Bojové hračky. Darovať mu ich?

eliana
15. dec 2006

Ahojte.Chcem sa vas opytat na vas nazor. Mam 5 rocneho syna.Kazdy rok co chodi do skolky cakam,ze s tym zacne.Doteraz nic.Az tento rok. Jeho priania pod stromcek su :"bajonikl" ta lego hracka,neviem ako sa to pise, a rozne ine bojovo robotove napady. Moj 12 rocny svagor ma toho doma plno a tak trochu viem ako to vyzera. Vobec sa mi to nepaci. Su to nevludne posobiace zhluky umelej hmoty, co maju za ulohu bojovat. Volakedy boli rozne postavy vojakov,indianov tyh som zopar povolila,ale len takych malinkych.No títo roboti sa mi vsak ani nahodou nepacia. Nechcem mu to darovat. Aky mate na to nazor?

andy9691
15. dec 2006

Ahoj, eliana. My sme taká pacifistická rodina, takže som zakázala ako darčeky kupovať zbrane a kadejaké bojové blbiny. Nanajvýš máme nejakého robota, bajonikla dostal syn hádam v 10 rokoch,ale ani sa s ním nejak nehral. Myslím, že lego, merkúr a podobné stavebnice sú nepomerne lepšie a tvorivšie, tých vojen a bitiek vidia deti aj v telke príliš moc.Stredný syn má , bohužiaľ, za spolužiaka suseda, ktorý je od mala zaťažený na zbrane, bojovačky, chodí ovešaný kadejakými reťazami a syn sa v ňom dosť vidí. Toho chlapca som jakživ nevidela hrať sa inak než na strieľanie, kopanie a tak.Keď sa s ním syn hrá, vidím, že mu to nejde od srdca a som rada. Majú tiež indiánov a rytierov s hradom, ktorý dobýjajú, a vojačikov po mužovi, ale to je tak všetko. Myslím, že takého hračky treba eliminovať, ak sa to dá ustáť pred synom.

dorotka
15. dec 2006

no ja by som to tiez rada zakazala ale uz vidim toho mojho byvaleho vojaka ze nebude nakupovat zbrane teraz jednu taku hracku kupil aj kamoskinmu synovi

snilko7
15. dec 2006

no ja som tiež povedala, ze si nezelam aby malemu kupovali pusky a vselijake ine zbrane - podla mňa sú oveľa vhodnejšie rôzne stavebnice, kocky, pri tych sa da zabaviť a aj sa niečomu novemu naučiť

andy9691
15. dec 2006

Muž sa detsky vyšantí na tých hradných bitkách, prípadne s vojačikmi, ale tiež nie je ktovieakým zástancom strieľania po sebe. A ja do chlapcov od malinka hučím, že sa nesmie ani mieriť na nič živé, nieto ešte akože strieľať. A keď aj mal tendenciu nejakú takúto hračku kúpiť, tak som sa zdula a bolo po nákupe. Som rada, že chlapci nemajú, aspoň zatiaľ, v sebe agresivitu orientovanú týmto smerom.

briluxina
15. dec 2006

ahojte, mne sa tiez hracky takeho typu vobec nepacia.Tiez mam obavy, ze mojho syna budu lakat v buducnosti taketo fakt hlupe hracky.Ja osobne mu nic take ako su roboti alebo zbrane nikdy nekupim.

ikke
15. dec 2006

u nas u vsetkych synovcov frcia vlaciky 😀 chvalabohu...
eliana, je len na tebe, ci to kupis alebo nie, hracky su tiez forma vychovy. osobne by som skusila najst nejaku inu hracku, zaujimavu, motivujucu dieta inym smerom.
(aspon teoreticky... 😉 )

viamka
15. dec 2006

my s manzelom sme absolutne proti bojovym hrackam a zbraniam a nasim detom sme ich nikdy nekupili a nedovolili sme to ani pribuznim 😒 veta: ak to kupite, nemozete im to dat! uplne stacila.
nezabranili sme ale tomu, aby deti po sebe nestrielali... nemaju pusky, tak pouzivaju ine veci: moje varecky, banany - vzdy a pod.
nasi sa radi hraju zo stavebnicami - drevennymi - su farebne a maju aj srobovacie systmy, kolieska a pod. ako lego... nie je pravda, ze drevenne hracky su len kocky...

certica
15. dec 2006

my sme boli min.vikend v jednej predajni s cisto drevenymi hrackami a manzel ma odtial nemohol odtrhnut. Najhorsie bolo, ze som si nevedela vybrat a aj cena bohuzial dost vystizna, ale zas je to drevo 😒

viamka
15. dec 2006

no nam sa niektore kocky z lega a doplla polamali, ale drevenne este ani jedna!
najvacsou vyhodou je, ze drevenne sa nedaju vysavat ako lego 😀

andrea.m
15. dec 2006

hračky-zbrane neuznávam.Filipko má síce jeden pištoľ ktorý "zdedil" ani neviem pokom a dosť dlho to u nás fungovalo ako vrtačka až kým mu bratanec nepovedal že je to pištoľ a treba s tým strieľať.podarilo sa nám vysvetliť mu že streľba je šport a strieľa sa iba do terča.žiadné iné bojové hračky nemá a príbuzní majú zákaz také hračky kupovať...zatiaľ to rešpúektujú

alexandra
15. dec 2006

Ani mne sa to nepaci a dufam ze syna a pripadne aj manzela 'oklamem' napriklad tak, ze miesto pusky sa bude hrat na pilota lietadla, a bojove umenia su aj s filozofickym podtonom, nielen bitky.. Uvidime aka bude realita 😅

certica
15. dec 2006

fakt dobry exp 😉

expertka8
15. dec 2006

Ideálne sú stavebnice, napríklad lego, puzzle či hry typu scrabble. Pre menšie deti odporúčajú drevené hračky.
..certica..takže drevené hračky...eňo tuty 🙂

http://casopis.markiza.sk/index.php?c_id=92

certica
15. dec 2006

no, ved som spominala, ze som sa odtial nevedela odlepit...som si musela sama sebe kupit takeho dreveneho pajaca na kluce 😀
inak scrabble si zahrame aj my dospelaci 😉

hanka274
15. dec 2006

ahojte, iba v skratke:
pridavam sa k vacsine, vlastne tusim vsetky nazory boli rovnake.
Mne osobne vadia aj tieto novodobe "rozpravky" pre decka. Nemyslim Shrek, Nemo, ale Strazci vesmiru a podobne. Na decka to ma orovsky vplyv fakt!
Som minule pozerala na Spektrume:
Do miestnosti dali decka a pustili im takuto novodobu rozpravku, kde sa daky panacik bil a robil zle, vypli, dali do miestnosti s tym panacikom co bol v TV a decka do nho kopali robili mu zle....A potom spravili opak, niaku rozpravku kde panacik, iny, sa hral a ja neviem co robil, spieval ci co. Tak oni sa s tym panacikom tiez pekne hrali.
Ma to proste vplyv. Mam 6 rocneho synovca, ktory hrava na PC hry ako Counter Strike, Mafiu....no a vobec sa mi to nepaci.
Je strasna tato nova doba, do coho sa decka rodia. Same vojny zbrane nenavist, bitky...
taka vcielka maja, krtko, lolek a bolek, kacerovo, pat a mat......sak to je take zlate nie baby?
ahojte!

expertka8
15. dec 2006

...ale tie ceny???..ty kokso...som riadne musela rozdýxavať....horšie ako na pôrodnej sále.... 😨

hanka274
15. dec 2006

scrabble su supis! 😀

expertka8
15. dec 2006

...s týmto by som sa veru pohrala aj dnes 😉 ...teším sa..keď to kúpime Dajkovi 😀
http://simba.ab-obchod.sk/drevene-hracky/simba-...
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

expertka8
15. dec 2006

...hanka...pomaly 30-ka na krku..ale PATa a MATa si s véééééľkou radosťou pozriem ešte dnes 😀

hanka274
15. dec 2006

expertka8, vsimam si ta uz dlhsie, teda vlastne si ta neda nevsimnut....ako v dobrom...klobuk dole....lietas dobre po nete, oci mas tusim vsade! 😎

certica
15. dec 2006

Ja milujem A JE TO! 😀

certica
15. dec 2006

hanka: a hlavne vystizne a k veci 😉 . Skratka tzv. trefa do cierneho 😎 , ta nasa expertka 😉

expertka8
15. dec 2006

...hanka..ďakujem 😔 ..sa červenám 😀
...certica...ak mám byť úprimná..ja viac milujem Pata...ale psssst..pred mangelom....žeby som mu kúpila pod stromček tiež takú sexi čiapku??? 😀 ..no ja som sa teraz pri tej predstave dostala do kolien 😀 😀 😀

certica
15. dec 2006

do kolien pri predstave ciapky alebo Pata 😕

hanka274
15. dec 2006

hej, hej, to je super, ta mimika, to dorozumievanie, super, ze to dakoho napadlo, ani zvuk to nema....a nema to konkurenciu.
aj Kniha dzungle, Bambi, aj Tom a Jerry je super.
Skoda, ze to nedavaju v telke, ze? Normalne ako volakedy cez vikendy rano....A aj cez tyzden by mi to nevadilo, ved som na materskej, chichi.

hanka274
15. dec 2006

a co vravite na novodobe Harry Poter a Pan prstenov? Len nezacinajte o tom diskutovat, staci mi len ano alebo nie. Mne sa to nepaci, take pochmurne, strasidelne....

expertka8
15. dec 2006

..certica...ééééšte..mám to rada 😀 😀 😀

...naposledy sme si s malou pozreli rozprávku..."Mŕtva nevesta"...strašne sa nám zapačila tá rozprávka..pre niekoho morbídne..pre nás supiš pupiš 😀

...máte obľúbené "novodobé" rozprávky???

hanka274
15. dec 2006

Shrek, Nemo, Madagaskar....
Som zvedava na Auta, Divocinu, Splachnuty....to som este nevidela...

ikke
15. dec 2006

pan prstenov je rozpravka, ale PRE DOSPELYCH! a pri harrym potterovi zaspavam 😲 😔
😀 ...ale nie, vlastne minule som prvykrat dopozerala ktorusi cast, ani neviem, o com to poriadne bolo, lebo to mame len v anglictine a teda ta je dost...ehm... anglicka... u hlavnych troch predstavitelov 😅