Aké hračky máte doma pre cca 1,5 ročné dieťa?

tamia
3. aug 2008

Ahojte mamičky,
rada by som vedela s akými hračkami sa hrávajú vaše 1,5ročné detičky. Moju malú totiž, zdá sa mi, že vobec nič nebaví, všetko trieska o zem, o skladačky vobec nejaví záujem, tak neviem čo jej kúpiť. Poradíte, prosím?
Uvítala by som poprípade aj link na nejaké dobré hračky.
Ďakujem vopred!

miriamkac
27. nov 2008

U nas leti....duplo lego a hracka "ucime sa riekanky" 😝 ...taka zvukova velmi mila vecicka s riekankami...hlavne ze to blika a rozprava... 😝 ...skusali sme aj farbicky a papier, ale to sme skoro prisli o oko.... 😒 takze to posuvame na neskor....a nas TOP su skladacie pohariky....

wali
27. nov 2008

susik, ja som si vsimla, ze vacsina hraciek je od 3. rokov. ale ja tiez kupujem malemu aj taketo hracky, niekedy mi to pride trochu alibisticke od vyrobcov. samozrejme, nie v pripade tychto magnetiek, to je logicke, ale niektore hracky, ktore by kludne mohli deti aj od roka, tak je tam napisane, ze su az od troch. ale ak si myslis, ze to u vas bude IN, tak preco nie, sak dozries na to, aby to nepapala 😉

lienka79
27. nov 2008

stranda,ked citam,ake su tie deti odlisne
Naseho ta archa bavila asi ked mal rok,aj to chvilku a vseobecne jeho taketo hracky nebavia,len kym nezisti,ze to hra dookola stale to iste
Odrazadlo mame od 8 mes 2v1 a ani si hi nevsimne.Ine deti na tom blbnu o dusu a on si ho tak akurat pri sebe tlaci 😎

denisocka
27. nov 2008

aj u nás su skladacie pohariky v kurze,len najs debila čo ich bude dookola na seba skladať - zhadzovať už má kto 😝

sisinka5
7. dec 2008

u nas vedie-pranie čiapky vo wc-ked ocko zabudne zatvorit dvere,beh na 5 m z obsahom smetneho kosa teda co pochyti,vypustanie kanarika z klietky u starych rodicov,schovavanie dialkoveho ovladaca alebo mobilu...a mnoho inych krasnych hier 😉

sisinka5
7. dec 2008

bozeee vypada to tak ze sa maly nema s cim hrat 🙂 nie má vsetko elektricke auticko,vlacika tomasa celu zbierku,noddyho aj s autickom aj bez neho celá plejáda postaviciek z minimaxu a kopa inych...ktoré su mu ukradnute...

lenula84
7. dec 2008

Našu dcéru bavia kocky a autíčka. Má taký malý nákladiačik, do toho si dá nejaké chrumky a tie potom prekladá do pohárikov a potom zasa naspäť. S tým sa dokáže dosť dlho zabaviť 🙂 ďalej ju veľmi baví hojdanie.

tamia
autor
8. dec 2008

sisinka,
super hra máte 😀
u nas je to so smetiakom tak, že mala uteká počka pri nom kým jej poviem, že to nesmie a potom z neho vyhádze všetko čo dočiahne....

sisinka5
11. dec 2008

tamia-malická je zlatunká aj si pocká kym jej povies ze nesmie aj si urobi po svojom tieto deticky su ako balik prekvapenia niekedy clovek nevie co z nich vystane...

iliria
11. dec 2008

ja mam dost problem malu zabavit... pri nicom nevydrzi. Odkedy zacala chodit, je koniec s hranim, ma milion hraciek, ktore si ani nevsimne, zato kopat do Dvd, trieskat s ovladacmi, vyhadzovat skrinky a skriabat sa na schody, to ano, vsetko co jej zakazujeme. a reaguje dost zle, ked ju odtial jednoducho zoberiem a dam ju k jej hrackam - normalne sa rozreve a zazera na mna. neviem, ci je taka tvrdohlava, alebo ju fakt tie hracky nebavia, pritom sme vyskusali vsetko - stavebnicu megablocks, klasicke kocky, plysaky, vsetko co vyhrava a svieti, odrazadlo okaslala..... Este tak kocik, ten vie chvilu tlacit hore-dole a obcas ju zabavi lopta, ale aj to len kratko.
Myslite, ze sa to vekom zlepsi, alebo je to proste povaha?

jahodka11
11. dec 2008

iliria-skor si myslim,ze ju nebavi hrat sa na jednom mieste a chce chodit a skumat.....s tym asi nic nenarobis....lebo inac sa mala bude hnevat a nemyslim, ze by bola "zla"....len je zvedava 🙂

iliria
11. dec 2008

nehovorim, ze je zla, to nie..... Kym sedela, tak sa zabavila, mohla som pri nej aj zehlit, teraz sa od nej nemozem pohnut 🙂 . len sa bojim, ci sa vie na sustredit na jednu vec.

susika
20. dec 2008

iliria - ak ta to ukludní, ja to má rovnaké. iba , že ja pri malej nemožem robiť nič, od jej asi 10 mesaicov. a teraz ešte sama nechodí a tak príde za mnou po štyroch, zoberie ma za ruku, že "beškať" a behame po byte.ani sa nesnažím niečo popri enj urobť, tak sa hráme. ja som ten blbeček, čo stavia veže a ona ich búra.čítame knižky, ukazuje na zvieratká, čo ktoré robí, na kocky som ejj nalepila farebné obrázky, tak ja rozkazujem a ona hladá, poprípade odlepuje a krmisa tým papierom.oblubené sú lopty a všetko,č o čoho sa dá kopať a tiež autá.to je asi číslo 1.sem tam bábika ale aj to viac-menej taká, čo plače, ked sa prekotí a potom tak rovnako plače všetko. plyšová kačka, macko...a bavia ju gombíky na veži, kocky na koberci, vyťahovanie plienok..ale výborná hračka je tatinova zubná kefka🙂))

zade
21. dec 2008

U nas vedie kociarik a v nom "havo", ten musi byt vsade. Mame havka ako ruksak, plysoveho, plastoveho do vody, velkeho na tulenie ... a dost. Potom velmi oblubuje auticka. Teraz na mikulasa dostala od babky vlacik, jej stale ho taha po byte. No este radsej z neho vyhadzuje kocky, ktore potom musim ja skladat. No momentalne je asi najviac k kurze kreslenie na stenu. Oblepila som dve steny v detskej baliacim papierom, a tak mame nas kresliaci kutik. Tatko, ked pride vecer z prace len kuka, co sme dnes opat nakreslili. Dokonca prisla aj na to, na co sluzi struhadlo...
vytahovanie spodneho pradla zo srkine (teda z kosikov) to je samozrejmost, no vobec mi neprekaza, ze to nie je v takom poriadku ako by malo byt. Hlavne, ze je stastna.

fifinna
21. dec 2008

zade, mne maly tiez zacal carbat na steny a rozmyslala som nad tym, ze mu tam nieco nalepim, ale nechcem ich znicit lepidlom, ako si tam ty nalepila ten papier ?

terezzka11
22. dec 2008

😀 v 1,5 roku u nas fungovali jedine hrnce a pokrievky 😀 ziadna hracka, knizka, nic... a ak kreslit, tak jedine po steach. cely byt mam "vymalovany". a na 2. narodeniny dostala tabulu na kriedy aj ceruzky a to ju tiez trochu bavi. a este lopta, baloniky a kocik s babikou. a tiez hupaci konik. ten dostala ked mala 17 mesiacov a dost ju chytil... A najoblubenejsia cinnost je spievanie a tancovanie. od malicka 😉

ankan
22. dec 2008

nikto tu nespomína pero. naša princezné ho priam zbožnuje. donedávna sa dala oklamať tak, že som jej nechala počmáraný papier a dala jej do ruky pero ale vypísané alebo bez tuhy. Po návšteve u starej mamy, kde nič iné nechcela robiť iba kresliť dedena a babinu zbadala doma, že to pero nepíše tak to dala jasne navedomie, že ona už nieje babeno ale malá slečna čo sa nedá oklamať. VRAJ TOTO NECHCEM, INÉ.

tamia
autor
23. dec 2008

u nas su pblubene fixky, ale kreslenie s nimi na radiator nie ne parier. mala my tolko bude ukazovat, ze na radiator nebude az jej uverim a dam do ruky fixku a co spravi prve - sup s nou pisat po radiatore 😀

vandas
23. dec 2008

ja som nadsena, ze malemu uz je jedno, s cim sa hrame, ale NA CO sa hrame. oblubuje teraz postara - nosi pokreslene papiere a ja komentujem, co priniesol, alebo vari polievku z puzzle...
...kazdopadne je na makko z motoriek-odrazadiel, tak uz som zvedava, ako rozdycha Jeziska🙂))))))

maca793
23. dec 2008

najlepšie v tomto veku sú knižky s riekankami, kocky,
ja som každý mesiac od narodenia Karolínky kupovala nové hračky, a čo mám teraz z toho. v sobotu som ich balila do škatule, vôbec sa s nimi nehrá, sú to značkové a drahé hračky. v poslednom čase má rada knižky Môj macík, už vie ju celú naspamäť, podľa obrázka vie, čo je tam napísané. v 1,5r. sa mi preháňala po byte na autíčku, behala s kočíkom s bábikami, a hlavne mi "pílila" uši a nervy. 😀

susik77
7. jan 2009

Ahojte, malej chceme kupit na jar nieco na kreslenie-rozmyslam ci obyc. malu tabulu+kriedu, al. taku bielu, co sa tam kresli s fixami-ale neviem, ci su tie fixy pre deti bezpecne...co je lepsie? al. obyc. pastelky?

iliria
7. jan 2009

Ked uz sme pri tych ceruzkach, chcela som malej nejake kupit, ale na vsetkom je napis az od troch rokov - fixky, pastelky, ceruzky. Tak som nekupila nic, ale medzitym uz ceruzky dostala a pobehuje s nimi. Nie su jedovate? co ked ich da do pusy?

iliria
9. jan 2009

Ozaj, na Vianoce sme sice dostali kopec hraciek (Dalsie, ktore nemam kde davat 😎 ) ale asi najvacsi uspech malo drevene puzzle Eichhorn zo zvieratkami, to vydrzi ukladat aj pol hodinu a este drevene pexeso tiez so zvieratkami - vsetko to vysype z krabicky a potom hlada rovnake zvieratka. Sranda je, ze so mnou to hladat nechce, len s manzelom a tak za nim beha s tou krabickou a zvieratka sa vytriasaju po celom byte......

danu
6. júl 2009

bebebrumik • 2d • Dnes o 10:56
Ahojte maminy ročných deculiek 🙂 Neviete mi poradit, inšpirovat hrami pre deti od jedneho roka???

ina.b • 1d • Dnes o 11:04
Ahojky, my máme knížku s říkadly, tak čteme a u toho ukazujeme (např. paci paci - tleskáme). Začali jsme už dříve než v prvním roce.
Potom děláme komíny z kostek, nebo skládáme takové to velké lego (duplo nebo žako), rozebíráme dřevěné skládačky - pyramidy, vláček...
Jezdíme s kočárkem (malá začala chodit v jednom roce, tak mohla začít vozit kočárek, který dostala k 1. narozeninám 🙂 )
Různé vkládačky - prostrkovat tvary do dírek, zatloukáváme špalíčky do dírek malou paličkou...Je toho spousty... 😉

shaula • 2d • Dnes o 11:45
Ahoj, zkus mrknout sem:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172052&e...
http://www.mojebetynka.cz/clanek/699/7_napadu_n...

bebebrumik
6. júl 2009

tak budem pisat sem... 😉
- dakujem vsetkým za zaujimave prispevky... 🙂 Jasne, že aj s mojim synom hrame také že - napr. paci,paci,k tomu rozne riekanky, varila myšička kašičku, osievame múčku...,stavame vežu z lega - hrozne sa teši, ked ju može zvalit 🙂, vkladame a vyberame z nakladného auta hracky, vkladačky tie ešte nevie(tie asi neskor, myslim si...), obracia si sam gumenu knižku o mackovi PU, knižky o zvieratkach ho ešte velmi nezaujimaju, ma rad auto, na ktoré si može sadnut a akože šoferovat a samozrejme so zvukmi, vie urobit skoro všetko na povel - zatancovat, akože učesat vlasky, odniest so mnou plienku do koša, ukazat ručkami kde je on, uši, oči ... a ine na ktore si teraz narychlo nespomenie, ale vyplynu zo situacie...
- pytala som sa kvoli inšpiracii, chcem zavadzat také hry, aby si z nich dieta niečo vzalo, niečo sa naučilo, a tak sa posunulo vo vyvine dalej, lebo teraz mam pocit, že je ovela, ovela viac vnimavejšie ako bol predtým - všetko sa na neho lepí... 🙂 🙂 😉
hups, akosi som sa rozpisala 😉

simaha
6. júl 2009

Moj maly ma rok a pol a malo ktora hracka ho zaujme.Momentalne ho bavi odrazadlo, hojdacka-Litlle tikes,Tobogan,Krokodil od FP,auticka a lopta.Absolutne ho nezaujali hracky od FP mali sme telefon,psika aj knizku bavili len mna ale ja som uz nane stara.

domeenika
7. júl 2009

ahojte, my mame taktiez strasne vela hraciek od vymyslu sveta.. ale nasu malu najviac zaujimaju stipce, no a momentalne bazen s gulickami, kde sa spliecha.. samozrejme najnovsie kreslime skoda ze vsade inde ako na papier.. budem to musiet poriesit nejakou tou tabulkou, co sa do nej daju otlacat aj zvieratka a rozne tvary a potom sa to da lahko vymazat.. aspon neurpime skodu... 🙂

martinka17
11. jan 2010

ahojte,

vie mi niekto poradiť? Samko sa rád hrá so štipcami, najprv ich vyhadzuje s košíka, potom vkladá do lavóra....je to super hra aj na 45 min., len tie štipce sú trolinkunebezpečné. A preto má niekto radu, čo mu dať miesto štipcov. Musí to byť malé, byť toho veeeeľa a jasne, niečo lacné. Ja neviem na nič prísť 😖

lalus
11. jan 2010

čo tak napríklad kocky, my máme také čisté drevené, rôznych tvarov, najmenšia je cca 3x3x3 cm, a v krabici je 50 ks, to nespapá, dokonca aj na krabici je napísané, že už od jedného roka (neviem už čo to stálo, ale nebolo to drahé a hlavne je to využiteľné aj v budúcnosti na klasické stavby z kociek)...alebo lego, resp. podobnú stavebnicu pre najmenšie deti, tam aj "jednokocka" má 5x3x3 cm a je toho véééľa (aj toto je vlastne investícia do budúcnosti, ešte pár mesiacov a už budete spolu stavať veže z lega).

a rôzne domáce drobnosti - vrchnáčiky od výživy a z pohárov, keď trošku vyrastie aj vrchnáky z plastových fliaš...

martinka17
11. jan 2010

jej, tie kocky asi potom skúsim. Má síce veľké drevené, ale také malé sa tiež zídu.

Dík