Akú dobrú spoločenskú hru poznáte?

zajo79
10. nov 2009

ahojte. viete mi poradit nejaku dobru spolocensku hru, pre deti, ktore maju uz fakt vsetko? nechcem kupovat hluposti, necakam ani, ze pri tom budu sediet cele dni, staci ked ich to zaujme.

twister som im kupila minuly rok, monopoly aj osadnikov z katanu maju.

dik za rady

lucia78lucia
10. nov 2009

Neviem, ale aké veľké deti máš. Ale, čo tak Ubongo? Ale to je skôr pre deti nad 10 rokov a dospelí sa pritom zabavia ešte viac ako deti 🙂

peta3
10. nov 2009

a co takhle Screbel 😉 , i když to je taky asi lepší pro starší než je 6 let

zajo79
autor
10. nov 2009

scrable maju.

to niesu moje deti, to dufam nebude take, ze nebudem vediet co kupim svojim detom 😀 😀 😀

to su netere a synovci. Dievca 9, chlapec 9, chlapec 13, dievca 15. tej najstarsej, to vybavime nejakou poukazkou asi do fann.

Napadaju ma este prachy im dat...ale to je take...to moc ee

lucia78lucia
10. nov 2009

Scrabble je super hra, ale to skôr baví podľa mňa dospelých a keďže už ho aj majú, tak nie je o čom 🙂

My naša generácia, keď sme boli deti, tak sme sa zo spoločenských hier veľmi tešili, ale teraz neviem, čo deti viac poteší 🙂 či nejaká spoločenská hra, oblečenie, prachy alebo čo.

Skús pozrieť tu: http://www.pricemania.sk/katalog/spolocenske-hry/ - je tam plno hier na veľa podstránkach.

erikasadek
10. nov 2009

zajo, mn anapada , napriklad Wii, ted aje spolocenske hry pre celu rodinu, je to super vec a su tam aj IQ hry takze cel arodina odpoveda..
potom mas styl karaoke, hru do nej , mlade tohto veku sa idu za tym zblaznit..

teda apson tu je to uz dva roky hit.; aj , dochodci a dali nato..
aj sa hybu.. 😀

jasminet
10. nov 2009

my sme ako decka ulietavali na dostihoch a sazkach.
inak, akurat vcera som videla niekde na nete sadu 300 spoloč. hier- kocky, karty, dama, clovece a ja neviem co to tam vsetko bolo...

dida_tn
10. nov 2009

zajo, alebo aj tu: www.albi.sk
Konkrétne všetky tie hry nepoznám, ale celkom ma to zaujalo, akurát včera som to pozerala. Sú tam pre rôzne vekové kategórie, aj rôzne druhy hier.

zajo79
autor
10. nov 2009

na wii ficia uz dost dlho...a ja teda nemienim do toho tolko investovat.

to ubongo vyzera byt fajn...

vanja
10. nov 2009

dostihy a sázky 🙂

babula90
10. nov 2009

čo myslíte pod tým karaoke- aká hra?

medvik
10. nov 2009

Dobré hry jsou: Kartagena, Transamerica, Jambo....

monika6e
11. nov 2009

Kamionem po Evropě 🙂

titkovamiriam
11. nov 2009

tak u nas fici-monopoly,dostihy,kris-kros/scrable/,clovece,domino,pexeso,potom ta hra nespomeniem si na nazov ale sa hada kde je aka farba figurky 😅 ,no a s milanom šach 🙂

katcha.
11. nov 2009

Ahoj, nevím, o jak staré děti se jedná, ale super společenská hra jsou Activity. A myslím, že se vyrábí i verze pro děti.

sarkabrezen
11. nov 2009

Já taky doporučuju jednoznačně ACTIVITY! Pro děti je verze Junior...

leniciatko
11. nov 2009

čau,ja kupujem môjmu malému synovi- je to na spôsob človeče,len na miesto čísiel sú obrázky-ale on je fakt malý.

nika.r
11. nov 2009

http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/ tu sú aj recenzie hier
www.ihrysko.sk - podrobné popisy, obrázky

my sme závisláci na Carcassone, myslím, že už by to mohlo osloviť aj ich a dospelých to tiež zabaví. A dá sa potom dokupovať ďalšie série a máš o darčeky postarané na pár rokov 🙂

doma ešte máme Agricolu, to sme ani spať nechodili jeden čas, veľmi dobrá hra. Ale asi tí 9-roční sú na ňu ešte malí.

katyl
11. nov 2009

Zajo, nase boli unesene z Labyrint od ravensbureger. A aj ja som sa nevedela dohrat 😉 😉 podla mna je to jedne z najsuper hier 🙂

erikasadek
11. nov 2009

karaoke je , kde su piesne, terajsie deti spievaju, tak mladez tu zboznuje a+ spojene s kobercom interaktivnym kde treba skakat podla farieb a podla rytmu, tak vam poviem to je sport ako oci.. 😀

moji zboznuje, pre mensich je , V smile, + koberec a tam musia, podla cisiel a farieb takze zaroven , aj s aucia;. 😉

iloha
11. nov 2009
chichotka
11. nov 2009

a čo naprikald kartová hra Bang!
to je teraz celkom oblubene a popripade sa k tomu daju aj rozširenia kupovať.

tymothy
11. nov 2009

My ulítáváme na Activitách - celá rodina. 😀

lenka132
11. nov 2009

´Jo, my též na Activitách a na Česku-dělají i JUNIOR verze 😉

babula90
11. nov 2009

erika, mozes mi poslat na to link? Videla som ten tancujuci koberec, ale cena dost vysoka... 😒 znie to zaujimavo.

kacenqa
11. nov 2009

carcassone je super, a existuje k tomu tiez vela rozsireni. to by som tiez asi odporucala.

a ja mam straaasne rada aj jenga vezu - tie drevene kvadriky, ktore kladies rovnobezne po poschodiach vzdy po 3 na jedno poschodie, a poschodia su kolme na seba. ked sa kvadriky minu, vytahujes zo spodnejsich poschodi tak, aby sa veza nezrutila 😀 😀 😀 😀 komu padne, prehral, kto posledny polozil kvadrik pred padnutim, vyhrabva.

erika - to karaoke si myslela do wii, alebo uz ako iny typ hry?

kamiska
12. nov 2009

taky dopurucuji Aktivity junior 😀

simlenka
16. nov 2009

U nas z tech modernich deskovek vede doba kamenna,fakt doporucuju. jeste jsme byli nateseni na vikingy ale ti nic moc.

jajkax
16. nov 2009

Doporučuju již zminované aktivity.Nebo ted jsme dostali něco podobnýho hru TABU,je to na podobný způsob, ale dostaneš na kartičceš napsaná ještě slova která při nápovědách nesmíš používat(jsou pro tebe tabu), ve hře je taky taková trumpetka a když se někdo přeřekne a použije tabu slkovo tak ostatní troubí 😉 hrajjeme rádi

nunacek
16. nov 2009

My máme zatim vyzkoušené a doporučujeme:

Česko
Evropa
Citadela
Fantom Prahy
Kde leží Kotěhůlky?
Osadníci z Katanu
Carcasonne
Activity
Monopoly
Dostihy a sázky
Královské rošády
Poštovní kurýr

(na víc si teď nevzpomenu)

murcos
16. nov 2009

aky je rozdiel medzi activity-dostihy a sazky a monopoly? neni to to iste???