Vysadili ste kávu v tehotenstve?

tufa
13. júl 2006

Ahojky,
chcem sa spytat, ako je to s kavou. Su medzi vami kavickarky, ktore sa vzdali salky kavy v prospech dietatka alebo su aj take, ktore si tu salku stale dopraju.Nie som zavyslak ale pre chut si jednu salku dam a ked som skusala cvicne nepit kavu tak mi po 3-4 dnoch chybala 😒 a tak neviem ako to zvladnem ked bude mimco na ceste 🙂

whiterosses
11. sep 2014

ja som pila kávu aj niekoľko a áno prestala som piť, .. ale jedna šalka kávy alebo dve ti neuškodia ak sú to samozrejme slabé kávy ..

saxxxana
11. sep 2014

@tufa nevysadila, len som pila slabsiu 🙂

syla
11. sep 2014

@laskacezar áno, dieťatko sa strašne hmýrilo v brušku, keď som si dala kávu. Objavila som zelený čaj a teraz ho pijem častejšie než kávu.

laskacezar
11. sep 2014

babulka82 ja mam stale nízky tlak,Na zaciatku som pila turka ale uz som tiez presla na Nescafe ,nie je klasicka kava ale aspon nieco musim aspon oblbnut organizmus je je to kava 🙂)) Dakujem baby za rady 🙂

laskacezar
11. sep 2014

@whiterosses su to slabe ,uz som sa naucila pit kavu s mliekom

bambibam
11. sep 2014

Nie nevysadila som nič zo svojich chuti, jedla som ,pila som akoby som ani tehu nebola. Jedine čo som obmedzila alkohol na minimum, teda pripila sam si na narodky,svadbe, ale inak také ,že ideme si posedieť a zrazu ráno a flaša prázna -to som nezvladla. Ale naučila som sa pit kávu s mliekom,smotanou.

majba
11. sep 2014

@laskacezar ja som prestala pit kavu uplne. ale potom som mala velmi nizky tlak a bolesti hlavy. na to mi moj gyndos odporucil, nech pijem kavu tak ako aj pred tehu. lebo ze nizky tlak nie je pre babo najlepsi. a teraz je mi uz lepsie.

lubka1983
11. sep 2014

len na yaciatku lebo mi nechutila...a potom som yacala jednu za den..niekedy dve ,ale tiez niekedy nedopijem lebo mi nechutíí.podla toho asi aky mam den. 🙂

patamato
11. sep 2014

prve 3 mesiace som pila kavu ale potom som mala k nej odpor.Takže nie Pri oboch detoch to bolo rovnake

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matarka
11. sep 2014

@laskacezar Mne lekar povedal, ze som tehotna a nie chora (ked mi napadlo v 4. mesiaci sa opytat, ci je ok, ze som cely cas pila kavu:D). Takze normalne mnozstvo - 1-2 denne si pokojne daj (ak Ti lekar vyslovene nezakaze).

laskacezar
11. sep 2014

@matkamirko viem ze mi hovorili ze bilynkove caje tehotna nema pit,ja zboznujem zeleny len som ho prestala pit lebo mi povedali ze teraz to neni vhodne

lenica_opica
11. sep 2014

Damy, nie je kava ako kava. Instantna kava je somarina a neodporuca sa pit ani netehotnym. Ja som kavu pila cele tehotenstvo a pijem ju aj pocas dojcenia. Ale pijem ju nie kvoli zahnaniu unavy, ale kvoli kavovemu ritualu pri stretnutiach s priatelmi, ergo tak 3-krat do tyzdna. Pocas tehotenstva som sa od baristu dozvedela, ze nemam pit bezkofeinove espreso, lebo to je chemicky upravovana kava (kofein sa ostranuje mocenim zrn v nejakom sajrajte), ale mam si dat ristreto, to je slabsie ako espresso. Ristreto je ta uplne malicka kava - jeden hlt. Cize, ak ste zvyknute na "vedrá nesky", tak vas to asi neuspokoji. Moja znama, pediatricka zase kavu vysadila uplne, lebo vraj hrozi plodu tachykardia. Asi tu ozaj plati pravidlo, ze vsetko s mierou.
K čaju: mne gynekolog povedal, ze isto nemam pit zeleny caj, lebo ten obsahuje nieco, co moze drazdit maternicu. Dovtedy som pila najma zelene sypane caje, tak som hladala nahradu. V primeranom mnozstve sa moze biely caj a pila som zeleny Bancha Schizuoka, ten je menej povzbudivy. Ak ste cajickarky, da sa s obsahom teinu vybabrat aj tak, ze budete pit druhy nalev, prvy date vypit muzovi 🙂 Bylinne caje nastudovane nemam, ale je pravda, ze s bylinami opatrne.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nenabaja
12. sep 2014

Ja som bola na kavu tiez zvyknuta a viacero lekarov mi povedalo, ze 1 - 2 denne mi v tehotenstve neuskodia. Ani neuskodili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre