Darček pre 8 a 10 ročnú slečnu na Vianoce

kamitomi
13. dec 2016

Som mama dvoch rošťákov, no mužova sestra má dve raubírky a ja neviem čo letí medzi babami. Mladšia má 8 rokov staršia 10. Potrebujem nejaký tip, poradiť čo fičí, na čom sa teraz bavia..... skrátka tip na vianočný darček.
Ďakujem

janinah
13. dec 2016

Najlepšia rada,akú ti môžem dať...čím skôr sa všetci dohodnete,že si budete kupovať len každý pre svoje deti,tým lepšie.Dospelí sa stresujú s vyberaním darčekov,deti majú tých darčekov vyše hlavy..a vianoce sú predsa o inom.Áno,aj o darčekoch,ale nie od 15nástich darcov,to je už potom masovka a rokmi človek príde na to,že je to zbytočnosť.A ak už niečo preferujem /tiež rokmi získaná skúsenosť/ tak je io spoločný zážitok - pozvánka na kúpalisko,do planetária,do knižnice,na bobovú dráhu,do ZOO,do kina....

sissy27
13. dec 2016

@kamitomi napr. nejakú spoločenskú hru, ktorú môžu hrať spolu ony dve, prípadne aj s tvojimi synmi (ak teda vekovo aspoň trošku "ladia" ) ... lego friends... knižky... detská kozmetická sada... alebo sa spýtaj švagrinej, po čom baby túžia...
@janinah tak čo ti ja viem, jeden darček od tety a strýka nie je od 15 darcov... a každý nech si spraví ako uzná za vhodné... ja som ako dieťa dostávala darčeky doma, a potom ešte u starých rodičov z oboch strán a u tety so strýkom... rovnako tak sme aj my vždy niesli darčeky im... nie každý pochádza z 5 súrodencov, aby sa tých darčekov nakopilo nad únosnú mieru... u nás zas napr. kino by som nebrala ako darček, to si ideme kedy sa nám chce, to isté zoo, kúpalisko, knižnica, bobová dráha...

natalym
14. dec 2016

Darček je čokoľvek ak je to z lásky.

jana_eyre
14. dec 2016

Mam presne 8 a 10 ročnú neter.. Pytala som sa sestier, co tak pre ne a tak som mladšej kúpila knizku a staršej parfum, lebo nerada necita..

Inak aj ja si myslím, ze deti toho majú naozaj kopu a uz par rokov sa snažim u nas v rodine presadzovať aby každý dal len jeden dar, zatiaľ sa mi to úplne nedari.. U nas je to o 8 darcoch okrem nas, chapem že mojich a muzovych súrodencov velmi bavi obdarovávat deti, ale naozaj to vyzera ako v hrackarstve a deti si ani nevsimnu co všetko dostali.. Najviac ma mrzelo, ked minulý rok môj syn poznamenal, ze u babky a tety toho dostal viac ako doma.. Uz teraz vnima kvantitu..

dominika6
14. dec 2016

@kamitomi ak si dávate medzi súrodencami dary,amli by ste sa dohodnúť na rovnakej sume,aby neboli nezhody že vy deťom kúpite za 50,- a oni tvojim za 20,-..aj to raz príde...
babám môžeš kúpiť kreatívnu šperkovnicu...na googli ich je kopa..

https://www.google.sk/search?q=kozmetický+kufrí...

kamitomi
autor
14. dec 2016

Sumu mame stanovenú, a aj mame dane ze do 15tich rokov budeme kupovať darčeky. Davame len detom, dospelý si dary nedávame. A aj ked každý dar z lásky by mal potešiť, predsa len su to deti. Aj tym svojim kupujem to co ich isto poteší. Dakujem Vám za názory a postrehy ale chcela som hlavne tipy, nakoľko neviem co by mohlo zaujať take treperendy 😀. Viem co letí medzi chlapcami no dievcensky svet mi je neznámy 😉

u2jana
14. dec 2016

@kamitomi
Dcera ma 8 a pod stromcek chcela:
Lego elves alebo friends
Kreativna sada na vyrobu naramkov z dracika
A knizky Carohladacky alebo Maly biely konik

jaaty
14. dec 2016

@kamitomi - ja mám doma 9 ročnú dcéru a čo sa týka záujmu - čokoľvek na kreslenie- kvalitné kriedové farbičky alebo pastelové farby, štetce, plátno, výkresy, antistresové tematické vymaľovanky, kreatívne sady - výroba mydiel, sviečok, "voňavka", lego friends - resp. Elves, kniha Cuky Luky, zaujímavý obal na mobil - ak ho majú. U nás letia aj figúrky koní Schleich či plyšáci - tie Hanka miluje. A potom športové darčeky - kolobežka, korčule - to s však už drahšie darčeky.

janinah
14. dec 2016

@jaaty kniha CukyLuky??? prepánakráľa...no,nekomentujem ďalej radšej..

jaaty
14. dec 2016

@janinah ako veľkú dcéru máš?
Hoci túto reláciu nepozerá- keďže o 20,30 je v posteli, kniha sa jej v obchode páčila - a je dosť zrelá na to, aby si urobila vlastný názor. Nenašla som tam nič pohoršujúce a vnímam ho ako komiks.
Izoláciou dieťaťa od toho čo sa deje okolo - aj v TV, sa nedosiahne nič, len väčšia túžba po tom, čo je zakázané 😉

mirkamirko0809
14. dec 2016

@jaaty to sa ti zda vhodna kniha cuky-luky pre 9rocne dievca???

jaaty
14. dec 2016

@mirkamirko0809 každý svoje dieťa pozná a vie, čo si môže dovoliť mu kúpiť - nie len po finančnej ale aj obsahovej stránke. Bol to tip na darček.
A áno, nemám problém s tým, aby ju prečítala. Teraz číta Posledného jednorožca a tiež to nie je zrovna pre 9 ročné deti. Dostane aj 1000 otázok a odpovedí a Malého princa.

janinah
14. dec 2016

@jaaty 9r. dieťa nie je zrelé ani náhodou,v tom veku sa formuje a je na rodičoch čo jej podsunú,dovolia...aj o dospelých,čo také kvality v tv pozerajú mám svoj názor /ale ok,kto pozerá toto asi sa nebude zaujímať o kauzy gorila,hlavková a pod. a o to ide v našom štáte- bez urážky prosím,píšem všeobecne/ ...
moje dcéry sú dospelé,viacmenej v zahraničí a tu si už dovolím písať o zrelosti /že by aj výchova mala na tom svoj podiel?/a vyjadrím aj ľútosť,že kvalitní mladí ľudia nám utekajú...ale to už o inom téma
neber ma v zlom,máš právo kúpiť dieťaťu čokolvek,len vyjadrujem údiv,že ktosi vysolí 13 či kolko eur za taký odpad...

mirkamirko0809
14. dec 2016

@jaaty 100otazok mame davno aj my,ale teda nezaujala,maly princ je vhodny od 7rokov,tiez mam 9rocnu dceru ale tu knihu aj keby zrovna chcela,co nechce,by som nekupila a to je dcerka velmi rozumna,to je mozno pre take pipky vhodne,ale nic v zlom!A ked si dala tip na darcek,tak ta mamina hladala nieco lacne,nie to cosi ty vypisala😉

saurian
14. dec 2016

ono sa to tak vseobecne tazko radi, lebo dievcata v tomto veku niektore su este "hrave" a fici v podstate vsetko co je aktualne in, ale potom su uz aj take, ktore maju vyhranene zaujmy a uz ich neberu take tie bezne veci...
ja mam styri neterky 9,10,10,11r., z toho jedna este mala narodeniny, a kupovala som: tanecny koberec, dohvinci kreativny set, sadu kresliacich potrieb na skicovanie (speci skicak a speci uhliky), spolocensku hru neviem co "v kocke". v podstate si kazda uz ovedala co chce 😉. minuly rok niektore z nich chceli este aj hracky - konkretne lego friends, vtedy boli take serie tusim ze hudobne podium a pod. tento rok su zase v kurze lego friends ten zabavny park.

jaaty
14. dec 2016

@janinah keďže máš dospelé deti, ktoré sú minim. o 10 rokov staršie, obdobie, kedy si ich vychovávala Ty bolo iné ako to dnešné. Ja mám skutočne dosť rokov, takže dobre si pamätám obdobie môjho detstva, keď sme pozerali max. večerníček v TV a celý deň sme trávili vonku. Je mi ľúto, že toto obdobie je preč, ale nebudem sa tváriť, že dieťa ochránim pred všetkými negatívami tohto sveta a to zákazmi alebo príkazmi. Mám rozumnú dcéru, ktorá sa výborne učí, má nadanie na kreslenie a je veľmi spoločenská.
Keďže viaceré kamarátky pozerajú napr. Cuky Luky (ani neviem, ako sa volá táto relácia v TV -pretože to nepozeráme vôbec) je prirodzené, že je zvedavá. Nech si knihu prezrie, ak ju nezaujme dobre a ak zaujme máme dôvod na diskusiu.

@mirkamirko0809
Mamina neurčila cenu, ktorú chce za darček dať. Farbičky, vymaľovanky alebo figúrky koníkov či plyšák sa dajú kúpiť do 10 eur. Napísala som tipy na darčeky, nie ceny. Otázkou bolo čo letí medzi á a 10 ročnými dievčatami.

@kamitomi
Ešte ma napadlo, že minulý rok sme kupovali rubikovú kocku a hlavolam hada a tiež Brain box.

kamitomi
autor
14. dec 2016

Ďakujem za tipy dievčence, popozerám ich na nete. Okrem lega a kolobežiek mi nič neni povedomé 🙂 No aspoň viem čo hľadať. Kupujeme dary v hodnote 15-20 euri a to už sa dá vybrať niečo celkom dobré, hoci na kolobežku to ani zďaleka neni 🙂. Pomohli ste mi, vďaka 🙂

sisaka
14. dec 2016

@kamitomi pises, ze mas 2 chalanov, ak sa mozem spytat, co teraz leti na Slovensku u 7 rocnych chlapcov? Potrebujem kupit darcek pre synovca, tak aby som vedela na co sa zamerat ...

slimstar
14. dec 2016

No ono sa dá dohodnúť, na tej sume. Ich mama, im niečo kúpi, podľa toho, čo by ich potešilo a donesie k vám, nájdu si to u vás pod stromčekom. To isté, môžete spraviť aj vy. 🙂

wladka
14. dec 2016

@kamitomi moja ma 10r.. sleduje youtuberov, tak knizku Gogoman (osobne som ju citala, je ok), kozmetika - antibakterialny korektor, lesk na pery, parfum, kineticky piesok, knizku klasika, oblecenie, poukazku na profi fotenie, satenove navliecky (bavlneny saten jednofarebny-vyrastla z tych detskych), spolocensku hru.. je velka, vie ze netreba prehanat... ;)

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mijo53
14. dec 2016

@kamitomi pre túto vekovú kategóriu voňavku, koníkov, maketu človeka, z ktorej sa dajú vyberať jednotlivé orgány, kniha od 10 rokov " Plné vrecka peňazí", nakoľko Slováci sú veľmi finančne negramotní. Táto kniha je odporúčaná od 10 rokov.

dai
14. dec 2016

@kamitomi ahoj , mam 9rocnu... darceky aktualne - kolieskove korcule - ale take tie retro 4kolieskove, skateboard, lego elves, spolocenske hry - zobrala som co viem o slovensku a o svete, a knizky - teraz som jej zobrala harry potter a ti druhi, nieco od futovej, potom nejake zahady a knizku ako sa naucit maovat ( maju v pantha rei v tom da vinchi oddeleni )...

ona uz moc darceky - hracky neriesi ( to lego je mozno viac pre mna ako pre nu🙂 ), chcela hlavne knihy a tie korcule... plus nejaku cool kabelku, vonavku a take uz jemne predpubertalne veci😉

dai
14. dec 2016

@sisaka tak ja mam skoro 6rocneho tak aj pre teba🙂 u nas leti lego city, pripadne star wars, ningago... vlastne akekolvek lego🙂 ( opaet sa nam velmi tesim🙂 ), maly miluje puzzle - beriem mu teraz take podlahove - svet, vesmir..., knizky , gitaru, skateboard

kamitomi
autor
15. dec 2016

@sisaka no u nas leti lego (ninjago, star wars, city...). Mladší chcel tiez transformera Optima Prima, plastelinu, postavičky z fnaf (musela som guglit co to je 😀). Starší chcel mobil, hodinky, nejaké oblečenie, vonavku david beckham 😍 ( ma dobry vkus po maminke ). A este chceli hru zombie ruka a lovec duchov. Tak sme si to cela rodina rozhodila tak dostanú co chceli.

kamitomi
autor
15. dec 2016

@sisaka chceli aj kolobezky s nafukovacími kolesami, waweboard (obdoba skateboardu) a bmx kolo 🙂. Ale obaja su júnový takže tieto veci zvážime k narodeninám.

inspio
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frederika887
16. dec 2022

Jednoznačne kvalitné bicykle, my máme Woom a sú to top značky, sú veľmi ľahké, čo je pre deti dôležité, nech sa nemusia naťahovať s ťažkým bicyklom a ľahko sa im aj manévruje. Dokonca sme mali z tejto značky aj odrážadlo a rýchlo sa po ňom naučili na bicykli, bola to výborná príprava.