Základné otázky o strave v tehotenstve

lucina182
18. apr 2016

Ahojte. Síce som tehotná len 4 týždne, no od začiatku to viem a snažím sa čítaťveľa o tom, co jesť a čomu sa radšej vyhnúť. Niekde píšu, ze napríklad arašidy nemozem arašidy, no ja sa idem zabiť za nimi, co v takom prípade robiť?;)

karinbirosova2
18. apr 2016

Ja papam vsetko naco mam chut 🙂 no v primeranom mnozstve 🙂 myslim si ze paru arasid nezaskodi vobec 🙂 🙂

lucina182
autor
18. apr 2016

Dakujem ;) lebo by som asi umrela bez nich ;)

karinbirosova2
18. apr 2016

Kludne papaj naco mas chut ale ako pisem v primeranom mnozstve 🙂 urcite nezjes kilo arasid 🙂 🙂 hehe 🙂 🙂

lucina182
autor
18. apr 2016

No určite nie ;) u nás v rodine nikto nema alergiu ci astmu, ale neuškodí sa opýtal ;)

karinbirosova2
18. apr 2016

Ved ano mas pravdu 🙂 hmm ale uz aj ja dostavam chut na nich heh 🙂

lucina182
autor
19. apr 2016

Radim...ochutnať ich ;) neviem, kde sú hranice teraz pri orieskoch ;)

karinbirosova2
19. apr 2016

Ja praveze len hrasok jem 🙂 uz mi prerasta az cez hlavu :D

sardinka335
19. apr 2016

@lucina182 tehotenstvo nie je choroba !Prečo by si nemohla jest aj arašidy?Jedine čo ti uškodí je čítanie o tom čo jest a čomu sa vyhnut - čo članok to nazor. Proste všetko s mierou.

katie555
19. apr 2016

@sardinka335 ono suhlasim s tym co si napisala..Akurat tie arasidy - no podla novych vyskumov , aj ked matka nema alergiu , nemas zarucene ze plod ju nema, a kedzse arasid je alergen co dokaze zabijat. ... ...ale myslim ze tam saa jedna o nejake prehnane jedenie arasidov, nie ked zjes za hrst obden..
ale celkovo som nazoru ze vsetko s mierou..akurat veciam ako medium steak a podobne ...tomu by som sa asi vyhla

alenka1986
19. apr 2016

Teraz si kľudne arašidy daj, uzi si ich, lebo keď budeš kojit, vtedy by sa aspon zo zaciatku nemali, aby sa babo nevyhádzalo 😉

dominikav123
19. apr 2016

@lucina182 mala rada, nečítaj co môžeš a co nemôžeš. Potom budeš len v strese ze si zjedla nieco co v nejakom blogu niekto neodporúča a bude. Kup si knihu od Bukovskeho návod na prežitie pre bejby ked chceš mat normálne info a užívaj si tehotenstvo ked sa da.

ikissedagirl
19. apr 2016

Pecienku a vnutornosti obmedzene kvoli vit.A, ryby obmedzene kvoli skodlivinam,ktore obsahuju. Nemala by si plesnive syry a nepasterizovane mliecne vyrobky kvoli listerioze a samozrejme sushi,tatarak a podobne rizikove dobrodruzstva by som vynechala. Kavu max 4krat denne. Ziadny alkohol a drogy- ale to je uz snad samozrejme....

yanni
19. apr 2016

Ako tu uz par bab napisalo, aj ja ti radim, zaklapni vsetky kniky, vypni pocitat, zrus kona a to na dalsich 35 tyzdnov. A potom najlepsie este na cele kojacie obdobie.
Proboha, tehu nie je choroba a ak sa citis dobre, nic ti nechyba, tak jedz a rob vsetko, na co mas chut a co ta tesi. Chod do prace, sportuj, dovolenkuj, zabavaj sa, stretavaj sa s rodinou a kamaratmi, nepocuvaj nijake "dobre mienene rady", dopraj si pokym sa da.
Samozrejme vsetko s mierou a ako bolo spomenute, vyhybaj sa len surovemu mlieku a syrom a jasne, surove mäso, alkohol, cigy, drogy. Ale inak mozes s mierou vsetko co mas rada a naco mas chut.
Musis vyskusat, co ti nerobi dobre, to jednoducho nebudes konzumovat. Tak isto, ak budes kojit, nie chced vsetko vyhodit z jedalnicka, ,musis skusit ako bude dieta reagovat. Kazdy clovek, kazde dieta je ine. Aj surodenci. Co jednemu robilo zle, inemu nemusi. Chalani boli jeden taky, druhy taky, treti onaky, a copana je uplne ze zazrak, tej neuskodi nic. Co som ja pocas tehu pojedla, aj teraz pocas kojenia, od zaciatku sa vobec neobmedzujem, poskusala som vsetko a mala negativne nereaovala na nic. Teraz ma 10 mesiacov a popri kojeni zbasti uz aj kona, keby sme jej ho polozili na stol.
Tiez prehnana hygiena nie je dobra. Ani v tehu ani potom pri dietati.
Ja chapem, prvorodicky sa boja, nemaju tolko skusenosti a casto so vsetkym prehanaju (a casto aj neprvorodicky).
Neboj sa, vsetko bude OK, casto je to aj o psychike. Ked si budem to ci ono nahovarat, tak sa to just stane.
Mysli pozitivne, dopraj si 😉

PS. Bukovskeho knihu ani nezhanaj, brak na entu. Mam ju stiahnutu, prisla som po 7. mesiac prikrmy,no a aj su mu zaklapla. Mala ju nasla pod stolikom a fajnu ju porozhadzovala, najlepsia hracka od pociatkov 😀 😀 😀 😀

candii
19. apr 2016

Poradim ti.... necitaj a jedz vsetko na com mas chut.. nie si chora .. so stravou sa nijako neobmedzuj ..

8291
19. apr 2016

Nikdy som nič nečítala,jedla som uplne vsetko a co mi nerobilo dpbre,som vynechala,napríklad uhorky,po nich som mala neskutočne kŕče v bruchu.A ja som feferónková 😁 aj tie som práskala,hoci v obmedzenom množstve.

evittam
19. apr 2016

@katie555 Urobíš lepšie keď budeš menej čítať a stresovať sa "blbinkami". Mám dve deti - nikdy som neriešila počas tehu čo môžem a čo nemôžem jesť-ani ma to nenapadlo. Jedla som všetko na čo som mala chuť a všetko čo som jedla aj predtým. Nič nie je ani mne ani mojim dvom deťom. To isté počas dojčenia - jasné dávala som si pozor na niektoré potraviny ako strukoviny a kyslá kapusta - ale aj tie som neskôr vyskúšala postupne. 🙂
@lucina182

katie555
19. apr 2016

@evittam asi si ma zbytocne oznacila ci?
ja som olen povedala preoc niektore studie nedoporucuju jest arasidy ..ono ked sa nad tym zamyslis nieco na tom moze byt ..avsak niekde mozno jedne pripad z 500 tis ..
ja som tiez nazoru ze vsetko z mierou ...

lucina182
autor
19. apr 2016

@sardinka335 dakujem ;)

lucina182
autor
19. apr 2016

@katie555 dakujem za názor 🙂 mne práveže vsetko mäso teraz Hrozne smrdí :D

lucina182
autor
19. apr 2016

@yanni dakujem za rady ;) budem pamätať ;)

yanni
19. apr 2016

@lucina182 prijemne tehulkovanie prajem 😉

katie555
19. apr 2016

@lucina182 ono podla mna netreba az tak riesit vsetko ..lebo potom sa clovek len stresuje...jednoducho neprehanat s nicim a budes ok ..sama prides na to co ti vadi ...chuti ci nechuti ...

dominikav123
19. apr 2016

@yanni celkom by ma zaujimalo preco je Bukovsky brak 🙂

danielacool
19. apr 2016

Ja práve že čo čítam, tak začiatkom tehotenstva sa ryby môžu, dokonca odporúčajú 🙂 Jasné, že nie sushi, ale napr. pečený pstruh - prečo nie?

katarinamarkova
19. apr 2016

@lucina182 jedz všetko čo len chceš, všetko s mierou 🙂

yanni
19. apr 2016

@danielacool ja mam taky pocit, ze v kazdej krajine je iny standard, co sa tyka odporucani pocas tehu a aj prikrmy. V DE napr. odporucaju jest pocas tehu minimalne dvakrat do tyzdna ryby. Ja ryby milujem, aj morske prisery ale ti poviem, za cele tehus copanou som nezjedla jednu jedinu rybu. Mne zrazu rybu hroooooozne smrdeli.
Ale ryby jednoznacne ano, ale len kvalitne.

lucina182
autor
20. apr 2016

@yanni Dakujem krásne 🙂

lucina182
autor
20. apr 2016

Dakujem krásne za rady baby 🙂 ináč, co som čítala na nete, by som mohla len chlieb a vodu :D

yanni
20. apr 2016

@lucina182 preboha ani to nemozes. Co si. Chlieb (obilie) je alergen a voda je kontaminovana. A mohlo by ti este zabehnut. A ani zo vzduchu nemozes zit, ten je tiez zamoreny 😕 😠 😀 😀 😀 😀

danielacool
20. apr 2016

@yanni Sama som si pstruha duhoveho ulovila aj upiekla aj zjedla :-P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre