Darček pre chlapca na štvrté narodeniny

martinaka3.5
11. máj 2012

ahojte, poraďte mi nejaký vhodný darček pre 4.ročného chlapca... s čím sa vaši chalani najradšej hrajú? rozmýšľam aj nad trampolínou, ale bojím sa úrazov...

natalitimk
12. máj 2012

ahoj-aj môj syn bude mať 4r. 🙂 tiež rozmyšľam nad darčekom,autičiek už ma dosť 😀 ,bycikel a kolobežku už ma. 😒 Ja som skôr rozmyšľala nad nejakou stavebnicou,veľmi rad sklada garaže pre auta 🙂 a teraz ho zaujala ta plastelina čo je v reklame tie čo maju aj prislušenstvo 🙂 su to drobnosti ale potešia 🙂 .trampolinu ma u nas už každe dieťa na dvore 😵 tak ja mu ju už nekupujem 😉 chodi skakať k susedovcom 😝 zatieľ žiadny uraz 🤐 😉

kvetkak
12. máj 2012

ahoj ak uvažuješ nad trampolínou tak len môžem odporučiť. my sme kúpili k veľkej noci a skáče na nej nielen 7 ročný syn ale hlavne ten 2 ročný a úplne v pohode. žiadne úraz sme takisto ešte nemali🙂 sám si tam vlezie, vyzuje sa, zapne a ja mám čas len pre seba🙂 záleží čo m árad tvoj synček, lego ho nezaujíma???

snehulienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evina313
12. máj 2012

moj bude mat o 2 tyzdne 4 a tiez sme mali velku dilemu co kupit. nakoniec sme vybrali toto : http://pieskoviska.heureka.sk/vodny-stol-pirats...
Inak druhy darcek si vybral velku stavebnicu playmobil ZOO, ale 2 take drahe darceky urcite nekupime, takze sme vybrali tu lod.
Misko ma velmi rad knihy a zvierata,CD aj DVD ale z kazdeho mame neurekom, tak sme mali tazku dilemu 😉

ivett1
15. máj 2012

@martinaka3.5 ahoj, aj nás to v auguste čaká...ale my už máme vybrané- autodráha hot wheels-len neviem, či piraňa alebo chobotnica 😅...potom má veľmi rád interaktívne figúrky...(gormitov už má, tak teraz kúpime nejakých dinosaurov) a nad lego nie je 😀má už niekoľko typov (duplo, toy story, cars, obyčajné kocky...) a teraz ho "oslovilo" lego ninjago ...nad trampolínou som tiež premýšľala, ale do bytu, asi ťažko a takú malú, z ktorej môže kedykoľvek "vypadnúť" (bez siete) nechceme...ale, vy máte dom aj záhradu a nie je nič lepšie ako trampolína🙂 ...inak, my sa tiež radi hráme vo vode a tá pirátska loď vyzerá super...ale našim stačí aj bazén a tam sa hrajú s lodičkami a figúrkami😉...aj teraz majú v starom pieskovisku u starých rodičov na záhrade vodu a stavajú si tam "hrady" z tej plastelíny, alebo skôr modelíny "do vody"...
a ešte mi napadlo, že aj taká dobrá encyklopédia nie je na "zahodenie"...(náš určite dostane ďalšiu ...len musíme urobiť prieskum, ktorá téma by ho tentokrát zaujala 🙂 )

alenka1609
15. máj 2012

ahoj, záleží na tom aký tvoj chlapec je, tým chcem povedať, či je športový typ, technický alebo má umelecké nadanie. Podla toho by si mala vybrať darček, napríklad ja som môjmu synčekovi kúpila playstation, lebo ju velmi chcel, boli sme raz na návšteve tam ju videl a od vtedy ju pýtal. je technický typ a rád sa s nou hrá, je to dobré aj ked prší že nemôžme ísť von, tak sa zahrá tak, že o nom ani neviem. A vždy ked má nejaký sviatok, tak mu dokupujem hry. A tiež záleží kolko peniažkov máš na ten darček. pretože to nie je lacné.... dnes už lacné nie je nič. Som zvedavá ako sa rozhodneš. 😵

syslica
15. máj 2012

Ahoj! Malý syslík mal 4 len nedávno. Dostal lego, knižky, dáždnik (lebo chcel) a školskú tabuľu na stojane s počítadlom a hodinkami. To od môjho brata s priateľkou, my sme nechceli kupovať nič väčšieho, lebo sú dvaja a majú malú izbu. Ale môžem povedať - super úspech! Taká tabuľa sa dá využiť na všeličo, nielen pri hre na školu/škôlku, ale na napísanie jedálneho lístka, keď sa hráme na reštauráciu... na poradovník pacientov u veterinára... skrátka úplne ideálny darček, aspoň u nás... a voči jeho didaktickej hodnote tiež nemám námietky 😉 .

milena123
15. máj 2012

@evina313 ta lod je velmi pekna,syn bude mat v july tiez 4 roky tak uz viem co dostane 😉

natalitimk
15. máj 2012

ešte ma teraz napadlo že syn stale rozprava o autičku na dialkove ovladanie take terenne aby mohol aj vonku na dvor. 🙂 🙂

evina313
18. máj 2012

hm, takze nas darcek padol, kedze nam to nevedia dodat do narodenin ☹ takze mam tyzden na vymyslenie a zakupenie darčeka 😖

briketa
19. máj 2012

@martinaka3.5 trampolina je skvela vec!!

anjelik0907
19. máj 2012

@martinaka3.5 určite môže byť trampolína super 😉 ale ani stavebnica nemusí byť zlá 😉 môj malý sa vedel vyhrať pri stavebnici veľmi dlho, ale nekupovali sme pravé lego ,ale stavebnicu Chevu. Je omnoho lacnejšia a podľa mňa aj lepšia. Je veľmi podobná Legu ,ale má tie časti trocha väčšie ,čo považujem ešte viac za výhodu.

pimpilla
19. máj 2012

Ja tiež odporúčam trampolínu, deti strašne radi skáču a šantia, a využije ju dost dlho lebo my tam skáčeme a to už budeme mat 8 rokov a to už nehovorím ako sa tam unaví a nie je veru problém zo spaním 🙂

martinaka3.5
autor
21. máj 2012

tak sme sa nakoniec rozhodli pre trampolínu... my máme okrem 4.ročného Mateja ešte 2,3ročného Vikiho a preto je s hračkami u nás problém - keď dostane hračku jeden, musí dostať aj druhý, takže trampolína je pre oboch 🙂 oni veľmi radi skáču a behajú, tak dúfam, že si ju aj užijú a hlavne bez zranení 🙂 chcela som kúpiť lego, ale kúpiť dve stavebnice lego a také aby v nich nebolo 5kociek je dosť drahé a ten menší sa s tým aj tak nevie ešte hrať... máme doma stavebnicu seva, tá sa nám páči, ale ani s ňou to mladší ešte nevie a potom len robí zle 🙂 a áut majú už dosť... a môžme vymýšľať darček na Vianoce 🙂

sakura77
21. máj 2012

@martinaka3.5 budu spokojni urcite,nasi sa tam tiez strasne vyjasia,najistejsie mas ked ich tam nebudes davat spolu,nemalo by sa stat nic,skor sa stane ked su obaja naraz,ze si priskocia nozicku alebo tak...u nas je to inak to iste co jeden,to aj druhy chce,o zivot... 😀

annie13
14. aug 2012

este nejake dobre tipy??

trampolinu mame

hajajanka
14. aug 2012

Ja mam o mesiac 4-rocneho syna a ten sa rad hra s Duplom alebo Legom (dnes to este nepustil z ruky a to uz su dve hodiny poobede). Tiez ma vlaciky Brio (alebo aj take Tescove) a vsetko mozne prislusenstvo k nim, rad cita knizky, pozera rozpravky. Ma rad kolobezkovanie. Takze aj kolobezka je dobry darcek (alebo bicykel). Keby sme mali rodinny dom, tak na narodky by urcite dostal trampolinu. On sa v tom velmi vyjasi, vyblazni a unavi 🙂 Dokaze na tom skakat cely den.
Tiez vidim ako vhodny darcek sadu plasteliny s nejakym prislusenstvom (osvedcene u nas) alebo nejaku stavebnicu. Radost urobilo aj auto na ovladanie.
Je toho vela. Pre chlapca v tomto veku sa uz da pekne vybrat.

lilka12
21. aug 2012

Malý bude mať 3 roky o mesiac. Malý fičí na dinosaurusoch. Tých má plnú izbu. Má aj knižky. Teraz by som chcela niečo iné. Trampolína je dobrá vec, ale menší má 1,5 roka a bojím sa ak by tam skákali spolu, či by sa nezranili. Chceli sem im kúpiť už v lete, ale odložili sme to na rok. Rozmýšľam, že by sme mu kúpili takú dielničku. Je to taký stôl spolu s náradím. On sa rád zapája do kutilských prác ak jeho tatko niečo robí. On sa všetkých opráv musí zúčastniť. Alebo nejakú stavebnicu. Ale musí byť z väčších kúskov. Uvidím, ešte mám mesiac. Ale to rýchlo ubehne.

modrofuzik11
21. aug 2012

ak ma rad sport, najma futbal, tak odporucam tieto papuce kopacky. my sme ich kupili uz par detom nasich znamych a teda vzdy mali uspech🙂
http://www.paradnedarceky.sk/uvodna-stranka/bro...

andrema
16. okt 2012

a nejaku knizku? viete poradit knizku pre 4 rocneho chlapceka?

rolak
16. okt 2012

@andrema o autách 🙂 niečo o The Cars, synovci majú veľmi radi.... ten 4ročný teraz dostal takú veľkú knihu o dopravných prostriedkoch,do ktorej sa nalepujú všelijaké nálepky,sám s tým ešte nevie narábať,ale veľmi sa mu páči... predávajú ju tým štýlom,že nosia knihy do firiem a do škôlok.

mulafa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olinecka78
25. jan 2013

Pred chvíľkou som odpisovala Natke že nedávno som na Bazarmania.sk objavila super autodráhu za 20 EUR a synovec sa jej veľmi potešil 🙂 si ju nevie vynachváliť 🙂 😝

peinka
25. apr 2013

co chlapco na 4 ked ma "vsetko" autodrahu doniesol jezisko auta, bicykel odrazadlo, elekktricke auto, plastelinu, spolocenske hrz ho nebaviia len chytanie rybiek na magnet stan ma tiez nad trampolinou som uvazovala ale zda sa mi to drahy darcek pre male dieta

peinka
25. apr 2013

ma aj tabulu peiskovisko so smykalkou takze som fakt bez fantazie, hudbu stahujeme z netu tak aspon tu nemusime kupovat Babicka nam vyfukla napad na svietiacu korytnacku tak uz fakt neviem poradte mi

sabinazv
25. apr 2013

@peinka trampolina je skvela vec pre takeho chalana, nas maly tam hopsa stale... a aj ten tvoj mensi o chvilu bude, moje deti ju miluju uz viac ako rok, bola to kupa, ktoru sme neolutovali...
A tipy od nas (moj tiez ide slavit 4r) detske varhany - taky klavir, maju toho vsade plno... kolobezka s mcqueenom, a hovoriaca postavicka z toy story - buzz ligtyear 😎
Potom este nejake tipy: lego - je ich fuuura, plastelina play dooh - vyroba zmrzliny (to by sa nasmu tiez pacilo), smetiarske auto, atd atd 😎

peinka
25. apr 2013

plastelinu uz ma s tym sa stale hra len je stale na koberci lebo on by ju lenkrajal, na chalana ho bavi kuchynka uz sme mu aj tie krajacie dreve potraviny dokupili, na lego moc nie je to by som ja stavala a on burat len vtedy ho bavi asi na to este nedozrel v garazi ma trojkolku odrazadlo bicykel to auto tak uz kolobezku asi nie ono sa to len preklada no zvazim tu trampolinu mam este 7 mesacneho taspon ho tam mozem dat hrat ked nebude skakat aby na zemi nesedel 🙂

peinka
25. apr 2013

@sabinazv a dakujem za typy

peinka
25. apr 2013

@sabinazv a ako je to z udrzbou trampoliny jasne ze na zimu treba schovat ale ci nejak treba dostelovavat ci to od slnka nepuka a tak

sabinazv
28. apr 2013

@peinka presne, aj my sme to mali ako ohradku pre mladsie mladatko zo zaciatku, teraz tam hopsaju obaja...
My ju nijak neudrzujeme, obcas vycistime od listia... inac nic, dokonca sme ju ani na zimu nestihli spakovat, lebo tak zrazu nasnezilo... a nic jej nie je... Mame aj taku ochrannu plachtu na tu skakaciu cast, ale nepouzivame ju...
Treba vybrat taku kvalitnejsiu, co ma dost tych pruzin, vyssiu nosnost, dobru stabilitu, atd... je toho teraz vela, tak treba vyberat 😎