Zohýnanie sa s bruškom. Je to ok?

banikovci1
14. nov 2008

Ahojte tehulky, možno mám blbú otázku, ale spýtam sa skúsených 🙂 .... že či ak sa skláňam, tak ma tlačí bruško a mám ho aj také stlačené a potom aj trošku bolí v podbruší. Som v 21tt a mám strach,či sa neublíži bábinku ... ďakujem za Vaše rady ...

petruci6
14. nov 2008

radsej sa nesklanaj,ked bude brusko vacsie ani ta nepusti 😉

pasoa
14. nov 2008

Banikovci1... ahojki...
zaprvé, tie dve mená, čo máš ako možnosti, sú tie najkrajšie na svete, som už pred rokmi také mala vybraté, že ak raz budem mať dcéru a syna... no potom som Sárou nazvala jedno úžasné šteniatko, ktoré mi robilo spoločnosť 5 rokov, potom som oň prišla ☹ Ale žiadne smútky, len toľko som chcela, že tým pádom by sa moja dcéra už určite nevolala Sára.

Za druhé, poď do témy Marec/březen 2009 (v skupine tém "Spoločný termín") - podľa tvojho tt súdim, že aj ty si marcovka? Tam sa veľa dozvieš k veci a k aktuálnemu týždňu tehu.

No a za tretie - ak sa musíš zohýbať, tak takýmto spôsobom:
- buď si čupni,kolená naširoko od seba,
- alebo sa predkloň s rovným chrbtom - nezhrb pri tom plecia - a pokiaľ možno tiež buď pri tom rozkročená.

Teším sa na teba na marcovkách 😉

lenkaaa
14. nov 2008

baby, zaujimalo by ma ako si upravujete nehty na nohach - sak mna to brucho nechce pustit ☹ som rada ked si ich ostriham a zapilnikujem... o lakovani nieje ani reci, pokial mi ich nenalakuje manzel ☹

petruci6
14. nov 2008

lenka na lakovanie uz zabudni, do porodnice nemozes mat nalakovane nechty vobec 😉

trpezliva
14. nov 2008

petru,co si? 😀

lenkaaa
14. nov 2008

petruci, to fakt nie?? a preco?aky je dovod?

petruci6
15. nov 2008

baby to vazne! pokial by nastali nejake komplikacie a museli by vam robit cisarsky,tak podla nechtov vidia,ci nezcerneju a pod...je to ako normalna operacia a na operaciu tiez nemozete mat nalakovane nechty

ladybird1l
15. nov 2008

petruci6, ja som v prvom tehu mala nalakovane nechty na rukach aj nohach a neboli ziadne namietky z nem. personalu 🙂 a to som bola cisarskym. Tiez to pocujem prvy krat, ale ma to logiku,preco by nemali byt nechty nalakovane.
Som uz v druhom tehu, a nechty si lakujem nadalej 🙂, a na nohach tak, ze si ich vykyptim do stran 🙂

lenkaaa
15. nov 2008

no, ja si aj tak lakujem len bezfarebnym, takze to by mohlo byt ok, nie? 🙂

cherry01
15. nov 2008

a ja som si predvčerom ostrihala nechty. a to čakám dvojky 🙂

dominka11
16. nov 2008

ahojte, tak to zohýbanie, obuvanie, strihanie nechtov a dalsie bežne veci sú čím dalej tým komplikovanejšie. Ale čo narobíme, treba vydržať. A to nehovorím o holení 😀

petruci6
16. nov 2008

holenie mi ani nespominajte,uz som mala tu cest byt porezana 😝 trva mi to vzdy najmenej pol hodku

ketyh
16. nov 2008

ladybird veru aj ja som si tak lakovala nechty 😀 hoci ma potom bolia clenky stoji to zato
pocas porodu som ich mala tiez nalakovane a uplne v pohode,dokonca boli aj komplikacie a nespominali ze by som ich nesmela mat nalakovane
co sa tyka holenia noh a podbruska,vsetko po pamati,horko-tazko ale predsa 😀 😀

klementina
16. nov 2008

petru, aj ja som o tych nechtoch citala, ale pisala tam aj to, ze sa to pouzivalo v minulosti tu metodu podla toho ci ti tmavnu nechty, teraz uz na to maju modernejsie metody a nalakovane nechty im nevadia

lillian
17. nov 2008

baby, ja som ešte len v 20 tt, a už som včera rozmýšľala nad tým, ako zvládnem holenie o pár týždňov. Asi si namontujem voľajaké zrkadlo do vane 😀

tweetinkapp
18. nov 2008

hm...no holenie...to je kapitola sama o sebe
ja nemat manzela, tak neviem neviem. Ale ja som uz neschopna aj na jednoduchsie veci....minule mi bolo skoro do placu, ked som sa na poradni u doktora nevedela obut. normalne som zacinala rozmyslat, ci nepoprosim sestricku 😀 😀 😀 ...aale nastastie sa to nakoniec podarilo

zuzik25
18. nov 2008

hmmm, a gelove nechty dufam, ze mozu ostat. Ci to si ich mam dat pred porodom dole?

tweetinkapp
18. nov 2008

zuzik25
Heh..no zaujimava otazka. Ja si myslim, ze pri porode ti vadit nebudu...ani lekari podla mna nebudu mat nic proti. Ja by som sa skor bala po porode, ze si poskriabem babatko. Ale ako tak sledujem niektore maminky, tak to zvladaju aj s tymi nechtiskami 😀 😀

ditka1
18. nov 2008

ahojte baby ja chcem gelove nechty si dat spravit,chcem sa spytat to svetlo kde sa ruky vkladaju ked to robia-tie nechty,to neskodi babatku?lebo predsa je to ziarenie.diky.papa

tweetinkapp
18. nov 2008

ditka1
No ja si myslim, ze babatko to neoziaruje....Keby ti svietili na brusko, tak mozno....ale myslim, ze cez rucky sa to svetlo k nemu nedostane

janika7
18. nov 2008

ditka: ta UW lampa miminko urcite neohrizuje, je to UWA zareni a to ti predepise treba i kozni jako fototerapii. Na nechtiky chodim kazde 3 tydny🙂 Jinak mam v planu si je nechat udelat i na nohach pred porodem 😀

emjee
19. nov 2008

stacilo o gelacoch, vratte sa k teme

titkovamiriam
19. nov 2008

k zohybaniu-radsej v podrepe,za chvilu ta brusko aj tak nepusti 🙂

a k nechtom-ved si ich nebudes robit tri krat za tyzden-tak si myslim ze je to ok

jankajs
19. nov 2008

Ja nechcem nikoho strašiť, ale zohýbala som sa v 39 tt dosť aktívne - vtedy sme robili v záhradke (a ja som sa nemohla pozerať na to, ako MM seje mrkvu) a bábo sa mi trošku pootočilo. Hneď som to pocítila, že je zle, lebo keď som mierne potlačila bruško dolu, malý sa "odpéroval" späť. Už sa to neupravilo. Rodila som 40 tt+3 po skoro 20 h robili akútne cisársky, lebo pôrod nepostupoval.

zucha
21. nov 2008

baby, treba sa hybat, ako len vladzete. Ak ma niekto problem so zohynanim uz v 21tt, co potom v 40tt? 😅 Z vlastnej skusenosti viem, ze pri prvom tehu sa clovek moc sledujem, ale nie je to dobre. Je to len brusko. Samozrejme si treba davat pozor, ale zas netreba zo seba robit choru. Uz tu niekto popisal zohybanie. Naozaj sa treba len pokrcit v kolenach a ono to vsetko pojde. Pri obuvani si treba sadnut a vylozit si jednu nohu na koleno a tak sa obut.
Drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre