Detská sedačka na bicykel pre 2-ročné dieťa

090255
22. máj 2020

Ahojte poradte prosim aku sedacku na bicykel pre 2 rocne dieta na prilezitostne vozenie na kratke vzdialenosti. Ja rozmyslam skor nad sedackou do predu ale tak no neviem co je lepsie.

renatka1985
22. máj 2020

sem sa pripnem, toto aj mna zaujima 🙂

ciernysokol
22. máj 2020

Urcite sedacku za seba, kvoli bezpecnosti. Je to jednoduche, bezpecne, funguje to bez problemov

luciador
22. máj 2020

My sme mali sedačku vpredu, využili sme ju na 150%, malý sa strašne rád v nej vozil, len treba dávať veľký pozor, aby dieťa bolo disciplínované, lebo raz sa nám stalo, to bolo leto a mal sandálky na nohách, dal pätu do kolesa, asi si chcel vyrovnať nôžku a pneumatika mu zodrela kožu na päte. Ale bicykel sme používali denno-denne a našťastie nehoda sa stala iba raz... Sedačka dozadu je asi bezpečnejšia, ale mňa odrádzalo od nej to, že dieťa by mi pozeralo na chrbát a tak keď je vpredu má na všetko parádný rozhľad 🙂

simkids
22. máj 2020

sedacka vzadu, vyhlad ma dieta aj vzadu 🙂 pokial si nedas na chrbat nalozeny batoh :D vpredu je aj vahovo viac obmedzena, vsetok vzduch mu ide to tvare, ja som isto za zadnu a vyuzijes dlhsie 🙂

090255
autor
22. máj 2020

@luciador mozem sa spytat aku ste mali a do kedy pouzivali? Teda myslim presne znacku. Dakujem

renatka1985
22. máj 2020

zakladny rozdiel je v tom, ze sedacka do predu ma vyrazne nizsiu maximalnu nosnost, nez sedacka dozadu. Poloha vpredu rovnako vyzaduje disciplinovane dieta, neposlusnost moze narobit daleko vacsie problemy vodicovi vpredu, nez vzadu.
My sme nakoniec dnes objednali tuto: https://www.alza.sk/sport/hamax-sleepy-svetlo-s... - taka zlata stredna cesta, kedze nebudeme vyuzivat nejako extenzivne

luciador
22. máj 2020

@090255 fuuu...neviem...nepamätam...pozicala som ju kamaratovi,preslo zopar rokov a stale nam ju nevratil...takze asi tak. Ale co sa tyka nas,tak az na ten 1 incident,uplne bez problemov,ale dieta musi byt disciplinovane veru 😊