Aké máte skúsenosti s popruhmi na chodenie pre deti?

cheequix
27. mar 2012

Zienky chcem sa opytat na vasu skusenost a nazory na tuto pomocku pri prvych krockoch dietata - ide o popruhy, ktore dietatku, ktore zacina chodit, upevnime na telo a dospely sa tak nemusi sklanat, hrbit a inak namahat chrbat. Dakujem za vsetky prispevky 🙂 .

lubina
27. mar 2012

@cheequix moj nazor je ze je to super vec. Ja som s prvou dcerou nemala problem, zacala chodit ako 13 mesacna, ale maldsia velmi neskoro a az ku koncu toho "ucenia" sa chodit som si zaobstarala popruhy, ako ty pises. No skoda, ze ma to nenapadlo skor. Pri malej som sa musela hrbit, drzat ju za rucicky lebo ona chodila, len sa nechcela pustit mojich ruk a ....a moja chrbtica si to odniesla. doteraz mam problemy, posun krcnej chrbtice a pod. A to ma maldsia uz tri roky aj tri mesiace.Takze ja som za a urcite by som si ich teraz uz zaobstarala na zaciatku chodiacich pokusov dietatka 😉

stvura
27. mar 2012

@cheequix mala som pri synovi, ale nie na chodenie, ale aby som ho troska "pridrzala" aby nelietal ako siron vsade. I tak som sa vsak sklanala, lebo on bol velmi drobny...dcerka chodila sama plynule zo stvornozkovania, tam som ich nepotrebovala (syn nestvornozkoval). Ono, radsej bezpecnost dietata ako razantne nie 😉

majka1981
27. mar 2012

moj nazor je, ze dieta sa nauci same chodit... netreba nic silit... moj si nasiel sam choditko - bola to mala stolicka a stolik, s ktorymi potom chodil sam. za rucicky som ho neucila, robil to len par krat a som velmi rada ze som to tak spravila. zacal chodit ako 13,5 mesacny a za par dni lietal po celom byte 🙂

evka4
27. mar 2012

@cheequix podla mna sa dieta nauci chodit vtedy, ked je na to pripravene po vsetkych strankach. nejake choditko to nijako neurychli a podla mna v tych uplnych zaciatkoch tieto popruhy nepredstavuju nejaku extra pomoc pre rodica. ja tieto popruhy mam tiez, ale kupila som ich len prednedavnom kvoli bezpecnosti, nakolko dcerka nevydrzi v kociku, vsade chce chodit sama a bojim sa, aby mi napriklad nevletela pod auto. na bezpecnost ich odporucam, ako pomocku na ucenie sa chodit nie.

ducci
28. mar 2012

ja som si ich teraz tiez kupila, chrbtica ma totiz velmi boli.. ale zatial v nich mala nechce byt 🙂)...len za rucicku chce chodit. tak uvidime

henulienka
28. mar 2012

ja mám takýto typ http://www.kojenecke-potreby.sk/kojenecky-tovar... a využila som ich na 100%, pretože keď dcérka začínala chodiť, tak som bola v ôsmom mesiaci tehotenstva a mala som dosť sama so sebou. Tento typ je taký, že ti popruhy držíš nad dieťatkom, ja som ich držala voľné a dcérka chodila sama, ale vždy som bola tam, keď zabalansovala. Používala som ich až vtedy, keď už chodila za jednu ruku ale dlho bola neistá, tak sa osmelila.

vrn
28. sep 2012

@cheequix Pri starsej sme vyuzivali pri zaciatkoch chodenia kedze bol december. Mladsia tiez chce len za rucicky a to ma onedlho 13 mesiacov, asi ich skusim zasa vytiahnut. Urcite odporucam 😉

maryah
8. sep 2013

ahojte, chcela by som sa spytat ci este niekto pouziva tie popruhy. ja by som ich skor potrebovla pre maleho na to aby mi neutekal kade-tade. ked niekde ideme a dam ho bezkat tak sa rozbehne na opacnu stranu a ja ho stale musim nahanat 🙂

sasa123
13. sep 2013

@maryah ja som pri malej tiez skusila popruhy, ale padala mi dopredu, doboku, mala som s tym este viac roboty ako za rucicky, pricom za rucicky chodila ovela stabilnejsie. Chodila uz ako 11,5 mesacna. Takze sme vyuzili len 2 ci 3 krat. Ale ako pise evka4, ako bezpecnostny prvok to moze dobre posluzit.

vulka
13. sep 2013

@cheequix my sme mali také popruhy, ktoré sa dali použiť do kočíka, aby dieťa nevypadlo a po pridaní ďalších dvoch časti bolo z toho to " vodítko" na dieťa. "Vodítko" sme nevyužili, lebo som si pripadala blbo, radšej som sa pri dcérke krčila a držala ju za ručičky. Do kočíka to bolo dobré.

siska53
13. sep 2013

Skor sme to vyuzivali ako bezpecnostny prvok, lebo maly chodil-skor behal ako 11mesacny, a kedze nevedel padat, tak k veceru, kedy bol nachylnejsi na pady, sme to istu dobu vyuzivali. . U nas byvaju trojicky a tie boli okolo 2 rokoch tiez na popruhoch, aby sa nerozutekali. Na vsetky strany. A kebyze mam kocik, ktory neviem ovladat 1 rukou, tak by som to vyuzila opat kvoli bezpecnosti pri ceste, aby nahodou dieta nevbehlo na cestu skor, ako moze..