Aký darček na 1. sväté prijímanie pre dievčatko?

zuzana17
6. máj 2012

Ahojte, poraďte prosím, čo kúpiť na 1.sv.prijímanie pre dievčatko? Nečakali sme, že nás pozvú, tak teraz narýchlo neviem čo kúpiť. Ďakujem za všetky rady a návrhy 😉

monhla
6. máj 2012

Najlepšie je sa spýtať malej slečny. Aj my sme sa spýtali a bola som prekvapená odpoveďou. Čakala som bicykel, mobil, ... /ale to už má 😀 / a tak ideme behať po zlatníctvach 🙂

severankasr
6. máj 2012

my sme kupili strieborne nausnice s kamienkom zelanej farby.

l_e_n_o_c_k_a
6. máj 2012

my sme kupili hodinky 🙂

apoloma
6. máj 2012

ja by som kupila hodinky alebo retiazku s priveskom popripade dala peniazky...

lienockaa
6. máj 2012

presne tak,opytaj sa jej..🙂pripadne rodicov..😉my sme vyslovene nechceli davat peniaze,takze sme sa nepytali,lebo vela rodicov si povie prave peniaze..a chcela som nieco,co bude mat hodnotu dlhsie ako dva tri roky,slecna bola za zlato,takze mame nausnicky..jedny uz odo mna ma,ale tieto budu take slecnovske..ja viem,ze mobil,pocitac a bike su modernejsie a keby ich nemala a chcela,tak sa riadim tym..no som rada,ze si vybrala nieco ine..naozajstnu pamiatku

zaneta123
6. máj 2012

u nás je taký zvyk, že taký drahší darček (na pamiatku) kupujú krstní rodičia dieťaťa. Ostatní pozvaní hostia dávajú dieťaťu peniaze.

luciahromadkova
6. máj 2012

Tiež sme dostali pozvanie na prijimanie krsnata- chlapec. Kedze este nebol v lete na dovolenke s rodičmi a ani v detskom tabore, rozhodli sme sa ze dostane voucher na detsky letny tabor 🙂 , po dohode s rodicmi. Kedze si nemozeme dovolit platit vela, vybrali sme denny letný tábor. Chlapec bude konecne s deťmi aspon tyzden a nenude travit leto len s babkou na zahrade a bude tam mat zaujimavy program a vela zazitkov. A rodicia krsnata su zial rozvedeni, takze aspon 1 tyzden pocas leta co s malym maju vyrieseny, som zvedava co vymyslia oni 😒 A samozrejme upeciem mu tortu, zdravu ovocnu, mam super tip, ozdobim ju tak, aby tam vznikol kalich. 😉

marusik
6. máj 2012

vhodnú bibliu alebo nejakú knihu so životopisom svätých... je to predsa 1.sv.prijímanie... najväčší dar príjme, ostatné dary by mali tento dar zdôrazniť, nie zotrieť🙂

lili_mia
6. máj 2012

opýtať sa priamo jej, ako už kočky vyššie písali, možno jej srdce piští po nových hodinkách, náušniciach a nech ide s vami, dať jej strop sumy a nech si vyberie .. ale zároveň maj prehľad o tom, čo už dostala, nech nevymýšľa a nemá dvojo trojo zlatých náušnic .. možnosa dohodnete aj na tom, že jej zaplatíte nejaký letný tábor, bud celú sumu, alebo časť .. no pozerám, že aj to už navrhli

stanislavao
6. máj 2012

urcite nic nepokazite, ked date peniaze, lebo niektore tie dary su taka zbytocnost. synovec dostal asi 4 hodinky - no naco mu to bude? a to boli dvoje rovnake. retiazku - a co ak ju v zivote nebude nosit? podla mna su to hluposti, kupovat zbytocnosti.

janulienka1
6. máj 2012

Opytať sa rodičov alebo slečny .Popripade nejake striebro , kniha podľa mňa neuškodí.Ked mal môj syn prijimanie ,tak sme bibliu museli kúpiť hned na začiatku vyuky..Tak si to želal dekan a myslím ,že urobil správne.

anjelicek26
6. máj 2012

Ked ste necakali, ze vas pozvu, tak asi nie ste najblizsi pribuzny, ja by som dala peknu kartu a peniaze do obalky, nech jej kupia, co uznaju za vhodne, alebo si mala kupi nieco sama. Osoben - tony zlata, striebra - su dietatu v tom veku uplne na nic. A nausnice, hodinky, to je väcsinou v rezii rodicov/starych/krstnych rodicov.

evatko
6. máj 2012

ja ked som mala 1sv prijimanie nedostala som nic, teda pardon, dostala som Jeziska do srdca a doteraz si to vazim, ze som bola natolko vyspela, ze ma ani nenapadlo ziadat o nejaky darcek... A davat peniaze 8 rocnemu dietatu, fuuuha, to by som nerobila

vulka
6. máj 2012

Zrovna v piatok kamarátka kúpila na tento sviatok krsňaťu kolieskové korčule.

lutia
6. máj 2012

tiez som za to aby si sa spytala co by chceli pre dieta alebo co by chcelo dieta a hlavne co je v tvojich moznostiach - financnych, pamatne by mali kupovat krsny a ostatny drobnosti

cenculinka
6. máj 2012

my sme krstni rodicia, obe babky kupili tony zlata, synovec hodinky uz ma, tak som mu dala spravit tortu a kupim mu v knihkupectve taku "knizku" Moje prve svate prijimanie, dame mu tam potom fotky a bude mat na pamiatku. dieta ma 8 rokov a ked uz teraz bude dostavat drahe dary, co potom k 18. narodeninam? podla mna taketo cirkevne sviatky by nemali byt o "vecnych" daroch, ale to sa dnesnym "mamonarskym" detom a ich babkam, predbiehajucim sa, ktora kupi vacsi a drahsi darcek, len tazko vysvetluje 😀 😝

ellysa
6. máj 2012

my ideme o týždeň synovcovi na konfirmáciu, jemu sme kúpili hodinky, ale po dohode s ním, či ich chce a približne aké a neter má zasa o dva týždne prijímanie a tá začala chodiť na kurz drôtikovania, tak chce klieštiky a drôtiky, určite sa treba spýtať, lebo naozaj tony zlata a striebra, čo si v živote niekto nedá kupovať, je blbosť

lenka311
6. máj 2012

Čo takto Bibliu pre deti s obrázkami? Veľmi pekne písaná kniha - zaujímavo, aj pre starších..
Napr: http://www.junior.sk/catalog/product_info.php?p...
Tú čo mám ja je zase táto: http://www.antikvariatharley.sk/index.php?page=...
Alebo tie peniaze.. prípadne sa spýtať rodičov, ale ak nie Ste krstný, tak fakt len nejakú drobnosť... 😉

renka9
6. máj 2012

predpokladam , ze nie ste krstni rodicia, ak ste toto pozvanie necakali . V tom pripade , si tazku hlavu s darom robit nemusite , ak teda sami nechcete . Postaci nejaka pametna knizka na 1.sv. prijimanie , detsky ruženček + nejaka vacsia cokolada, popripade symbolicka suma "do vrecka " 🙂 . O aku sumu ide, to uz musite uvazit sami 😉 . Moje dcery by sa napriklad potesili aj soške anjelika, a maju rady kvety , tak mini orchidejka by ich potesila 😉

mojkamirka
6. máj 2012

ruzenec, zlatu retiazku s krizikom, alebo srdieckom, alebo pismenom podla krstneho mena, hodinku

vinifred
6. máj 2012

..ja si pamätám,že som od krstnej dostala zlaté naušničky a od babiek tortu..inak si nepamätám,tuším už nič.. 😅 ..ale asi na tvojom mieste by som jej dala peniaze..

michaella7
6. máj 2012

Ja som dostala zlatú retiazku,hodinky,ruženec,modlitebnú knižku a knihu,čo sa volala "Pamiatka na prvé sväté prijímanie" ale už vtedy som dostala aj peniaze 🙂 a kebyže ja mám niečo kupovať na tú príležitosť tak asi by som kúpila to isté,čo som dostala 😉 podľa mňa je to pekný darček na tento deň a aj tak ten najdôležitejší Dar dostane do svojho srdiečka 😉

11zuzu11
26. máj 2012

Ahoojte.chcem sa spytat,kolko sa asi tak dava peniazkov ked sme krstni rodicia?je 100eur vela?

xenicka13
26. máj 2012

no ked vam to nerobi problem dat 100 tak dajte preco nie ja by som aj o 50 eur rozmyslala

simsalabim
26. máj 2012

My sme boli nedavno neterke a kupila som jej knizku biblickych pribehov a taky pracovny zosit s biblickou tematikou - doplnovacky, krizovky, hadanky.... Mne osobne sa zda 100 euro vela a to i vtedy, ked by som mala byt krstnou....snad by som kupila nejake nausnicky alebo privesok tak v hodnote do 60 euro.... peniaze by som asi nedavala.

danka.k
26. máj 2012

u nas sa od krstnych vzdy dostali hodinky. a pozvani hostia doniesli len nieco symbolicke, cokoladu nejaku velku, sosku daku, urcite nie drahy dar. peniaze nedavali

bets
28. máj 2012

pre mna bolo najlepsie, ze sa ma spytali, co by sa dietatu hodilo. a dohodli sme sa, ze mi daju peniaze a kupime jeden spolocny velky dar, ktory sme so synom skonzultovali. pre zucastnenych to bolo bez starosti, pre nas to bola vyhoda, ze sme mu mohli dat nieco vacsie a nie niekolko drobnosti. dar sme kupili vopred, a spolu sme ho dietatu odovzdali.
sperky, hodinky je 9r. dietatu nanic. aspon moj syn ma tendeciu veci stracat a na bezne pouzitie stacia obycajne hodinky. odlozit drahsie hodinky nema zmysel, ked ich vytiahneme za 10 rokov, uz to dieta nebude chciet nosit. budu moralne zastarale. pamatam z vlastnej skusenosti....

zuzin78
28. máj 2012

ahoj, my sme pozvany na 1.sv prijimanie tuto nedelu, mm je krstny otec a kupili sme jej striebornu retiazku po dohode s rodicmi, netreba velmi drahe dary, ved ked bude mat 18rokov potom co budu musiet kupit krstny rodicia dom,auto?
tu ide o nieco ine a nie o dary.

lara1981
28. máj 2012

My sme boli minulý týždeň, sesternicina dcéra mala 1. sv. pr. My sme jej kúpili knihu o zvieratkách, samolepky a malú modlitebnú knižku. Takže nič veľké. Do knihy som napísala venovanie a hotovo. 🙂