Aké korčule pre 5 ročného chlapca?

mia1107
14. feb 2012

Ahoj vie mi dakto poradit ake korculky na lad su najvhodnejsie ked syn sa zatial nevie na lade korculovat.a ake cislo korculiek?o co maju byt korcule vacsie.topanky ma c32.

vroni
14. feb 2012

Hm, my sme kupili nastavovacie (viaccislove) klipsne (akoze prakticke, na par rokov a ani snurovat netreba) a ked isla prvykrat korculovat, tak sa na nich isla dorazit. Ucitelka (chodila na kurz) nas po prvom dni poprosila, aby sme jej preboha pozicali normalne korcule alebo ju odhlasili, lebo to, co ma na nohach je za trest a nema sancu sa na tom naucit korculovat. Na otazku, ake korcule teda ano, sa nam dostalo odpovede, je jedine snurovacie, pre zaciatocnikov so zubkami (lahsie sa naucia vstavat) - a je fakt, ze v "snurovackach" korculovala do dvoch dni vratane otacania, prekladania noh atd. Korcule ma o dve cisla vacsie nez nohy (uz nenastavovacie, snurovacie)

mamavera
14. feb 2012

Súhlasím, šnurovacie korčule oveľa lepšie držia detskú nôžku aj sa v nich deti rýchlejšie naučia korčuľovať - dlhoročné skúsenosti moje, aj trénerov, s ktorými sa stretávam

bubelko
14. feb 2012

starsieho uci korculovat muz a poziciavaju korcule priamo na zimaku - klasicke snurovacie, ale hokejove - bez zubkov. celkom mu to ide. niezeby uz isiel hrat hokej, ale bavi ho to, vie sa odrazat aj postavit. korcule ma vo velkosti topanok.

sisaka
14. feb 2012

suhlasim s tym, co pise vroni, urcite nie nastavitelne (tiez sme mali a hruza, nastastie boli len pozicane), co sa tyka velkosti, tak o cislo mensie ako velkost topanky, zhoduju sa vsetci odbornici, predavaci aj mame vyskusane nielen na detoch, ale aj na sebe (jedine, ze by sa v Kanade inak cislovali korcule, to by som si radsej preverila, najlepsie v sportovom obchode, alebo u nejakeho hokejoveho trenera). My sme po tych hruzach kupili normalne hokejove korcule, zvladol v nich korculvoat uz v 2 rokoch

lauraespozito
15. feb 2012

tak ja som predávala v šport bazáre a určite sa zimné korčule kupujú rovnaké číslo ako na obuv nie väčšie nie mänšie ale také akú má velkost nôžky a odporúčam kupovať korčule s pevnou pätou .Ak kúpite s mäkkou pätou,dieťa sa nenaučí tak skoro korčulovať a aj ked sa naučí tak zle lebo kriví nôžky .

katy1979
15. feb 2012

citam tu celkom zaujimave veci. popravde o tom som ani netusila a hlavne ked v tom vidim korculovat tolko deti. idem googlit a hladat

gretka2
15. feb 2012

My ked sme pred 2 rokmi riesili korcule pre syna, tak ja som trvala na "velkostne nastavitelnych", a manzel trval na pevnych snurovacich. On je hokejista, tak vedel ake treba. Akurat co sme pozerali, tak vsetky nastavitelne boli tie plastove, klipsnove, a to mu odmietal obut, aj keby boli zadarmo. V Rakusku sme potom na take natrafili, vyzeraju akonormalne panske korcule, ale spicku sa posuva. Uz som take videla aj tu, ale pred 2 rokmi som tu take nevidela. Vtedy mal syn c.29. Su tusim 3-cislove . Takze sme nasli kompromis 🙂
Jednocislove sa mi zdalo kupovat zbytocne, pretoze zo zaciatku netusite, ci to to dieta vobec bude bavit, ci nie je na to este priskoro, ci bude dost prilezitosti....

mychaella
16. feb 2012

my sme kupili take klasicke ako su na hokej, vo velkosti ake ma topanky, aby mu v tom nelietala noha, sice mu vydrzia iba jednu zimu ale normale cumim ako mu to ide, najprv za jednu ruku a ked prisiel na to ako to funguje tak pomalinky aj sam ide, a to ma len 2 a pol roka. takze podla mna sa neoplati setrit na tych zvacovacich..alebo korcule sa daju aj pozicat ked nechodite casto...
na fotke stal na korculiach prvy krat asi 10minut a pekne prekladal nozicky...skoda ze sa sem neda dat video.

alexmar
4. sep 2018

ja som spokojna pre syna so znackou Fila. kupila som ich za dobru cenu v intersporte:
https://www.kuponyzdarma.sk/insportline-sk/