Bicykel verzus odrážadlo pre dvojročné dieťa

melindi
14. máj 2015
Používateľ melindi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od melindi.

Podľa Vás čo je lepšie pre 2 ročného chlapčeka bicykel alebo odrážadlo? Aké máte skśenosti?

zuuzika
14. máj 2015

@melindi my mame odrazadlo first bike a max spokojnost,mame k tomu aj adapter na znizenie sedadla lebo syncek ma tiez iba dva roky

pribinak
14. máj 2015

Určite odrážadlo, tiez mame First bike, naučí sa pekne držať rovnováhu, bicykel je pre 2 roc ťažký, máloktoré dieta vládze šlapať do pedálov, my sme potom prešli na bicykel a nepotrebovali sme ani pomocné kolieska
Na odrážadle jazdime uz 2,5 roka, hoci dávno jazdi aj na bicykli

luliu
14. máj 2015

@melindi urcite odrazadlo. 100% spokojnost. Moji uz maju bicykel a spatne som velmi spokojna. Bicyklovatcsa naucili za hodinu - nikdy sme nepouzili pomocne kolieska

miku1
14. máj 2015

@melindi Určite odrážadlo a potom prejsť na bike.

melindi
autor
15. máj 2015
Používateľ melindi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od melindi.

Ďakujem.

melindi
autor
26. máj 2015
Používateľ melindi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od melindi.
vepoet
26. jún 2015

pre tak male dieta nie je bicykel este urceny - pozrite si clanok - http://detskatour.sk/2015/pat-zakladnych-pravid...
ak chcete aby sa dieta samo vozilo a ucilo sa pouzivat princip pedalov- tak urcite trojkolku, my sme kupovali takuto su strieskou proti slnku: http://detske-trojkolky.mackoviahracky.sk/smart...

luliu
26. jún 2015

@vepoet pre 2 rocne dieta je podla mna uz takato trojkolka absolutne nevhodna, to je pre mladsie deti. Urcite je lepsie odrazadlo.

monhla
26. jún 2015

Staršej sme na 2-narodky kúpili bicykel a oľutovali sme to. Rýchlo sme kúpili "odrážaldlo" a nevieme si vynachváliť. Bicykel sme vytiahli keď mala 4roky a za 10 minút sa naučila bicyklovať - bez pomocných koliesok.
Mladšia jezdí na "odrážadle" od 2,5 roka ako blesk 🙂 Máme obyčajné z Lidla a sme nadmieru spokojní.

vepoet
27. jún 2015

@luliu na tej trojkolke sa ta postupne vsetko poodpajat a zostane obycajna hola trojkolka - aj odrazadlo je super - hlavne v tvare auticka - dieta nasiroko sedi a prospieva to vyvinu klbov - rovnaky princip ako pri plienkovych nohavickach. len proste ked sa ma naucit pouzivat pedaly - najprv trojkolka, ako pisala @monhla - male deti este nechapu co s tym.. a v styroch rokoch sa uz tesia nezavisloti z pohybu. a pre 2 rocne to teda je echt vhodne, mensie deticky sa v tom vozia, ale dvojrocne urcite este nie su na toto velke - povedala by som ze presne akurat.

monhla
27. jún 2015

@vepoet Nám sa ale napr. tento typ neosvedčil. Na vozenie rodičom ešte ako tak, ale na samostatný pohyb nie. Tie kolieska sú moc vpredu a slečnám to dosť vadilo. Našťasie máme aj klasickú kovovú trojkolku s akou sme vyrastali ešte my a na tej sa vozili odkedy dočiahli na pedále 🙂
No ak by som mala znovu do niečoho investovať, tak do umelohmotného odrážadla pre menšie deti /motorka, autíčko/, do klasickej trojkolky a potom kovové odrážadlo a neskôr bicykel. Tým by som vybavila dieťa od mala do min. 7 rokov.

verushkokav
27. jún 2015

máme aj bicykel aj odrážadlo, malý si vyberie na čo "má chuť" , on je spokojní - my sme spokojní 🙂 bicykel máme po 2 synoch a odrážadlo od mm kolegu za 10 € , značky sme nikdy neriešili ... 😉

230804
27. jún 2015

ja mám tiež aj odrazadlo aj bicykel a najnovšie aj kolobezku. bicykel nas veľmi nechytil ale odrazadlo boduje a kolobezka tiez