Bábätko a hračky

carrienda
15. jún 2016

Je normálne keď 3,5 mesačne bábätko nezaujimaju hračky? Náše bábätko si všíma hlavne nás A hračky dosť ignoruje keď mu hrkam hračkou pozerá sa na mňa A usmieva ale na hračku nepozerá. Sem tam kukne aj na ňu ale malo. Na hracej deke hračky nechytá A vždy keď som blízko ignoruje deku A pozerá len na mňa ;)

lavinis
15. jún 2016

náš sa začal zaujímať až v 4. mesiaci

bielavila
15. jún 2016

jasne je to normalne, momentalne si ty stred jeho vesmiru, nadalej ho davaj na hraciu deku, postupne zacne chytat hracky ktore visia nad nim, pomalicky sa zacne hrajkat, natahovat sa za nimi...neskor si objavi rucicky a nozicky a chvilku budu toto jeho naj hrcaky, zatial nepotebuje nic iba vidiet teba 🙂

carrienda
autor
15. jún 2016

rucicky si uz chyta.. jednou chyta druhu.. 🙂 ale to je vsetko v kociku ma jednu hracku ktoru sem tam chyti a potom ju drzi ale neviem ci to nechyti nahodou aj ked je to stale castejsie.. ale ked pozeram ze ine deti sa uz hraju natahuju za hrackami.. a ten nas sa z hracej deky kuka na mna alebo sa otoci na telku :D :D :D do hraciek naraza podla mna iba nahodou :D :D :D

rhiannon
16. jún 2016

@carrienda za mna len jedna rada. Nepustat tv pri tak malom babatku. Ono to vnima, aj ked si to vy nemyslite. Su to stimuly pre mozocek, ktore nevie spracovat, dost to brzdi vyvoj.

miriam11
16. jún 2016

@carrienda dalsia rada, ak mozem🙂 neporovnavaj, neboj každú chvíľu zacne chytat. Nemusí byt vsetko tak ako je v inej rodine, alebo knihach a článkoch.

carrienda
autor
16. jún 2016

Rhiannon neviem si to úplne predstaviť keďže je malý stále S nami. To by sme nemohli vôbec zapínat TV. Vy nezapinate vôbec?

lienka1701
16. jún 2016

aj u nas to tak bolo...spočiatku ho nezaujímali hračky ani nič ine...dokonca aj vibračne lehatko ktore je od narodenia tak tam nechcel byť...to mal cca 3mes teraz ma 5mes a aj pekne hračky si chyta zaujíma sa o ne aj v skresielku posedí chvílu takže chce to čas ked aj viac začne vnímať všetko okolo 🙂

rhiannon
16. jún 2016

@carrienda nie, nezapiname vobec a to ma uz skoro 2 roky. Tiez sme samozrejme stale s nou. Tv zapiname len ked spi v spalni. Odporucam o tom precitat par odbornych clankov. Fakt to ma velky vplyv, aj na vyvin reci napriklad...

wurka
16. jún 2016

@carrienda S tou TV ti radia dobre, nas maly si za nou ide hlavu vykrutit, ak je nahodou zapnuta. Pozerame, len ak spi, alebo je v takom uhle, ze na nu vobec nevidi (napr. v lehatku chrbtom k tv). Je tazke si zvyknut, ak mavate telku stale zapnutu ako my kedysi, ale ber to tak, ze teraz je dieta tvoja telka 🙂

carrienda
autor
17. jún 2016

Ja nedavam malého K telke veď lezka A nevidí na ňu ale hovorím že niekedy vykruti celú hlavu aby na ňu videl..myslím že ale sa hovorí skôr O tom aby TV dieťa ani nepočulo alebo nie? Teda vôbec aby nebola telka pustena keď je dieťa V miestnosti.. Ja nemám veľmi rada ticho.;) takže skôr ide TV V pozadí ;).. Tiež som počula ale že tie náučné rozprávky pre bábätká sú dobré.. Ale určite sto ľudí sto názorov ;)

rhiannon
17. jún 2016

@carrienda naucne rozpravky su uplna hlupost. Praveze do 2 r je to vyslovene skodlive. Deti a ich mozog sa ucia z reality, tj. 3d resp 4d. Tv je 2d, co sa nam moze zdat ok, ale pre detsky mozog je to velmi matuca info. Tiez casto meniace sa obrazky prestimulovavaju mozog. Na vyvin reci to ma tiez velmi negativny vplyv. Ked ju len pocuje, tak ok. Ale sama vravis ze sa za tym otaca, tj. ho to vyrusuje. Ved kazdy si urobi podla seba. Ja som si nastudovala a s cistym svedomim robim tak ako je to podla mna spravne 🙂 nikoho presviedcat nechcem, len radim 🙂

carrienda
autor
18. jún 2016

Otáča lebo blikaju svetielka ale nechám ho dlho kukat ;) ako som písala skôr chcem aby sa venoval tej deke takže keď.na nej leží A vykruca hlavu za TV tak ho beriem ;) lebo sama chcem aby sa venoval iným veciam nie TV. Ale tiež som si O tom čo to Teraz prečítala A ako.som písala je viac názorov na vec... Hlavne ak človek.cita aj V angličtine ;)