Ako často kupujete detičkám hračky?

verpa85
6. jan 2012

zaujímalo by ma ako často detičkám kupujete nové hračky, iba na sviatky a vianoce alebo každý mesiac hoci len dáku drobnosť?
a koľko hračiek by malo mať podľa vás 15mesačné batoľa? prip. akého typu?

anjelicek26
6. jan 2012

@verpa85 - ja kupujem priebezne, nemam rada to "zahltenie" na vianoce, ked dieta ani nevie, kam ma pozriet... na vianoce dostavaju to, co si fakt zelaju - teda Saska pise listok, co si zela - to potom aj splnime. Ale hlavne takymto malym - kupovat fakt ked mas pocit, ze ich uz veci omrzeli, ze by trebalo nieco ineho.

Ja sa drzim ale hesla, ze prehanat to netreba, teda hraciek maju kopu - ale aj v garazi v krabiciach - ked ich to omrzi, zoberiem, vytiahnem ine, tak obmienam a nemusim stale dokupovat.

annaopialova
6. jan 2012

ahoj to vobec neni dvolezite kolko ma mat hraciek dvolezite je aby sa vobec hralo ked ich bude mat vela tak len vymyslaju vie to podla mojho treba kupovat jednu a poriadnu aby si hlavku cibrilo

ela2710
6. jan 2012

@verpa85 ahoj, na meniny, narodeniny, Vianoce, Den deti - vzdy sa najde nejaka prilezitost na kupu hraciek 🙂 na Vianoce ich maly dostal vela, mame velku rodinu a vzdy si davame darceky aj medzi sebou, takze maly ich mal dost 🙂 a jasne, ze kupujeme aj priebezne, maly sa z toho tesi, ked ideme do hrackarstva sam sa natiahne za hrackou, ktora sa mu paci, mame vela hraciek, niekto by mozno povedal, ze az prilis, ale nevadi nam to, maleho zaujimaju najma ked su upratane 😀 ale vie sa s nimi pekne hrat, on je take ,,samostatne" dieta, vie sa pekne zahrat sam /co mi vyhovuje najma ked sa ucim/ hracky nenicí, takze sa zidu aj pri druhom babatku 🙂

nela82
6. jan 2012

nie som zastanca toho,ze dietatu treba neustale kupovat hracky-respektive davat materialne odmeny... 😒 My kupujeme na Vianoce,narodeniny....prilezitostne a podla potreby.Teda ak mas male babo-tak nieco na vyvin dietatka a tak..no inac sa u nas pri kazdom nakupe hracky urcite nekupuju 😲 Vobec to nie je dobre pre tie deti-zvyknu si a potom casto vidam v obchodnych domoch ako tie deti revu a hadzu sa po zemi,lebo maminka este nedala nejaku tu hracku do kosika 😉

cmulinko
6. jan 2012

hracky casto nekupujem,ale viem presne ako casto ich vyhadzujem,ked su znicene...robim asi mesacne ''inventuru'' hraciek a ak niektore nesplna moje ocakavania technickeho stavu,tak leti do kosa a nove nekupujem ako nahradu.Uprednostnujem radsej menej hraciek ale kvalitnejsich a neznasam hracky typu ''na jedno pouzitie'' made in Cina.A tak isto pouzivam metodu obmienania hraciek...hracky rozdelujem a v pripade potreby menim a decka maju pocit akoby dostali nieco nove a predsa nas to nestalo ani cent.

sonica
6. jan 2012

kupujem priebezne, preferujem hracky ktore maju zmysel a rozvijaju schopnosti dietatka 😉
ale od zaciatku ked ideme do obchodu tak u nas proste funguje ze si moze odniest len jednu vec, sama sa musi rozhodnut co to bude, ci cukrik, hracka, alebo nieco ine 😉 a musim povedat ziadne problemy s tym u nas nie su, ze by nerespektovala, alebo robila sceny ze chce to alebo ono 😉
dokonca teraz pri pokladni dala doplnovacke sama dobrovolne spat hracku co si vybrala na zaciatku obchodu aby si mohla vziat inu drobnost 😉 pani fakt s prekvapenim pozerala a ze to este nevidela, ale me na to nepride nic divne 🙂

bebemaly
6. jan 2012

z času na čas, asi tak každý tretí mesiac v priemere 🙂 drobnosť 🙂 a na vianoce, narodeninky, meniny ho zahltí hračkami celá rodina, tak ja to nepreháňam. a ešte máme aj hračiek plno po sesterničke - ona mala len chlapčenské hračky 🙂 no, mám to po krabiciach a obmieňam, lebo drobčeka to rýchlo prejde. a aj dosť hračiek poničí, ako sa ich snaží rozobrať/opraviť 🙂 takže aj čo to povyhadzujem 🙂

traktor
6. jan 2012

tazko povedat ako casto..mame velmi vela hraciek..ved mam kopu deti, tak aj dedia po sebe, ale kazde dieta dostava aj nove , svoje, ci na sviatok, vianoce... alebo len tak, ze pre radost..nedavam hracky za odmenu , ale v tej ktorej chvilke preto, ze som chcela potesit, ci len som bola v meste a nieco mi brnklo do oka a vedela som, ze tato hracka by sa nam este zisla / aj ja sa rada hram 😀 /..deti si hracky vazia, fakt im mame vo vybornom stave, bolo fakt minimum, ktore som vyhodila, lebo uz odisli do hrackarskeho neba..mame policky, boxy, kde si ich odkladaju a odmala su vedene, ze ked sa pohraju, musia si ich odlozit, inak dalsie hracky nebudu..ku detom skratka hracky patria..a nie len k tym malym 😉

zuzana76
6. jan 2012

hracky nekupujeme casto, na sviatky vianoce, meniny, narodeniny vacsie darceky, na Den deti, mikulasa nejaku drobnost - napr vkladacku drevenu, puzzle, igracikov, a starsi dostal hracku aj za odber krvi teraz naposledy

daniella_vivien
6. jan 2012

nasa ma uz tolko hraciek ze kupovat mienim uz len na vianoce, meniny a narodeniny 🙂 vsetkeho vela skodi

dominka11
6. jan 2012

musím sa priznat, že hračky kupujeme každy týžden, resp. autička sa nám hromadia. Z obchodu vždy nejake vydranka...inak mame aj my v garaži dve velke vrecia hračiek, ktoré planujem roztriedit, obmenit...

salma22
6. jan 2012

ak sme v meste a ostal mi nejaky ten cent vzdy sa potesi baloniku tak ten jej kupim skoro kazdy 2-3tyzden ale kupim balenie a mam pokoj alebo jej kupim nieco do vody na kupanie miluje clapanie vo vode tak taku malickost ktora plava....alebo ked vidim ze ked mi berie nejake to naradie na upratovanie tak to jej kupim... alebo v teraz v poslednom case nam stuka do pocitaca tak teraz by som jej ten chcela aby nepokazila nas co uz 2x padol
musim povedat ze mala sa hra z hrackami ziadna nevinde na zmar okrem plysakov ak sa nehra z novou tak si vzdy vyberie nejaku starsiu

usiko
8. jan 2012

narodeniny,mmeniny, vianoce......vynimocne medzitym, ale to musi byt fatkt ze dobra hracka......a nie draha....kolko ma hraciek? ma 14 mesiacov a hracky: no, tie, s ktoryni sa hra, asi 5-6? vsetko take logicke, alebo na motoriku zamerane, ma este 2 babiky,ale nejavi zaujem, a plysovy velky maco na maznanie,ale straca zaujem...ostatne hracky sme uz dali prec, lebo viac ju bavia rozne skatule, flase a predmety dennej potreby,,,,,

kvetinka211
8. jan 2012

mame super rodinu, takze aj ked na vianoce-narodeniny-meniny kupime len jednu hracku, tak uz teraz ich mame velku kopu 😉 doteraz sa s nimi ani velmi nehral, ale konecne zacinaju prve naznaky