Bicykel pre škôlkara

tilly
21. feb 2008

ahojte,

poraďte mi prosím,

aký bicykel ste mali pre 2,5 - 3 ročné dieťa?

Máme 16 palcový, ale zdá sa mi strašne veľký a malý sa na ňom bojí...

Oplatí sa mi ešte kupovať 12 palcový? "Jazdené" sa moc nepredávajú, tak neviem, či mám vyvaliť zas 2-3 tisíc...

tyli
22. jan 2010

a čo tento? lebń z tej ceny mi stoja vlasy 😝 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7562482
Nemá niekto na predaj?

tyli
22. jan 2010

ahoj miriamka,
no myslím že náš syn bude rezať zátačky až tak o rok 😅 nieje veľmi pohybovo vzdatný a vo februári bude mať eštelen 2 roky, budem rada keď sa naučí točiť pedálmi 😀

tyli
22. jan 2010

miriamka,
ešte jedna otázočka, kde ste kupovali bicykel? u nás v Piešťanoch som značku Harry nevidela.

katy1979
22. jan 2010

tyli skus cez net pohladat ci ho niekde v okoli nemaju.
ani nie je dobre na chrbicu aby sa hengal zo strany na stranu. my sme tiez chceli k dvom rokom kupit bike nakoniec sme kupili odrazadlo a tento rok dostane bike. rovnovahu uz vie udrzat takze este tie pedale.

ten z MMB je fajn ale zasa by ti podla atestov nepresiel lebo nema kryte korman v strede. t.j. ak narazi do tej tycky vybije si zuby. je to sice mala pravdepodobnost. ale su urcite normy. kazdy stat ma svoje. ale inac je fajn a hlavne je to 14 co by vyhovovalo aj nam.

katy1979
22. jan 2010

a pre tie male decka je dobre ked ta stredova tyc nie je taka vysoka, nemaju problem s vysadanim a nasadanim.

katy1979
22. jan 2010

http://kenda.sk/b2b/index.php?main_page=index&c...
ja som tu v ba videla biely taky na stranke ani nemaju taky hranatejsi ram a bol super.

katy1979
22. jan 2010

len my mame teraz 1m tak neviem ci kupit 12 alebo 16-ku. ake mate skusenosti?

tyli
23. jan 2010

Ahoj katy,
díky za rady. veľa vecí som nevedela, pravdupovediac som pozerala podľa toho, čo sa mi páči 😀 a to nieje správne. Syn síce bude mať vo februári dva roky, no už teraz meria 98cm. Podľa tabuliek by mal mať 12".
Aj my sme chceli najprv odrážadlo, no u nás sa neujalo ani to klasické detské. stojí nám v kúte 😖 rozhodla som sa kúpiť ten Harry, ešte nájsť obchod, kde ho majú 😒 , nechcem kupovať cez net.
tak dúfam, že bicyklík ho zaujme viac 😅

katy1979
25. jan 2010

tyli to viem to tom uz videla niekedy

watergeenie
25. máj 2010

Ahojte dievcata,
hladame bicyklik pre nasho maleho, nemate niekto skusenosti s tymto?.... http://www.worker.sk/1416/detsky-bicykel-kawasa...
Paci sa nam, ale vadi nam ze 12" nema vyskovo nastavitelne sedadlo. Otazka je, ci to vadi, pri takom malom bicykli.

tilly
autor
26. máj 2010

water, mame nieco podobne, len s kapotazou honda, celoodpruzene a 16" kolesa, maly uz vie perfektne bicyklovat cez dva roky, cize u nas nastavenie nevadilo, ale pre tak male dietatko to vadit podla mna bude 😉 tie 12" bicykle su len pre image... tento nas uz je odpruzeny, maly s nim skace a robi blboviny a jemu to sedadlo vyhovuje, ze je take ako je, lebo on sa na to stavia a robi lastovicky 😀

watergeenie
27. máj 2010

Dakujem tilly, aj tento je odpruzeny ale, asi mu nakoniec kupime normalny s nastavitelnym sedadlom od dvoch rockov, nemusi mat az taky imidzovy 🙂 , dolezitejsie je, aby mu bol pohodlny na ucenie. 😉

tilly
autor
27. máj 2010

to bude asi lepsie, ved o rok, max. dva budete aj tak kupovat dalsi (16"), tak to uz mozte kupit takyto 😀 my mame aj malinky, aj obyc. 16" aj taky s kapotazou 16" 😅

lindulak
22. mar 2011

baby moja čerstvá skúsenosť s učením sa bicyklovať... moja malá minulý rok, keď mala 2,5 dostala dvojkolesové odrážadlo Puky, behala na ňom celé leto a pred pár dňami sme vytiahli 12 palcovy malý bicykel s pomocnými, čo už má dávnejšie kúpený /už na 2 roky sme ho kúpili a tiež sa nenaučila na ňom vtedy ani dobre pedálovať, len tak "pákovala" nepretáčala a aj rovnováhu nemala žiadnu/. No a teraz som si povedala, že skúsime bez pomocných, keď na odrážadle vie udržať rovnováhu a veru za 2 hodky sme sa naučili bicyklovať! Akurát ju musím potlačiť, nevie sa rozbehnúť, ale potom ide a zastať vie tiež. Spustí nohy a postaví sa. Čiže sedadielko treba nechať tak, aby dočiahla aj na zem aspoň na špičkách. Ten Puky je fakt super na naučenie 😉

dagina
8. nov 2011

Ahojky maminy,
nevíte prosím vás některá, které kolo vyhrálo v testovinách?????

zzz77
7. sep 2012

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat ci by ste kupili / uprednostnili bicyklik s plnymi, alebo s nafukovacimi kolesami? Ake mate skusenosti? neviem sa rozhodnut... vdaka za radu 😉

luciferkax
7. sep 2012

@zzz77 Môj manžel hned zfleku zavrhol plné kolieska, neviem prečo - asi aby sa to nezllomilo? Neviem, nepamatám si, ale my smekúpili tri apol ročnému bicyklík "14" - Nafukovacie kolieska sú super, aj tá veľkosť sa mi páči, nie všade sa dá zohnať :D
Máme takýto : http://www.worker.sk/3264/detsky-bicykel-kawasa...

luciferkax
7. sep 2012

@tyli dala si zlý odkaz :/

zzz77
8. sep 2012

@luciferkax vdaka, no aj moj vravel ze nafukovacie su maksie tak aj pohodlnejsie pri jazde, no v bazariku som nasla s plnymi v dobrej cene tak neviem...14ky by nam boli este velke, mozno by nedociahol zatial skusal 12ky a tie mu boli ledva.este mam skoro mesiac na rozmyslenie... 😉

mates22
8. sep 2012

@lindulak přesně tak to je, ideální postup je odrážedlo a pak rovnou kolo bez přídavných koleček, také tu zkušenost máme...... dcera jezdila s kolečkama a ani jí to nešlo a nebavilo, tak jsme na kolo dvanáctku rezignovali, dostala odrážedlo, drandila na něm jako drak a pak nasedla na kolo šestnáctku bez koleček a prostě jela. Kamarádka její měla na šestnáctce kolečka a teď je jí už malá, ale na větším, k čemuž už se nedělají kolečka, jezdit prostě nechce. Se synem jsme ani kolo nezkoušeli, letos měl odrážedlo a napřezrok nasedne na kolečko (uvidíme jakou velikost, je maličkatej vzrůstem) bez koleček.

@zzz77 my měli první kolo s plnejma a už nikdy, je to tvrdé, nepřilnavé k povrchu, u nás na nerovném dvorku prokluzuje. Takže odrážedlo, koloběžka, všechna další kola máme už nafukovací a nikdy jinak. Já si i na kočárek dokupovala nafukovací.

tyli
8. sep 2012

@luciferkax teraz som skúšala kliknúť a je to O.K. 😕 skusim teda ešte raz http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/test-detskych-k... , alebo zadaj do google TEST dětských kol: 80 procent škodí zdraví a vyhľadá ti link. už je to staré video, už bude hádam aj niečo aktuálnejšie 😉

tyli
8. sep 2012

@zzz77 ak môžem poradiť, omnoho lepšie je začínať s odrážadlom.

michelle_89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babatko37
30. mar 2014

Existujú detské prilby na bicykel, ktoré nie sú vo vnútri z polystyrénu?

bobkuuu
16. aug 2014

@babatko37 ahoj ja som motorkár a všetky prilby mám z polystyténu 😉