Vysadili ste kávu v tehotenstve?

tufa
13. júl 2006

Ahojky,
chcem sa spytat, ako je to s kavou. Su medzi vami kavickarky, ktore sa vzdali salky kavy v prospech dietatka alebo su aj take, ktore si tu salku stale dopraju.Nie som zavyslak ale pre chut si jednu salku dam a ked som skusala cvicne nepit kavu tak mi po 3-4 dnoch chybala 😒 a tak neviem ako to zvladnem ked bude mimco na ceste 🙂

traktor
9. apr 2009

ahoj

eja136
9. apr 2009

a v ktorom si týždni? lebo na začiatku treba opatrnosti omnoho viac.
ale napr. paralen sa môže. to som si dala aj ja, ked ma bolel zub.
a to je jediná tabletka, ktorú si môžeš dať v tehu.
a na čajoch býva napísané, ktoré niesu vhodné v tehu. aj ked preháňať s bylinkami by sa to nemalo.
akurát čierny čaj má rovnaké účinky ako ako káva, tak tomu by som sa vyvarovala.

martinka13
9. apr 2009

Ahoj Pokial viem tak nebezpecna je len salvia Tak si vzdy precitaj zlozenie caju napr. na prechladnutie a ak tam bude salvia tak to radsej nepi O inych cajoch neviem Ahoj a vela stastia

mukky
9. apr 2009

ja som kavu pila roky,tak 1 az 2 denne,koli chuti a ked som chcela zahnat vecer chut na jedlo ci sladke 😉 Len co som sa dozvedela ze som tehotna,kavu som prestala pit,a ani dodnes nepijem,kedze kojim.Dietatku v mamkinom brusku chyba v peceni enzym,ktory vie odburat kofeiin,takze som nemala co riesit a kavy sa vzdala...a je zvlastne ze mi absolutne nechyba uz skoro 2 roky 🙂

ikke
29. aug 2009

majkoalucka • 1d, 7tt • Dnes o 08:08
cawte baby co myslite skodi kava v tehotenstve????dik za odpoved

lovula • 1d • Dnes o 08:21
Ja som počas teho pila dve kávy denne. Do veľkého hrnčeka dve lyžičky nesky a dve lyžičky cukru a tretinu mlieka. Dr. mi povedal, že je to v pohode, hlavne kvôli tomu, že ja som mala hrozne nízky tlak. A že je lepšie dať si kávu ako odpadnúť a udrieť sa.
Malý sa narodil zdravý a nezdal sa mi závislý od kofeinu 😀 😀

nevesta • 1d, 19tt • Dnes o 08:25
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bobacik_29 • 32tt • Dnes o 08:51
Ja pijem kavu normalne pila som ju pri kazdom dietati samozrejme slabsiu a vsetky deti mam zdrave nijako im to neublizilo 😀

kika29 • 1d • Dnes o 09:03
Mne doktor kávu dovolil piť. Pijem nesku s mliekom. Do teraz som pila dve na deň ráno a poobede ale teraz ju pijem len ked sa cítim velmi unavená alebo mám nižší tlak. Vôňa kávy ma dráždi tak preto som to obmedzila ale nemusela som. Pri prvom tehotenstve mi doktorka poradila na nízky tlak dať si dc červené vinko. Aj som si sem tam dala a malá je zdravučká. 🙂

susisus
29. aug 2009

Ja som si kávu za celé tehu dala asi 7x a z poslednej mi pred asi mesiacom prišlo straaašne zle - asi som uz nemala nizky tlak, takze nepijem 🙂

mirip
29. aug 2009

mne zase káva chutí, samozrejme nepilem stále a do cca 7. mesiaca vobec a v poslednom čase mi chutí ale nie obyčajná ale ladová káva, ani nie tak káva ale zmrzlina v nej, je taká horkastá 😀

k.a.t.k.a.
29. aug 2009

2x za den si dam 🙂

evazvarikova
2. nov 2009

Ja pijem tiež kávu 2x za deň. Niekedy si musím privoniať do dozy lebo potrebujem cítiť vôňu kávy.

shirley
3. nov 2010

ja som kava do zaciatku tehu mala velmi rada, vzdy som mala aspon 1 dennu, odkedy som tehotna tak som si dala iba jednu asi pred mesiacom ked som mala nizky tlak. sem tam si ale doprajem bezkofeinovu...

cmeliatko
19. okt 2011

caute kocky. neviem ci som tehu ale je to dost mozne - test zatial nerobim lebo aj tak bude negativny.
mam take cudne pichanie v bruchu, pupok ma boli atd. aj keby to nevyslo nevadi.
chcela som sa len spytat ci ste hned prestali kavickovat alebo ako?
ja som silna kavickarka a pila som aj 6 kav denne 🙂 teraz tak dve cca.

ewka0012
19. okt 2011

ja kavu pijem tak jednu denne,jedine ta mi pomaha ist rano na velku a neviem sa bez nej prebrat,tiez mavam nizky tlak na co kava zabera,

bellada
19. okt 2011

jedna - dve kavicky neuskodia, prave naopak, kto ma nizky tlak tak je to vydatna pomoc, tak isto pomaha aj vyprazdnovat creva, takze kludne kavu pijte, ak sa to neprehana, tak je to uplne ok 😉 este som od ziadneho lekara nepocula ze by ju uplne zakazal, silne kavickarky maju obmedzit 😉

li_la
19. okt 2011

Ano som to nemusela robiť. Úplne mi prestala chutiť. Teraz sa jej opäť neviem dopiť... :D Ale keby mi chutila, takú jednu priemernú by som si iste dopriala.

jitkatatarova
19. okt 2011

ja som tiez vysadila aj ked som mala na nu strasnu chut,ale bambulky uz nie a tak som sa im prisposobila. 😀

meusicka
19. okt 2011

ja som vysadila na prvy trimester a potom som znova zacala jednu slabsiu, mensiu kazdy den. mala som nizky tlak a aspon ma to troska vzpruzi. 🙂

bibuska1112
1. dec 2011

Jaaaj tak ja v poslednom čase mam strašnu ale strašnu chuť na kavu ale radšej to vydržim lebo ja som dosť zasadova a ked sa to nema tak sa to nema ale strašne by som si dala taku nescu 😀

locko007
1. dec 2011

Ja som presne tak ako meusicka. Prvý trimester vôbec žiadnu kávu. Ale asi v takom 6. mesiaci som mala veľmi nízky tlak, až som odpadala. Tak mi doktor povedal, že na toto je najlepšia káva. A jedna káva za deň bábu určite nezaškodí. A v období dojčenia som nepila zase žiadnu kávu. Len Caro.

meusicka
1. dec 2011

@locko007 ja som pila aj pocas dojcenia, ale Dr. mi hovorila, ze si mam odsledovat ako na to bude mala reagovat. radsej ze nech si dam rano taku slabsiu a uvidim ci bude od toho viac hore alebo nie. ale tiez az ked mala uz 3 mesiace. 🙂

locko007
1. dec 2011

@meusicka Ako mne káva 2x ani nechýba. Skôr ju pijem kvôli nízkemu tlaku. Veľakrát keď si ju nedám, tak ma bolí hlava. Ja som to robila presne ako ty. Dala som si kávu, ale malý sa mi zdal nejako veľmi čulý, tak som si už viackrát nedávala. 🙂

ninini
2. dec 2011

Pred tehotenstvom som pila kavu denne. Odkedy som otehotnela, kavu som si uz nedala. Ajked chute boli a dost silne... Citala som vsak viac clankov o skodlivosti kavy v tehotenstve, plus este mam kolisavy tlak takze aj gyn. povedal ze kava radsej nie. Takze nechcem nic riskovat a vydrzim! 😉

janka196
2. dec 2011

kavu som pit neprestala, pri malej som akurat z turka presla na nescu 🙂 a pri malom som mala asi 2 mesiace take co mi bolo z kavy strasne zle takze som nepila ale potom v pohodicke. akurat som obmedzila na jednu max 2 denne. teraz si dam aj tri za den ked mam chut. pijem ale uplne slabucku. jednu lyzicku na velky hrncek a ktomu susenu smotanu 🙂

andyb25
2. dec 2011

Ja som zo začiatku tehotenstva kávu nemohla ani cítiť, ale od nejakého štvrtého mesiaca som pila nescu s mliekom úplne v pohode. Dokonca mám kamošku, ktorá v tehu jedla aj sós z turka 🙂

sammy19
2. dec 2011

ja som tiez prve tri mesiace nemohla kavu ani vidiet, nieto este pit 🙂 ale potom, ako presli nevolnosti, tak som zasa naskocila na pitie kavy, tak jednu-max. dve salky denne (ale ja si robim taku uplne slabu, ze je to skor ako "kakavko" 🙂 ) Mala som to tak pri vsetkych troch tehu, ze tie prve tri mesiace moje telo odmietalo kavu a potom uz to bolo v pohode.

jasin
2. dec 2011

Ahojte, ja by som bez kavy nevydrzala ani den- ale obmedzila som to na 2kavicky na den i to bezkofeinove a raz dvakrat do tyzdna normalnu..

lucia375
2. dec 2011

Ja si musím dať kávu kôli nízkemu tlaku, ak si jednu doobeda nedám tak ma bolí hlava. Kávu pijem kôli tomu, nieže by mi nejak extra chutila. 😉

kala33
2. dec 2011

ja som pila kávu pred tehotenstvom 2x denne, ako som otehotnela obmedzila som to na 2-3x do týždňa- nescu s mliekom a doktorka mi tiež povedala že to neškodí, hlavne pomôže pri nízkom tlaku.

dance_shoes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0911
14. nov 2012

Ja som tiez pila 1~2 denne. ale raz som si dala kavu poobede vecer som dostala bolesti zacalo ma prehanat. tak ja hned na pohotovost ale to bolo s tohp ze mi nesadla ale inac ok.

simca06022011
14. nov 2012

ja som nepila kavu vobec 🙂
Inak minule bol v telke nejaky program o kave, aj lekari tam o nej rozpravali.. je rozdiel kava a Kava.. takze kava je aj zdrava a moze sa pit, ale je aj taka co viac ublizi ako pomoze 🙂 Hlavne tie "kvalitne" preolejovane zrna za 2EUR a super nescafe, ktore okolo kavy riadnej ani nechodilo si podali🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre