Vysadili ste kávu v tehotenstve?

tufa
13. júl 2006

Ahojky,
chcem sa spytat, ako je to s kavou. Su medzi vami kavickarky, ktore sa vzdali salky kavy v prospech dietatka alebo su aj take, ktore si tu salku stale dopraju.Nie som zavyslak ale pre chut si jednu salku dam a ked som skusala cvicne nepit kavu tak mi po 3-4 dnoch chybala 😒 a tak neviem ako to zvladnem ked bude mimco na ceste 🙂

adel22
14. nov 2012

Ja som kávu vysadila ešte pred tehu...takže ten prechod bol jednoduchý...ale niekedy tá chuť príde, no pijem len Caro🙂

egyptanka
14. nov 2012

Nie, len som znizila pocet. PRed tehu som pila aj 5-7 kav bez mlieka. Po tehu som to zredukovala na max. 2 slabsie kavy s mliekom. Resp. v lete rano na prebudenie kava a poobede som si dala vonku v podniku kofolu.
Teraz si davam podla chuti, niekedy aj tri dni nemam kavu ale za to cca 2 cierne caje ano. Pripadne v kaviarni sem-tam Late alebo Capuccino.

nikuska265
14. nov 2012

nemyslím si, že vysadiť niečo na čo sme zvyknutí (tak ako káva,nehovorím o nejakých škodlivonách) zo dňa na deň je správne. nepila som 5 silných káv denne, dala som si 2 s mliekom,nejaké cappucino a hotovo. a vždy som ja tak mala nízky tlak.... všetko s rozumom,v malých dávkach to nemôže uškodiť...

stansn
14. nov 2012

ked pijes kavu len kvoli chuti, a nie kvoli kofeinu, tak kup si Nescafe bezkofeinou kavu 🙂 presne ta ista chut 🙂 lepsie ako Caro :/

misulka47
14. nov 2012

ja som nevysadila, ale mala som to asi tak ze na zaciatku mi nechutila tak som nepila, potom som mala obdobie, ze rano bez kavicky som si nevedela predstavit tak som kazde rano pila a teraz zase moc nemusim len sem tam ked ideme von dam si k zakusku alebo tak... pijem vzdy nescu z mliekom, neni to vobec silna kava davam si len jednu lyzicku...a ked ideme von pijem aj bezkofeinovu ak maju, a vobec necitim nejaky rozdiel..takze ja asi tolko 🙂

lusinda1989
14. nov 2012

ja ked som bola tehu tak som mala pred tehu aj pocas nizky tlak az do konca osmeho mesiaca tak mi dr vyslovene povedala ze tu kavu si mam dat... inak som mala tockay a bolesti hlavy... takze kavu som pila cele tehu. No a s prichodom deviateho mesiaca sa mi tlak dvihol a nemusela som ani kavu pit...

bbarboraa
14. nov 2012

nie nevysadila len akurat prve 2-3 mesiace som proste na nu stratila chut, ta sa ale vratila a o5 som pila 2x za den nesca s mliekom

aymee
15. nov 2012

u mna sa kava vysadila sama, drhay ked rano pije kavu doma potom vetram byt dve hodiny a i tak je tu smrad 😔

ninison
15. nov 2012

ja som prve 4 mesiace kavu nemohla ani vidiet a to som bola predtym kavickarka.
potom som sa ku kave vratila ale max 1 denne 🙂 a tak som si povedala ze ked jednu denne, tak si ju poriadne uzijem. kazdy den dark mocacino z coffeshop s 5cm vrstvou slahacky 🙂 ňam

trnka77
15. nov 2012

prvé tri mesiace som nepila,potom asi 1/2 denne,ale slabé a vo vyššom štádiu len bezkoeínovu,ale aj tak môj najmladší keď vidí,že mám kávu,musí líznuť trošku,asi spomína podvedome na dni v brušku 😀 😀 😀

alyze
15. nov 2012

u mňa, sa káva tiež vysadila sama, najskôr kvôli zdravej strave a podobne, ale neskor keď už mala kopala v brušku a vyskúšala som si dať kávu, tak som potom ľutovala, lebo to boli kopance 😀 😀 😀 no a ked mi bolo lúto a všetci si dali kávu, tak som to nahradila carom s vlákninou, nieje to síce úplne ako káva, ale aspoň sa tak tvári 😀

tinka_21
15. nov 2012

ja som bola vždy skôr taký "rekreačný" kávičkár, to znamená, že som si ju dala v kaviarni, ale doma som ju nikdy nepila. Chutila mi len v podaní capuccino alebo latte niekde v kaviarni v príjemnom prostredí. Keď už som mala príliš veľkú chuť počas tehotenstva, tak som si dala bezkofeínovú. Párkrát však aj klasickú kofeínovú, pretože mám problém s nízkym tlakom, a káva mi vždy pomohla... jedna káva raz za čas neuškodí ani tebe, ani miminku. Problém som mala jedine keď som si ju dala neskoro poobede alebo večer, potom som nemohla spať v noci 😀

lucimatuskova
15. nov 2012

ja som vôbec nevysadila kavu počas tehotenstva a aj teraz ked dojčím si dám bez kofeinu alebo jednu s kofeinom slabšiu..

mami.sk
19. feb 2013

kávu som prestala piť lebo som celé tehotenstvo zvracala a po káve mi bolo ešte horšie 😝 potom som kávu nepila ešte do skončenia dojčenia 😉

astonka
19. feb 2013

ja som kavu nepila ked som čakala oboch chlapcoch...a to z toho dovodu lebo mi vadila jej vona...ale po nejakom 6 mesiaci to prestalo a kavu som si daval ked som mala na nu chut...

andy03
19. feb 2013

ja som kavickarka dost silna ale hned ako som otehotnela ani som vlastne o tom nevedela mi kava prestala chutit a aj vino co som dovtedy milovala 😀

andje
19. feb 2013

Bezne som pila 3 kavy denne, ale ked som otehotnela, tak mi prestala chutit, takze som nemusela riesit, ci vysadita lebo nevysadit 🙂

lolinkamaminka
19. feb 2013

Mne na zaciatku tehu uplne prestala chutit tak som aj tak vysadila ale potom som pred koncom zacala. kludne dve salky takej slabsej za den mozes, hlavne ked si na nu navyknuta tak si ju naslilu neodopieraj, len to troska obmedz. a hlavne NEPI BEZKOFEINOVU! to je este horsie ako ked si das kofein, lebo je chemicky upravena a to ti moze uskodit este viac... 😉

limoncino
19. feb 2013

snažila som sa, ale nešlo to... Tak som 5 káv zredukovala na 2 - 3 😝
snažila som sa kávu nepiť, ale pri kontrole v poradni mi sestrička namerala nízky tlak, tak som jednu mala povinnú. U mňa je problém, ži pijem silnú kávu, raz som bola u mamy, nasypala som si kávu, ale mama si to nevšimla a spravila mi druhú a potom mi volala, že z kávy, ktorú som mala v šálke odoberala a spravila otcovi 3 😀
Myslím, že ak to nebudeš preháňať, káva škodiť nebude 🙂

lienka1701
20. feb 2013

ja som sa jej vzdala hned ako som zistila že som tehu...asi na 4.poradni mi dr povedal aby som ju znova začala piť nakoľko mám stále nízky tlak...tak si teraz doprajem aj dve denne...pijem nescafé 3v1 tam je len 8% kávy...a dolievam to ete mliekom....ale aj tak mi to na ten krvný tlak nepomáha....ale až ked som ju začala znova piť tak som zistila že mi fakt chýbala hoci som na nu nemala chuť ked som ju nepila.... 🙂

bique
26. feb 2013

ja mam od zaciatku stale na kavu velku chut a to som normalne vypila 1-2 kavy denne, cele tehu mam nizky tlak, takze si tak raz za 2-3 dni doprajem kvalitne presso...tlak sa mi aj tak nezvysi, chut sa zazenie a myslim, ze v kave je vela antioxidantov a prospesnych latok, samozrejme, ak sa to neprehana 😉 urcite, podla mojho nazoru lepsie, ako nejaka chemicky upravovana bezkofeinova kavicka...kto ma ale vyssi tlak, v tehu by sa mal zriect kavicky uplne 😉 🙂

emmushka
26. feb 2013

Ja som na zaciatku pila prve dva tri mesiace bezkofeinovu kavu (inak ked som si otocila tu dozu zo zadnej strany a precitala to mnozstvo sajrajtu ktory to obsahuje, az mi zle prislo) a teraz normalne ficim na jednej kave denne. Dr. povedala ze 1-2 slabsie kavy denne s mliekom nemaju ziaden vplyv na dietatko. Pytala som sa mojej Dr. tu v UK a pytala som sa mojho gynekologa na Slovensku, obaja mi tu teoriu potvrdili, cize ja kavickujem nadalej, ale samozrejme s mierou.
Ale uz sa mi stalo, ze som si uvarila slabsie caffee aj poobede, kvoli tlaku a neznesitelnym bolestiam hlavy a pomohlo.
Ja si furt hovorim, vzdala som sa alkoholu, cigariet a este aj kavy musim?! 😀

adriana458
28. feb 2013

Ja si každé ráno kávu doprajem, lebo mi veľmi chutí, viac ako keď som tehotná nebola.. Každé ráno sa na ňu teším 😀 1-2 kávy denne určite nemôžu škodiť 😉

mariana1
28. feb 2013

Ako som zistila ze som tehotna, tak som prestala pit kavu uplne. Ale mala som silne zavraty, vravela som to lekarke, a ona mi povedala, ze nie som chora, som tehotna a kavu si mozem urcite dat pokial mi z nej nie je zle. Ja pijem slabu kavu s mlieckom a davam si 2x denne ak mam chut este na jednu, davam si Inku alebo Caro. 🙂

simonaerik
10. sep 2014

Skusala som nahradu kavy ale...bohuzial sa to vobec neda pit tak si doprajem nesku ale len jednu lyzicku..turka som nepila ani predtym.

laskacezar
11. sep 2014

ahojte baby,poradte mi som v 26 tt a nejako sa nemozem vzdat kavy,pred otehotnenim som pila 2-3 denne ale teraz sa snazim obmedzovat na 1 denne a to uz len bezkofeinu .poradte mi mozem ju pit do konca tehotenstva ?

simca06022011
11. sep 2014

@laskacezar ano mozes

babulka82
11. sep 2014

@laskacezar ja som mala problem s tlakom napriek tomu som kavu pila po dohode s kardilogom.POvedal že to nič nerobi a pokial vypijem 1-2 kavy za den ,nie nejake extra silne ,kludne si možem dat. Prve mesiace som nepila bolo mi z nej zle ,smrdela mi.

viera77
11. sep 2014

presla som na bezkofeinovu, ale len znacka Nescafe Gold, ta mi chuti tak ozajstne kavovo...prave si ju aj teraz popijam 🙂

dollynkaa
11. sep 2014

Kavu ano Ale colu som pila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre