Vinea v tehotenstve. Môžem ju piť?

alline
15. sep 2008

Ahojte, viete mi poradiť či je v poriadku piť vineu v tehotenstve? Veľmi mi začala chutiť a neviem sa jej vzdať. Ďakujem

dejna3
15. sep 2008

ja pijem tiež vineu, samozrejme nie stále, ale myslím, že občas nezaškodí... keď Ti veľmi chutí, čo narobíš.. 😀

petusaaa
15. sep 2008

aj ja ju pijem.. zatial bez nasledkov 😉 😀

petusaaa
15. sep 2008

a vinea je zevraj dobra na tvorbu mlieka, tak ju odporucaju pit po porode 😉

adrioska
15. sep 2008

ano vinea je dobra na tvorbu mlieka, ale vraj sa ma pit ta bez bubliniek...bublinky nie su dobre, mozu vyvolat krce u babatka...

xena22
15. sep 2008

Baby pozor na kalorie 😉

petusaaa
15. sep 2008

adrioska: to fakt? ja pijem kofolu bez cukru od zaciatku tehu, lebo mi velmi pomaha na nevolnost (ktoru mam mimochodom az doteraz 🙄 ).
xena, ja si iba sem tam chlipnem, lebo mam tehu cukrovku ☹ ale inak by ma asi kalorie nezaujimali. zatial som pribrala len jedno kilo 😉

sandrika
15. sep 2008

jasné, že môžš a je úžasnána mlieko , vždy , keď ho mám už menej dám sivineu a super saminelejú prsia

avanka
16. sep 2008

Petusaaa, adriosska to myslela az po porode mozu bublinky vyvolat u babatka bolesti bruska, ale aj to treba skusit, mojmu Lukaskovi to nevadi, dokonca mozem jest aj strukoviny a brusko nas nikdy nebolelo

petusaaa
16. sep 2008

avanka: aha, tak to som si vydychla 😉 lebo zatial sa nejako nestazuje 😀

avanka
16. sep 2008

Aj nam v porodnici vraveli o Vinei, ale potom sestricka hovorila, ze staci si kupit hroznovy cukor, za Vinea ide na kila a do penazi 🙂
Ja som po nej nepocitila, ze by sa mi zvlast nalievali prsia, pijem vela melty na mlieko a staci mi aj cista voda, uz 4 pohare denne mi robia divy s prsiami

mimi26
16. sep 2008

nám v pôrodnici tiež doporučovali vineu. ja ju pijem iba keď mám prechodný nedostatok mliečka a poriadne si ju vybublinkujem. pijem ju vtedy iba 1 deň aby sa mi naliali prsia, ale malého z nej asi bolieva bruško, aj má častejšie stolicu a je taká redšia, akoby ho preháňalo. treba si to odskúšať na svojom bábatku.
Ked sa mi prsia nalejú, tak ju už nepijem. Robievam si tiež meltu 2x denne a zatiaľ mi to stačí. mám mliečka, zatiaľ primerane. ale malý je hrozný žrút, vypije už 21O ml mlieka. Horor, asi ma celú vycicia.... 😀

adrioska
16. sep 2008

Ano Petuska myslela som to po porode...
teraz aj ja pijem bublinkovu vineu alebo kolu, tiez mi pomaha na travenie a aj mi strasne chutia...inak pijavam jemne perlive mineralky, na ktore som si velmi zvykla, tak som zvedava, ako bez nich po porode vydrzim...ale mozno budeme tiez z tych stastnejsich, ze tie bublinky nebudu nasim deturencom robit problemiky...
A s tou meltou mate pravdu, tiez nam ju odporucili na predporodnom kurze na mliecko a tiez dostatok cistej vody
Inak kazdemu pomaha nieco ine a niekomu nepomoze nic...ale treba skusat, ze? 😉

stvura
17. sep 2008

No neviem, mne Vinea robila velke problemy = palila ma zaha, tak som ju musela vylucit. Staci klasicka voda + detske caje + maximalne Gravimilk

sue13
17. sep 2008

Baby vinea je v tehotenstve vhodna, dokonca ju aj doporucuju pretoze je velmi vhodna pri tvorbe mlieka 🙂
Ja ju moc nelubim ale teraz sa snazim ju pit, doporucil mi to skuseny lekar 😉 Tak na zdravicko teda 😀

ededik
17. sep 2008

A ja pijem vineu, aj keď je pravda, že sa z nej asi priberá. Ale nech, keď chutí, tak si ju dajme !!!!

bzucinka
17. sep 2008

Joj ja mam teraz vineu - cervenu velmi v oblube .... mnam 😎 😝

danuska24
18. sep 2008

ja tiez pijem vineu, necham si ju otvorenu aby vyprchali bublinky. pila som ju aj v porodnici aby sa mi vytvorilo mliecko.

ededik
18. sep 2008

Červenú som ešte nemala, budem ju musieť vyskúšať... 😀

migino
7. nov 2011

Stara tema, ale rad by som upozornil na novy hroznovy napoj - WINIS, ktory je vhodny aj pre deti a dojciace mamicky. Ma vacsi podiel hroznovej stavy, ako ine ekvivalenty + ziadna chemia v tom nie je, ani konzervanty. Vrele odporucam. Aktualne sa da kupit:
Kaufland - 44 predajní
Terno - vybrané predajne
Coop Jednota - vybrané predajne

vietecojete
6. sep 2012

nuz..... viete čo pijete a jete?.....Asi by bolo dobre sledovat aj zlozenie a sposob vyroby ako len farbu , chut a bublinky.....
A vela veci uz nie je takych ako kedysi byvali.....ved skuste si vygooglit aj vy, da sa najst na nete aj taketo info na temu VINEA
http://www.extraplus.sk/content/view/775

stanislavao
7. sep 2012

vinea vam urcite neuskodi a nam ju po porode dokonca odporucali, ze sa po nej lepsie tvori mlieko. takze kludne ju pite.

puncova
2. okt 2012

caute.....minule sme boli s manzelom na pohotovosti, lebo mi padol cukor(co som nevedela, ked som tam sla)a bolo mi na odpadnutie....oktorka sa ma pytala ze ake mam este problemy a v tom tyzdni ma strasne palila zaha, az bolestivo!!!!!!!!!!!!!zo vsetkeho....................odporucila mi pit vineu ak nexcem brat lieky................q odvtedy pijem len rajec gastan a vinejku moju zlatu................... 😎

bulis
30. okt 2017

Este lepsie ako vinea je nealkoholicke vino!! neobsahuje tolko zbytocnych umelych cukrov a ani oxid ulhlicity anavyse obsahuje viac ucinnych latok.. viac bulinekk@azet.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre