Aké hračky máte doma pre cca 1,5 ročné dieťa?

tamia
3. aug 2008

Ahojte mamičky,
rada by som vedela s akými hračkami sa hrávajú vaše 1,5ročné detičky. Moju malú totiž, zdá sa mi, že vobec nič nebaví, všetko trieska o zem, o skladačky vobec nejaví záujem, tak neviem čo jej kúpiť. Poradíte, prosím?
Uvítala by som poprípade aj link na nejaké dobré hračky.
Ďakujem vopred!

lalus
11. jan 2010

http://www.woodyland.eu/en/product/toddler-bloc...

nasla som, tieto mame...cenu v eur si fakt nepamatam, ale mohlo to byt nejakych 8 eur

jankapiknova
11. jan 2010

nas maly ma 14 mesiacov a tiez sa dlho nezahra a ked tak su to vacsinou vrchnaky a plastove flasky a hrnce.... proste vsetko okrem hraciek.Na vianoce sme mu kupili niejake hracky z Dracika stymi sa nehrava a co ho celkom zaujma su hracky co som mu kupila v takom starom hrackarstve(,komunisticke hrackarstvo) a su to dve hracky co sa hadzu tam kocky umele roznych tvarov(trojuholnik do trojuholnika...) stalo to 4 eura a hra sa stym viac nez z drahymi z Dracika 😉

zuzka1.
11. jan 2010

my mame 18 meisacov, maly miluje auta, auta, auta, naradie vsetkeho druhu, kreslenie a potm zase auta a auta a etse aj knizky.

rozpravky ho nebavia, udatne kuriatko vydrzi, inak telka vobec, ma rad pesnicky.

a zvukove hracky tak na 5 minut

weblucy
14. jan 2010

My mame 13 mesiacov a mame doma vsetky hracky od narodenia az po tie, co sme kupili pred nedavnom. U nas idu take pohariky, co sa davaju do seba, potom kruhy na tyci, kocky poukladane na podlozke, leporela, potom mame domcek, na ktorom sa otvaraju dvierka a samozrejme vsetky hracky idu najprv do ust, chvilu si ich poprehadzuje v rucickach a bac na zem. Najviac ho bavi, ked moze hracky rozoberat, ja ich sustavne davam dokopy a on hned zas rozobera. Bavi ho vsetko otvarat. Chvilku ho pohupem na hojdacom koniku, povozim na auticku. A teraz chodi po byte so sluchatkom v ruke a taha za sebou po zemi telefon, takze mu kupim asi nejaku drevenu hracku na kolieskach so snurkou. Ale aj tak vsetko stale dava do pusy 🙂

jankapiknova
14. jan 2010

weblucy - u nas tak isto najviac idu pohariky,kruhy na tyci, a dvierka(my ich mame na takum umelom aute) aj s klucom a to sa da aj zamikat,ten kluc je velky ale nevie este trafit do dierky a na to mava nervy 😀

stalida
14. jan 2010

Moj maly ma takmer 16 mesiacvov, bavia ho strasne auta, odrazadlo, choditko-take co sa tlaci pred sebou, penove puzzle-so zvieratkami aj s cislami-pri tom sa vie krasne vyhrat, srubovacie auticka, ale srubujem mu to zatial ja, len sa mu to paci velmi, no a potom vsetko ostatne co ste pisali vyssie 🙂

llaayllaa
14. jan 2010

Ahojte 🙂 naša malá sa velmi rada hrá z legom,s gumovými kockami,pekne postavia vežičku z nich,z penovým puzzle,samozrejme bábiky a kočík,tlačí od rána do večera🙂)no a miluje knižky,síce pri ich čítaní dlho nevydrží,ale ona ukazuje "toto,toto,to"a my jej hovoríme,čo je na obrázku🙂),povedala by som,že momentálne máme obdobie na také hračky,s ktorými treba niečo robit,ako je lego,skladačka,vkladačky,navliekacie kruhy na tyčku atd.🙂)

zuza.m
14. jan 2010

ahojte tak nas bavia knižky a noviny kde si čitame obrazky,obrazkove kocky,hrnce pohare (najlepšie s vodou)lyžičky na varenie,zvieratka take plastove do ruky,magneticka tabula kde si kresli,stoličku na sedenie na ktoru si sada alebo tlači pred sebou,odražadlo,lopta,strašne rad tanuje na hudbu,sem tam sa hojda na kohutovi ,s hračkami sa vie zahrat akuarat ked sa niekto hra snim inak ho to nebavi.

lemge
14. jan 2010

u nas vedu handry 😀 mala,ked zbada niekde polozene svoje nohavice,tricko,ciapku atd,zoberie babiku,a snazi sa jej to obliect.aj na seba ssa snazi si navliect hocaku handru 😀 takto sa mi najdlhsie prehra.inak ma rada take tie drevene vkladacky,kocky do otvorov rada dava,pohare,a vsetko nove co nie je hrackou 😀

weblucy
15. jan 2010

http://www.smoby.com/cotoons/1er-eveil/liste/cubes
My mame tieto kocky, su velmi multifunkcne a z kazdej strany. Je tam puzzle, potom kazda kocka ma v sebe, taky vyrezany tvar, do ktoreho sa vkladaju tvary, ktore su v baleni pri kockach, dalej su tam vypukle obrazky pocasia. A kocky sa daju spajat do seba. Kupila som ich v Tescu a boli lacne, okolo 200 sk. No my sa snimi prehrame pekne dlho, stupel sice len vyhadzuje a rozdeluje, ale s takym zapalom, ze mi to stoji za to, stale do nich tie tvary vkladat alebo ich spajat 🙂

mata25
15. jan 2010

u nas teraz vedu traktory, vlaciky a helikoptery. okrem toho mu jezisko doniesol stan, tak tam taha vsetky hracky a osoby co su po ruke a samozrejme doma lieta na motorke (odrazadlo), stale sa o nu podkynam sem tam je aj v kupelni a spalni. 😀

martina0812
17. máj 2010

moja malá má 2,5 roka a u nás vedie izbový tenis : veľký balón, dve varechy a už sa hráme. Keď nemám čas na hranie, trieska tou varechou po balóne sama a hrozne sa jej páči, ako to odskakuje. Na normálnu loptičku je ešte malá, balón je lepší, padá pomaly a ona má čas zareagovať. Len sa bojím tej reakcie, keď ten balón nevydrží a praskne...🙂))

berus222
17. máj 2010

nas ma este len rok, ale jednoznacne vedu drevene kocky, vkladaci domcek s roznymi tvarmi, auta a kopanie do lopty.

tynushqa
22. máj 2010

Nas teraz najviac zaujal domcek s klucami. Je to vlastne vlkadacka. Su tam 3 je dvere a k nim su kluce. Musi najst ten spravny kluc a este sa trafit a odomknut, vie sa s tym pekne sama a dlho pohrat. Ale nemame ho ani tyzden 😉
Celkovo ju hracky vobec nezaujimaju, ako pisala Zuzka, hra sa s nimi iba ked sa jej niekto venuje.

pizzamati
22. máj 2010

Ahojte.

My mame doma spustu hraciek u nas to vyzera ako v hrackarstve, ale hrat sa sama nebude. Teraz mala dva roky dostala spustu novych hraciek chvilku ju to bavilo a potom zas nic. Mame 5 boxov hraciek zlozenych a nezaujem. Kupili sme jej nafukovaci hrad tak tam poskace ked k nam niekto pride s detmi , a ma aj stvorkolku na baterie na tej by sa vozila ale ved nebolo pocasie na to vonku stale prsalo ale ak sa vycasi tak moze na nej jazdit. Miluje koniky ma ich spustu ked sa jej venujem tak sa vydrzime hrat aj 2 hodiny ale stale musime vymyslat nove veci. Ona skor tak na pc rada tancuje a ma rada basnicky my cely den basnickujeme kom kom kominar vi uplne sama a spustu inych ale ze ja v domacnosti nic neurobim au ked ide poobede spat tak nik nevidi. Ale neva ved detom sa treba venovat. 🙂

rimmel
24. máj 2010

no u nas sice este nemame rok a pol, iba knizky...ostatne ho nic nezaujima iba sa sa vsade stavat..este aktivne choditko od vcera ho zaujima,ale to preto, lebo zase moze byt na nohach 😀

ined77
24. máj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás jsou nej hračkou asi hrnce,pokličky a vařečka 😀 .
jinak z opravdových hraček vede odrážedlo motorka,rád staví věže z kostek nebo kelímků,čteme-prohlížíme obrázkové knížky.chvilkově zabaví i malování křídama na tabuli,pastelky zatím spíš ožužlává 😅 .

ninaanina
30. jún 2010

my mame rok a pol a bavia nas knižky, ake zvuky hlavne vydávaju zvieratká, odrážadlo či jak to v tescu volaju odstrkavadlo motorku, rad sa hra s autickami, miluje vanu a tiez hry v piesku. mame maleho psika, toho rad natahuje chudáčika. ale aj rad tuka do PC, klika myškou .Mame doma lego duplo tak to vacsinou bavi chvilku.Ale najviac zo vsetkoho rukou ukazuje na dvere a len von a von.......medzi deticky a na vzduch....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jitkatatarova
1. júl 2010

U nas su to tiez rozne kuchynske naradia,ale aj knizky,rozne sosky,bavia ich strasne auticka,tie sa im este nezunovali,ale zacali ich konecne bavit aj kociky s babikami.Uz bolo na case.

katzi
1. júl 2010

tak u nás vede asi dětský golfáček, panenka a plyšoví medvědi. Pořád tady ty svoje "dětičky" tahá po bytě, vozí v tom kočárku, dávám jim jíst, pít a tak 🙂 Taky se dost dlouho zabaví teď v těch teplech na balkóně v bazénku, když jí tam dám různý nádobky a nabírátka, různě tím přelívá tu vodu.

evina313
2. júl 2010

vonku u nas vedie odrazadlo puky so 4 kolieskami. je uzasne pevne a maly ho zboznuje , hoci na 2. narodeniny dostal u ztake velkacske - 2 kolesove.inak on je vyslovene autickovsky typ. teraz sme mu kupili parkovisko s autickami a myslim, ze s tym sa bude hrat velmi dlho. starsi sa s takym hral asi do 6 rokov, mozno aj dlhsie. Dobra a zaroven "zdrava" hracka ktoru mame je nafukovaci konik Rody, je to vlastne fitlopta, ale asi len pre tych, ktori byvaju na prizemi, alebo v dome 😉 S plysakmi sa vobec nehra, ani s nimi nechce spat.
Inak Misko je velky citatel, presedi s knihami a velmi rad pozera TV. comu sice nie som velmi nadsena, ale niekedy si potrebujem aj uvarit 😉
A este jeden tip - ak uz vase deti nevedia s cim sa zahrat, maju totiz tych hraciek vela / ako ten moj /, treba im tie s ktorymi sa uz dlho nehrali aspon na 2-3 mesiace schovat. uvidite, ake im budu vzacne, ked im ich date. hoci aj ked len par dni 😉

zuzul1310
21. sep 2010

@evina313 Súhlasím, ja tiež malému odkladám hračky, ktoré ho omrzeli a po dvoch mesiacoch sa im teší ako keby ich ešte nevidel.
Máme obrovskú sadu Little people, malý sa s tým veľmi veľa a rád hráva, aj megabloks (väčšinou to dávame na výmenu s little people). Strašne super hračka je skákací hrad...malý je tiež autíčkový, ale odrážadlá ho nebavia vôbec, max po byte, ale akonáhle vyjdeme von tak odrážadlo si môžem vláčiť ja a on behá. elektrická motorka tiež nevzbudila záujem ☹ Lego duplo má tiež veľmi rád, máme z toho lietadlá , vláčiky, autá a malý tam dáva panáčikov, vyberá, vymieňa. Super sú aj playskool tonka autíčka už pre najmenšie detičky, máme k nim aj rampu a dráhu a od roka sa s tým hráva a neprestalo ho to baviť. Tiež ho bavia knižky a telka. Momentálne je top rozprávka aj hračka vláčik Tomáš. Vláčiky aj s kolajničkami, dajú sa spájať magnetmi, je to síce od troch rokov, môj malý bude mať dva, ale pekne sa s tým hrá a dlho pri tom vydrží. Garáž s autíčkami je tiež vďačná hračka.

evina313
22. sep 2010

ten vlacik na magnetky mu chceme kupit na Vianoce, myslim, ze sa mu bude pacit.
Neviem, ci som to tu uz nespominala, ale v Mothecare maju perfektne hasicke auto. je aj s 2 hasicmi. Auto vydava rozne zvuky, da sa vytiahnut rebrik a hlavne je z vyborneho, vyzera ze z neznicitelneho materialu.samozrejme, pokym s nim dieta netrieska o zem 😀 ale stava sa, ze spadne a zatial, tuk tuk...auto ma aj svetla a podla mna je to najlepsia hracka aku ma. dostal ho min. rok na Vianoce a nie je dna, kedy by sa s nim nehral. naozaj to auto vrele odporucam. Nie je sice najlacnejsie, ale je mohutne, pevne,a je fakt super 😉

zunikaoz
8. jan 2011

Ahojte, z toho čo tu čítam som pochopila, že deti vôbec nie sú odkázané na hračky. K svojej hre potrebujú, resp. stačia im reálne veci. Aj ja mám 10 mesačnú dcéru, taktiež ju nezaujímajú hračky. Ak, tak pár minút. Rada si prezerá knihy, inak ju zaujíma všetko, zabaví sa so všetkým novým, chce preskúmať všetko nové, čo sa v jej okolí nachádza. Keďže ešte sama nechodí, objavujeme veci spolu.

tinika
13. jan 2011

nas Paťko ma 13m. a bavia ho samozrejme ovladače od telky, mobily, kluče, stipce, rozne varesky hlavne ked s nimi moze trieskat, kocky vklada do hrnca fisher price, potom take pohariky čo sa veza s nih sklada, to dava do seba, potom ma este take pohariky čo na puding su? myslim, autička, rozne zvukove hračky, vlačik a knizky, odrazadlo, myslim ze vsetky hračky s obmenou čo ma

rebecca2006
14. jan 2011

čaute, baby, chcela som pôvodne napísať do inej témy- o hraní cca 1,5 ročného dieťatka a programe pre neho, a je zamknutá, tak možno poradíte aj tu. čo robiť doma s 18 mesačným aktívnym capartom?
ja viem, že veľa mamičiek doporučuje bohatý program typu von, von von, návštevy, materské centrá a pod, ale momentálne sme offf, malý prekonal mononukleózu s následným znížením imunity a do kolektívu nemôžeme.
Takže nepripadajú do úvahy ani žiadne shoppingy s detskými ihriskami a vláčikmi, ktoré sme predtým v takomto počasí mávali radi.
Na návštevu tiež nechcem mocku nám ťahať, môžeme byť ešte infekční- tak sa nám kamošky s detičkami vyhýbajú oblúkom. Prechádzka v takomto hmlistom sychravom upršanom dni tiež nič moc- od včera máme obaja nádchu, tak trčíme doma, a dochádza mi trpezlivosť.
Hračiek má do bludu, problém je, že ho bavia tak tri sekundy, sem tam ma osvieti a podarí sa mi vymyslieť nejaká hra, napríklad včera sme pol dňa kočíkovali a ošetrovali chorého macka a opicu, ale vačšinou o hračky nestojí a chce len také veci, ktoré nesmie, výborným príkladom sú rôzne elektrické spotrebiče, ovládače, mobily-len neuzamknute, a proste všetko, sčím sa skutočne nemôže hrať. Strašne sa už nudí, chcel by von, a medzi decká, a ja mám doma pocit, že mu len zakazujem a zakazujem, potom sa zúri, lebo mu začal vzdor, no hrôza.
Kreslenie ho bavilo asi pred mesiacom, teraz len na miesta, kde nesmie.... Poradíte?

sussanah
14. jan 2011

@rebecca2006 jj nemoc, to je na prd, taky jsme ted nachlazeni, takze byl tyden doma a naprosto chapu to, ze nechces po mononukleoze s malym nekde camrat. CO se hracek tyce, u nas se hodne osvedcilo rozdelit hracky tak na 4 skupiny ( s podobnym obsahem) a 3 nekam schovat a nechat mu na hrani jen jednu krabici. A po 14 dnech zase schovat a vytahnout jinou s "novyma" hrackama 🙂 Naseho taky nejvice bavi to normalni veci, takze mu obcas vytahnu kastrol s kostickama varime a ochutnavame a prendavame apod. U vas uz bych vyzkousela i treba vytahnout testoviny nebo neco podobneho a zkouset presypat tam a zase zpatky. Taky hodne s malym cteme, mame http://knihy.abz.cz/prodej/krtek-a-kamaradi-ang... tak si to vzdycky rozlozime a maly hleda zviratka podle toho, co mu reknu a porad dokola (klidne i pul hodky v kuse).Pak ma stavebnici (neco jako duplo) a to stavime porad dokola veze a taky u toho dlouho vydrzi. Obcas hry prolozim koukanim na vceli medvidky na youtube, precejen i ja potrebuju obcas vypnout 😅 To jsou hitovky u nas. Nebo se mnou jeste sije, to ho taky bavi 😀

kacab
14. jan 2011

@rebecca2006 ... jsme na tom podobně - Tomovi je sice jen 16. měs, ale teď jsem byli s antibiotikama 10dní jen doma a přesně co popisuješ.... je jim dlouhá chvíle a nic je nebaví.... Já Ti mám spíš pocit, že oni si v tomhle věku sami ještě obecně nedovedou hrát... Ale když ochotně zasednu a společně čteme leporela, jezdíme s autama, stavíme z kostek, mícháme v miskách "jídlo", hraji divadlo s maňáskama... tak ve spolupráci je spokojenej a baví ho to, ale já taky nemám trpělivost ho tolik hodin zabavovat... u nás zabírá i dát si ho do židličky k ruce, dát mu nějaký jídlo a nechat ho pozorovat mě, jak vařím nebo žehlím.... A ta prokletá televize.... nemám to ráda, strašně jsem to jako bezdětná odsuzovala a teď jsem ráda, když mu dvakrát denně na 20-30 min pustím nějakou pohádku... Už aby bylo teplo a mohli jsme být více venku... Doma je to k uzoufání obou 🙂 Přes sezonu ho klidně vezmu na kolo a jedeme dopoledne na okružní jízdu lesem a prospívá nám to oběma... ale v tomhle nečase.... 😒 ... jo a kdyby jste v bytě měli kam dát houpačku.... děti jí mají u babičky, zavěšenou tak nízko, že do ní sami vlezou a je o ní stále boj... je pod ní deka, když náhodou Tom nešikovně vylézá, ale při téhle výšce se mu nic nestane a občas se tam i uhoupá ke spaní 🙂 Obrovská výhoda je že do ní a zní mohou nalézat sami, ale musí být někde na očích - v obýváku třeba... aby se nějak divně hlavou nezamotaly do šňůr... Nám se to nikdy nestalo, ale člověk nikdy neví... Nebo jiný typ....
http://reklamni-predmety.media2000.cz/houpaci-k...
a tohle u nás taky boduje - postavené je to hned a ten tunel jim vydrží na celé odpoledne hraní a prolézání... a vyndávám to třeba jen jednou za 14 dní....
http://www.zbozi.cz/items?q=dětský stan s tunel...
...tak halvně ať jsme brzy zdraví!!!!

kacab
14. jan 2011

aha... ten druhý odkaz asi nefunguje... zadej si do vyhledávače zboží na seznamu "dětský stan s tunelem" ....