Bicyklovanie s bábätkom v nosiči

vierakuli
16. júl 2018

Aký máte názor na bicyklovanie s bábätkom pripevneným na chrbte v nosiči? Môj známy tvrdí, že to je bezpečné a ževraj cyklovozík je pre dieťa oveľa nebezpečnejší. Čo si o tom myslíte?

katrinka34
16. júl 2018

To je taká blbosť ... keď spadneš tak čo ... Babetko na bicykli v nosiči je je taká hlúposť ... prepáč

laura_222
17. júl 2018

@vierakuli tiez si myslim ze velmi nebezpecne, moze sa ti zatocit hlava, nieco ta vystrasit, cokolvek... neviem si predstavit ten pad s dietatom na chrbte... na instagrame som videla fotku kde mal chlap na bicykli na chrbte asi 6 mesacne dieta... rozum sa mi zastvil. V dobe ked vyberame najbezpecnejsie autosedacky pre deti si niekto to svoje da na chrbat a hura bicyklovat sa... nad moje chapanie ozaj

pribinak
17. júl 2018

Chcela by som pocut v com je cyklovozik pre dieta nebezpečnejší? Ten sme totiz fost využívali a musim povedat, ze je skvela vec

3m3chaela
17. júl 2018

Podla mna ani cyklovozik, ani nosic, naco pokusat stastie..radsej sa vybrat s nosicom na pesiu turistiku..

mimla
17. júl 2018

Nie!

terez01
17. júl 2018

@vierakuli do 2rokov sa to neodporúča ani v cyklosedacke ani vo vozíku,kôli otrasom na chrbticu. Neskôr môže mať dieťatko problém ako výrastky a zrasty.

cingi
17. júl 2018

Nosic je velmi nebezpecny kvoli riziku padu. My sme dcerku vozili do jasliciek v cyklovoziku - da sa dat donho taka ako keby hamaka pre babatka a tym padom si tam pekne lezka a je uplne v bezpeci. Ziadne otrasy nehrozia.

eru331
17. júl 2018

Neviem, no asi nie.... Bude to aj nepohodlné pre samotné bábatko a hlavne teda dosť nebezpečné

dorotenka333
17. júl 2018

Pohode,v zahraničí je

dorotenka333
17. júl 2018

Sorry,ešte raz.pohoda v zahraničí je to bežné,to len tu na Slovensku kukaju na všetko divne.rob všetko.na či sa cítiš...ak sa citis na to,rob to🙂dúfam,že môj koment,zostane bez blbych komentov🙂pekný den

norulakp
17. júl 2018

uplna blbost. Ak myslis latkovy nosic, tak nezabudni, ze ti pri otrasoch na bicykli hocikedy moze povolit šitie na nosici a dieta ti spadne z vekej vysky a pri urcitej rychlosti. To je takmer ista smrt. A inak, aku prilbu chces dat takemu malemu decku? Ak uz na bicykli, jednoznacne vozik. Tam je nizko pri zemi a ten vozik ma aspon urcitu kovovu konstrukciu, ktora chrani dieta. Od 1,5-2 rokov moze byt detska sedacka. Len neurobte taku hlupost ako ja, ze som si ju prichytil na trubku pod sedackou. Ta sa mi po case ulomila a dieta aj so sedackou spadlo na cestu. Nastastie sedacka je vyrobena z tvrdeho plastu, tak ho dobre ochranila pred padom. A tiez stastie, ze mal prilbu, ta mu pri pade prskla, ale malemu sa nic nestalo. Takze nosic urcite by som neskusal.

senta_sofia
17. júl 2018

@vierakuli asi by som sa riadila vekom babatka a dlzkou trasy, asi na tri hodiny na nejaku cykloturu po statnych cestach by som nesla, ved si len predstav, ako ti chrbat na bicykli ofukuje a svieti slnko a potis sa, atd., ale myslim si, ze na presuny v ramce obce, odskocit si do obchodu, sa to prezit da.

schoki
17. júl 2018

Ahoj.Spadla si uz niekedy z bicykla?Asi ano,mozno naposledy ako dieta,mozno uz ako dospela.Vies si predstavit co sa stane pri takom pade s dietatkom v nosici?Za mna urcite nie.
Cyklovozik mozem odporucit,ale pozeraj aby mal pruzenie na kolesach.

ivett1
18. júl 2018

@vierakuli ak myslíš normálnu detskú cyklosedačku, upevnenú vzadu na bicykli - je to super - len je to obmedzené vekom dieťatka - dnes už ponúkajú dokonca od 9 mesiacov do 2-3 rokov alebo potom podľa váhy (do cca 15 kg) ... samozrejme, že dieťatko už musí samostatne sedieť a musí mať prilbu ... takýchto cyklosedačiek je veľmi veľa v ponuke (sú bezpečné) mám odskúšané osobne ... obe naše deti sme takto vozili - výlet na bike max na dve hoďky ... mali sme aj na skúšku tú sedačku, čo sa upevňuje vpredu, ale príliš obmedzovala v manévrovaní na bicykli...

cyklovozík má podľa mňa výhody, že tam môžeš voziť dieťatko už od útleho veku (nemusí sedieť) má väčší komfort a možno je bezpečnejší - aspoň sa zdá, len keďže sme ho nemali, neviem posúdiť 😉 ... ale myslím, že ak uvažuješ nad kúpou oboje je dobrá voľba ... aj keď cyklosedačku využiješ asi viac 🙂

ale, ak si myslela klasický turistický nosič, tak to hádam nie ...

erikvie123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz