Čo darovať rodinke s úplne malým bábom?

fialkaa
14. feb 2012

Chcela by som darovať niečo praktické pre dieťatko aj pre maminku, ale aby to bolo aj originálne a aby to využili ....

droby
15. feb 2012

ja som robila k narodeniu plienkovu tortu, originalne a prakticke, kvantum plienok, nejake doplnky (bodynko, capacky,vlhke obrusky, hracka...)

katrinka8
15. feb 2012

Ahoj, ja sa tiez priklanam k plienkovej torte - plienky sa vzdy zidu. Ale si over znacku, aku pouzivaju 😉 No a s oblecenim by som bola opatrna, je to dobry darcek, ale male vecicky sa neoplatia, pretoze to dietatko malokedy vyuzije tolke vecicky, co dostane. Dobre su vacsie vecicky, na rocne a pod. Najlepsie ale nie sezonne, lebo nemusis trafit velkost za par mesiacov. Na to su dobre bodynka, kludne od velksoti 74, alebo teplaciky pre rocne dietatko, to sa vynosi realtivne v kazdom obdobi, vonku aj doma 😉 Ked mas uz vacsie dietatko, najdes v skrini teplaky, hned sa potesis 😀 A na kozmetiku tiez pozor, to by som sa poradila s rodicmi, aku pouzivaju.
My sme este dostali od kamosky taku lampicku: http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProd... Svieti a hra - oddelene, mozes zapnut bud hudbu alebo svetlo alebo naraz. Hlavne to svetlo vyuzivame hojne aj teraz (odhliadnuc od toho, ze dcerka od narodenia pri tej hudbe zaspava), ked v noci potrebujem nakojit, alebo ked sme ju ako malilinku prebalovali alebo cokolvek potrebovali, bolo to naozaj jemne svetlo, take, ze nezobudilo a zaroven si videla, co potrebujes 😉 U nas teda naozaj originalny a prakticky darcek.
No a maminke - neviem, ak koji, mozno nejaky cajik na kojenie alebo predplatne nejakeho "mamickovskeho" casopisu, krem na ruky (stale prebalujes, umyvas ruky...) .

marusik
16. feb 2012

my sme pri narodení bábätka potrebovali viac drevených štipcov na prádlo - tých malých vecí na pranie bolo strašne veľa!!! 😀 kamoškám stále pribalím tie štipce, čajíky na podporu dojčenia, vhodný darček je napr. predplatné časopisu Dieťa alebo Mama a ja - to sa popýtaj.... Ak sú mamky kreatívne, môžeš zostaviť nejaký kreatívny set pre hru s deťmi...

brambie
14. nov 2012

plienky su sice dobra vec ale nam sa stalo to, ze ich dostala v mini velkosti velmi vela a vyrastla z nich...
oblecenie ani hracky ma pravdu povediac moc nepotesili a urcite by som tiez nekupovala kozmetiku...
najlepsie sa mi z tohto vsetkeho javia tie karticky s pomocou

nikuska265
14. nov 2012

my sme dostali plienkovú tortu keď malá mala cca 5 týždňov a veľkosť plienok bolo č. 2 takže sa nám nestalo,že by jej boli malé,alebo že by sme ich nevyužili, bol to super darček a mňa veľmi potešil, plienky vždy pomôžu, * tam boli k tomu ponožky, dudlík, bundička, tričká, bodyčka , mäkká zvieratkovská knižka (všetko väčšej veľkosti a všetko z toho sme využili),takže to odporúčam, ale tiež teraz riešim čo kúpiť bratrancovi,o mesiac sa narodí bábo,tak som ešte rozmýšľala nad červeným príveskom čo sa dáva na kočík pred urieknutím,alebo jantárové šperky (http://www.naramky-urieknutia.sk/jantarove-sper... - tu je všeličo také), alebo sa na rovinu spýtať čo by chceli, čo pre malé ešte nemajú. napr. so sesternicou sme sa dohodli,že kolotoč nad postieľku dostaneme od nej.

bambibam
14. nov 2012

nám doniesol každý plienky 2 -3 veľkosť a kedže známych prišlo priebežne veľa do pol roka sme mali pokoj potom kúpili pár balíkov a zas mali nejaký sviatok a zas pribudli plienky....teraz čakáme na vianoce od každého plienky , dostali sme ešte knižky ,det.obedovú slkenenú súpravu +príbor ,hrkálky a pár dupačiek ,a kamoška mi kúpila takú osušku na plaváreň s detskou potlačou, a niektorý mi zavolali čo potrebujem a tak som im povedala čo by sa mi zišlo( nie samozrejme prehnane drahé veci)

bubutko
14. nov 2012

ja co by som chcela dostat je: hracia deka, hrazdicka, hracky som tiez ziadne nestihla nakupit (aj som zabudla ze existuju), je mi luto kupit odsavacku mlieka, sterilizator ci ohrievac flias - mozno nebude treba ale keby som dostala tak potesilo by. plienkovu tortu som dostala ale neviem ci prave tie plienky budu ok, ja mam nakupene pampersky.

innaatelier
15. nov 2012

Možno handmade výrobok, s meno a dátumom narodenia.

milenka74
15. nov 2012

Darcekova poukazka a vyberu si co potrebuju,alebo sa na rovinu opytat,co im treba 🙂

simca06022011
15. nov 2012

no my sme tiez dostali balik pampersiek a este jeden balik latkovych plienok 🙂) a nejake body... a NAJLEPSI darcek, bol ked priniesol moj otec plnu darcekovu tasku vyziv alnatura.. :P ale to bolo na vianoce, takze sme mali cca 10 mesiacov 🙂)) Ja sice varim, ale ked sa nestiha alebo ideme niekam prec, potesi to... 🙂
No ako darcek by som odsavacky a sterilizator asi nevymyslela, to si casto mamicky kupuju aj dopredu 🙂 ohrievac tiez nie, najlepsia je rychlovarna kanvica s termostatom.. presne si natukam na kolko as mi to ma ohriat a mam pokoj 🙂) ohrievac flasiek mam v skrini a uzaj ho dam do bazaru 🙂)

pastelka74
15. nov 2012

ja by som darovala nejakého pekného mazlíčka a určite peniaze..... 😉

jasminet
15. nov 2012

plienky (vacsie cislo), avent pohariky na krmenie - ja som pri prikrmoch potom vyuzivala hojne, sadu na otlacenie noziciek-ruciciek, osusky, hracku pre cca 6m dieta - nejaku tu pyramidku a podobne, poukaz na fotenie babatka, detsky fotoalbum alebo ramik....

monyccka
15. nov 2012

Co ma potesilo bol babysitter s kamerovym systemom (viem, ze je to drahy darcek, ale radsej jeden spolocny od celej sirokej rodiny ako vela somariniek od kazdeho), cestovna postielka (cestujeme naozaj dost) a manduca. Tieto tri veci su u mna top produkty pre deticky. Samozrejme potesili aj plienky, aj oblecko (ale skor overaliky ako nejake trendy kusky), hracky nam nejako nechybali, to som si rada vybrala podla svojej chuti. Uplny nezmysel pre nas boli minitopanocky, botasky, riflicky a saticky pre novorodenca a tiez deky (asi 10 ks dokopy) a cumliky, kedze ich mala nechcela a tak som mala asi 10 nerozbalenych cumlov.