Bicykel pre 2,5 ročné dieťa

veonli
9. júl 2015

Ma prosim niekto 2.5r dieta ktore sa uz bycikluje? Ale bez pomocnych koliesok,moj jazdi teraz na cykloodrazadle asi 4 mes,je sikovny,tak rozmyslam ze by som ho skusila dat na byciklik, starsia jazdi bez pomocnych od 3r,ale na odrazadle zacala neskor,maly je aj dost vysoky,tak ci ma niekto takuto skusenost,dakujem

gaby21
9. júl 2015

@veonli Skusiť to možeš, aj moji su nesmierne pohybovo nadaní, ale naučiť malé dieťa krutiť pedálmi bol doslova horor, je to ťažké, lebo dieťa musi okrem svojej váhy, utiahnuť aj váhu bicykla, pri odrážaní je to o dosť jednoduchšie, menší už síce krutiť vie, ale aj tak sa stále vracia k odrážadlu

jaluso
9. júl 2015

🙂 myslím si že môže .... náš bicykloval bez pomocných keď mal 2 roky a 9 mes. a nie je veľmi vysoký ... samozrejme, že len po rovinke ... ak sám bude chcieť tak to dokáže ... 🙂

pribinak
9. júl 2015

Moj krpec jazdil na bicykliku bez po pomocnych ako 2,5 rocny, ALE, najsko sa naucil jazdit a drzat rovnovahu na 2kolesovom odrazadle, to dostal na 2.narodeniny, za tyzden na odrazadle jzdil jak drak, normalne som ho nestihala nahanat
Je fakt, ze vdaka odrazadlu sme nemali na bicykli nikdy pomocne kolieska, slapat do pedalov sa naucil tak, ze parkrat sme si normalny bicykel pozicali na ihrisku

Ale moje decko je vyslovene sportovy typ

veonli
autor
9. júl 2015

@pribinak ved to vravim,ze na odrazadle jazdi super,nestiham za nim,preto chcem bycikel,a chcem vediet ci nebudem za cudnu posadit maleho na bike,nie dom zastancom pomocnych koliesok

pribinak
9. júl 2015

@veonli vsak posad a uvidis ;)