Zodac alebo Zyrtec v tehotenstve. Treba ich vysadiť?

petra.s
4. mar 2009

Ahojte

chcem sa spytat,ci vam tiez lekar kazal vysadit Zodac resp. Zyrtec pocas celeho tehotenstva, ked ste ho predtym brali pravidelne kazdy den?
Dakujem

sirinka
4. mar 2009

petra mne dr. kazala vysadit vsetko...pokial som nebola v akutnom stve, tak ani nosne spreje, proste nic...

mirip
4. mar 2009

pokial ja viem nemôže sa ani jeden ani druhý v tehotenstve aj ja mám alergiu a celoročnú na roztoče a všetky lieky som musela vysaniť

petra.s
autor
4. mar 2009

Ja som ich tiez vysadila hned na zaciatku, len som sa chcela uistit, ze je to bezny postup. V poslednej dobe mam totiz stale nadchu, tak ci to nahodou nesuvisi s vysadenim liekov.

sirinka
4. mar 2009

petra moze to s tym suvisiet, skus si striekat do nosa morsku vodu.

clea333
4. mar 2009

Ahoj Petra, mne to tiez kazali vysadit, hlavne v 1.trimestri, davala som si len kvapky do nosa pokial som fakt mala velky problem s nadchou. Vraj je lepsie tie lieky nebrat, kym to nie je naozaj akutne, ako pise Sirinka. Ja som mala tiez hroznu nadchu a boleli ma aj usi a hrdlo-vsetko z alergie, tak mi kazali rano a vecer si davat do nosa Physiomer cerveny-je to morska sol, preplachne ti nos + som si davala normalne kvapky do nosa Livostin. Citila som sa lepsie, nejako som to pretrpela, lebo som nechcela uzivat lieky. Az teraz v poslednom trimestri mi lekarka dala Zodac+silnejsie kvapky do nosa, lebo to sa vraj uz teraz moze-lenze aj tak to neberiem, lebo si vravim, ked som tolko vydrzala, uz vyckam, lebo nechcem zatazovat zbytocne babo.Davam si len ten Physiomer, aj si ho beriem k porodu, pripadne Livostin do nosa.

majulino
19. feb 2013

ja som musela zodac vysadit ale pravdu povediac pocas tehotenstva a ani po porode uz nemam take priznaky alergie ako predtym

sunny_daisy
7. aug 2013

ahojte, ja by som sa rada spytala....ked cheme s muzom otehotniet a tiez uzivam kazdy den zyrtek, ci zodak ci xyzal...a som este na uuplnom zaciatku...teda neviem ani este ci som vobec tehotna...len sme to skusili 😝 test si budem robit az buduci tyzden...mam tie leiky vysadit uz teraz ci az ked zistim ze som tehotna....dakujem🙂

katkakovac
7. aug 2013

@sunny_daisy ja som na túto tému hovorila so svojou alergologičkou a hovorila mi, že tie lieky by nemali plodu ublížiť. Po otehotnení väčšinou zmiznú príznaky, resp sa utlmia, ale to je individuálne. Preventívne nebrať lieky, pretože ste sa začali snažiť je blbosť. Ja som si pred rokom myslela tiež že to na prvý krát výjde a dosť dlho som každý mesiac takto špekulovala. Nestresuj, ak ti bude meškať menštruácia lieky vysaď .

sunny_daisy
7. aug 2013

@katkakovac jeej ani som necalakal, ze sa mi niekto ozve 🙂 ok...dakujem za uspokojujucu odpoved 😉

katkakovac
7. aug 2013

🙂 prajem veľa štastia 😉

daniela708
23. aug 2013

Ja som tiez pravidelne jedavala tieto tabletky na alergiu + vseliake hormonalne maste s kortikoidamy a ked som zistila, ze som tehu sla som za alergologickou a ta mi okamzite vsetky lieky aj maste vysadila. Doktor ma poslal na farmakologiu, aby mi zistili ci tie maste babu neuskodili pretoze som ich brala uz 3 roky priblizne. Uvidim co mi povie... No dufam, ze babu neuskodili...

libertine
24. aug 2013

mne doktor povedal, ze mozem si dat zyrtec raz za cas. tak som si ho dala asi 4-5x, ked bolo najhorsie, s odstupom cca tyzden az 10 dni.

mysti
24. aug 2013

Ja mam silnu alergiu a beriem kazdy den Rupafin. Ked som bola tehu alergologicka mi zmenila. Rupafin za Zodac, pretoze u mna bola toho nazoru, ze mensie riziko bude pre mna brat Zodac ako sa 9 mesiacov trapit so silnou alergiou. A ked som prestala kojit zacala som znovu brat moje lieky. Pokial viem, strasne vela bab uziva Zodac al. Zyrtec pocas tehotenstva a vsetko je OK. Aj moj maly je v poriadku 😀

salome_82
24. aug 2013

Mne alergologička počas tehotenstva tiež zrušila všetky lieky. Predpísala mi však Claritine 30 ks balenie a povedala mi, že keď mi bude úplne zle, tak si jednu tabletku môžem dať. Som totiž veľmi silný alergik. Lenže ja som sa tak bála, že som si tabletku dala keď mi bolo nie že úplne zle, ale keď mi bolo na umretie 🙂 Takže to balenie mi vydržalo celé tehotenstvo a ešte mi aj ostalo 🙂 Musím však povedať, že počas tehotenstva som mala alergiu oveľa miernejšiu 🙂

niky4113
29. máj 2014

ja som vysadila zodac ked mi meskal menzes,.. alergologicka mi povedala ze ho mozem brat,gynekolog zase nech ho neberiem,ze teraz je dolezite ked sa zacinaju vyvijat organy babetku,som na zaciatku tehotenstva, radsej ho neberiem i ked som silna alergicka bojim sa,dolezite je pre mna babo 🙂

natalia781
1. mar 2022

@mysti prosim vas brali ste zodac aj v 1. Trimestri?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre