Bojové hračky. Darovať mu ich?

eliana
15. dec 2006

Ahojte.Chcem sa vas opytat na vas nazor. Mam 5 rocneho syna.Kazdy rok co chodi do skolky cakam,ze s tym zacne.Doteraz nic.Az tento rok. Jeho priania pod stromcek su :"bajonikl" ta lego hracka,neviem ako sa to pise, a rozne ine bojovo robotove napady. Moj 12 rocny svagor ma toho doma plno a tak trochu viem ako to vyzera. Vobec sa mi to nepaci. Su to nevludne posobiace zhluky umelej hmoty, co maju za ulohu bojovat. Volakedy boli rozne postavy vojakov,indianov tyh som zopar povolila,ale len takych malinkych.No títo roboti sa mi vsak ani nahodou nepacia. Nechcem mu to darovat. Aky mate na to nazor?

verulka
17. dec 2006

mel, ja viem, ze je ine stat proti presile v nazoroch...o tom je umenie diskutovat. Myslim, ze ti nikto nazor nebere, len ja vzdy pocitim potrebu vyslovit svoj nazor (tak ako asi vsetci). A je super, ze si stojis za svojim, ved aj ja 😉

certica
17. dec 2006

melory, ja ta uplne respektujem. Uz sme si to navzajom vyargumentovali, prezentovali nazory a...nic nie je ani uplne cierne ani biele. Nastasie 😉

melory
17. dec 2006

baby diky...uz som si pripadala ozaj cudne.

certica
17. dec 2006

Konecne mi padol kamen zo srdca 😝 😀

verulka
17. dec 2006

aj mne 😉 ja mam rada rozdielnost a ludi, ktori dokazu prezentovat odlisny nazor, aspon mozeme diskutovat 😀

dorotka
17. dec 2006

verulka podla mna nebojujes uplne normalne vyjadrujes nazor ja som tiez proti urcovaniu co je dievcenska a chlapcenska hracka to skor mi dospely tak triedime ako deti a vobec mi nebude vadit ked moja baba sa bude hrat s autickami a alebo skladackami pre chlapcov a napriek tomu ze ja zbrane naozaj nemusim neviem ci sa jej a ta nejaka neujde
tak isto moj bracho si obcas obliekol moje saty a chcel zopnut vlasy a je uplne normalny proste ho len v destve lakalo to co bolo odopierane a myslim ze aj chlapcek s ruzovym plysakom alebo handrovou babikou sa moze vyhrat 😉
a uz vobec nic nevidim v tejto teme na uzavretie 😉

ramzesa
17. dec 2006

Necitala som vsetky prispevky... ale prispejem aj ja. Nas drobec nastastie este nic co sa tyka hraciek nevymysla. Ked mal prve narodeniny dostal Lego Quatro a doteraz ho to bavi. Vie sa s tym hrat aj cely den. Ma rad aj puzzle pre mensie deticky, dreveneho medvedika, kt. moze vybrat co si oblecie, magneticku tabulku. Ale najradsej zo vsetkeho sa hra s nie hrackami. Moje hrnce, naberacky, valcek, lyzicky, rozne tegliky a kelikmi, papieriky, listky z autobusu, stare kreditne karty a penazenky. S tym sa hra najradsej. Vacsinou, ked varim, tak vari spolu so mnou. Dalsou jeho oblubenou cinnostou su knizky. Zbrane, vojaci, tanky,... dufam,ze nebudu obyvat jeho detsku izbicku. Maximalne tak striekacia pistol.

ukana
20. dec 2006

baby, je super, že to tu riešite. Moj malý ma 3 a pol roka, doteraz sa hraval len s autami a stavebnicami, rozpravky selektujeme. Ale v skolke maju tank, a on napisal Ježiškovi, že tiež taký chce. tak sme sa s nim porozpravali, ze tankom sa striela, a on že, " mami, ved ja strielam len akože..." Tak sme mu ho kupili. Dlho sme nad tym uvazovali, ale nechcem zasa, aby to povazoval za zakazané ovocie, ktoré ho bude o to viac lakat. Tiež som myslela, že ten deň nepríde. A čo sa týka typicky dievčenských hraciek, nas malý aj so synovcom sa bezne hraju s babikami, s kocikom, vozia v nom macka a pod. Myslim, že ich to učí citlivosti, potom aj oni ako otcovia budú citlivejší k detom. A minule som si lakovala nechty a malý tiež chcel, tak som mu jeden nalakovala... 😎 Nemyslím si že kvôli tomu bude homosexuál, akeby aj , tak čo.. 😉 Iba sa po mame opakuje.A opakuje sa v chlapských veciach po ockovi, zatlka klince, šróbuje apod.

certica
20. dec 2006

ukana, asi tak nejak 😉

ukana
20. dec 2006

a este sme mu kupili registracnu pokladnu, lebo sa stale hra na obchod 😉
Je sice ružová, lebo inú nemali, ale ved aj chalani sa chcu hrat na predavacov ☹ Mne sa moc nepači rozdelovanie hraciek na dievčenske a chlapčenské, ved kazde dieta je ine, niektorý chlapci su citliví, radi sa hraju s babikami, kreslia, mozno budu umelci, osetrovatelia a pod. A dievcatka mozu byt vojačky, vedkyne...Hlavne treba podporovat to, v com to ktore dieta vyniká, aj pomocou hraciek. asi tak.

mracik
20. dec 2006

Moji chalani sa s bábikami síce nehrajú. ale keby aj vôbec by som to nepovažovala za niečo, čím sa treba trápiť. Starší má najradšej lego - klasika a v poslednej dobe papier, pastelky, farby, nožnice a lepidlo - stále niečo vyrába, som úplne happy, lebo ešte v septembri boli papier a pastelky jeho najväčší nepriatelia. Mladší má rád drevené kocky, knihy - sem tam "číta" aj moje odborné, ďalej hudobné nástroje - bubon, fúkaciu harmoniku, gitaru...

A čo sa týka tej homosexuality, tiež si myslím, že ju ovplyvňujú iné veci, veľmi škodlivá môže byť práve naopak taká "vojenská výchova", čítala som jednu knižku, kde jeden psychológ písal, že už videl všeličo, len nie homosexuála, ktorý mal citlivého a nežného otca

eliana
autor
20. dec 2006

Ja som mojmu druhemu synovy kupila na prve narodeniny detsky kocik-golface. Tak s nim chodil ako vietor. Ked som chcela ist von na prechadzku bez velkeho kocika, aby sme sa aj niekam dostali,tak sme brali jeho detsky kociarik a pekne kracal.A este mal aj babu. A vobec,obaja moji synovia sa vedia krasne hrat aj s babikami. Maju v sebe vela nehy, staraju sa o ne. Uz chceli aj kojit. No inak su to riadny"chlapi" Najoblubenejsie hracky su auta,stavebnice a tak,ale z casu na cas sa zahraju s babami krajsie,ako nasa dcera.

certica
20. dec 2006

nas maly je technicky typ a najradsej nieco zapaja (hlavne do elektriny 😅 , ale mame samozrejme krytky), je fakt vynaliezavy, niekedy nechapem, co sa v takej hlavicke dokaze zrodit. Z hraciek oblubuje knizky, srobovak,kladivo a podobne naradie, pozna pismena a cisla do 9 a kde len moze, tam cita-rozne napisy, vonku SPZ, napisy na obleceni, knihach atd. , samozrejme auticka aj kocky. Tiez dostal asi pred rokom detsky nakupny vozik a doma sa s nim sice nehrava, ale ked ideme von alebo do obchodu, je cely stastny, ked donho moze hadzat nakup a potom aj odviest-citi sa strasne dolezity a uzitocny. A strasne rad pomaha, ci uz zametat, umyvat, vysavat a pre zmenu robit bordel. A takisto vie prejavit cit k plysakom alebo babike, pohladka, prituli

melory
23. dec 2006

😔 😔 😔

certica
24. dec 2006

melory, neumieraj 😔 😀
stastne a vesele 🙂

melory
24. dec 2006

certica ja len zaspavam a trojnasobne spim pri citani 😀 😝 🙄 🤐

certica
24. dec 2006

tak heslo dna: necitat! 😉

melory
24. dec 2006

mozes ho splnit ked si si ho vymyslela, lebo to bolo vcera a uz som veru necitala a sla spat 😀

certica
24. dec 2006

Ale pisala si dnes a v pritomnom case 😀

melory
24. dec 2006

ale ale a sme vedla ako knedla. 😒

certica
24. dec 2006

jedla by bolo lepsie, knedle moc nemusim 😉

melory
24. dec 2006

my sme uz po jedle....mame zvyk obedovat kapustnicu s pyre a som rada, lebo potom niesme nervozny od hladu 😀

certica
24. dec 2006

tak dobru chut uz nestiham, aspon teda k veceri 🙂

melory
24. dec 2006

aj vam a pozor na kosticky, nech sa stretneme spolu na pokece aj po tom.
ja idem za chvilu balit darceky a von na prechadzku.

certica
24. dec 2006

no neviem, ci by sme potom kecali 😀 . Ja idem zdobit stromcek, prijemny vylet

melory
24. dec 2006

nech sa ti vydari - stromcek...nas uz stoji 😉
nech ti viktorko pomaha ako mne hugo, ved kde by neboli tie nase hyperaktiva?

certica
24. dec 2006

pomaha, ale len rozlozit stromcek do normalnej podoby, zdobenie az ked zaspi,nech ma prekvapko. Pred chvilou sa bol vyburit vonku s hokejkou 😎 😀

melory
24. dec 2006

to je super, treba ich vycerpat, moj ma mece a vonku seka kazdu travu a chodi pomedzi travu ako v dzungli

certica
24. dec 2006

stromcek stoji (zatial), nas krpec napr.behava s tatrovkou aj po byte, nejakym zazrakom (alebo je taky sikovny) vzdy vytoci vsetky rohy aj zarubne a kazdy den musime vsetci skakat spolu s nim - on na posteli, my pri nom na zemi. Proste blazni 😀

melory
24. dec 2006

to mi pripomina nas, ale co sme si zarobili mame a poviem ti ja by som uz nechcela ani klude dieta, takto to u nas zije.