Bicykel pre škôlkara

tilly
21. feb 2008

ahojte,

poraďte mi prosím,

aký bicykel ste mali pre 2,5 - 3 ročné dieťa?

Máme 16 palcový, ale zdá sa mi strašne veľký a malý sa na ňom bojí...

Oplatí sa mi ešte kupovať 12 palcový? "Jazdené" sa moc nepredávajú, tak neviem, či mám vyvaliť zas 2-3 tisíc...

cukrikk
21. feb 2008

tilly ja som asi tekvica ale aky je to 16palcovy?

jaduska
21. feb 2008

ja teraz neviem presne,ktorý je koľko palcový, ale my sme našej kupovali, keď mala tri roky taký bicykel, ktorý je určený pre 3-6 ročné deti. Sedadlo a volant sa dajú nastaviť a mal ešte aj pomocné kolieska. Bol pre ňu super ale aj tak sa donedávna vozila na tom maličkom, to je asi ten 12 palcový. V predajni ti poradia a najlepšie je zobrať aj drobca, nech si to vyskúša. 😉

tilly
autor
21. feb 2008

16 palcový, to je priemer koliesok, 12 palcový je ten najmenší, sú aj 12,5 palcové, potom sú tuším 14 palcové, 16...

my sme ten väčší dostali na vianoce a skúšali sme tie menšie a na tých mu to skôr išlo, susedia majú menšie a tam mu to išlo, na tom svojom plače, bojí sa...

jabber
21. feb 2008

tilly - mým neteřím je 3,5 roku a ještě jezdí na 12", synovec jezdí od 4 let na 16". Záleží jak je Dominik velký, jestli máš pocit, že je mu to kolo ještě velké a bojí se na něm, tak já bych teda pořídila menší. A pak ho prostě prodáš v bazaru. Mohlo by se taky stát, že ho od kola úplně odradíš 😒 .

tilly
autor
22. feb 2008

jabber, ďakujem, idem hneď pokukať nejaké obchody, do bazáru ho predávať nebudem, plánujeme druhé dieťa a potom ho predám a ten 16" ho počká v garáži 😉

ukana
22. feb 2008

tilly, my mame 16palcovy, ale este stale mu je trochu velky, dufam, ze do leta dorastie, to bude mat v maji 5rokov. Takze Dominikovi asi tu 12 asi..... 😉

tilly
autor
22. feb 2008

ďakujem, tu blízko mám bicyklový obchod, tak tam zbehnem

ozaj, kde ste kupovali bicykle? stačí z dráčika takýto malý, alebo treba z orig. bicyklového obchodu, lebo tento 16" stál 3500 a vysoliť ďalšie tri - štyri tisícky sa mi zrovna nechce

ukana
22. feb 2008

tilly, ten maly sme mali z Baumaxu, nas Matko to mal vlastne namiesto trojkolky 😅 Urcite by som ten malicky nekupovala taky drahy, ved kym sa na nom nauci byciklovat, bude uz dost velky na tu 16". U nas aj tak viac fici kolobezka 🙂

anitka
6. mar 2008

Ahoj ak mas zaujem o 12 palc. bicykel a si z BA
tak viem ponuknut za 1000sk v dobrom stave vyzera ako novy (predava ho jedna kamoska)
ak mas zaujem napis na anita.roger@centrum.sk
poslem foto.
nas maly mal teraz 4 roky aaz teraz ma 16.
a naucil sa najprv normalne na malom (akol 3 rocny)bez koliesok, padat, chodit po terenoch atd.
a chodi aj na preteky, ja si myslim ze by tovje dieta malo vacsiu istotu na mensom
ale je to na tebe toto je len moj nazor.
pa

tilly
autor
7. mar 2008

anitka, hej, mám záujem, napíšem ti

dckami
10. mar 2008

ahoj,
máme dcerku 5,5 roku, nyní k vánocům dostala nové kolo vel. 20 palců. O víkendu jezdila, na zem dosáhne pouze špičkama ( měří 117cm), ale nebojí se, jezdí jako drak. 🙂 První kolo dostala ve 2 letech a to měla vel. 12 palců, ale bylo super, zvedly jsem jí řídítka a sedlo a vydrželo jí až do loňského léta.

tilly
autor
11. mar 2008

tak ja sa taaaak teším, lebo domčo sa strašne bál na všetkých bicyklíkoch, keď sme skúšali v obchode, alebo bicyklíky od susedov, tak strašne reval vždy, ale teraz má svoj bicyklík a dnes sme ho nevedeli dať z neho dole 😀 dobrú svalovicu bude mať, vozil sa vyše dvoch hodín 😀

anitka ďakujemeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

anitka
12. mar 2008

Vazne? No to som velmi velmi rada.
Takze o rok sa stretnu nasi krpci na cyklistickych pretekoch🙂

tilly
autor
12. mar 2008

😀 nooo, vidím to reálne, ten plakal, keď zistil, že prší, že sa nemôže ísť bicyklovať 😀 predtým sme ho na bicykel nevedeli dostať...

lubina
12. mar 2008

My mame dva a pol rocnu dcerku a na Vianoce dostala "12 palcovy", posadili sme ju nan a jazdi.Dokupili sme este helmu lebo jazdi velmi rychlo,aspon mne sa zda,ze ide rychlo a predsa ta koordinacia v tomto veku nie je az taka vyborna,takze som sa este rozhodla pre helmu.Teraz ked chce bycikel tak krici a aj helmu, lebo sme jej kupili krasnu ruzovu,taku pre dievca,taksa velmi tesi. Tento bycikel - da sa zvysovat sedlo aj riadidla a tak jej urcite vydrzi aj do 4,5 az 5 rokov.Radsej treba zacat s mensim, kym sa deticky naucia a osmelia.AK spadnu na prvom, potom sa nechcu byciklovat,aspon taku skusenost ma moja kamoska.

jabber
12. mar 2008

tilly - tak to je super, že ho to tak baví 🙂
Tak u nás jedna neteř jezdí ještě na 12", druhá jezdí už na tom 16" po bráchovi a synovec teď dostal k 6. narozeninám 20" 🙂

tilly
autor
12. mar 2008

jasne, bez helmy ani na krok, malý ju má už dlho, lebo snou jazdil s tatinom na sedačke, ja som ich bez nej ani nepustila, tak ako ich nepustím bez autosedačky keď idú autom...

inak baby, ten malý jazdí ako šarkan, včera prvý krát sedel na bicykli a dnes hneď ako prestalo pršať vybehol von a tri hodiny som ho nevedela dostať z bicykla 😀 taaaak sa teším, ale ide mu to a ide strašne rýchlo, normálne mám behačky pri ňom 😀 ten keď šlapne do pedálov, tak to ide

lenadka
29. apr 2008

tilly nafot ho a pridaj do albumu sarkana som na neho zvedava 😀 😉

ukana
29. apr 2008

ahojte, tak nas Mato sa cez vikend naucil uz aj bez pomocnych koliesok 🙂 len brzdenie nam nejde, to vzdy zakrici na mna a ja bezim zastavit bicykel 😀 alebo spadne 😅

lenand
29. apr 2008

my mame tiez kupenu 16tku ale oliver je lenivy a nechce sa mu krutit je zviknuty na motorku na baterky tam da nohu na pedal a ide a teraz ked treba krutit ja lenivy ale on sa nauci 🙂

tilly
autor
30. apr 2008

motorku na baterky som zatrhla, ale majú ju susedia, tak ju často okupuje, je to super vec, decko sa na nej zabaví, ale teraz je už neskoro ju kupovať, bolo by to zbytočné...
včera sme ho zobrali na 16stke na hrádzu (my ju tu máme blízko, ale takú, kde nechodí moc ľudí) a tam sme sa vyjašili, dobrú svalovicu teraz mám, to som mala začať skôr takto behať za ním, možno by som tých 10 kg do leta aj zhodila 😀

jabber
30. apr 2008

tilly - teď jsem mrkla do tvého alba - teda vy těch kočárků máte! 😀. Nemáte náhodou obchod? 😀 😀 😀
Jinak Dominik je kouzelný 😵

lenand
30. apr 2008

tilly pozeram ze dominik ma 2 roky a 8mesiacou mi mame stvorkolku a oliverko ma uz 3roky a5mesiacou a je mu dobra kupili smeju este minuli rok ked mal 2roky a ma nosnost az do 40kg su take co maju nosnost len do 25kg a tie su slabe to su pre take 2rocne deticky

danu
3. okt 2009

veet • Dnes o 12:45
Ahoj miminky,
chceme vnoučkovi na vánoce pořídit dětské kolo.
Jakou značku jste vybrali aby bylo nejbezpečnější 🙂 🙂
Všem děkuji za rady a upozornění

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:54
http://mail-sport.sk/detske.bicykle/
http://www.sportovyobchod.sk/product/rockmachin...

ja som marekovi k trom rokom kupila ten mustang a je velmi dobry
neviem kolko rokov ma tvoj vnucik no myslim si ze predajcovia v bicyklovych,sportovych obchodoch su velmi ustretovy a na trhu je toho velmi vela-treba si len vybrat

flipinka • 4d • Dnes o 13:32
Mohol by byt taky bicykel uz aj pre dvojrocne dieta, ked vie slapat do pedalov?

dosa
3. okt 2009

veet - my sme kupili takyto: http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bic... , tiez je to 12´, mala ho dostala od jezisla ked mala dva a pol roka a po byte jazdila uz v pohode. a ked ho na jar vytiahli von, tato za nou nevladal utekat 😀

v specializovanych predajniach s bicyklami by si nemala kupit nebezpecny vyrobok - hoci, niekedy si clovek uz nie je ani tam naisto 😉

tyli
21. jan 2010

Ahojte,
poradí mi niekto? Syn bude mať 2 roky a zvažujeme kúpu 12 palcového bicyklíka. Zatiaľ máme vyhliadnutý Schwinn http://www.schwinn.sk/schwinn-kola2010-detska-k... a author http://www.author.cz/sk/kola/katalog/&cid=4852&... . Pravdupovediac ten druhý sa mi už zdá predražený. Z druhej strany bojím sa, že na tých lacných sa zle ťahá... ? Ak máte niekto skúsenosti s týmito, alebo inými značkami, poraďte mi.
Ďakujem 🙂

katy1979
21. jan 2010

tyli ani jeden z tých dvoch. schwinn nema rozsirene rukovete na konci a author sa mi nazivo zdal nic moc.
pozri je to slovensky vyrobca harry. splna vsetky bezpecnostne prvky.

tyli
22. jan 2010

Ahoj katy,
ďakujem za radu. Ešte by som sa chcela opýtať, ak pohnáš bicyklík harry, dajú sa kolieska nastaviť tak, aby sa nekýval do bokov?
Syn je dosť bojazlivý a ak mu bude bicyklík hrkať do bokov, mám obavu, že už nenasadne 😅
ďakujem za radu 🙂

miriamkac
22. jan 2010

Caute. Kolieska nadstavis podla potreby, my sme teraz harry kupili detom pod stromcek a prave moja skusenost pri dcere: je lepsie mat kolieska trosku zvysene, lebo lepsie "reze" zatacky....(polomer obratu je mensi, ako ked ma koliecka zarovno) 😎 ....