Zlaknutie sa v tehotenstve. Bude mať dieťa škvrny?

streserka
27. okt 2009

chcem sa opytat ci je to pravda, ze ked sa zena v tehotenstve zlakne a chyti sa nejakej casti tela tak tam bude mat dietatko nejaku skvrnu? ja som vcera pozerala jeden film a zlakla som sa a chytila som sa oboma rukami tvare... a dnes mi povedali, ze dietatko tam bude mat skvrny. Som v 20tt...

garonka
27. okt 2009

ahojky

no ja som o takom niečom nepočula ale to iste budu len nejake povery, ničoho sa neboj 😉

motylek17
27. okt 2009

... ahojky, ja som o tom pocula dost a aj vela ludom sa to stalo... ale tak dufam, ze to nebude tvoj pripad... drzim palecky.... vela stastia....

sabiatko
27. okt 2009

😀 tak ja som o tomto teda este nepocula a ani tomu neverim. to ci bude mat babenko skvrny zavisi od uplne inych veci, nez zlaknutia... tak sa uz nelakaj, vsetko je ok 🙂

vejula
27. okt 2009

😀 To je podla mna hlúposť O ničom takom som ešte nepočula... Tak nestresuj... 😉

streserka
autor
27. okt 2009

Nasla som nieco taketo:

V poslednom období sa vyskytuje aj veľa samovoľných potratov. Čoho by sa mali budúce mamičky vyvarovať aby dieťa donosili?

- Tehotná žena nemôže nosiť krátke šaty, lebo dieťa sa nemusí narodiť zdravé. Nemala by napríklad a šiť, pretože pupočná šnúra sa môže obtočiť okolo dieťatka. Nemala by sa zľaknúť, ak sa zľakne treba dať do sitka ľad a potom sa s tou vodou umyť. Mala by sa vyvarovať pohľadu na oheň a najmä na škaredé veci. V televízii si odpustiť akékoľvek programy o násilí, ale preladiť na program o umení. Nemala by si strihať vlasy, ktoré súvisia s jej prichádzajúcim životom. Tehotnej, ktorú nechal muž, sa dá pomôcť a je aj vlastne povinnosťou jej pomôcť. Budúca mamička by sa mala tešiť zo života a obklopovať sa všetkým krásnym, čo ponúka život.

http://korzar.sme.sk/c/4452150/carokruhy.html

streserka
autor
27. okt 2009

Dnes mi jedna pani hovorila aj o ohni (a ups ked som hladala to zlaknutie, tak aj o tom ohni tu je), vraj sa jej teta pozerala dlho na ohen, potom sa poskrabkala po nohe a vraj jej dieta ma skvrnu na nohe (presne na tom mieste kde sa mamicka poskrabkala) v tvare ohna.

streserka
autor
27. okt 2009

Tehotná žena sa mala vystríhať nepriaznivých psychických vnemov. Ak sa žena napríklad dívala na požiar, alebo sa pri zľaknutí dotkla nejakej časti svojho tela (aj dieťa), mohlo mať dieťa po narodení na rovnakom mieste fľak, oheň alebo plameň. Nemala sa dívať na nepekné a neobvyklé veci, napríklad na mŕtveho, pretože tieto vlastnosti a podobnosť sa mohli prejaviť aj na dieťati. Zabažeňie mohlo spôsobiť, že matka dieťa nedonosí. U niektorých obyvateľov dodnes pretrváva viera, že podľa určitých fyzických znakov tehotnej ženy je možné predpovedať pohlavie dieťaťa. Predzvesťou narodenia dievčaťa je guľaté brucho a fľakatá, pehavá tvár, ktorú komentovali slovami: dieuča odoberá krásu. Pri chlapcovi to bolo naopak špicaté brucho a pekná tvár.

http://www.kanianka.sk/rodinne-zvyky.phtml?id3=...

streserka
autor
27. okt 2009

Ale konkretne ma zaujima ci niekto ma s tym skusenosti a ci je to naozaj tak ako pisu tieto povery. Ak sa niekto dotkol toho miesta a ostali flaky tak o ake flaky ide... dakujem babenky za pomoc...

vejula
27. okt 2009

streserka.... No jediná veta sa i páčila čo si tam mala napísanú že sa máš obklopovať peknými vecami... A nečítať takéto kravinky.... Ked sa tým budeš zaoberať a robiť si starosti určite sa skôr niečo stane ako ked sa na takéto hlúposti vykašleš....

monkula
27. okt 2009

streserka, never takýmto s prepáčením volovinám.....
ja som pri oboch mala pleť na zaplakanie, pri jarkovi tuším ešte horšiu než pri chiare, vraví sa, že pri dievčatách sa vracia, ja som nevracala ani pri jednom.... myslím si, že keby sa urobila štatistika tak by to veľmi nesedelo....
To ej ako keby som teraz ja začala tvrdiť, že keDˇsom čakala jarka, nosila som tmavé veci a pri Chiare skoro všetko ružové, takže ak nosíte chlapčenské farby, budete mať chlapca atĎ...

streserka
autor
27. okt 2009

Diky babenky, odteraz len pekne veci, slubujem 🙂

vejula
27. okt 2009

jj ja už tiež nečítam nič negatívne... Zbytočné stresy, a ked niečo má byť dobré tak to bude dobré aj keby sme robili všetko zlé, a ked to má byť zlé tak tomu ničím nezabránime.

janula17
27. okt 2009

az sa mi nechce verit ze v dnesnej dobe niekto takymto veciam veri 😅

luka04
27. okt 2009

prosim ta, never takymto hlupostiam...

danulka0011
27. okt 2009

mam teda 4 deti a piate cakame a v zivote som taketo nieco nepocula. Podla mna su to blbosti... sorry za uprimnost

nattou
27. okt 2009

Pocula som, ale tak toto su naozaj len hlupe povery, ale aj tu plati, co sa babe zdalo, to sa babe prisnilo...takze tym chcem povedat, ze akakolvek vada babetka sa da spatne dopasovat do ohna, skrabania, pozerania na skarede veci...ale to by predsa tehotna musela cele dni presediet doma a prinajlepsom si dat spravit lobotomiu, aby ani na zle nemyslela..a to sa predsa neda.
Kazdopadne su to uplne hluposti, ale urcite plati, ze kludna mamicka, kludne babo v brusku.
PS...to neviem, co by sa malo potom stat mojmu chrustikovi, ktory vo mne rastie, nakolko nebol prave chceny (ale tc sa uz na neho velmi tesime)...hadam si to prvotne odmietnutie nevysvetli tak, ze bude cely flakaty 😒 ....blbost..ak sa nieco stane, bude to mat uplne ine priciny. Tak hlavu hore a neverit povedackam...a ak nepomoze a si veriaca, zober to z tej strany, ze verit takymto veciam je hriech a mas to vyriesene.

gabriska1977
21. feb 2010

to su len povery,neboj ,skôr by som sa bala toho ,keby som v takom stave spadla.to by skôr malo nejake nasledky.Nechaj veci v božich rukach.Len Boh a viera v nom ti môžu pomôct. Spozdravom Stanislava

luciauk
21. feb 2010

mne prišlo z toho smiešno. lebo tu kde žijeme, každý má kozub, a pritom deti sú normálne a nie flakaté 😀 ale vážne. netreba sa zaoberať takými kravinami a radšej sa prihlásiť na brušné tance a aerobic pre tehotné a na toto si už ani nespomenieš 😉 mňa pri prvej dcére uriekla jedna cigánka a nič si z toho nerobím. aj tak sa kopla. mala som podla nej mať 3 dcéry 😉

lji
21. feb 2010

Ja by som to povedala takto. Podľa mňa to je hlúposť jak mraky ale keď si to nejaká žena dokáže riadne vsugerovať tak je to možné. jedna babena dostala chuť na jahody a chytila si líco a jej synček mal krásne červené líčko s obrázkom jahôdky 😅 Kamoškina mamina sa popálila a chytila si chrbát. malý mal po narodený veľkú červenú škvrnu na chrbátiku. a svokre počas tehotenstva padlo na bruško jablko, priateľ má teraz na bruchu väčšie akoby "materské znamienko", pigmentovú škvrnu o velkosti asi 3x5 cm.... zaujalo ma to pretože som sa o tomto dozvedela až teraz a nikdy predtým som o tom nepočula ale verím v silu SIIILNEJ vsugerácie ktorá v týchto prípadoch mohla zohrať veľkú rolu 😀

mrka2
21. feb 2010

tie skvrny su pravdepodobne hemangiomy... ma to vela deti... ziadne povery s tym nesuvisia 😔 takym hlupostiam vobec netreba verit... 😕

liv1
21. feb 2010

nanestastie clovek zo zvedavosti precita takeho kraviny. prepacte mi za vyraz prosim. lutujem ze som prisla do tejto temy, aj ked takymto poveram neverim, nie je to prijemne

hathor1231
21. feb 2010

jeee, baby 😀 ja som zase pocula,ze zena nema davat ruky hore lebo sa dietatu omota pup.snura o krk 😅
jednoducho sa teste z tehu,uzivajte si ho. nehovorim aby ste chodili na horske drahy a jacali od strachu 😀

ale o tom popaleni som uz aj ja pocula dost... ale 9mesiacov tehu je dlha doba,ktora z nas sa nezlakne,nepopali,nepozrie na ohen, neuvidi v telke alebo na ulici neco 'skarede'... kedy vse nechavalo na mimi nasledky a stopy,tak by to bolo zaujimave...
napriklad mamicky co mali autonehodu ked boli tehu, to maju mat miminka odtlacok pasu na telicku 😅 alebo dvojicky co sa kopu a tlacia cely ten cas v jednom brusku a nemazu ziadne flaky... 😕
kaslite na to 😉 radsej sa drzte dokazanych 'pravidiel'- nefajcit,nepit,nefetovat,nenapchavat sa liekmi,zdravo zit a uziiiivat si 😵

gaby21
22. feb 2010

Ty kokos, to co su toto za somariny, baby to kde zijete, uplne mimo civilizacie? lebo inak toto nechapem, ved je 21 prve storocie a vy verite nakymto blbostiam? no som sa fakt pobavila 😀

didulka85
23. feb 2010

Som povedala o tej povere manzelovi a zakazal mi chodit na modreho konika... Ze sa tu len stresujeme navzajom.

rubinka
23. feb 2010

Bože baby to snád nemyslíte vážne že veríte takým blbostiam, som sa dobre pobavila 😀

lji
23. feb 2010

didulka teba takéto veci stresujú? 😀 mňa stresujú iné veci, toto je len pobavenia schopná záležitosť 😉

janinna11
23. feb 2010

BAby vsak sa zobudte, ja som bola cez vikend v kine na Avatar-3D a zlakla som sa nie raz, keby to bola pravda, ze vzdy ked sa nieco take stane a dotkneme sa nejakej casti tela - baby ved si to uz uvedomte, vsak to by sme vsetci boli ako dalmatinci... 😀 😀 😀 😀

rubinka
23. feb 2010

😀

zuzana1104
15. okt 2011

.... no a to akoze ked sa divam do krbu na ohen a vtom sa zlaknem dajme tomu neakeho zvuku aj ked sa nechytim nicoho tak bude mat flak?čiiiiiiiii????? 😒

kocko
15. okt 2011

V tehotenstve som sa niekoľkokrát zľakla a moja Lucka nemá žiadne fľaky.
Bola by škoda, keby si tomu uverila. Pretože práve teraz prežívaš najkrajšie
obdobie svojho života a netráp sa nad takýmito banalitami. Teš sa,bábätko
bude zdravé a že ho budeš môct držať v náručí.... 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre