Astma a korčulovanie

lillyonice
18. aug 2016

Až 170-tisíc dospelých a takmer 50- tisíc detí u nás sužuje astma. Hoci sa astmatikom neodporúča pobyt na chladnom vzduchu, lyžovanie, hokej či korčuľovanie na ľade vám, naopak, môžu pomôcť. Rozcvičíte pritom všetky svaly a navyše nad ľadom alebo zasneženými hrebeňmi hôr býva vzduch čistý, čo organizmu prospieva. Lekári považujú za ideálne športy pre astmatikov tie, ktoré prebiehajú v uzavretých priestoroch, napríklad plávanie v plavárni, KORCULOVANIE na štadióne. Je to najmä preto, že pri halových športoch sa vyhnete alergénom. Pred každou fyzickou aktivitou sa najskôr rozcvičte a pozvoľna pripravujte pľúca na záťaž.

Ja som sama byvala reprezentantka a bola som fakt malo chora....deti treba otužovat .....mate skusenosti čo myslite?

lillyonice
autor
18. aug 2016
elistek13
18. aug 2016

@lillyonice toto naozaj??? to som vobec netusila, ze taketo nieco moze astmatikom pomahat 🙂

lienkaviva
18. aug 2016

A nielen astma, môj syn začal chodiť na hokej ako 4r. a jeho časté laryngitidy už neboli tak často, zmiernili sa, až sme sa tej pliagy nadobro zbavili. Dr. nám až volala že čo je s nami, že sme u nej rok neboli. Syn má 7 r.,od marca už na hokej nechodí (bohužiaľ už sa to nedalo stíhať, keďže bol 1. a na škole začal hrať futbal), ale ja môžem len odporučiť mamičkám a otcom dajte Deti na hokej hoci len na rok (aj dievčatá, so synom ich chodilo vela) a uvidíte tu zmenu. My sme už 2.r.bez antib. ,predtým ich bral 3-4x za rok

lillyonice
autor
18. aug 2016

@elistek13 ano samozrejme....mala som uz kopec takychto deticiek

lillyonice
autor
18. aug 2016

@lienkaviva 😉 Dakujem za koment

lienkaviva
18. aug 2016

@lillyonice nie je za čo 😉 tu by sa nám zišla pekna trénerka ako soľ. ...sami chlapi a dievčatka si piruety skúšajú len potajomky