Bicykel pre 10 ročné dievča

csenibaba
30. jún 2014

Dobry den mamicky,pre dcèrku na 10 narodky,uvazujem jej kúpit novy bicykel.Teraz má velkost 24 a chcem jej kúpit 26 celoodpruznú mtb,páci sa nàm(jej)Olparon laser disc ale mne aj Kenzel fs100,len neviem ze ktory je lepsi!?Poradte my prosim!(Kenzel-ona nechce lebo v skole kazdè dieta má Kenzel-blizko je vyrobna,zase o Olprane som necitala nic dobrè☹)

emily76
30. jún 2014

@csenibaba my mame cela rodina demu a sme spokojni. 😉 a tym celoodpruzenim ste si isti? Zalezi na terene. Celoodpruzene su dobre len do tazkych terenov. Napr. pri sliapani do kopca po lepsej ceste sa bicykel hupe a cast energie, ktora by mohla ist do kolesa sa straca do pruzenia. Takze treba vydat viac energie. Ale odpruzena predna vidlica je fajn, lebo tlmi narazy a setri ruky, klby v rukach. Predne odpruzenie staci. 🙂

8pete9
30. jún 2014

Hm, olpran nic moc kvalita, zalezi od toho, kolko si chce ten bicykel nechat. Odporucal by som ist do cyklistickeho obchodu a nekupovat "bicykel v tescu" obrazne povedane. Ja osobne by som jej kupil radsej toto, aj ked to nema odpruzenu vidlicu:
http://www.dema.sk/676/products/2014/mtb/ecco-1...
Ale je to drahsie. Stoji to 200 eur.

csenibaba
autor
30. jún 2014

@emily76
@8pete9 Ona chce velmi celoodpruzenè lebo taky bicykel majú aj jeho bratranci a zvykáva na tom jazdit!Teraz má Neuzer syndi -krásny ruzovy citybike!Olpran som videla na nete olpran.sk ani som nevedela ze tesco predáva túto znacku?!

simca06022011
30. jún 2014

Najskor treba vediet kde sa budete bicyklovat, ak na lesnej ceste tak sa kupuje iny bicykel ako ked bude chodit po ceste/chodniku a ako dlho jej vydrzi (velkost, ...). Ja by som celoodpruzeny velmi nekupovala, ale ked ho chce 🙂 ved ona sa na tom bude bicyklovat 🙂 ja mam horsky neviem aku znacku a odpruzenie mi je na dve veci, teraz sme kupovali ale priatelovi cestny Felt a zaaaavidim... no dupala som si ze chcem horsky, aj ked po takom terene vobec nechodime a teraz mozem "rumadzgat" :P

csenibaba
autor
30. jún 2014

@simca06022011 väcsinou s tym bude behat len po dedine(do skoly)a obcas na vinohradoch:,takze takè exra bicykel zatial nepotrebuje....

8pete9
30. jún 2014

ked chce celoodpruzeny tak nech ma. Olpran sice dlho nevydrzi ale asi sa ani neoplati vela investovat do bicykla pre dieta v takom veku, deti to velmi rychlo znicia tak ci tak. Tazko povedat. Ja by som ale nebral najlacnejsi, zobral by som nejaky mozno za 250. Inak niekedy sa oplati pozret aj bicykle z 2. ruky. Su tam niekedy pekne kusy a za dobru cenu.
Tesco neviem ci predava olpran, ale zda sa mi ze ano, bud tesco alebo metro.
Este je otazka ze aky je rozpocet.