Akú dobrú spoločenskú hru poznáte?

zajo79
10. nov 2009

ahojte. viete mi poradit nejaku dobru spolocensku hru, pre deti, ktore maju uz fakt vsetko? nechcem kupovat hluposti, necakam ani, ze pri tom budu sediet cele dni, staci ked ich to zaujme.

twister som im kupila minuly rok, monopoly aj osadnikov z katanu maju.

dik za rady

simlenka
6. mar 2010

diky moc 😉 mrknu na to. jeste k tomu carrcassone,dela se taky nejaka detska verze,ale myslim ze je zbytecna,zakladni hra je hodne jednoducha,jedina vec,kterou nejak extra nechapeme jsou sedlaci,tak na to nehrajeme a zbytek pochopi i maly dite. mame teda jen zakladni hru bez rozsireni,ale musim rict,ze ve srovnani s osadnikama nebo dobou kamennou nas to moc nebavi,hrajem ji spis kvuli brachovi,protoze je pro nej nejsnazsi. ted silne uvazujem o citadele nebo agricole,ale to bude asi az pro starsi hrace. uz aby mi deti vyrostly 😀 .

kornelia
17. mar 2010

Ahoj tak ja pisem znova, teraz by som chcela kupovat dalsiu hru pre manzela na narodky. Kupovali sme synovu tu osadnici z katanu junior a je dobra, maly sa s nou velmi rad hra, problem je ze len so mnou, xixix, takze aj ja musim.

Najradsej by som manzelovi kupila Agricolu, ale vcera som citala nejake fora ohladne tej hry a tam sa to dost rozoberalo, ze je to tazka hra a ze niektore pravidla nie su celkom jasne, je to tak??? Alebo to len pre niektorych a hra sa lahko. Manzel moc nie je na take hry, a prave preto hutam, cim by som ho vedela navnadit,a by si zahral podobnu hru a ktora by ho aj chytila. Mate nejake rady.
Este som rozmyslala nad Carcassone, ze vraj verzia Hrad je dobra pre dvoch, alebo viete este nieco dobre?

kornelia
17. mar 2010

Prave si citam recenzie na dobu kamennu a vyzerat o putavo.

karainnkaa
19. mar 2010

Ahoj,tak já přihodím...My máme doma hru "hádej, kdo?"
V takové té verzi rozkládací,přenosné.Syn ji hraje od 5 ti let a je fajn,že se ještě neomrzela.Můžu fakt doporučit.
Potom Operaci a ta už moc v oblibě není.Je to o trpělivosti,tak ta nás nebaví/musím uznat,že ani mě ne)
Jinak díky za tipy.
Přemýšlela jsem zatím i o monopolech junior,nemá někdo zkušenost?
Ještě rádi hrajem karty uno a dámu 😉

kornelia
20. mar 2010

hadej kdo je super, my mame tu rozsirenu verziu , kde sa daju menit postavicky, je to super. 🙂

kornelia
21. mar 2010

tak prosim poradte, aku hru mam kupit, pre zaciatocnikov, mame len Osadnici z Katanu Junior a chcem neico pre dospelakov
rozhodujem medzi Agricolou a Dobou kamennou 😒 😒 😒

kornelia
21. mar 2010

Nebude Agricola moc narocna pre zaciatocnikov? Pise sa na nete ze je tam zjednodusena verzia a hlavne sa mi paci, ze sa da hrat aj sama o sebe, caso som sama vecer doma, ked ma manzel nocnu, tak by som si zahrala. 😀

bets
22. mar 2010

Agricolu nemame, ale myslim, ze som uz citala recenziu a mozno si ju dam najblizsie do uzsieho vyberu. manzelovi som na vianoce kupovala Dobu kamennu a celkom som sa trafila do jeho vkusu. manzel rad hra hry, ked si vytvara strategiu a na zaklade nej vyhra, nema rad vela prvkov nahody, ja zas naopak, mam radsej viac nahody. a Doba kamenna ma v sebe vela strategie ale aj prvky nahody (hadzanie kociek).
co sa mi pacilo, lahko sa mi citali pravidla, su velmi zrozumitelne a lahko pamatatelne - lebo ked mame hier viacero, tak postupne mnohe detaily pravidiel zabudame. ma aj celkom pekne graficke prevedenie, paci sa mi ze napr. drevo, vyzera ako drevo, zlato ako zlata tehlicka, je to potom take prehladnejsie, akokeby miesto toho boli len kuponiky s cislami alebo tak.
ja vacsinou, ked sa neviem rozhodnut, tak si pozeram aj ocenenia, alebo nominacie a vacsinou ma hry s oceneniami nesklamali. alebo pozeram hry s inym principom pravidiel, aby sme nemali vela podobnych hier doma.

kornelia
22. mar 2010

ano aj ja som uz prsla milion textov, recenzii a pozeram tiez ocenenia, tak uvidim teda ako sa rozhodnem.

sakulle
23. mar 2010

Ahojte, my sme kupovali pre malého hru Korytnačky (Želví závody), keď mal štyri roky. Je to fajn hra a ani my sa pri nej nenudíme. Pravidlá sa dajú prispôsobiť aj pre menšie a aj pre staršie deti.

bets
24. mar 2010

moje deti uz nechcu hravat Korytnacky, po tom, co mame ine hry s komplikovanejsimi pravidlami (ale zase lahko pochopitelne pre deti), tak Korytnacky sa im zdaju o nicom. ale zo zaciatku sme to dost hravali.
celkom zabavna hra je pre nich Niagara - detom sa paci, ked do ruk chytaju konkretne sucasti hry a podla toho kolko maju nazbierane vidia, ze ako su na tom. ked vysledok vidno len podla bodov, tak je to pre nich este trochu virtualne. v Niagare je rieka, na ktorej sa plavia lodicky a do tych lodiciek si nakladame diamanty (myslim, ze su to diamanty - su to farebne kamienky myslim 5 druhov farieb) a naklada a vyklada sa podla stanovenych pravidiel, zaroven sa aj rieka posuva podla pocasia, takze ked zle odhadnem posun po rieke, tak mozu lodicky padnut do vodopadu a to je aj realne, pretoze hracia doska je ulozena na krabici z hry a je tam zalomenie tej hracej dosky, cize lodicky realne mozu spadnut dole na stol, ked sa po skonceni kola posuva rieka po prude. je to celkom zabava, dospeli si robia strategie, deti skor hraju ako pride, ale tiez si uz vedia spocitat, co sa oplati risknut a co nie. je tu aj prvok nahody, lebo dopredu neviem, co spravia superi a dalsi priebeh hry zavisi aj od nich.

masinka
28. mar 2010

u nas vedie Carcassone - vlacime ho uz par rokov na kazdu dovolenku... ale po tretom rozsireni sme ich prestali dokupovat, tie dalsie su uz dost onicom a Labyrint
z tych co sa v SR daju kupit (inac mame plno hier z Nemecka) mame este radi napr. Kocurkovo (Drunter und Druber) alebo Tikal, ale tie su dooooooooost drahe

terezt
29. mar 2010

My hrajeme radi Bang... Je to karetni hra. Hraje to i neter, ktere je 7 roku....

parvitas
2. apr 2010

bráškovi sme kúpili Galaxy Trucker a
Dobyvatelé vesmíru. podotýkam, že má už cez 20 rokov, ale furt ho to baví. a mňa celkom tiež 🙂
domam máme aj Bang aj s rozšírením, ale častokrát nás nie je toľko, aby sa to oplatilo hrať.

malamargaretka
23. okt 2012

CLUEDO, CLUEDO junior 🙂 🙂 🙂

fialkaa
23. okt 2012

Osadnici z Katanu, Carcassone a kanasta

laura6543
31. mar 2013

Ako uz bolo spomenute vyssie - Activity.. alebo "Zábavné šarády" - mobilná android verzia: https://play.google.com/store/apps/details?id=e... 🙂

lucie002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi.111
5. nov 2013

S manželem máme dost deskovek. Nejvíc nás asi baví Carcassone. Pak je dobrá Agricola. Taky není špatná Citadela. Jen to taková spíš karetní, ale zábavná. A pokud je vás víc, tak super je Bang! a Activity.

stinkee
3. dec 2015

Pre decka jednoznacne odporucam dobble.. Je to kartova hra na postreh a sustredenie, pri ktorej sa dobre zabavia aj dospeli... 🙂

gretocka
3. dec 2015

mate niekto tu hru co je teraz s horalkami? aka je?