Bicykel pre 1,5 ročné dieťa

denisekkk
11. apr 2012

Neviete mi prosim poradit ci nie je skoro kupit bicyklik? Rozmyslali sme nad trojkolkou ale bolo nam povedane ze su to vyhodene peniaze. Odrazadlo mam taku klasicku motorku ale malej sa na tom nechce moc jazdit kedze nema nikde vzor - nevidi nas ani kamosky na odrazadle. Napadlo nas ze by sme jej ho kupili na meniny aby sa s nim zoznamila a mozno postupne zacala aj jazdit. Kedy vase deticky zacali na bicykliku s pomocnymi kolieskami? je to vlastne dlhodoba investicia kedze by mal vydrzat do tych 5 rokov.
Paci sa nam nieco taketo http://www.drobcekovia.sk/?str=detail&id=973&se... dakujem

slimstar
11. apr 2012

no nas maly zacal jazdit na bycikli az od troch rokov. dovtedy sa prehanal na takej umelej motorke /asi od roka a pol/

katy1979
11. apr 2012

v 1,5 roku asi nedociahne na pedale. osobne to povazujem skor za trapenie ako radost.sliapat na pedale nie je zrovna jednoduche. lahsie utiahne klasicku trojkolku ako bicykel. odrazadlo teda bicykel bez pedalov vacsinou deti zaujme. Ak by sa ti na to prasilo predas dalej. Moj prvorodeny nechcel tie odrazacie auticka ci motorky ale dostal puky a jazdil na tom za par hodin. Tiez som sa bala ze co ked ho to nezaujme. zaujalo ako vacsinu deti. Mladsiemu idem tento mesiac kupit strider nech ma radost.

janka_pn
11. apr 2012

urcite najskor v 3 rokoch....
predtym ficala na motorke, ale aj to az asi od dva a stvrt roka, predtym nevedela co s nou....
a zaroven s bikom mame take odrazadlo bez pedalov, na tom si cvici rovnovahu

yashmin
11. apr 2012

@denisekkk ja by som mojho maleho neobrala o radost z trojkolky 🙂

lucik85
11. apr 2012

ja si myslim ze je velmi skoro na bicykel ...moj zboznuje odrazadlo puky wutsch a teraz som mu objednala puky LRM na druhe narodeniny

kaja73
11. apr 2012

@denisekkk starsi syn mi jazdil na bicykli s pomocnymi kolieskami od 19 m a od 2 a pol roka bez pomocnych-da sa to, ak to dieta velmi bavi a nie je uplny antitalent.
druhy syn dostal zas bicyklove odrazadlo-STRIDER- a na nom lieta aj s udrzanim rovnovahy od 20m-spusta sa z kopcov- a nemusela som sa ja trapit s behanim za nim.
Ked to porovnam, lepsie je toto odrazadlo-maly je uplne samostany-nemusim ho ani na obrubnik vytlacat aj dole z neho zide-co na bicykli male deti nedokazu,plus drzi rovnavahu od 20m a nestalo ma to ziadnu namahu. 😉

ikke
11. apr 2012

no podla mna je blbost kupovat dietatu k 1.5-roku bicykel, ktory jej ma vydrzat do 5. rokov 😅 pretoze bud jej bude teraz taky velky, ze nielen ze nedociahne na pedale, ale mozno ani na zem, alebo bude mat v 5. rokoch na nom kolena pod bradou...
moj 25-mesacny zatial pedaluje iba dozadu a na 2-kolesovom odrazadle nevie urdzat rovnovahu. a nemyslim si, ze je uplny pohybovy antitalent 😉

lubina
11. apr 2012

@denisekkk Nasej mladsej sme dali bycikel vlani v lete, to mala 2 roky aj 7-8mesiacov, ale neslo jej to, nedosiahla poriadne ani na pedaliky a to nie je vobec ziadny drobcek, normalne dieta. A to ten byciklik je s najmensimi klasickymi kolieskami ake sa daju kupit (10 inchove).Teraz sme bycikel vytiahli znovu a bola som prekvapena, ze krasne sama pedaluje a dokonca aj volant drzi v smere jazdy, proste uz ide krasne sama. Podla mna 1.5 rocika je velmi malo na bycikel. V takom veku sme posadili starsiu na kolobezku a tiez nepedalovala, dokonca bol problem aj v volantikom, stale jej to islo bud do jednej strany alebo do druhej. Podla mna je 1,5 roka na bycikel malo. AK nechces trojkolku, tak byciklik este nekupuj, iba ti bude zavadzat, skutocne je to skoro.

tinki
11. apr 2012

@denisekkk ono to záleží od dieťatka, kamarátka kúpila svojmu chlapcovi na 2. narodeniny a krásne sa na ňom naučil voziť, moja dostala bicykel ako trojročná na vianoce, a až teraz sa naučila brzdiť, ísť išla, ale brzdila chodidlami...takže to bolo dosť stresujúce 🙂, hlavne ak sa rozbehla a pred ňou nejaký ľudia, tak sme len čakali, či niekoho nezrazí...

koviivana
11. apr 2012

my sme dali malemu firstbike - odrazadlo, ked mal cca 1,5, vraj to zvladnu aj 1,8 rocne deti, ale aktivne zacal v 2 rokoch, je dost opatrny, boji sa novych veci. Je to odrazadlo do 5 rokov, aj ked myslim, ze to bude pouzivat kratsie. Perfektne drzi rovnovahu, rozbehne sa a da nohy hore, ten bike miluje. Treba mysliet na vahu bike, lebo vela krat, hlavne na zaciatku, musis niest bicykel, lebo dieta na tom dlho nevydrzi. Tento je fakt lahky a fakt coolovy. 😎 Vrelo odporucam. http://www.firstbike.cz/

zuzikkaa
11. apr 2012

@denisekkk no na teraz urcite vyhodene peniaze-nedociahne na pedale a nema ani tolko sily aby tahala 😉
na teraz kup to obyc umele odrazadlo-ale vyskusaj jej ho a daj pozor aby jej nezavadzali zadne kolesa pri odrazani!!! my sme mali taketo-kupis aj v tesku http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11949300&tab=0
mala sa nauci co ma robit a neskor ked podrastie tak jej kup to bicyklove odrazadlo kde sa pekne nauci rovnovahu 🙂

nas dostal od svokrovcov bicyk na 2he narodky a doteraz trci v garazi lebo nevie co ma na nom robit 😒 tak sme kupili frst bike a no problem 😀

gubcikova
11. apr 2012

naša začala jazdiť teraz,lebo sme jej ho až teraz kúpili má 2roky a 5mes. máme ten s tesca

luciferkax
11. apr 2012

na bicykel je určite ešte malá! a už vôbec nekupiš bicykel, aby jej vydržal 5 rokov!! dá sa kúpiť malý bicyklík, 10 palcový, na ten by možno aj dočiahla, ale ten by zas nevydržal do piatich rokov. My sme mali trojkolku, do troch rokov, teraz má tri a pol, orzmýšlame nad nejakým bicyklom :D

denisekkk
autor
11. apr 2012

@slimstar
@katy1979
@janka_pn
@yashmin
@lucik85
@kaja73
@ikke

@lubina
@tinki
@koviivana
@zuzikkaa
@gubcikova
@luciferkax
dakujem za vase nazory aj mne sa to zda skoro ale moja polovicka je namotana 🙂 tych 5 rokov to bol odhad ale ja si pamatam ze som taky byciklik mala do 5 rokov🙂 kedze sa da polohovat volant aj sedadlo. Umele odrazadlo mame ale bucha si nozicky do zadnych kolies tak ju to nebavi. Celkom sa mi paci puky wutch tak mozno tatka zlomim na to .

denisekkk
autor
11. apr 2012

@zuzikkaa to iste mame

monhla
11. apr 2012

My máme dva roky, malá dostala bicykel, ale tiež poriadne nedočiahne na pedále. Naštaštie je na svoj vek vysoká a myslím, že do leta narastie a bude to o.k. Inak u nás majú detičky väčšinou bicykel až na 3. narodky, máloktoré skôr.

4ocka
11. apr 2012

My sme kupili na 2 narodky paeadnu trojkolku,no moc ju nebavila lebo nevedepa pedalovat...takze bicyklik je skoro kupit 🙂

katy1979
11. apr 2012

@denisekkk puky wutsch v tomto veku uz nekupuj je to zbytocne vo vasom veku. Najmensie puky dvojkolesove odrazadlo, first bike ci strider. to su vyskovo najmensie odrazadla. vyuzijete tak od leta ci jesene.
Do wutschu sa pletu nozicky a je to pomale. bavi to tak rocne deti potom uz velmi nie

lubina
11. apr 2012

@denisekkk ak tatak nezlomis, tak najlepsie je zobrat dietatko do obchodu s byciklami a uvidi, ze 1,5 rocne dieta ozaj nedosiahne na pedaliky ani na tom malinkom bycikliku, aj ked sa da sedadlo najnizsie a volant tiez dolu. Ako som pisala, dcerke sa to vlani pacilo ale nedokazala pedalovat, kedze nozicky boli este kratke, teraz ma 3 rociky aj 4 mes. a prekvapila ma ako sa ma krasne isla a aj pedalovala aj krutila volantom podla pozadovaneho smeru. Ono nejde len o tu vysku bycikla a ci dosiahne, ale aj ta koordinacia ruk a noh nie je este taka dokonala, Ako sme ju vlani tlacili na bycikliku ked na nom sedela, tak som musela vlastne drzat aj volant lebo ho sama nedokazala este usmernit pozadovanym smerom, stale uchadzal, raz na jednu raz na druhu stranu. Isla som prist o chrbat, tak sme radsej bycikel ódlozili, ale vlastne ten jeden rok len zavadzal. Bolo to zbytocne ponahlanie sa.Teraz to vieme. Vsetko dobre prajem

abbie
11. apr 2012

v tomto veku skor odrazadlo

cora73
11. apr 2012

nekupuj bicykel,ja som kupila a aj predala.. ☹ Moj krpec doteraz (3 roky) uplne odmieta bicyklovat / tocit pedalmi,tie bicykle su aj vacsinou dost tazke a dieta sa nevladze utiahnut..Kup male odrazadlo a neskor cvicny bicykel-bez pedalov,z toho je napr moj maly uplne hotovy.. 😉

beruska.zuzanka
11. apr 2012

@denisekkk ja by som šla do puky wutch, my ho máme od roka a v roku a pol bola na ňom pirátka, teraz z neho pomaly odrastá a my už poškuľujeme po dvojkolesovom 😵
dobre vyberte 😉

exupery
12. apr 2012

@denisekkk urcite odrazadlo,bicykel cca v 3rokkoch,mi sme nedavno kupovali first bike,mala ma 2,5roka,a aj s adapterom to este nie je ono...

stanislavao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavao
12. apr 2012

@denisekkk
1,5 rocne dieta sa nebude byciklovat. mas ma vyse 2,5 a stale sa nechce. len svoje odrazadlo chce. mame toto http://www.ryo.sk/hracky/?i=PL8427&id=37 a je to asi najlepsie odrazadlo pre deti, s akym som sa kedy stretla. v materskom centre sa on deti bili a tak sme ho kupili, cez inzeral za asi 10e a ako nove a syn ziadne ine nechce. ak mozem odporucit, kupte mu toto a bicyklik az o dalsieho 1,5 roka.

traktor
12. apr 2012

zacali sme odrazadlom macko mu 4 v 1, presli sme na plastovu motorku, s tej na first bike + ma doma trojkolku /aj slapaci traktorik/, v zime sa mi po dome naucil pedalovat...teraz uz na first biku jazdi tak, ze vecne dviha nohy hore, udrzi krasne rovnovahu, budeme v nasledujucich dnoch skusat bicyklik bez pomocnych koliesok..vsetko zalezi od dietata ..ale v roku a pol je skoro na bicykel, treba na to ist postupne, cize urcite odporucam zacat odrazadlom , ..ja som sa trojkolky nevzdala ani pri jednom dietatku, ..a potom prejst bud na first bike/ alebo podobny/.alebo kupit bicyklik a odmontovat pedale a tak sa ucit udrzat rovnovahu a ked to uz bude vediet, tie pedaliky mu tam dat, nech to skusa..

denisekkk
autor
12. apr 2012

@monhla
@4ocka
@katy1979
@lubina
@abbie
@cora73
@beruska.zuzanka
@exupery
@stanislavao
@traktor
dakujem dufam ze ho presvedcim ale nevidim to ruzovo:( no co potom mu to ason mozem vyhadzovat na oci🙂

abbie
12. apr 2012

@denisekkk inak my mame Pewi a je to super 😉

lenka311
12. apr 2012

@denisekkk Moja malá má 2roky a mesiac... Máme bicyklík, no doteraz som ju akosi nenaučila krútiť pedálmi a to sa fakt snažím, aj ju tlačím aj ťahám, preto si myslím že minimálne toto leto je to ešte zbytočné, možno na budúci rok...
Najradšej má odrážadlo...
A trojkolka je náhodou super vec, hlavne tá s rúčkou. Minulé leto sme na nej hodne frčali, tento rok sme už tiež pár krát na nej boli, no teraz sa skôr zameriavam naučiť ju krútiť tými pedálmi, takže spodok som odmontovala... 😉 😉 😉

katy1979
12. apr 2012

@lenka311 mas trojkolku s pedalmi na prednom kolese? ak ano tak ak ju to naucis tak klobuk dole.