Akú dobrú spoločenskú hru poznáte?

zajo79
10. nov 2009

ahojte. viete mi poradit nejaku dobru spolocensku hru, pre deti, ktore maju uz fakt vsetko? nechcem kupovat hluposti, necakam ani, ze pri tom budu sediet cele dni, staci ked ich to zaujme.

twister som im kupila minuly rok, monopoly aj osadnikov z katanu maju.

dik za rady

nunacek
16. nov 2009

murcos: Je to každá jiná hra 😉 Monopoly a Dostihy a sázky jsou na stejném principu, jen jedno je s budovami/místy a jedno s koňmi 😉 Activity jsou úplně něco jiného...

cicushka
16. nov 2009

u nas je spolocenska hra aj LEGO 😀

bika
17. nov 2009

kartová hra LIGRETTO

iruska
17. feb 2010

.

bubca
17. feb 2010

Ubongo 🙂

sjuzi
17. feb 2010

Carcasonne odporúčam i ja a tiež rozšírenia k existujúcim Osadníkom!!! 😉

bets
19. feb 2010

Carcassone, Postovy kurier, Zoloretto, Bol raz jeden zivot, Doba ladova, Niagara - to su nase naj...

kristi
19. feb 2010

miluju Activity a Scrabble

kulimka
19. feb 2010

já taky scrabble, monopoly a bingo. a za chvíli u nás začne zase krtečku hop a pat a mat pro nejm. 😀

jindri
19. feb 2010

my nejradši Osadníci z Katanu a já pexeso 😉

danu
1. mar 2010

kornelia • 2d • Dnes o 18:58
Ahoj, viete mi poradit nejaku dobru zabavnu spolocensku hru pre sestrocne dieta? Hladam nieco co by bolo naozaj zabavne aj pre nas rodicov, ked sa budeme hrat s detmi, nie nieco celkom detske. Uz mame pictureku, ale po case sa zunuje, hlavne nam dospelym.
Poradte, ktore su najlepsie.
Teraz si prezeram Cluedo, pisu ze je napinava a ze nuti hrat znova a znova, no uputavky su vzdy take. A kedze nie su tieto hry najlacnejsie, tak prosim o radu a skusenosti. Dakujem. 🙂

kornelia • 2d • Dnes o 19:01
Zabudla som napisat, preto rozmyslam o hrach vhodnych pre starsie deti, nakolko syn je na svoj vek ovela vyspelejsi ako jeho rovesnici, tak musime vzdy kupovat hry vhodne pre starsie deticky aby to nemal celkom jednoduche, lebo potom ho to nebavi, xi. 🙂 😀

hanka274 • 2d • Dnes o 19:45
scrabble je pre starsie???? neviem...
inac, pri clovecku sa aj dospeli vedia pekne zabavit a zarehotat 😵 😵

kasami • 1d • Dnes o 21:15
my mame kriskros ...
este uz nas frcia take hribiky ... neviem ako sa to vola, das pat hribikov roznych farieb a skryjes ich a druhy hada ich farbu a spravnu poziciu ... no a este dama, a karty ... tiez by ma zaujimali viacere hry
jaaaaj a este take kruzky ... hraci si rozdelia farby (dve) a hadzu ich do koloniek ... kto ma prvy styri do akehokolvek smeru vedla seba vyhrava, neviem ako sa to vola 😅

lenkavano
1. mar 2010

my milujeme dostihy,ale ty jsou opravdu na dlouho a pro větší ratolesti 😉

mimkao
1. mar 2010

My milujeme, celá naša partia dospelákov, hru KUFR, to je to, čo dávali kedysi dávno v telke s tým Zedníkom, či ako sa volal. Myslím, že je v pohode aj pre všetky deti, ktoré už vedia čítať. 😉

lenkavano
1. mar 2010

mimkao to byl Zedníček Pavel 😉

roasha
2. mar 2010

"Voš"/hracie kocky,papier,pero/
každý hráč si určí svoje číslo od 1-6,napíše si ho na papier.
hráči hádžu kockou/klasické poradie,ako pri človeče/,keď padne "ich" číslo,začnú postupne kresliť voš.
najprv bruško,hlava,oči,tykadlá,tri nôžky na jednej a tri na druhej strane,a posledný je chvostík.
kto nakreslí prvý,vyhráva.

aleachim
2. mar 2010

roaha, co je voš??

rimmel
2. mar 2010

my najnovsie hramu hru kt.sa vola mancala.

knobloska
2. mar 2010

Carcassone, Aktivity

roasha
2. mar 2010

aleachim "veš detská" 🙂

bettyna84
2. mar 2010

Výborná hra je Cink, dá se koupit ve verzi jak úplně pro malé děti, tak ve verzi extrém. Klasickou verzi by šestileté dítě mělo zvládnout a dospělí se taky skvěle zabaví 😉 .

aleachim
2. mar 2010

roahsa, tak to jo, veš - voš🙂
My hrajeme zug um zug nebo šachy.

marcca
2. mar 2010

monopoly 😉 ...vieme sa pri nich aj pekne chytiť 😝 😀 ...je viac druhov a sú vekovo rozdelené...my máme junior a to je od 6-8 rokov...zatiaľ stačia 😉

kornelia
4. mar 2010

myslite ze tie carcassone, ci dobu ladovu by vedel hrat aj 6 rocny syn? Bavia ho take veci, len ci tam treba citat, alebo je mozne karty precitat namiesto neho, kedze tonepoznam, tak sa pytam. Je mozne tieto hry hrat aj s dietatom, ktore este nevie citat? Alebo si s tym neporadi pocas hry. Rozmyslam tiez ze si jednu kupime a potom by sme hrali so synom v jednej parte, teda bud so mnou, alebo by bol s otcom a tak proti sebe. Co vy na to?
Alebo to monopoly to som este detske nevidela, idem vygooglit. Tiez to moze byt zaujimave

mimkao
4. mar 2010

lenkavano, hej, hej, no, presne toho som myslela, len som mu meno skomolila.... 😅 😀

kornelia
4. mar 2010

No je rozhodnute, objednala som z eshopu Osadnici z Katanu Junior, mala by byt dobra, ale na manzelove narodeniny sa chystam kupit Agricolu, precitala som si velmi vela recenzii, a ze vraj je to najlepsia hra na svete, tak uvdiime, vyzera to super zatial.

simlenka
5. mar 2010

Kornelia,carcassone zvladne a dobu ledovou stopro taky,neni tezka a je fakt bombova - pravda,asi mu pak budete muset pomoct s pocitanim,ale princip neni tezky. vydelavaji se suroviny,kazda ma urcitou hodnotu,a za ty se nakupuji karty a domy + musis krmit lidi,rozsirovat jejich pocet a tak,princip jednoduchej,krasny zpracovani - jen se tam musi pocitat. hraju to s brachou,kterymu je sice 11let,ale je postizeny a na urovni zhruba petileteho decka a jde to 😉 pocitani mu trva,ale jde to a s detmi je to vzdy o trpelivosti.

simlenka
5. mar 2010

Kornelia,carcassone zvladne a dobu ledovou stopro taky,neni tezka a je fakt bombova - pravda,asi mu pak budete muset pomoct s pocitanim,ale princip neni tezky. vydelavaji se suroviny,kazda ma urcitou hodnotu,a za ty se nakupuji karty a domy + musis krmit lidi,rozsirovat jejich pocet a tak,princip jednoduchej,krasny zpracovani - jen se tam musi pocitat. hraju to s brachou,kterymu je sice 11let,ale je postizeny a na urovni zhruba petileteho decka a jde to 😉 pocitani mu trva,ale jde to a s detmi je to vzdy o trpelivosti

simlenka
5. mar 2010

Ou,blbne mi kun,mam to tu 2x,omluva. jeste by me zajimalo kdo ma zkusenost s osadnikama z katanu normal a junior verzi,jakej je v nich rozdil? my mame ty klasicky a rekla bych,ze dite ve 2. ci 3.tride je zvladne. a pak jeste mate nekdo nejake spol.hry pro uplne nejmensi deti? videla jsem neco s krtkem asi od 3 let i dalsi hry,ale nevim jestli to ma cenu. rada bych z prcku vychovala hrace deskovek,ja to miluju,partner ne a nemam s kym hrat 😀 tak si rikam ze musim zacit co nejdriv.

simlenka
5. mar 2010

Jeste k ty dobe kamenny - pri hre zadny cteni neni,takze z pismenek nemusite mit obavy 😉 .

kornelia
5. mar 2010

Simlenka dakujem si super, dakujem za rady, tu z Katanu som prave objednala tu verziu Junior a hodim ti sem link, tam najdes vsetky hri aj s recenziami, inac ked si hodis do google recenzie a nazov hry tak najdes spustu, vela pomozu. takze pozri tu:
http://www.ihrysko.sk/

alebo tu:
http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetail.aspx?i...

obe su super a najdes tam vsetky mozne hry 😉