Aké hračky máte doma pre cca 1,5 ročné dieťa?

tamia
3. aug 2008

Ahojte mamičky,
rada by som vedela s akými hračkami sa hrávajú vaše 1,5ročné detičky. Moju malú totiž, zdá sa mi, že vobec nič nebaví, všetko trieska o zem, o skladačky vobec nejaví záujem, tak neviem čo jej kúpiť. Poradíte, prosím?
Uvítala by som poprípade aj link na nejaké dobré hračky.
Ďakujem vopred!

evaka
3. aug 2008

U nas idu najma knizky, ale to ju bavi od malicka, a teraz sme takmer stale vonku, takze lopatky, vedricka, buldozery, auticka kazdeho druhu 🙂... Posledny mesiac konecne aj babika, kocicek, konecne zacinam mat pocit, ze mam doma dievcatko. Akekolvek kocky su naspodku v kosi, ani nevie, ze ich ma 😒 , ale neriesim, a s vkladackami sa hra len ked som pri nej ja a strcim jej ich do ruky, sama od seba si ich nikdy nevezme.

evaka
3. aug 2008

A toto je nasa posledna hracka, dostali sme ju dost neskoro, ale zatial ju bavi, fotanka hra a mala nnahana tie gulicky, ale myslim, ze to je tiez len do casu.
www.mimishop.sk/koralek/detail.php%3Fzbozi%3D26...
hl=sk&ct=clnk&cd=4&gl=sk">http://74.125.39.104/search?q=cache:CmZ
ijCRDP4UJ:www.mimishop.sk/koralek/detail.php%3Fzbozi%3D26...
Neboj, to bude len blbym obdobim, mozno by to poriesil nejaky maly kamarat, deti sa motivuju sami, ani vela hraciek netreba 😉 .

tamia
autor
3. aug 2008

ahoj evaka,
nepošleš link ešte raz, nechce sa mi to zobraziť... ☹

adetka
3. aug 2008

Mirku bavi v poslednom case najviac citanie kniziek... ukazujeme a hovorime co kde je... potom su to lopty... rada ich hadze... kociky a odrazadla iba cudzich deti vonku... jej vlastne nie 😀 ... samozrejme sa rada hra v pieskovisku... vonku aj s kamienkamia palickami... vsetky plysove hracky... momentalne ich davame hajat, alebo kakat do nocnicka... miluje plavanie v bazeniku... s kociek postavi eden maly domcek a koniec (maximalne pat minut)... rada tancekuje...

a aj ona obcas nieco hodi o zem... ked ju to prestane bavit... 😉

bibula
3. aug 2008

vsetko co vydava zvuk a blika je super 🙂 samozrejme tiez hladame v knizkach🙂))

evaka
4. aug 2008

Tamia, ani mne 😀 , neviem preco, nasla som nieco ine, dufam ze pojde,
www.ebaby.cz/playskool-fontana-ball-papper-1918...
=sk&ct=clnk&cd=1&gl=sk">http://74.125.39.104/search?q=cache:C-k73V4i
-WAJ:www.ebaby.cz/playskool-fontana-ball-papper-1918...

evaka
4. aug 2008

Tamia, sorry, neviem co sa mi to babre, hladaj cez Playskool fontana

kamilecka
4. aug 2008

My sice este nemame 1,5 roka ale mozem napisat ze ziadne hracky nas nebavia,max tak paru minut.

U nas vedu plastove flase, stipce na pradlo, ovladace ( tie ktore nepouzivame ) moj stary mobil, lyzicky a pohare na miesanie, stary hrniec s ryzou a spagetami,jasne ze neuvarene 🙂 Moje bylinky na balkone,ktore stale polievame( bez vody,s vodou moze len mamka) 🙂 😀 Tak toto a este kopu inych veci bavi mojho Davidka 🙂 vsetko len nie hracky.

junovka
4. aug 2008

pridavam sa aj ja ku Kamilecke 😀 😉

mimakro
5. aug 2008

Hanka má 20 mesiacov a v kurze je skladanie komínov z dupla, penové vkladačky-tvary, vykladanie a vkladanie štipcov z košíka, tlačenie kočiarika, jazdenie s autíčkami, listovanie v knižkách a všetko ostatné, čo v tom momente robí jej starší brat. Ktorého to mimochodom nenormálne rozčuľuje

tamia
autor
5. aug 2008

nevydí evaka,..... ďakujem za tip... 😉

vidím, že je to podobné aj u vás doma.... moja len behať a behať a vyberať z koša odpadky, štipce tiež možu byť.... 😉

atevi
10. aug 2008

Vidim, ze je to podobne ako u nas. Vsetko je zaujimavejsie ako hracky. Do roka maleho bavilo vyberat hrnce, misky, naberacky, sitka a podobne. Do hrncov vkladal mensie veci a vybera ichl, zatvaral hrnce a otvaral a tak dokola. Po roku, ked sa zlepsila jemna motorika, otvaral a zatvaral zavaracie pohare, daval do nich stipce, papieriky, pripadne zeleninu a pod. Na zaklade tohto spravania som mu kupila skladacky (take vacsie lego), ktore moze do seba zasuvat a sklada z toho vezu. Tiez ho bavi vkladat geometricke utvary do prislusnych otvorv v kocke. Skratka ho bavi, prplat sa a skladat nieco.
Tiez hry v piesku zacali byt na dennom programe po 2 rokoch, zo zaciatku ho bavilo robit kolaciky, teraz velkou lopatou vyhlbuje jamy, alebo prenasa piesok z jedneho konca na druhy.
"Pomaha" aj so zametanim, polieva kvety pod mojim dozorom, obaluje rezne a tak podobne. A je hrdy na to, ze mamke pomaha. Tak ho vecer zapajam do ukladania hraciek "na spanie".
V poslednej dobe ho zaujimaju zvierata, pozerame prirodopisne filmy, kupila som mu knihy so zvieratami, prezerame si nepostrihane pexeso a ucime sa pomenuvat zvieratka.

marorlinko
11. aug 2008

mojho maleho hracky nebavia velmi,alw zboznuje svoj norebook winnie pooh, ktory ovlada lepsie nez ja,aj s nim zaspava, vcera sme mu kupili velke auto do ktoreho si sadne dnu, zatvori dvere, maly zboznuje auta,sam si vybral to auto, takze je frajer teraz, nik sa ho nemoze ani len dotknut, je dobre,ak vieme co bavi nase deti, stale si vsimam, co chyta do ruk, mulije knizky tiez, pozna zvieratka rozpravkove postavicky a a jpodla toho sa riadim niekedy co mu kupit a vzdy to vide. takze ja mu kupijem hracky podla toho.

milhaus
11. aug 2008

knižky obrazkove, lopty, autička, hrkavky a babiky, hrnčeky a lyžičky s tanierikmi, samozrejme na hranie

lucqa
22. aug 2008

mojho maleho zaujima elektronika. Strasne rad zapina a vypina televizor, radio, pracku, mikrovlnku... Najlepsie su tie mrazaky v obchodoch co maju nastavovanie na prednej casti 😀 Uz sme mu skusali kupit aj blikacie a stlacacie hracky, aj co vydavaju rozne zvuky, ale to sa mu paci asi 5 minut. Teraz sme kupili kriedy a cmara vonku po chodniku, na doma sme kupili farbicky a velky skicar a kreslime si 😀

ivushka
22. aug 2008

vsetko, co pisete, ale dvojmo.. dvojicky su strasne vynaliezave 😠
ale dost dlho si ficia na takych tych penovych stvorcekoch, v ktorych su vselijake obrazky.. vylupne sa to z toho a potom to tam strkaju "donemlátom" 😀 a su na to strasne pysni... dostat do kade tade, s ciselkami, pismenkami, zvieratkami, da sa z toho postavit aj domcek, je to super vec, vrelo odporucam. a navyse je toho VELA, takze sa nemusia natahovat o jedno... dobry vyber maju aj v baumaxe alebo hornbachu..

co sa tyka dalsich "normalnych" hraciek, tak strasne lubia lopty a take tie auticka na zotrvacnik, vedia sa s tym zahrat aj sami. UZ. KONECNE 😀

a take tie magneticke tabulky na kreslenie. su vynikajuce, nie je z toho vobec "bordel" 😉

no a potom este strasne radi tukaju gombicky na starom kazetaku... a davat veci do akejkolvek krabicky a potom ich vyberat... a hlavne sa stverat uplne vsade, cely byt je pre nich jedna obrovska vzrusujuca preliezka....

a knizky. a moj svadobny album 😖
a na tulenie velky maco laco 😀
😵

jaduska
24. aug 2008

U nás momentálne frčia autíčka a plyšáky. Staršiu dcérku v tomto veku bavili skladačky, kreslenie, knižky. Každé dieťa je iné... 😉 Ale u oboch aj tak boli na prvom mieste "hračky", ktoré spomínala kamilecka - varechy, hrnce, misky, plastové fľaše...atď 😝

caruzo19
5. sep 2008

zvieratkove duplo,najlepsie take kde je aj auto a da sa tam to zvieratko nalozit

danu
5. sep 2008

u nas su to knizky ale hlavne v poslednej dobe drevene kocky stavebnice, skladame domy, hrady vsetko mozne doteraz ju nic nezaujimalo alebo len tak zhruba na 5 minut a zatial kocky bavia tak uvidime

mirko
5. sep 2008

My mame najvacsiu zabavu navliekanie snurok do papuciek, botasiek.....s tym sa prebavi aj pol hodinu, potom su to kocky a hlavne motorka, na nej jazdi po celom dome 🙂 predtym to boli tiez misky, varesky a hrnce. A ako pise ivusha, vsetko co ma gombiky, radio, televizor, no tomu jasne zakazujeme, ale pomaly ho to uz aj prestava zaujimat 😉

evaka
5. sep 2008

Ja by som povedala, ze v tomto veku sa to meni kazdym dnom. Moju malu dva dni drzi jedno, dalsie dni ine... A momentalne par dni boduje Shrek, rano sa zobudi a uz krici Ek, Ek, chce pozerat len Shreka, stale dookola, uz to viem naspamat 😀 .

bibula
7. sep 2008

velke vankuse, pana zemiaka a kamaratov,kocky,knihy, chicco riekanky,hracky na dialkove a tak vselico 🙂 magnetky,kriedy na stenu 😀

sstefi
7. sep 2008

moju zase okrem kociek nič nezabaví. aj to len na pár minút. a ostatné len na minútu 😅 😀 hračky pre dnešné deti už nie sú in, skor nejaké náradie a pod. 😀

susik77
27. nov 2008

Ahojte, chceme kupit malej na vianoce taku knizku, kde sa davaju magneticke obrazky. Ale je na nej ze je nevhodna do 3 rokov, ze moze tie magnetky prehltnut. Ale ona uz davno nic nedava do ust a manzel hovori, ze v 3 rokoch ju to uz nebude bavit. Co myslite?Kupili by ste to? Ona bude mat vo febr. 1.5 roka.

pietra
27. nov 2008

my taku knizku mame doma a zatial Kiku vobec nebavi. Navyse mi vacsina tych magnetiek pripada velmi mala.
Najlepsie by bolo asi vyskusat niekde taku knizku a uvidis, ci to tvoju malu bude bavit a ak hej, tak sa s tym moze hrat s tebou a tym zabranis pripadnemu prehltnutiu. 😉 Ja by som ale este nejaky cas pockala

susik77
27. nov 2008

prave neter to mala v 15-tich mesiacoch a strasne ju to bavilo, preto nas to inspirovalo. Ale tak som to planovala-ze by som bola vzdy pri nej keby sa hrala.

lienka79
27. nov 2008

auticka,auticka,auticka....skus jej jedno kupit,nevadi,ze je to dievcatko,susedkina mala sa strasne rada hra s nasimi autickami,musia jej tiez nejake kupit...Je nezmysel delit na dievcenske a chlapcenske hracky
U nas funguju este knizky.kcky trosku, farbicky (aj ked ho viaz zaujima struhanie a rozhadzopvanie,ako samotne malovanie 😀 ), popatla trosku pastelinu..
Mozno by malu princeznu zaujal detsky vysavac, maly nakupny vozik a take detsko-dospelacke hracky..skratlka to,co pozoruje u teba

lilyk
27. nov 2008

u nas vyhrava lopta a to uz dost dlho, v podstate odkedy chodi 😀

denisocka
27. nov 2008

no my sme nakupuli k roku toho dosť 😀 choditko a odražadlo fisher price - to ho bavi lebo to bliká a hraje, od svokry dostane ten ineraktívny stolček chicco -čo je tam klavír,prevliekačka...a z druhej strany stavebnica -do toho vkladam velku nadej že ho to bude baviť 😝 ,naši mu kupili riekanky a segra ten hovoriaci mobil a tatrovku,tak som zvedava

ale čo je u nás naozaj IN je noemova archa so zvieratkami,kupila som mu to na vianice ale cely čas ukazuje prstom na konika a napodobnuje ho,takže sa s tým hraje už teraz a naozaj ho to zaujíma -čo som velmi rada,lebo jeho okrem padania na hlavu a stahovania stoličiek nebavilo naozaj nič -takže toto vrelo odporučam

danu
27. nov 2008

u nas letia knizky vsetkeho druhu len citat citat resp. pozerat a ukazovat zvieratka