Bojové hračky. Darovať mu ich?

eliana
15. dec 2006

Ahojte.Chcem sa vas opytat na vas nazor. Mam 5 rocneho syna.Kazdy rok co chodi do skolky cakam,ze s tym zacne.Doteraz nic.Az tento rok. Jeho priania pod stromcek su :"bajonikl" ta lego hracka,neviem ako sa to pise, a rozne ine bojovo robotove napady. Moj 12 rocny svagor ma toho doma plno a tak trochu viem ako to vyzera. Vobec sa mi to nepaci. Su to nevludne posobiace zhluky umelej hmoty, co maju za ulohu bojovat. Volakedy boli rozne postavy vojakov,indianov tyh som zopar povolila,ale len takych malinkych.No títo roboti sa mi vsak ani nahodou nepacia. Nechcem mu to darovat. Aky mate na to nazor?

certica
24. dec 2006

ved hej, mne to pripada normalne, len ostatni sa divia 😕 😀 a aspon je sranda 😉

emjee
11. nov 2008

janinah • 3d • Dnes o 09:36
Ahojte,náš 3.r. syn nemá žiadnu hračku pušku,meč,robota,tank,prosto žiadne zbrane,som proti takým hračkám,ale včera si robil z ockovho dreveného metra skladacieho pušku a hral sa na policajta,tak teraz neviem...napíšte svoj názor,zaujíma ma to,vďaka 🙂

bibula • 2d • Dnes o 09:37
nieeee,na to ma deda 😒
suhlasim s tebou 🙂

ukana • Dnes o 10:09
janinah, ja som bola tiez proti, ale v skolke sa k takym harckam dostane (aspon k robotom), a potom si maly zacal vrabat pusky z lega, z palic, proste som sa snazila to obdobie aspon oddialit, ked uz mu viem v 5 rokoch vysvetlit, co je zle a co dobre..........ale vsetci chlapci sa hraju na tanky,zbrane, to je take obdobie chlapcenskeho rastu 🙂 podla mna na kazdeho to pride.... 😒

abetka • 2d • Dnes o 10:24
nie zasadne som proti

ukana • Dnes o 10:34
abetka pri veku tvojho syna sa ani nedivim....uvidime o 5 rokov 😎

titkovamiriam • 3d • Dnes o 10:37
nechcela by som 😀 ale chlapi su chlapi tak ti starsi mali niake pusky,luky,kuse-milan chcel vlani na vianoce sportovu vzduchovku-bolo mi to divne,no tuzil po nej dlho tak ju dostal.marecek zatiel ma len vodnu pistol-asi sa tomu clovek neubrani 🙂

filipa • 1d • Dnes o 10:54
ak nazveme zbranami mece, luky, sipy, sekery....tak ano... mame ich doma tolko, ze uz neviem, co s tym... mame doma celu rytiersku vyzbroj... proste je vo veku, ked ho ine nezaujima... jednoducho sa tomu neda zabranit... preco sa potom poriadaju rytierske hry a dni rytierov na hradoch pre deti??? rada si precitam navrhy, ako zamedzit detom tuto "hratku" a jej podobne...hmm, dakujem

vroni • 1d • Dnes o 11:32
Podla mojich skusenosti je uplne fuk, ci kupujete ci nekupujete. Ja by som malej zbran nikdy nekupila, protivi sa mi to a nepovazujem to za zmysluplnu hracku. No, a moje dieta (a to NIE JE chlapec) nema vacsieho potesenia ako vyhlasit kazdy konar za sablu a sermovat sa (obvykle s bratom - pubertakom, ktory sa pri tom napodiv vyborne zabava) A v rozpravkovom parku bola aj "detska strelnica" (uz len ten nazov!!! 😠 ) a dieta sme nevedeli odlepit od pusky (proste sme len prechadzali okolo, nechceli sme sa ani zastavit). No, laska na prvy pohlad 🙄 🙄 🙄 Televizor nepozera a uz vobec nevidela nijake strielacky, chalani uz su na podobne hry tiez privelky a nehravaju sa tak, ani knizky nema, kde by boli nejake zbrane a my s chlapom sme vyhlaseni pacifisti. Pocitacove hry nehrava nikto z nas (no, maminkini Simsovia sa nerataju 😝 ), takze ani z tohto zdroja to ma nebude.... No, a vcul radte!!!

sassi
11. nov 2008

nie nekupujeme žiadne bojove hračky ani PC hry, nepozetáme ani take kreslene filmy, a ani moje deti to (chvala bohu) nezaujíma... ked vidím, kolkí chlapci (najmä) su v dcerkinej triede "zmagorení" so Spiderma a Jacka Sparowa a kolko hodín denne prestrielajú pri PC, a presedia pri Jetixe, je mi z toho zle 😕 🙄

sassi
11. nov 2008

chlapci sa na vojakov hrávali odjakživa, ale boli to ine "vojny" ako dnes 🤐
ked je niekto proti zbranam, akoto že to ma potom doma? Tomu nerozumiem...
Všetci vyhlasuju, ake správanie maju dnesš ne deti (aj oprávnene...) , ale 99% chlapcov bolo na karnevale za bojoveho hrdinu alebo piráta, a šermovali tam s mečami tak, že som čakala, kto kedy vypichne komu oko 😕

other_side
11. nov 2008

tiez nic take doma nemame..ziadne zbrane, mece, nic take a ani po tom netuzime 🙂

baskaj
11. nov 2008

ak sa môžem pridať: ja mám 3och malých synovcov a segra bola tiež najprv proti všetkým zbraniam a pod. bojovým hračkám. ale časom si uvedomila, že oni ako chalani sa potrebujú hrať s mečmi a puškami - veď musia predsa ochraňovať a bojovať za niečo. a vedieť poraziť niekoho. to je v ich prirodzenosti. takže im to už nezatrhuje, ale ich pritom usmerňuje. napr. že sa môže strieľať len do nôh, že sa hrajú, že ona je princezná a oni ju musia ochraňovať a bojovať s drakom... ale to majú ešte len 6,5,3 rokov. neviem ako by to bolo vo "vyššej puberte"...

myslím si, že netreba byť zo zásady proti, lebo chlapci to bojovanie majú jednoducho v sebe a potláčať to by mohlo byť na škodu aj ich psychike. a tak je lepšie im to nechať, ale usmerňovať... veď čím viac sa to bude iba zakazovať a vyhýbať sa tomu, tým to bude pre nich lákavejšie...

sassi
12. nov 2008

no ja neviem, ale 3-6 ročne dieťa by skor malo rozvíjať jemnu motoriku (trebárs skladním stavebníc, ked už nechce kresliť), lietať vonku na bicykli, učiť sa plávať ... a nie strielať do nôh 😕
ked už, tak by som skor kupila male figurky rytierov, či vojačikov - teraz su take krásne vecičky, a nech si s nimi "bojuje" - rozvíja strategicke myslenie a logiku, fantáziu ...
to je potom podobne, ako ked sa dievčatka hraju s bábikami 😉

vroni
12. nov 2008

Nemyslim si, ze chut bojovat by sa nejako zvlast mala spajat len s chlapcami, pravdu povediac sa mi dost otvara nozik vo vrecku, ked citam, ako by chlapci mali bojovat a ochranovat... Moje dieta si vzalo babiku dobrovolne do ruky len raz - ked bola po ruke a ona nou vzala po hlave dieta, ktore jej chcelo vziat bicykel... Ziadne zbrane, ci uz pusky alebo mece doma nemame a neplanujeme kupit, napriek tomu sa po nich pri kazdej prilezitosti (v hrackarstve, detskom kutiku atd) s nadsenim vrhne. Tak sa jej tiez snazime vysvetlit, ze zbrane su len na ochranu, ze po ludoch sa nestriela ani v ramci hry (a ani do noh) a vojak nie je ziadne uctihodne povolanie (sorry vojaci, naozaj si to myslim!) a sermovat sa moze len ked je "ozbrojena" aj druha strana a ide o to, sa protivnika dotknut a nie odsteknut hlavu alebo prebodnut..... O dvadsat rokov zreferujem, ci to bolo spravne 😀 😀 😀

miriamkac
12. nov 2008

Ahojte....tak my sme sa este tak daleko nedostali aby sme bojovali....ale urcite nas to neminie. Kedze je viacej povolani okrem vojakov, kde je pri vykone povolania nutna zbran a MM take povalanie ma, tak ani deti sa tomu nevyhnu a to nie su hracky!!!Ja mam ale trosku odlisny nazor na "vztah deti k zbraniam": podla mna nie je nutne zakazat sa hrat so zbranami, ale naucit ich respektovat ich a vysvetlit, ze zbranie nie su len na ZABIJANIE!!! Dievcata, keby sa detom zakazovalo hrat so zbranami, alebo im ich nedovolit, potom by sme nemali ani olympinskych medailistov v strelbe..... 😝 ...A co sa tyka mecov a sabli...prepacte ale podla mna je serm kraasny sport...tak isto su aj bojove sporty ako judo, karate, aikodo a ine...zakazete aj na tie detom chodit???...Ved aj taky trenovany karatista moze zabit....
No ale to som odbocila od temy....takze podla mna: zbrane ako hracky dovolim, ale treba ich mat pod dozorom, aj hru deti, co sa tyka PC hier,.....tam mam rovnaky nazor.."nie"... 🙂 😉 🙂

vroni
12. nov 2008

Miriamka, aj policajti (napriklad) nosia zbrane, ale nosia ich na ochranu a nie na utok. V tom vidim ten podstatny rozdiel, preco vojaci nie a ini ¨zbranovi¨ ano. Tiez sa mi nepaci naprikad lego ¨zlodeji sperkov¨, kde je ucelom hry vykradnut klenotnictvo 🤐 Ale hry na vojakov nemusim priam tak. V tom ostatnom sa tusim zhodneme.

xena22
12. nov 2008

Mam dvoch synov,ale ziadne hracky - zbrane doma nedrzime - a nie je to pre moje vnutorne presvedcenie,ale preto,ze ich ani nepytaju...teda starsi syn sa velmi zaujima o zbrane,hlavne historicke - nejake "atrapy" mame aj doma,ale sluzia mu vyslovene na vystavu a utiera si na nich prach 😉 Tak isto aj mece a kordy - stale si o nich googli na nete,kresli a ked sme v muzeu tak ani nedycha - ale ze by mi doma divocel s pistolkami spoza gaucu -tak to nie.Takze ja si tiez myslim,ze netreba detom zatajovat,ze zbrane existuju ale podat im to inym sposobom...

Inak dneska som videla v meste krasny terc so sipkami,mozno by nas to aj bavilo,ale je to dost nebezpecne a neviem ci som ochotna to mat v dome - ved to uz je realna zbran! Tak isto tie pistolky s tymi plastovymi gulickami - ved to sa mozu decka aj pozabijat 😠 niekedy normalne nechapem co uz nevymyslia - to uz fakt mozeme dat detom do ruky noze - na pobite sa!

miriamkac
13. nov 2008

Este sa vratim k tym PC hram...vyslovene ma drazdia "bezhlave strielacky" kde je ulohou aby si sa dostal dalej len zabijanie....to vyslovene neznasam, ale napr. strategie bitiek, ....to je o niecom inom...aspon podla mna...No ja milujem akekolvek strategie....asi preto... 😝

judytta
15. nov 2008

Ja som citala, ze chalani by sa mali aspon stvrthodku denne pasovat s vlastnym otcom. Potrebuju si merat sily, vybit energiu, ci jednoducho telesny kontakt s otcom. A hlavne ich pozorujte, ako ich to bavi a aki stastni su pri tom. 😉 Myslim si, ze to je rozumny sposob, ako vyburit tu energiu, ci agresivitu z tela a je to asi dolezite pre nich asi tak, ako ked sa pridu pomaznat dievcatka k mamicke. 😒
Nepovazujem pusky za pedagogicky hodnotne hracky, no minule som videla v jednom e-shope piratsku pistol z dreva, ktora ma ale namiesto nabojov take sipy z gumkou na konci a je urcena na triafanie do ciela. Celkom mile to bolo.
Pokial cielom nie su ludia, nepovazujem to za zle, ved je to aj sportova disciplina, strielanie.
🙂

bihan
10. jan 2009

Som rada, že nie som jediná, komu príde divné vidieť dieťa s niekoľkými atrapami zbraní a že to, že dieťa chodí do škôlky neznamená automaticky, že začne strieľať po otcovi, matke, dedkovi...

Expi, ten článok z prvej strany nemá chybu ;)