Aké hračky máte doma pre cca 1,5 ročné dieťa?

tamia
3. aug 2008

Ahojte mamičky,
rada by som vedela s akými hračkami sa hrávajú vaše 1,5ročné detičky. Moju malú totiž, zdá sa mi, že vobec nič nebaví, všetko trieska o zem, o skladačky vobec nejaví záujem, tak neviem čo jej kúpiť. Poradíte, prosím?
Uvítala by som poprípade aj link na nejaké dobré hračky.
Ďakujem vopred!

brisalek
15. jan 2011

hracek mame spoustu...ale porad vedou plysaci(medvidek, pejsek, kuratko, krtecek), knizky, kostky na staveni a ted od vanoc lego duplo se zviratkama(farma a konska staj) a take oblibene jsou auta. Hrnce a kuchynske naradi ji zase tak moc nebavi, tak jednou za tyden...ale rada se mnou uklizi, zameta , luxuje....a ted obcas ji bavi i kocarek s panenkou co dostala od babicky. Jinak porad by mohla jezdit na konikovi, schovavat se, honit se a vsechny ptakoviny, kde se natrasa a houpe🙂. a hodne ji bavi take kreslit...krasne dela krouzek i rovne cary a diky tomu, ze chtela ode mne psat B jako baba, M jako mama, A jako Anicka...uz pozna pismenka A,B,D,T, M a K🙂 takze ted ji bavi i barevna drevena vkladacka abeceda🙂.

meryyy
7. mar 2011

ahojte, u nas tiez "ficia" plysove hracky. Dcerka ma ale najradsej ovecku od firmy NICI. Je uplne makkucka a da sa prat, co mi uplne vyhovuje (kedze som sa trosku bala, aby nebola plna prachu).
Skuste mrknut na www.nici.sk
Su tam kvalitne hracky za super ceny (nedaju sa ani porovnat s cenami v kamennych obchodoch). 😉

majus246
7. mar 2011

Ahoj ja mám doma 10mes chlapčeka a som na tom asi ako Ty máme veľa hračiek no do kopy sa zo žiadnymi nehrá od mala je super všetko okolo len hračky nie.Najväčšiu radosť má keď môže niečo z okolia zobrať najradšej náradie.Ani blikajúce či zvukové u nás nebodujú no minule sa mi dostala do rúk kniha Veselé hry s malými a od vtedy sa hodne nasmejeme a zabavíme.A tak som sa naučila využívať to čo máme doma lebo nech som kúpila hocijákú zaujímavú hračku nebol o ňu záujem.A tak sa vozíme v škatuli od balíka,super je keď si nafukujeme balón a potom ho púšťame po izbe.Toľko radosti ako keď mu utečie som u môjho drobca nikdy predtým nevidela.S očakávaním sleduje kam zaletí a potom nasleduje veľký smiech.Veľmi sa mi páči jedna stránka zameraná na montessori a na to ako deti môžu objavovať svet takže skús napr. hry namiesto hračiek.Viem že najmä k sviatku chce človek pre dieťa niečo pekné ale niekedy to proste nemá význam tak ja teraz kúpim len drobnosť lebo viem že môj synček ju len obzrie a hneď položí bez akéhokoľvek záujmu.Ak by si chcela tak Ti potom môžem napísať pár hier neviem totiž či Tvoja dcérka javí o hry záujem.

majus246
7. mar 2011

@rebecca2006 Ahoj no mám doma knihu s hrami pre malé deti tak ak máš záujem niake Ti môžem pozrieť a potom napísať neviem či máš ešte záujem.

luciferova
7. mar 2011

@majus246 ved napis zopar overenych aj sem 🙂

nextik
7. mar 2011

my sme lubily knizky, matriosky a veci sudky co sa rozobrali, daly naskladat na seba a potom zase schovat jeden do druheho, potom drevene puzzle a auticka 🙂 a samozrejme ovladace, kluce, pocitace, diavu ☹ atd atd 🙂

majus246
8. mar 2011

Hra s balónom nafúknuť a pustiť veľmi sa zabavíme sledovaním kam doletí z času na čas ho dám malému do rúk a on mu samozrejme uletí a to je radosti a smiechu.
Hra so želatinou môžu je trošku staršie deti vykrajovať, jesť, trhať.
Hra s novinami stačia akékoľvek letáky skrčiť do guľky poslúžia ako loptičky môžme ich gúľať.vyhadzovať si ich ak si postavíme dáke vedierko môžme ich hádzať dnu či s nimi váľať prázdne flaše od nápojov môj je ešte maličký tak že keď sa mu podarí chytiť takúto guľku tak ju samozrejme začne skúmať trhať a rozbalovať a ja ho kľudne nechám a mám 10 min čas na seba.
Veľmi rád sa vozí v škatuli od balíka ak nám niaky príde tak sa vždy dobre zabavíme robím šu šu šu a ťahám ho po koberci a on so smiechom sleduje kam ideme zájsť.
Labirint stačí buď lano alebo lepiaca páska dá sa pekne odstrániť .Vytvoríme si labirint alebo lano sformujeme do tvaru a držíme sa cesty poprípade deti môžu po vytvorenej cestičke voziť hračky.
U nás ešte boduje keď sa schovám pod deku a robím kukuku kuk malí už s napätím očakáva kedy vykuknem samozrejme obieha okolo ako kométa.
Dobrá je aj hra s pohárikmi čo určite každý pozná niečo sa schová a deti hádajú.No je to skôr pre troška väčšie.
My sa skvele zabavíme aj riekankami a práve dnes som tu našla super ukazovačky
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/slovenske-....

hamimami
22. mar 2011

ahojte, aj my mame doma vela hraciek ale paulinka sa vyhra iba s niektorymi......u nas vedu kocky, skladacka-taka ako lego ale tie dieliky su velke, kruzky na tyci, vkladacky, knizky, lopta....babiky si vobec nevsima ani kocik, no ked ideme na navstevu k pribuznym velmi sa jej paci detska kuchynka a vyhra sa s nou, takze uz vieme co dostane na narodeninky...este som si spomenula ze u nas bodoval aj hovoriaci psik FP....ale aj tak zo vsetkeho najradsej je ked ideme vonku

hamimami
22. mar 2011

zabudla som este sa velmi rada hra s tymi farebnymi loptickami co byvaju v detskych kutikoch....my sme kupili 100 ks balenie v tescu medzi hrackami....ale je z toho hrozny neporiadok, lebo su velmi lahucke a zakotulaju sa vsade 😠

kocour_azrael
26. mar 2011

http://omalovanky.info/category/galerie/abeceda v případě zájmu budou písmenka přibývat 🙂

takyja
27. mar 2011

@kocour_azrael To je super, využiju - díky moc!!!

renatad
29. mar 2011

u nás sa hráme s klúčami :D to je teraz pre nás najlepšia hračka a všetko odomykať a zamykať 😀 😀 druhá naj je lopta

kocour_azrael
5. apr 2011

@takyja není zač, nyní jsou již na webu všechna písmenka 🙂

simonavanova
26. jún 2011

@evina313 ahoj evina, síce si písala ešte keď môj synček nebol na svete, narodil sa až o sedem dní neskôr, ale čas letí, a už bude mať onedlho Dávidko svoj prvý ročik. Tak sa Ťa chcem spýtať na adresu, kde sa dá zohnať to veľké požiarnické auto o ktorom si písala, zatiaľ ďakujem.

evina313
5. júl 2011

ahoj, pisem neskoro, vcera sme sa vratili z dovolenky.
my sme ho kupili v mothercare v auparku / ak si z BA / tam maju podla mna najlepsie hracky, ale aj dost drahe ☹ ale fakt kvalitne

malinkaaninka
5. júl 2011

ked si tak spomeniem,tak najlepšie hračky v tom čase boli moje hrnce,misky,kotúlať jablká po zemi a tak.hračky moc nie.a spával s heverom v postielke 😀 on ho proste nepustil,kým nezaspal.

weiya
5. júl 2011

u nas najviac "ficia" figurky zvieratiek, s tym sa mala najviac vyhra. este take hudobne hracky ju dokazu zaujat a potom uz len ovladace,mobili,servitky,rolka toaletneho papiera... 🙂

sweetsuzi
7. júl 2011

No Maxik mal vcera 16 mesiacov a u nas vedie metla, to je prva vec co rano vezme do ruk a lieta s nou po byte a u babky detto - je to uplne najoblubenejsia hracka.
Potom akekolvek otcove naradie - klieste, kladivo, a kuchynske riady. Skor si vybera prakticke veci nez hracky, z hraciek asi najviac taka skladacka ako lego, len vacsie kocky, ale aj to ho bavi preto ze to moze okrem skladania vyberat a klast nazad do obalu, to iste robi aj s hrackami - vybera a uklada do kosa. No a vonku sa rad hra v piesku, na odrazadlo si nesadne ale tlaci ho pred sebou 🙂

ja.nu.la
14. feb 2012

fu, tak som si to tu prečitala čo tu kočky napísali a moje dieťa je pomaly take isté. (hrnce, ovladace....) Ale inšpirácie mám. 🙂

titulienka
15. feb 2012

u nas zarucene vsetko zakazane : metla so smetnikom, ovladace, mobili, vytahovanie dolezitych papierov zo skrin, uz su nastastie zalepene 😀 😀 . . .otvaranie a vyberanie z mrazaku , vypratavanie smetneho kosa, neustale lozenie na stolicky a stol , a branie a trhanie sestram knihy a zosity ach jaaaaaaaaaj . . . .toto moje dievky nerobili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale zo vsetkeho naj su lopty mame ich doma cez 10 😝 jedina ukludnujuca hracka , ktora dokaze zazraky este aj poradne a ockovania riesime loptou 🙂 . . .dalej detske naradie vrtacka , sroubovak, kladivko , samozrejme autaaa. . .. 🙂

erikababula
25. feb 2012

Moju malu bavi strasne mobil len neviem ci jej mozem dat mobil alebo nie manzel jej to nechce dovolit mala je potom umrncana no neviem ako na nu,ma aj psika co zboznuje ale dlho sa stym nezahra tak neviem ci jej mam povolit telefon co si otom myslite maminky?🙂

k_a_j_k_a
25. feb 2012

@erikababula ahoj. Myslim, ze ked manzel zakazal malej mobil, nemala by si jej ho dovolit ani Ty. Jedna sa o princip, pretoze ked bude starsia, bude robit to, co nasa trojrocna - ak nedovoli jeden, ide za druhym. Pritom sme pre detmi vzdy ako rodicia za jedno. Dokonca, ak pride za mnou a tata nedovolil, tak jej jednoducho poviem, ze tata nedovolil a uz len z principu nie. Mnohokrat sa mi "posklada" na zem, ale proste ma smolu.

No a ci sa hraju s mobilmi... Nase maju zakazane, ale maju svoj vlastny (moj stary), kde maju hry, obrazky a filmy/serialy. Maju ho len na poziadanie a za odmenu.

kammka
25. feb 2012

@erikababula tak hrací telefonky, těch je.. anebo poprosit, jestli někde v prodejně operátora nemají na prodej makety... naše malá nějaké dostala, je to nej hračka...jinak okolo roka a půl vedly krabice, petlahve, zahradní nářadí, konve.....s vodou a konvičkou a lavorem si dokázala vyhrát celé odpolende.. ale na to není zatím počasí...hraček jsme moc nekupovali, až teď....hodně jsme jich dostali, plyšáky, kostky atd.. něco málo hrajících a blikacích věcí, ale nikdy si s tím moc dlouho hrát nevydržela...

luciko
25. feb 2012

U nas je spousta hracek, Matko je prvni vnouce, takze se kazdy boji, aby nemel neceho nahodou malo. ted jsme zacali s drevenyma knizkama, koukame na obrazky, co kde je za zviratko. strasne ma rad kufrik s naradim, lopticky a kostky. ovsem ovladace, mobily, hrnce, varecky, toaletni papiry a veci tomu podobne u nas maji nejvetsi uspech 😀

pe
27. feb 2012

velmi oblubene mame kocky s pisemnkami a obrazkami, staviame veze, bunkre pre plysaky, pozerame tie obrazky, mame radi aj rozne knizocky, najma riekankove, potom tabulka s magnetickymi pismenkami, tie tam priklada a sama sa pekne zabavi, vkladacky a rozne plysaky a spievajuce a hrajuce hracky, to je vzdy o zabavu postarane

bibap
2. máj 2012

nasa ma 14 mesiacov a bavi ju strkat kable s koncovkami do zosilovaca na gitaru, a strkanie koncovky kabla do crocsovych dierok, penasanie topanok od botnika kamkolvek po byte. Potom vyhadzovanie zeme z kochlikov a vlaciky co robia strasny ramus..

gyro22
21. máj 2013

Ak to ma byt nieco originalne, skus vyskusat aj toto: http://www.najlepsieceny.eu/sk/61-solarna-hrack...
Je to solarna stavebnica, z ktorej mozes vytvorit az 3 hracky. Skutocna zabava pre malych aj velkych 🙂

cavert
6. nov 2013

Nam ked sa narodila malinka, kupovali sme jej hracky v internetovom obchdode www.tvorive-hracky.sk ktorý sa venuje predaju špecifických hračiek podporujúcich kreativitu, motoriku a všestranný harmonický vývoj deti. zameriavaju sa hlavne na drevene, vedecke a technicke hracky
Pre take male deticky tam maju super drevene hracky
http://www.tvorive-hracky.sk/od-1-roku/?design
http://www.tvorive-hracky.sk/od-15-roku/?design
http://www.tvorive-hracky.sk/od-2-roku/?design

terinka015
8. okt 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Úžasné hračky sú tie poháriky čo sa vkladajú do seba alebo opačne sa z nich stavia veža. Náš ich úplne miluje, baví ho to už skoro rok (od cca 1 roku). Super sú aj zvukové knižky 😉

karolinka789
15. okt 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Zvukové knižky milovali aj moje deti. Nás síce doháňali do šialenstva ale oni sa s nimi vedeli krásne zabaviť. Objednávali sme ich hlavne z Egmontu, tam mali pekný výber 🙂