Čistenie textilných hračiek. Ako na to?

luciaj
27. dec 2007

Potrebovala by som poradiť, ako čistiť textilné hračky. Na všetkých je totiž napísané, že zákaz prania aj chemického čistenia. Ale Julka si ich dáva do pusinky, takže ich predsa nejako vyčistiť musím. Ako to robíte? 😒 Ďakujem vopred za rady. 🙂

franziska
27. dec 2007

ja to hadzem do pracky na 40 stupnov, pokial tam nie je nejak elektronicka sucast, tak sa nema co stat

expertka8
27. dec 2007

...u nas detto 😉
...najma po takej "uxylnej" manipulacii ..ktoru preferuje nase skvrna 😅 ...hracky zasadne musim prat jedine na 40...a bez prasku 😉

luciaj
autor
27. dec 2007

a nevadi, ze tie hracky maju v sebe rozne hrkatka alebo sustatka? ostane to ako v povodnom stave?

expertka8
27. dec 2007

...po vsetkyx doterajsix prani..su zatial vsetky hracky funkcne... 😉 ..a to ix periem kazdy 3.den...musim..inak by som nimi mohla hnojit 😀

franziska
27. dec 2007

pokial nie su tie hrkatka a sustatka z kovu, tak plastu voda urcite neuskodi,a pochybujem ze je to kovove. Nestresuj prinajhorsom to vyhodis 😉

magg
27. dec 2007

daj ich do sietky na jemne pradlo

luciaj
autor
27. dec 2007

ok, tak to skusim do pracky. dik 😉

ena
27. dec 2007

luciaj: sustatka nevadia, sice, mozno uz nebudu sustat tak ako predtym, ale stale budu funkcne, jedine co tam nemozes dat urcite, su hracky so vsetkymi tymi zvukovymi a vibrujucimi mechanizmami.

Niekto este dava plysakov aj do mrazaku, kvoli roztocom..

jaduska
27. dec 2007

luciaj ja pracujem niekoľko rokov vo veľkosklade hračiek ,tak s tým mám skúsenosti, všetky plyšové a textilné hračky sa dajú prať - buď ručne, alebo na jemný program - na 30 st., ale myslím, že ani 40-tka by im uškodiť nemala. Ak to nie je nejaký čínsky šmejd, tak to vydrží 😉

kosicanka1
27. dec 2007

ja periem vsetko textilne aj sustiatka, zrkadielka a podobne, na 30 stupnoch a jemne pradlo

danulka2
27. dec 2007

ja tiez vsetky periem na 40st.,plysove, handrove a su vsetky funkcne. Aj hrkalkove 😀

pietra
27. dec 2007

baby a myslite, ze mozem tak oprat aj plysovu hracku s hryzatkom, takym tym co sa chladi v chladnicke ked idu zubky? Ostatne hracky tiez periem, ale tuto som si este netrufla hodit do pracky

danu
23. okt 2009

dulius • 1d • Dnes o 14:57
ahojte mamicky ;)

dcerka bola chora, hnackovala. Mala stafilokoka.

chcem sa spytat, ci zvyknete niecim dezinfikovat hracky, hlavne ked ich dava do ust, ako kazde male dietatko 🙂

nie som ziaden puritan, ale celkom by ma to zaujimalo. umyvame ich bezne.

helcenka • 1d • Dnes o 15:13
My jsme měli salmonelu, co šlo jsme vyvařila, látkové hračky jsem vyprala a zbytek umyla v teplé vodě s dětským mýdlem. Úplně to stačilo.
Když jsme zdraví, jednou za čas hračky, u kterých je to možné, omyju vodou nebo mokrým hadříkem. 😉

kubaka • 2d • Dnes o 15:41
Ani náhodou , jen když byli plyšáci špinaví, šli do pračky, hračky jsem téměř nemyla, zbytek děti olízaly - dezinfikovaný byt jen zhoršuje imunitu a vyvolává alergie.
Bacily moc dlouho nepřežijí na vzduchu, potřebují živého hostitele. 😉

shaula • 2d • Dnes o 15:42
Hračky nijak nedezinfikuju, ale je fakt, že jsme zatím neměli žádné takové závažné nakažlivé onemocnění. Upřímně řečeno by mě to ale ani nenapadlo, i když to určitě neuškodí. Nicméně si myslím, že ze stolice se ten bacil nemá na hračky jak dostat, tedy pokud si dítě nestrhá plínku a nepomaže s ní všechno možné 😀 (jakože kámošce se to stalo 😝 ).

segricka • 2d • Dnes o 17:11
súhlasím s vyššie uvedeným: kým je krpček veľmi malý, alebo pri chorobe umyť, oprať, alebo ak sa nedá nič z toho, zabaliť napr. do sáčku a šup s tým do mrazničky 😉

xixi7
6. nov 2009

Kocky my mame take velke tucne ruzove plysove prasa..obavam sa, ze ked ho dam do pracky, tak sa cele vnutro nevysusi...co s tym, aby to tam nezhnilo?...mne napada,ci by nejake povrchove naparovanie bacily nevykynozili..skusali ste take nieco?

berus222
6. nov 2009

ja periem vsetky, ktore maju aspon trosku latky alebo plysu. dam ich na radiator a za 2 dni su uplne suche. a pekne sa vysusia aj gulicky z hrkalok.

dulius
7. nov 2009

nechapem, preco moja tema bola sem presunuta a locknuta ...
ja som nepisal o cisteni textilnych hraciek, ale o dezinfekcii hraciek vseobecne
admini modry konik, trosku rozmyslajte, predtym, ako presuvate temy 😠

dudri
7. nov 2009

aj moze prat v pracke-hovoriaci psik?

pietra
7. nov 2009

dudri, na hovoriacom psikovi, ak myslis toho od fisher price, je znacka, ze sa nesmie namocit. Takze v pracke rozhodne neper, to by uz bol z neho len nehovoriaci psik pravdepodobne. Ak je spinavy, vycisti len navlhcenou handrickou

zenabla
21. jan 2018

@luciaj
@kosicanka1 Ahoj, mňa zaujímajú tie zrkadielka. Chcem posunúť naše hračky, tie hrkálkové, pískacie atď. som vyprala na 40 v poho, ale pred tými so zrkadielkom mám rešpekt. Nezničí sa to zrkadielko? Dik za odpoveď.

bombonik27
16. jan 2021

Baby ja som to skúsila respektíve riskla, dala som toho psíka normálne do práčky na 40C° otáčky 1200 a potom šup s nim do sušičky , ako fakt som mala malú dušičku, ale keďže mame doma psíka a nie zakaždým mu umývame labky tak len predsa bol viac spinavsi, keďže sa dostane k detským hráčkam, a psík fisher price už používa s radosťou druhý synček, prežil to😉tak len ak by náhodou to chcel niekto vedieť, ale na CZ koníkov to vraj jedna mamička robí bežne. Ja som vyskúšala a zatiaľ sa mu nič nestalo a prežil také nehumanne soravanie😝😜