Aké kolobežky sú vhodné od 3 rokov?

menoee
8. jún 2009

Ahojte maminky, synček ma v nedeľu 3 roky a rozmyšľam nad kúpou kolobežky.
Aké kolobežky sú vhodné od 3 rokov? Pozerala som na nete a väčšinou pre deti od 3 rokov sú také tie ako kedysi sa vyrábali, s nafukovacími kolesami ale tie sa mi moc nepáčia a je to aj nepraktické, čo keď dostaneme defekt, je aj veľká do rúk.
Mne sa páči táto:
http://www.bartsport.sk/kolobezky/kolobezka-cal...
Je aj s popruhom na ľahké nosenie ale doporučený vek je od 5 rokov.

ukana
8. jún 2009

menoe, my sme mali podobnu od troch rokov, su tam silikonove koliecka ako na korculiach, uz sme ich raz menili, aj loziska, ale az po troch rokoch 😉 ............nasa sa da aj poskladat, co bola vyhoda, ked sme ju davali do auta, alebo v skolke do skrinky 😉

mimomu
8. jún 2009

ahoj menoee....nasa viki mala od 2,5 roka kolobezku na troch kolieskach,taku z dracika.
existuje presne taka ista aj na dvoch kolieskach-tu sme jej kupili az ked mala 5,5 roka.
je to dobra vec,pretoze 3 rocne dieta ti lepsie udrzi rovnovahu na 3 kolieskach ako na dvoch.
a este......nasa mala s barbinami ale su aj s autickami cars.vela zabavy 🙂

hasleerka
8. jún 2009

my máme tiež tú z dráčika na 3 kolieskach - macko pú ... skúsim dať stránku http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

lubkaj
8. jún 2009

Maly dostal k 3. narodeninam od starych rodicov kolobezku z Dracika, tuto: http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
a krasne mu to na nej ide, je tam aj napisane, ze od 3 rokov. Pozerali sme aj trojkolesovu, ale pripadala mi strasne malicka...

menoee
autor
8. jún 2009

Lenže náš Dávidko síce bude mať 3 roky ale vzrastovo vyzerá na 4 roky, takze tú kolobežku s dvoma kolieskami by mal len na chvíľu. Ale zase, na ihrisku som videla nášho kamaráta Danka, ktorý je o 2 mesiace starší a má normálnu kolobežku s tými silikonovými kolieskami. Ale ževraj sú lepsše tie kolobežky, čo majú vačšie kolieska. Nemyslím tie, čo majú tie nafukovacie, tie sú vyslovene do terénu ale zároveň sú aj väčšie, i keď sú niektoré od 3 rokov.
Keď neviem akú kúpiť, tie silikónové sa rýchlo derú a aj ložiská sa kazia 😖
Rozmýšľam nad tými väčšími kolieskami silikonovými, alebo také niečo.

zuzu13
8. jún 2009

menoee, kludne ju kup taku co si dala na nu link...mame podobnu a Lucia na nej doslovne lieta od 2 r. a 5 mes. ...

menoee
autor
8. jún 2009

Zuzum tak to si ma potešila 🙂 veď aj keby mu to nešlo, tak sa postupom času na nej naučí. Napríklad na bicykli sa rýchlo naučil jazdiť, tak snáď sa mu to pôjde aj na kolobežke 😉 Ešte pozrieme v obchodoch a podľa toho asi aj kúpime.

akejka
9. jún 2009

neodporúčam kolobežku z Tesca - street predator, je to brak. Dcére sa po 2 dňoch jazdy zle zatáčalo, úplne inak kolobežka reagovala, ako mala...dali sme ju na reklamáciu, včera uplynula reklamačná doba a nič...tak dnes si pôjdeme pre peniažky...nevyriešili reklamáciu v zákonne stanovenej dobe 😠

ako ste spokojné s kolobežkami z Dráčika - Barbie a Autá (dvojkolieskovými) ? Uvažujem nad takouto kolobežkou...

menoee
autor
11. jún 2009

akejka, ja by som v tescu nič také nekupovala. My sme mu aj bike kupovali v sportovom obchode, keď už, radsej kúpim kvalitnejší ako taký z tesca.
Včera sme pozerali na tú kolobežku z Dráčika Cars ale nejak sa mi nepozdavala, dá sa na nej nastaviť aj výška rokoväte ale neviem, či by som ju kupila. Ale je to len môj názor, inak vyzerá dobre.
My sme sa s manželom rozhodli, že mu ešte tento rok kolobežku nekúpime, včera si aj vyskúšal kolobežku ale sme sa zhodli, že na ňu si ešte rok počká, i keď nepochybujem, že by sa nej naučil rýchlo.
Máme teraz dilemu, že čo mu kúpiť k 3 narodkám 🙂
Predsa oslavu máme už v nedeľu a my neáme ani poriadny darček 😠

akejka
12. jún 2009

mnenoee a trojkolku už máte ?

lubkaj
12. jún 2009

menoee: U nas boli hlavnym darcekom k 3. narodeninam drevene vlaciky (take z Tesca, dokupujeme dieliky). A este kopec kniziek a od starych rodicov kolobezka.

menoee
autor
15. jún 2009

Ahojte, tojkolku máme, takú tu, čo aj vyhráva ale na tej vôbec nejazdí, iba po dvore a už je aj taká rozheganá ☹
Nakoniec sme mu kúpili skákaciu loptu, veľké terénne auto na diaľkové, pečiatky, kriedy lebo už tie jedny má také malinké, tak sme mu dokúpili. Od krstnej ešte dostane taký skladací pracovný stolík s náradim, ktorý sa dá zbalit do kufríka, ktorý má aj kolieska. Malý sa tešil, darčekom bol rád.
Knižky dostal minulý rok ale iba dve ho zaujali ale inak on nevydrží počúvať rozprávky 😒 tak mu babka rozprávky iba rozpráva aj to iba v skratke. 🙂

mimomu
15. jún 2009

ahoj akejka.
kolobezky z dracika su suprove.mame trojkolesovu aj dvojkolesovu barbie a mala je nadsena 🙂

capy
16. jún 2009

menoe aj my sme dostali kolobezku na tretie narodky a super. lietal na nej ako sarkan. podobnu ako si hodila link. je to super ze sa da ta rukovet nastavit podla velkosti. najprv to mal uplne dolu a islo bu to perfektne. naucil sa to asi za dve hodinky a teraz uz na tom lieta ako sarkan 😀 urcite mu nekupuj tu trojkolesovu 😒

tamarka_laura
22. jún 2009

my mame oby typy kolobežiek a ta 3kolieskova podla mna nie je až tak stabilna ak sa dieta rychlejsie rozbehne. Dcera kolobežkuje asi od 2 rokov na 2 kolieskovej a nemala problem a mladsej sme kupili 3kolieskovu aby vsetko nededila a tieč sa radsej kolobežkuje na 2kolieskovej.

maca793
29. jún 2009

ahojte, neviem čím to je, ale za 2 roky sme zničili 3 kolobežky. teraz máme Barbie, ale kvalitou nič moc, rozpadla sa. vraj je do 50kg. deti majú 30kg. tak neviem, kde robíme chybu. deti sa vozia len po ulici, kamienky tam žiadne nemáme. jednoducho povedané, všetko sa nám rýchlo rozpadne. 😢

bzuco
30. jún 2009

menoe...my sme malej kúpili 1. kolobežku - s 2 kolieskami ked mala asi 4 roky a naučila sa -- kúpili sme na začiatku, len takú za pár korún v poľsku, lebo sme sa báli, že kúpime drahú a dcéru rýchlo omrzí, tak nech to nie sú vyhodené peniaze....ale využila ju naplno....dala jej riadne zabrať, už je rozbitá, ale účel splnila 😉 ...teraz na vianoce dostala riadnu, kvalitnú - dali sme za ňu asi 1500,- ale to je už iný stroj 😉 ....ľahučká, koliska nehrkocú, super ovládanie, má aj ten popruh na nosenie a vydrží aj hádzania o zem 😅 😅

michalag
23. mar 2011

Ahojte trochu ozivim temu
velmi zvazujem malemu kupit kolobezku k narodeninam, len neviem ci uz nie je nato velky 😅 a tie co ste kupovali v www.dracik.sk ci ste s nimi boli spokojne alebo ci sa hned rozsypali?
maly by chcel tuto http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

len.petra
24. mar 2011

@michalag ahoj, podľa mňa nie je vôbec malý, skôr by som povedala, že až od tohto veku sa naučí poriadne jazdiť na kolobežke. Naša babuľka jazdí na kolobežke ešte teraz a to bude mať za chvíľu osem rokov, čiže to určite nie je zlá investícia. Tiež sme kupovali kolobežku v dráčiku, takú tú skladaciu kovovú a na to, že ju používame roky, je v super stave, takže neváhaj 😉

silvia07
24. mar 2011

@michalag podla mna nie je velky...dcera ma 7 a stale na nej beha....aj ked pravda syn daval prednost bicyklu

michalag
24. mar 2011

@len.petra @silvia07 dakujem, no praveze neviem ci tato je skladacia ale nebolo by to zle kebyze je a zase investovat 50 eur sa mi zda moc ak by ho to nahodou nebavilo, popripade po case preslo .... nasho praveze bicykel az tak nebavi, stale nevie bez pomocnych ale nie zeby sme mi nechceli ale on sa povozi 5 minut a racsej beha ako sa trapi s ucenim 😅

len.petra
24. mar 2011

@michalag je skladacia, resp sklápacia. A jeho si sa na to pýtala? Či by ho to bavilo? Na ihrisku si od niekoho požičal kolobežku? Skús a uvidíš 🙂

michalag
24. mar 2011

@len.petra pytala som sa ho ci by chcel a oni maju aj v skolke zopar kolobeziek a vraj by ho to bavilo

len.petra
24. mar 2011

@michalag no vidíš 😉 Tak máš darček vybavený 😀

silvia07
24. mar 2011

@michalag nam sa osvedcila skladacia...supnes do auta a ides....my sme ju bravali na vsetky dovolenky 🙂

pancake
3. nov 2011

baby pomoooc ... chcela by som synovi kupit kolobezku ale potrebujem nejaku dobru a lacnu. 😀 😀
dajte tipy a mozno pomôzem aj inej mamičke dat tip na vianočný darček

bisy
7. máj 2012

Ahojte, troska obnovim temu, aku kolobezku odporucate 3 rocnej slecne? Troj- alebo dvojkolesovu?

miriamkac
15. máj 2012

Ahojte
Podľa mňa výber kolobežky závisí nie len na veku ale aj na tom ako je deco šikovné. Moji chlapci jazdili hneď na dvojkelieskovej a nemali problém.
Ďalej je treba zvážiť terén...na ktorom sa bude najviac jazdiť (na chodníkoch s dlažbou trpia ložiská), výšku dieťaťa a možnosti kolobežky ( možnosť nastavenia riadidiel v polohách), Taktiež treba prihliadnuť na nosnosť kolobežky a meteriál.

euphoria
31. júl 2012

@miriamkac Ahoj, ak vies alevbo niketo iny poradit
porad prosim aku kolobezku kupit dcere na 4. narodeniny, je sikovna, jazdi na first bike-u zatial, aj na bicykli s pridavnymi kolieskami, najma v meste..je vysoka cez 110cm a vazi 16,5kg

miriamkac
31. júl 2012

@euphoria ja by som odporučila, klasickú dvojkolieskovú, v závislosti na teréne a aj na cene s nafukovacími kolieskami (do terénu) bantamové kolieska /príp. EVA kolesá/ na mierne ťažší terén, a PUC kolieska na klasický rovný betónový povrch s ložiskami (ABEC5)....skákať na nej asi nebude, že? 😅
Ďalej treba uvážiť, či kolobežku budeme nosiť zo sebou, pr. do auta, autobusu...čiže...skladaciu, alebo s pevnou kostrou, s nafukovacími kolieskami bývajú prevažne pevné...