Aký bicykel kúpiť po dvojkolesovom odrážadle?

6mia6
13. máj 2011

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť aký bicykel ste kúpili deťom po odrážadle. Syn na odrážadle jazdí od 1,5 roka a tento rok by sme mu chceli zaobstarať ozajstný bicykel 😀 . No samozrejme s tých všetkých si akosi neviem vybrať,. Tak keby sa našli nejaké dobré duše čo už majú rozhodovanie za sebou a poradili by čoho sa vyvarovať a čo sa im osvedčilo. Dokonca ani neviem či 12" alebo 14". niekde som čítala že po odrážadle 12" by mal ísť bicykel 14". My máme odrážadlo 10" ale odvezie sa už na ktoromkoľvek. Obzerala som sa aj po bicykli čo je najprv odrážadlo a potom sa primontujú pedále ale na trhu je zatiaľ len jeden a tá cena je tomu adekvátna 250€. Asi im nikto nechce konkurovať 😠 . Aj článkov ako kúpiť bicykel je veľa ale viac menej si každý presadzuje svoju značku. Takže uvítame nejaké rady z reality. Ďakujeme 😎

martimex1
13. máj 2011

ahoj co mam kamaratky okolo seba ,a vo veku vasho synceka ,co kupili bycikel na pedale ,tak banuju lebo na to maju este cas.ale super su odrazadla dvojkolesove ,ako bycikel ,ale bez pedalov ,s posuvnou sedankou a polohovatelnym sedadielkom .stoji 23 eur na objednavku cez net postovne je 2,50 ,je cervene cars alebo princez.alebo je este taketo plastove ale to je podstatne drahsie nove 60 eur,tak ze tak :D :D

6mia6
autor
13. máj 2011

Ahoj @martimex1 my to dvojkolesové bez pedálov už máme teraz by sme chceli riešiť bicykel. ale ďakujem, prečo banujú vídavam deti v podobnom veku na bicykli, dokonca som sa stretla s jedným ochotným tatinom čo bol so synom vonku a bicykloval sa bez pomocných koliesok a mal okolo 2,5 roka a pred tým mali dvojkolesové odrážadlo. Môj malý sa hnevá keď mu utekajú deti na bicykloch s pedálmi. A to si myslím, že je na tom rýchly.

martimex1
13. máj 2011

:D :D banuju myslim ze skoro kupili :D

renab
13. máj 2011

@6mia6 Moji synovia sa naučili bicyklovať v období od 2 do 2,5 roka, tak si nemyslím, že by to bolo u vás skoro. Dokonca som presvedčená o tom, že takéto malé dieťa sa to naučí rýchlejšie, lebo ešte nepozná toľko strach. Dôležité je len, aby si zvykol, že sa nesmie toľko obzerať a hlavne sa musí dívať dopredu. Čo sa týka bicykla, my sme nepreferovali žiadnu značku, dôležitá bola hmotnosť a aby z neho dočiahli na zem, keď sedeli na sedle (kvôli bezpečnosti). Nemal nič navyše, žiadne prehadzovačky a pod., lebo pre tak malé dieťa je to zbytočnosť. A podľa mojej skúsenosti sa deti najrýchlejšie naučia bicyklovať na takých tých starých bicyklíkoch s hrubými nafukovacími kolesami.
Na tvojom mieste by som kupila bicykel 12 (keby si náhodou potrebovala pomocné kolieska), lebo keď ja vidím deti na väčších bicykloch s pomocnými kolieskami, tak mi je z toho zle. Ja by som si radšej dala tú námahu a naučila dieťa bicyklovať bez pomocných koliečok na väčšom bicykli, lebo je to strašne nestabilné a už som videla škaredé pády z väčších bicyklov s pomocnými kolieskami.

6mia6
autor
13. máj 2011

@renab no my sme obehali už celú rodinu a všetky dostupné kočíkarne či taký ten starý bicykel neobjavíme ale všetci to už dali preč. 😅 tak sa obzeráme po novom ale je ich strašne veľa. ani ja nechcem na bicykli nejaké prehadzovačky, dokonca ani ručnú brzdu lebo myslím že na to nebude mať silu. aj nad tou hmotnosťou sme sa už pozastavovali. práve som na nete videla bicykel ktorý váži 10kg. to sa mi zdá veľa. Veď Matúš má okolo 14kg. (Dávno som ho nevážila) Takže v prvom rade bude musieť z bicykla dočiahnuť na zem aby sme ho naučili bez pomocných.

veronch
20. jan 2012

@6mia6 Ahoj, asi máš už teraz úplne iné starosti, ale chcem sa spýtaať, aký bicyklík ste nakoniec vybrali? My sme robili prvý prieskum v obchodoch a som znechutená z toho, aké sú tie bicykle strašne ťažké..... 😖 Malá má dva a pol, chceli by sme z jari už pomaličky začať.

katy1979
21. jan 2012

@veronch tie bicykle su naschval tazke. kazdy predavac by ti mal vediet vysvetlit preco. detom sa lepsie manevruju tazsie bicykle ako tie lahsie. a 12 este nie su take tazke. 14 sa v podstate dostat ani kupit neda potom su 16 a tie su uz tazke.
hlavne nekupovat v draciku a spol. maly tak dostal od svokrovcov aj ked som im hovorila ze bicykel nechceme ze rok vydrzi este na odrazadle a to co kupili sa ani neda popisat. maly na nom nevedel ani zabrat. kupili sme speciliazd 16 a ahaho maly vie odrazu pedalovat.

leteku
21. jan 2012

my sme mali 14 približne od 2.5 roka do 5 rokov, potom sme kúpili 18 - mne sa páčia tie neštandartné veľkosti.

6mia6
autor
21. jan 2012

@veronch ahoj, to nie sú starosti ale radosti 😀 nakoniec sme zdedili bicykel. Našiel sa u exšvagrinnej tak nám ho posunula. vymenili sme pedále a sedlo. takže ma zachránila pred zošedivením lebo tiež som z toho bola už mimo, čím viac som pozerala odporúčania a články ako vybrať bicykel tým menej som vedela aký kúpiť. Ale na jeseň sa mu nechcelo šlapať. musíme na jar schovať odrážadlo lebo to ho baví viac. 😀 Takže držím palce pri výbere. Nájdite si predajňu zo šikovným predavačom, ktorý vám pomôže. 🙂

nada.hope
21. jan 2012

Moj manzel dlho hladal pre malu bicykel, nakolko sme nechceli aby sa brzdilo iba rucnou brzdou, ale sme chceli taky aby sa brzdilo pedalmi dozadu, predsalen je to instinkt pre to dieta a nauci sa velmi rychlo, nakoniec sme kupili tento http://www.cykloabc.sk/index.php?lid=432

alusha
27. mar 2012

ahojte, potrebovala by som radu, hladam pre 4-rocneho syna bicykel - velkost 16, kvalitny, klasicky, bez pomocnych koliesok, co najlahsi... vedel by niekto poradit, odporucit?

katy1979
27. mar 2012

@alusha
tu nemas velmi na vahe co riesit. ocelove ramy su tazsie duralove su lahsie ale pri tychto velkostiach to velky vahovy rozdiel neurobi. Vacsinou vyber riadi velkost penazenky. ak z nasich vyrobcov tak harry ak z inych tak specialized, scott, chost, author.

alusha
27. mar 2012

@katy1979 nechystam sa investovat vela, kupila by som aj jazdeny, len absolutne neviem, na co sa zamerat... aby sa mu dobre jazdilo, naucil sa len pred dvoma dnami bicykovat, zatial mame len pozicany stary bicykel🙂 a ten dema drobec, nevies nahodou aky je?

katy1979
27. mar 2012

@alusha aka je teraz dema neviem nie je to tak davno co prepadli v testoch. ale pozrela som to zakrytu retaz maju rozsirene rukovate tiez otazne je aka je brdza. to byva kamenom urazu pri detskych bicykloch. nie su prisposobene nato ze im ma zatlacit detska rucicka. popr. na niektore ani nedociahnu prstami. Je to len 16 takze ziadne prehadzovanie nic podobneho. ak sa ti paci a cenovo vam vyhovuje tak kludne ho kupte

alusha
28. mar 2012

@katy1979 vdaka za info, pozerala som aj ten harry, malemu sa velmi pacil, dnes pojdeme do obchodu pozriet, vyskusat a ak sa nam nieco zapaci a sadne mu, tak mozno aj kupime 🙂 to bude radosti

ivankad
16. júl 2016

Mne sa páčila myšlienka v článku http://www.mojaposilka.sk/ako-vybrat-detsky-bic... a to, že kúpiť dieťaťu bicykel až keď bude samé chcieť. A tiež je tam vysvetlené ako vyberať bicykel keď sa používajú ešte pomocné kolieska a keď už bez pomocných. Ale aj tak je asi najlepšie keď si dieťa môže bicykel najprv vyskúšať. A z osobnej skúsenosti treba dbať nato aby sa aj páčilo dieťaťu 🙂

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka0123
10. mar 2017

Treba kupovat podla vysky dietata. 12ky sa zle tahaju. Malicke kolesa a deti slapu ako motorove mysi. 16ka je uz lepsie utiahnutelna. Druhym kriteriom su podmienky. Bude bicyklovat cele kilometre po hradze, po parku, alebo mate podmienky len na dedine po chodnicku? Ak je predpoklad na caste a dlhsie jazdenie, odporucam lahucky z tych drahsich znaciek. Frog, specialized, kokua a pod. Hlavne nech je lahucky a nema na sebe naplacane tazke zbytocne doplnky. Dieta potrebuje naskocit a mat z toho radost. Ak spadne, neprivali ho 15kg tazky bicykel. 😃 Vela radosti z bicyklovania prajem!

orgovanik1
21. apr 2017

Ahoj. My sme kupovali na cyklospeciality.sk aj odrážadlo aj bicykel. Majú tam odlahčené bicykle, čo bola pre mňa priorita a sú aj veľmi odolné. Odrážadlo som potom predala za super cenu aj po dlhom užívaní

mimolimit
21. apr 2017

Kadejake rady sa vyskytli, ten o lepsom manevrovani tazkeho bicykla ma pobavil🙂

Skopirujem sem radu nasich trenerov, ktori maju sportovy klub pre deti od 3 rokov a robia im aj treningy na bicykloch:

Kazdy bicyklovy trening je o sportovej jazde: cize treba mat aj vhodne oblecenie- uzsie teplaky, rukavice /najme kvoli padu/ a dobre pripevnenu prilbu, stiahnutu tesne pod bradou a utiahnutu vzadu-inak je nam na nic a pri pade sklzne z hlavy
odporucame urcite bicykel bez pomocnych koliesok. ak dieta chodilo na odrazadle potom staci jeden den na naucenie sa pedalovania pri dobre zvolenom bicykli.

V zasade odporucame aby mal bicykel tieto veci:
velkost kolies podla vysky dietata/poradia vam predajcovia alebo my treneri hocikedy a radi na treningu/
vyska sedadla - dieta musi pohodlne dociahnut na zem
vyska sedadla odrazadlo- musi mat chodidla na zemi a mierne pokrcenu nohu
vyska riaditiek- cim vyssie tym nestabilnejsi bicykel- horsie sa jazdi v pedaloch, nerovnostiach a pri manevrovani
vaha bicykla- cim lahsie tym lepsie, tym drahsie🙂 nosice, blatniky, kosiky, dynamo - to nie je bicykel na sportovu jazdu o ktoru sa na treningu snazime
brzda - absolutne idealne je zacat s oboma rucnymi brzdami, ale chapem ze take bicykle su financne narocne. preto je OK aj nozna brzda pre prve kilometre na bicykli
-flaska prip. batoh mozu ostat na nasom mieste stretnutia alebo u trenera, kazda zbytocna zataz je na skodu...
- obuv- pevne tenisky nie sandale, snurky zabezpecit tak aby nesli do pedalov.

nase tipy:

pre 5-8 rocne decka 125cm-135cm, cena / vykon, 20" kolesa, 9.2 kg dobra vaha, 6 rychlosti, 3 farby, odporucam bez odpruzenej vidlici

http://www.ctm.sk/bicykle/kids/jerry-1-0/zelena...

pre deti 8-11 rokov, 135 cm -145cm: 24" kolesa, 12.7kg, 21 rychlosti, odpruzena vidlica

http://www.ctm.sk/bicykle/kids/rocky-2-0/matna-...

odrazadla, 16 palcove a 20palcove bicykle od early rider:

https://earlyrider.com/collections/bikes

najnizsia vaha bajkov na trhu

tiez bicykle frog https://www.frogbikes.com/

Hadam to niekomu ulahci rozhodovanie a deti budu mat z bicyklovania radost🙂

pomerangate
22. apr 2017

V prvom rade som pri výbere pozerala na váhu, aby bol odlahčená a samozrejme na kvalitu, keďže to nie je hračka a lacný bicykel by som pre dieta nekúpila. Kupovali sme na stránkach cyklispeciality.sk

sloska16
30. apr 2017

Aj my máme z cyklospecialit. Najprv som sa bála kupovať cez internet, ale je to tam krásne prehľadné a správnu veľkosť nebol problém vybrať

orgovanik1
30. apr 2017

sloska16 tiež som sa najprv bála, či trafím veľkosť, ale je to naozaj dobre vysvetlené a nedalo sa pomýliť 🙂

nikolahrozna
28. okt 2017

Ahojte mamičky, tento problém som tiež riešila. Nevedela som si rady, do obchodov som sa hanbila chodiť, pretože tí predavači na mňa hodili všetky možné zložité slová, ktorým som nerozumela a oni na mňa zjavne nervy nemali. Po dlhom googlení som našla túto stránku https://premamicky.eu/detsky-bicykel-16/. Je tam pekne popísaní každý bicykel, tiež určenie na akú vekovú kategóriu a je tam dokonca možnosť okamžitej kúpy... A kedže som taká hanblivá a môj manžel nemá čas na kupovanie vecičiek pre malého, tak už nakupujem len online. Riadim sa heslom "čo nesadne, to sa dá vymeniť". Dúfam, že som Vám trošku pomohla 🙂

mimolimit
29. okt 2017

@nikolahrozna Nehnevaj sa, ale tam pisu strasne rady - kupit 13kg bicykle asi 15kg vaziacim detom😨 Take tazke rarohy ani omylom nezdvihnu a akurat ich to odradi od bicyklovania. Nehovoriac o tom, ze torpedo je zbytocne (najlepsie je mat dve rucny brzdy a torpedo vazi asi 1kg), takisto rozne plastove chranice a kosiky a ine hluposti zbytocne pridavaju vahu a v neposledno rade pomocne kolieska su uplne, ale ze uplne zbytocne pre deti, ktore sadaju na bicykel z dvojkolesoveho odrazadla.

damoska
30. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

aký bicykel je teda vhodný pre 4 ročné dieťa? Aký poradíte, aký máte doma?

julinka29
1. aug 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

vyberaj ho podla palcov.Tažko radit, lebo može byt to dieta vačšie a menšie. Najlepšie spravíš ak ho vezmeš do predajne a tam vyskušate ktorý mu bude sediet

gab_riella
1. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

myslím že cena 250e je priemerna na detsky bicykel. AKu značku ste vybrali a kde ste ho kupili?

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anshelia
2. aug 2018

ja som učila obe deti bicyklovať tak medzi 2 - 2,5 roka a po roku, na ďalšiu sezónu už bez koliesok, teda obidvaja cca 3,5 ročné. Veľmi radi sa obidvaja bicyklujú stále. Začínali na veľkosti "12