Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čím čistíte detské hračky?

lejlla
16. aug 2012

chcem sa opytat cim cistite detickam hracky?myslim ci ich nejak dezinfikujete.

traktor
16. aug 2012

co je znecistene a da sa vyprat v pracke, tak to tam vyperiem..co sa neda vyprat, tak klasika pod tecucou vodou a vyutieram, alebo mokrou handrickou....nijak specialne necistim, nedezinfikujem..

rora
16. aug 2012

ja nedezinfikujem, plysove periem v pracke raz za cas, plastove umyjem vodou a s jarou (kupovala som cez bazar) tak som ich len riadne vydrhla.

mandarinkadarinka
16. aug 2012

tiez si myslim, ze dezinfekcia je zbytocna... staci obycajne mydlo a tepla voda... ak sa bojis, ze by malinke mohlo mat nejake problemy so zaludkom, daj mu probiotika. moj maly denne obhryza spinave topanky co ma na nohach a dodnes mu nic nebolo... tak sa nestrachuj 🙂

stanislavao
16. aug 2012

plysaky a latkove periem v pracke. ked je nieco spinave, umyjem vodou, alebo vlhcene utierky W5 z lidlu pouzivam v kuchyni, tak tymi. oni su aj antibakterialne, ale hlavne v byte veeelmi prakticke a pouzivam ich na vsetko. linku, stol, dlazku, cokolvek treba utriet, tak su super. aj topanky tym utieram, ked rychlo treba.

zmrzlinkams
16. aug 2012

ja som dostala cez kamošky a ich kamošky nejake hračky plastove som musela namočiť lebo boli od jedla, tak som namočila do lavora s jarou a nechala tam potom vydrhla kefou alebo hubkou, pod tečucou vodou dobre oplachla a nechala vyschnut a su ako nove a to čo sa dalo vyprať tak som vyprala na 40 a v pohode - netreba nejako špecialne dezinfikovať 🙂 plyšokov čo nepozživa periem 2x do roka a čo použiva tak ich hodim s dekami raz za čas do pračky ked vidime že treba to je možno tak raz za mesiac a niekedy aj častejšie podla toho ako ich žužle a či ich zašpini 🙂

lenka_b
16. aug 2012

Ked bola mala malicka, tak som ich cistila s Dettol anti-bakterialnymi vlhcenymi utierkami, ale teraz, ked cistim, tak s jej pampers vlhcenymi utierkami. Tie kusatka a hracky do vody som cistila normalne s cistiacim saponatom a vodou. Hryzadla tiez a aj som ich sterilizovala. Ale tymi antibakterialnymi mam dobru skusenost.

fialkaa
16. aug 2012

plysove a latkove periem v pracke. ked bol maly este babatko, plastove hracky som pred prvym pouzitim a potom raz za cas dala do velkej misy s vodou a nastriekala som do nej ajatin. to je dezinfekcny roztok, ktory ale nesmrdi ako dezinfekcia, da sa kupit v lekarni. potom som hracky len oplachla a nechala vysusit. teraz uz nejako zvlast hracky necistim, ked utieram prach, utriem ho aj z vacsich hraciek.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli