehotenstve sa zvykne niekedy aj alergiu upraviť že je menšia alebo odíde úplne tak uvdíme 😵

amilka
autor
21. aug 2009

ahojte, dakujem za rady. nie som alergicka. snazim sa len vyhnut tomuto problemu lebo ho ma cim dalej tym viac ludi. a rada by som bola fit hlavne koli babatku. to je super ze alergia pocas tehotenstva ustupuje. zelam pekny den.

pata31
21. aug 2009

tak ja mam alergiu na kvitnuce travy a vobec som nemala slabsie priznaky..brala som homeopatika, tak to mi ako-tak pomohlo...ale mam pocit, ze sa alergia prejavovala este dlhsie ako po minule roky... 🙄

sannka
21. aug 2009

Amilka, podla mna casto alergie moze doma spustat zafajcene prostredie a vysavanie pokial nemas protialergicke sacky. Nasla som vsak tiez zaujimavu a prijemnu fintu co si kazdy moze urobit doma sam, ze vona z vonneho oleja a byliniek ako eukalyptus nici v ovzdusi alergeny. skus si pozriet a inspirovat sa fintami na upratovanie http://www.abclean.sk/tipy-a-rady/

ale spravna prevencia je podla mna o imunite a lifestyle 🙂 teda udrzovat sa fit sportom,spravnou vyzivou.

briketa
22. aug 2009

Najlepsie na tom je, ze najodolnejsie deti su tie co vyrastaju s tymi najroznejsimi zvermi, uporostred lesov a kvitnucich luk, bez fancy kozmetiky a s mnozstvom otuzovania a cerstveho vzduchu a hrania sa v prirodnej spine ;)

milik75
22. aug 2009

Ahoj, bohuzel clovek nezije ve skeniku, takze prevence je velmi tezka, ale presne jak pisou holky je dobre se v tehu vyvarovat urcitym vecem. I co se tyce stravy omezit napr. citrusy, cokolady, orisky. Vic info urcite najdes na netu. Ale taky mam bohuzel z okoli spis ty zkusenosti, ze deti matek, ktere na nejakou prevenci "kaslou" jsou vic zdrave, nez deti matek peclivych. Ale aspon mame ciste svedomi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre