Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký darček pre 3,5 ročnú dcéru na Vianoce?

ryka2
21. okt 2012

moja dcera ma asi vsetko ,uz len bicykel jej chyba a ten aj dostane ,len neviem co mam povedat ostatnym v rodine,vypytuju sa aky darcek,nejako mi dosla fantazia.

salma22
21. okt 2012

vecicky na oblecenie tych nikdy nieje dost, alebo moja sa zacala ,,malovat°° ci nejake detske malovatka, klavir,vysavac,mikrofon,..podla toho co ma rada,nasa mala este spomina ze ked bude velka ze bude mat korcule 😀 tak snad nieco do kupela pismenka alebo abecedu do vody, kniha...snad som trochu pomohla 😀

janinah
21. okt 2012

netreba preháňať,potom malé dieťa má fakt všetko a hračky sa hromadia a aj dieťa má v tom zmätok...na Vianoce stačí darček od Ježiška /rodičov/ a babky,tetky nech kupujú na narodeniny,,slušne by som ich darčeky odmietla na Vianoce...oblečenie od ježiška si dieťa "neváži" potrebuje hračku,knihu...v tom veku naše tuším dostali prvé lyže

jkadankova
21. okt 2012

3,5 ročné dieťa má už asi všetko? Tak niekde nastala asi chyba. Ja by som jej na Vianoce skoro všetky hračky odpratala a nechala ju samu si hračky vyrábať. Daj jej pod stromček kopu roliek z toaleťáka, farebné papiere, nožnice, lepidlo, či nejaké podobné materiály. Skús si popozerať (aj tu na koníkovi) témy a fotoalbumy o kreatívnej výchove, montessori... Mohlo by to byť niečo iné a ju to zaujať. Myslím, že je to nanajvýš vhodné pre dieťa, ktoré má všetko. PS: neber to osobne 😉

lucinka83
21. okt 2012

spolocne zazitky a spolu trraveny cas 🙂 dajte jej permanentku do nejakeho aquaparku/kupaliska, kam chodite, do materskeho centra, vstupoenku do kina/zoo...a tak podobne, deti sa aj tak nevyhraju tolko s hrackami a knizky su dobry darcek, kazda je ina a buduju fantaziu :D

andrejka1974
21. okt 2012

ahoj moja dcerka ma 4 roky a miluje puzzle , pexeso tak na vianoce jej spravime specialne puzzle s nasou fotkou aj pexeso nasej rodiny a hlavne budeme vsetci spolu , alebo kup oblubenu knizku moja miluje macka pu, krtka jaj da sa vymysliet hocico 🙂 🙂 🙂

sssimi
21. okt 2012

Ja mám doma tiež 3 a pol ročnú. Toho roku dostane bicykel, vankúš, obliečky s detským motývom, jarnú bundičku a uvažujem ešte nad nejakou šperkovničkou na sponky a čelenky do vláskou. Tú by som jej ale chcela vyrobiť sama, len neviem či sa mi podarí na tom nenápadne zapracovať. A u nás nie je nikdy dosť knižiek. Takže celá rodina už má inštrukcie, ja sa zameriavam len na bicyklík a teda šperkovničku 😉

alex31
22. okt 2012

ahoj ja tento rok kupujem pre neter pomaly uz v takom veku zehliacu dosku so zehlickou a kosikom na pradlo a urcite nejaku krasnu rozpravkovu knizocku 🙂

zoe_a
22. okt 2012

Ahoj, moja Barborka ma tiez 3,5 rôčka, chceme jej tiež už kúpiť nejaký väčší bicyklík od 4-6 rokov. Od starkej s tetou dostane domcek pre bábiky, od krstnej mamy lego a nejake oblečko, od nás nebude knizka chybat, tabula na kreslenie, osuška, pyžamká a hádam by aj stačilo 🙂 A este jeden super darcek odporúčam, Barborka ho dostane na meniny kedze ich ma pred Vianocami, 1. novembra vychádza dvd Spievankovo 3, na ukážkach my už teraz fičíme každý den.

jasminet
22. okt 2012

u nas je objednavka na kolobezku, tak dostane. prababka jej podhodila katalog z dracika - slecna si vybrala este klavir - ako inak -ruzovy 😉 . inak dostane este tangramove a magneticke skladacky, prazdne biele puzzle s farbickami - takze si moze namalovat svoje vlastne originalne. a spievankovo 3 od mojho brata

radkatom
22. okt 2012

Viem, ze kamoskina mala sa najviac potesila z popoluskinych siat. Ked sa prevratili boli krasne plesove popoluskovske 😀

lucik194
22. okt 2012

no u nas okrem mnohych hore uvedenych darcekov bude este objednavka casopisu "vcielka" prve cislo si najde pod stromcekom a ostatne v schranke - nakolko nasa v septembri mala 3 roky strasne rada a kazdy den pozera postu ci jej nieco neprislo 🙂
takze "posta" len pre nu
🙂

hromik
22. okt 2012

Ahoj, tak možno sa zdá zaťažko obdarovať dieťa, ktoré má už všetko 🙂, ale predsa. Ako sa hovorí dať dar znamená dať časť zo seba, a preto každému daru predchádza obeť 🙂. môže to byť čas, ktorý mu venujeme, pieseň, ktorú mu zaspievame pre potešenie. A keďže dieťa ešte nepozná materiálnu hodnotu daru, dar je preň tak cenný - koľko zážitkov je sním spojených. Preto najcennejšie dary zvyčajne nestoja veľa. Ja mám rovnako starú dcéru a tiež by mohla mať všetko, ale nechávam jej priestor aj na nesplnené želania 🙂. No a ako darček by možno potešilo - ako píšu kočky vyššie - pastelky, fixy, lepiaca páska, farebné papiere, alebo aj obyčajný kartón z ktorého sa dá vyrobiť domček (predávajú aj v KIKE papierový domček aj s vodovkami), ale aj krmítko pre vtáčiky, do ktorého budete celú zimu sypat zrno, mapa na stenu so zvieratkami (predávajú v pana rhei, stojí asi 10e a je fantastická), alebo mrknite v da vinci, na nejaké kreatívne aktivity - odlievanie z vosku, maľovanie na sklo a pod.
A určite peknú knižku a pesničky pre deti 🙂.

k_a_j_k_a
22. okt 2012

Ahoj. Ja riesim nieco podobne. Mame dve dievcata- 4r. a 2,5r. A tiez sa mi zda, maju "vsetko". Maju toho vela, pritom ja s MM im kupujeme malo hraciek. Skor sa snazime vytvarat zazitky, ale rodina to akosi nechape 🙂. My sme nasim detom na vianoce vymysleli: starsia dostane DSi XL (stale ho berie MM), mladsia bude mat "mozaiku"- take farebne hribiky, co sa davaju do predlohy. Plus kazda dostane puzzle, postavicku z PetShopu, od rodiny vankusiky, spolu croco pero, lego (uz nie duplo), puzzle knizky, aspon o com viem zatial. Snazim sa rodinu trochu krotit, no ak to dopadne ako minuly, kedy som povedala kazdemu, ze po jednej hracke a od kazdeho dostali min. 2-3, som zvedava, co bude tento rok. Myslim, ze knizka, puzzle, pexeso potesia vzdy.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalkaa2011
23. okt 2012

Radím pretriediť hračky, ak má dcérka naozaj všetko. Buď aspoň polovicu dať na nejaké miesto, kde nechodíte často (pivnica, pôjd), alebo ich rovno predať. Inak deťom stačí nejaké veci odložiť a časom vytiahnuť a uvidíš aká radosť bude. Prípadne presunúť zo spodnej police na vrchnú a naopak.
Ja som dcérkam kopec hračiek posunula a myslím, že deti čím majú menej, tým viac sa hrajú. Lebo veľa podnetom je tiež oničom. Tiež sme stále niečo nové kupovali, u babky jednej i druhej, pri krstnej, všade na sviatky vždy niečo nové dostali a potom hŕba hračiek, z ktorých treba obtierať prach :( To je tiež oničom.
Teraz majú z dvoch regálov, jeden a to z toho dve poličky kníh. Mladšia 5 ročná sa najviac hraje s bábikami, vecičkami, prezlieka ich, kŕmi, no proste mamička. Staršia radšej kreslí, a také kreatívnejšie. Každé dieťa je iné, aj tvoja dcérka sa istotne nehrá so všetkými hračkami, čo máte doma, keď má, ako píšeš, všetko 😅.
My toho roku chceme mladšej bábiku cikaciu a staršia chce encyklopédiu a ešte nejakú spoločenskú hru. No a skôr také maličkosti k tomu, ruksačik do škôlky, pastelky. Ak ju baví kreslenie, obkreslovanie, kúp nejaké šablonky, knižku podľa ktorej sa dieťatko učí kresliť postavičky, zvieratká, no treba podľa toho, čo ju baví 😉 .

lejkacik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
27. okt 2012

uzasna stranka-urcite nieco vyberies http://www.nomiland.sk/Shop/Didakticke-hry---Di... treba si popozerat ozaj vsetky podtemy-ci uz tematicke hracky,didakticke,pohybove,hudobne.............vsade je plno super veci.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli